|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Беби сапун
26.5.2009 9:20:15   
mami
Колку време користите еден ист бебешки сапун? без разлика каков е- Бекутан, Бубшен или било кој друг..јас забележав дека после еден месец отприлика дејството на сапунот се намалува, веќе не пени како што пенел на почетокот и ја прави кожата многу посува, па ме интересира, дали и на колку време го менувате сапунот на вашето бебе
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Беби сапун
30.7.2009 17:30:13   
ripce
ние не користиме сапун за бебе, во болницата кадешто се породив ми рекоа дека не ги бањаат со сапун user posted image , користиме mustela што е и за скалп и за тело

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Беби сапун
30.7.2009 17:34:50   
BEBICA
Jas moeto bebe go banjam so BECUTAN sapun i cela kolekcija BECUTAN ja koristam od prviot den

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Беби сапун
1.8.2009 22:52:20   
Sara
Јас планирам да купам бебешко сапунче Мерима, тоа ми го фалеа било најнеутрално и за првите денови ми рекоа само со Јекодерм мачкање, сакав да прашам до кога само со сапунче и Јекодерм, од кога можеме да користиме купка и млеко за тело?

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Беби сапун
2.8.2009 0:00:11   
Aleksandra
Jas Luka uste kako bebe doneseno od bolnica go banjav so Becutan kupka stavena vo vodata a posle koga malku zalici na covece so sapunce na MERIMA i do den deneska uste go banjam so sapunce Merima, do 40 dena go mackav so Jekoderm a posle toa so Becutan mleko za telo. Dodeka Ana kako bebe pocnav da ja mackam so Jekodem i mngu placece od nego pojma neznam zosto i odma prekinav i prodolziv prvo so Bubchen mleko pa posle so Bekutan mleko.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Беби сапун
2.8.2009 0:40:15   
mami
со Јекодерм го мачкав некаде до 2 месеца, после бевме на контрола на лекар и матичната ни рече дека слободно може да се префрлиме на Бекутан или било кое друго млеко за тело, а за газето до скоро користевме јекодерм зошто од Павловиќевата се исфрлаше, сега сме на Бекутан новата витаминска крема и неа добро ја прифати

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Беби сапун
2.8.2009 1:00:08   
nadica
na pocetokot ne koristevme sapun no posle prviot mesec se pojavija sitni brukicki kaj intimniot predel pedijatarot ni preporaca eucerin i sum mnogu zadovolna uste go koristime

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Беби сапун
5.8.2009 16:07:46   
Natasha5
nie koristime MUSTELA za telo i kosa zaedno e i mnogu sum zadovolna.Lele kako mirisaaaaaaaaaaa a i odgovara i na kerka mi

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Беби сапун
5.8.2009 16:49:16   
Iva
Јас и за двете деца користам Бубхен, шампон и купка за тело во едно. Задоволна сум и досега не сум имала никаков проблем.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Беби сапун
2.9.2009 13:42:05   
STRUMFETA
mnogu sum zadovolna od Eucerin sapunot .Okolu 170 denari ama taka ubava ja pravi kozata, kako pravo so mleko za telo da ste go mackale deteto.Sega i jas go koristam,za lice.Pred 40 dena go banjav samo vo cista voda vo koja dodavav caj od kamilica.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Беби сапун
2.9.2009 13:44:01   
mami
да ви кажам јас си се вратив на Бекутан...навистина е добар Еуцеринот ама некако Бекутанчето му ги трга побрзо врукиците од телото и помекичка му е кожата

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Беби сапун
2.9.2009 13:48:13   
mother 29
jas pa sto znam od eucerinot ne sum nesto zadovolna..procitav ovde i kupiv(nemame vrucnici i sl.)ama mnogu suva mu ja pravi kozata na Marko.sega si go koristam jas,a nie prodolzuvame jonson-lavanda(sega ima i sapuncinja ,gi vidovte?!)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Беби сапун
2.9.2009 13:51:23   
STRUMFETA
Mozebi da, bekutanot e dobar, no ne bi go menuvala eucerinot i imam slusnato( ne znam kolku e tocno), deka kozmetikata za bebinjata ne bilo dobro da se menuva cesto.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Беби сапун
2.9.2009 13:57:10   
mami
не па му го сменивме само еднаш, ај демек да го пробаме еуцеринот ама не, си се вративме на бекутанче дефинитивно

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Беби сапун
2.9.2009 13:57:38   
profesorica
Ние сме исто на Бекутан и задоволни сме.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Беби сапун
2.9.2009 14:12:16   
STRUMFETA
losionot za telo na johnson,ona za pobobar son na vaseto bebe go koristime i mnogu e ubav, bi go preporacala na site, a ne znaev deka ima i sapunce.Toa mora da se vidi.Samponceto isto taka e super.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Беби сапун
5.3.2010 12:44:36   
mis.
И двата сина до 40 дена ги бањав со беби сапун на бекутан и воопшто не ми беше практично,полесно ми беше со беби купка.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Беби сапун
5.3.2010 12:49:04   
mami
Ние сме од почетокот до сега само со Бекутан сапунче...Еве и на мајка ми сега после операција и рекле да се бања во прво време само со бебешки сапун

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Беби сапун
5.3.2010 12:49:46   
matushka
Jas mateja prvite 2 meseci go banjav so bebeshko sapunce a potoa so johnson kupka. Kozickata mu stana mnogu pomekanakoga pocnavme so kupka

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Беби сапун
5.3.2010 13:01:46   
majka 79
jas na pocetok gi banjav so merima bebi sapun, pa potoa so bubhen, no najzadovolna sum od hipp kupkata i mlekoto za telo

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Беби сапун
5.3.2010 14:43:19   
Cacko
Elena nikogas ne e banjata so sapun,mislam deka ne bi mi bilo prakticno.uste od bolnica e so kupka banjata,normalno bekutanuser posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Беби сапун
5.3.2010 14:47:42   
BILJANA_G
I jas Angela nikogas ja nemam banjato so sapunce samo so kupka i samponce i toa Becutan od samiot pocetok sme na taa kolekcija.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Беби сапун
5.3.2010 14:48:47   
BILE.F
Јас се двоумам што да користам за бебчето! Золва ми и сестра ми користеа Мустела и ми ја препорачаа, пред некој ден ми донесоа поклон неколку Бекутан колекции, и сега сум ни таму ни ваму. Мислам да купам за почеток Мустела, па ќе видам понатаму!
Вие мамички што би ми препорачале?
А веќе прочитав дека и двете  се добри!

< Поракaта ја уредил BILE.F -- 5.3.2010 14:49:20 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Беби сапун
5.3.2010 14:49:51   
Cacko
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image BEKUTANuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Беби сапун
5.3.2010 14:50:49   
profesorica
само раце миеме со сапун и тоа со бекутан а се друго со еуцерин купка, дури и лицето.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?