|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Негување на гениталиите
26.9.2009 12:25:40   
mis.
Како ја одржавате хигената на гениталиите?Без разлика дели е мажко или женско многу е битна хигената и начинот на кој ја одржуваме.Пишете ги вашит совети и искуства.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Негување на гениталиите
26.9.2009 12:48:33   
nadica
кога беше помала и какаше почесто се миевме со вода на секое пресоблекување сега се бришеме со влажни освен кога е покакана пак се миеме и задолжително ставаме крема користиме бекутан или нивеа

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Негување на гениталиите
26.9.2009 15:38:22   
daniel
dva pati dnevno pod tus

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Негување на гениталиите
1.3.2012 11:44:55   
vezilka RR
Навистина ова многу ме интересира. Зимава почнавме да не се бањаме секој ден и ми беше страв за одржување на хигиената на гениталиите. Така да кога не се бањаме го бришам са газичка натопена во камилица, ама пак си викам да не не доволно, да не треба секој ден со вода..user posted image , што знам. Досега немал црвенило или нешто такво.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Негување на гениталиите
1.3.2012 12:03:39   
Beatris
Ние после какање одма под чешма, само со водичка, со влажните само малку забришуваме колку да стигнеме до купатило user posted image  

Јас па ја бањам секој ден без исклучок откако е родена, ама после какање обавезно плус се миеме. До сега немаме никакви проблеми ни со црвенила ни да се нафрла, ништо 

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Негување на гениталиите
1.3.2012 12:12:40   
dostickage
Jas sum samo za zamivanje so mlaka voda. Ne postuem maramici ili bilo kakvi dr kupki so nekoj caj i sl.
Spored mene voda si e voda user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Негување на гениталиите
1.3.2012 12:19:28   
Emanuelapp
Ние се капиме 3-4 дена во текот на неделата, инаку го одмивам на секое какње само со топла вода не сме имале некои црвенила или слично.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Негување на гениталиите
1.3.2012 12:27:53   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Jas sum samo za zamivanje so mlaka voda. Ne postuem maramici ili bilo kakvi dr kupki so nekoj caj i sl.
Spored mene voda si e voda user posted image

I jas sum protiv sekakva hemija


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?