|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Да не ја заборавиме природата
30.10.2009 23:04:15   
jovanka
Ovaa tema ja otvaram bidejki kako sto zaladuva vremeto se pomalku gledam razdvizenost,site kako da se isplaseni od studot da ne se razbolat a toa mislenje im go prenesuvaat i na nivnite deca.Kako roditel nastojuvam sekojdnevni prosetki i za dvete deca zatoa sto smetam deka dvizenjeto vo priroda e polovina zdravje.Zatoa koristete go sekoj sloboden mig da izbegate od sekojdnevnite obvrski i da se posvetite na decata i na vas dvizejki se vo priroda a efektot vednas ke go zabelezite.

< Поракaта ја уредил Еца -- 31.10.2009 8:27:55 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Да не ја заборавиме природата
31.10.2009 10:26:49   
mis.
И јас се сложувам со јованка.Иако веќе се залади не значи дека не треба децата да гин изнесуваме надвор.И дури да се работи за новороденче се препорачува барем на кратко да се изнесе на свеж воздух во оној дел од денот кога температурите се највисоки,на сонце да прими природен д витамин.Препорачливо е прошетка во парк но се резбира не кога имаме дожд и магла.Се сеќавам педијатарот дека ме советуваше кога Мартин имаше бронхитис да го изнесам надвор на снегот да диши чист воздух бидејќи тогаш воздухот е најчист.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Да не ја заборавиме природата
31.10.2009 11:03:49   
mami
ние сме цело време надвор.Лани на снегот го легнав це во снег, беше во скафандер :) ама супер му беше. Секогаш шетаме пред спиење, секогаш, колку и да е ладно, освен ако врне дожд или дува многу ветар..

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Да не ја заборавиме природата
31.10.2009 11:28:52   
profesorica
и јас се сложувам, додека има сончеви периоди тоа треба да се искористи а ако е облечен добро го шетам и на ладно, така правев зимоска најверојатно ќе биде и оваа зима.поарно насдвор на воздух него внатре наоблечено на 200 степени како што прават едни пријатели со детето.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Да не ја заборавиме природата
31.10.2009 11:32:41   
mami
иако сме така полуболни, еве одиме надвор..збесна внатре..важно е да е детето убаво облечено, шал, капа , ракавици и нема гајле, може да шета

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Да не ја заборавиме природата
1.11.2009 22:50:00   
mami
бевме во парк денес, се изнатрча убаво и заспа како топче пред час и повеќе..дефинитивно им апелирам на сите родители- децата и по студот надвор..мора да се челичат

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?