|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Апартмани во клиника
22.9.2009 13:19:07   
mama_27
Здраво на сите!
Сакав да ве прашам дали некоја од вас на клиника (за пораѓај) била во апартманите, тие посебно што се наплаќаат(мислам дека е 50 евра од ден).
Како е таму, вреди ли да се биде во посебен апартман, каква е хигиената, има ли промена во цените?

Јас сум заинтересирана за во апартман (краен термин ми е 9 ноември), така да сакам да знам дали е ок, каков е третманот?

Какви се вашите искуства и што препорачувате за пристојни постпородилни услови, зошто мислам дека хигиената на клиника и не е баш на завидно ниво user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Апартмани во клиника
22.9.2009 13:23:42   
Bile
mama_27 tocno e deka apartamanite kostaat 50 evra ama nisto ne se posebno, ova go zboram od toa sto sum go lsusala od luge sto bile tamu smesteni. Znaci ne se nisto posebno a si plakas 50 evra epa 3 dena se 150 evra ili 9000 denari. jas ne bi gi dala tie pari za taa glota tamu a ti kako sakas.

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Апартмани во клиника
22.9.2009 13:24:47   
profesorica
мама_27 се сложувам со биле и јас имам слушано вакви муабети а еве и на овој линк можеш да видиш некои дискусии за тие апартмани.

http://www.ringeraja.mk/forum/vo-koja-bolnica-se-porodivte/m_224/mpage_2/tm.htm#22004

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Апартмани во клиника
22.9.2009 14:12:55   
Сани
и јас сум слушнала дека не се баш перфектни апартманите, корисно е што имаш само двајца во соба и посебно wc но останатото е валкано како и на цела гинекологија.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Апартмани во клиника
22.9.2009 17:53:09   
STRUMFETA
jas sum bila na poseta vo apartmanite vo drzavna.Tocno e ,kostaat 50e, a ne se nisto posebno od obicna soba samo sto imas privatnost, sam si.Inaku drugo nisto, veruvajte.

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Апартмани во клиника
2.11.2009 13:38:46   
sestra
cudno sto tolku se plaka vo klinika a katastrofa e cair ima 1500 den za den i bas e ubavo cistat celo vreme i imat skafcinja so spavaci i carsafi poveke od nivite sestri se poradjat u cairuser posted image

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Апартмани во клиника
2.11.2009 13:47:15   
mamaAnita
Во обична соба имаш кревет и мала наткасна, во која може да се стави само нешто за јадење. Други работи нема каде да се стават. А во апартманот имаш комоција, огромна соба, плакар, посебно купатило...

(Одговор на членот sestra)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Апартмани во клиника
21.1.2010 13:18:58   
Annabel
И јас бев сместена во апртман на ГАК во 2007-ма. Баш беше чисто. Имав ТВ и што е најважно клима зашто се породив на 40 степени во јули. Исто така многу ми беше важно што мм можеше да ме посетува и да седи со мене во соба до 10 часот навечер. Често чистеа во собата и имавме своја бања со цимерката и негата беше многу добра, имав сестри на 15 минути во соба, што мислам дека не е случај надвор од апартманите.

< Поракaта ја уредил Annabel -- 21.1.2010 13:19:54 >

(Одговор на членот mamaAnita)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Апартмани во клиника
23.1.2010 20:38:53   
Sandric
Јас сум била во посета кај пријателка во апартманите на ГАК и баш беа пристојни. ИМа два кревета , посебно веце, и клима што е многу важно ако се пораѓаш во лето и плус полесно пуштаа поеста барем тогаш, сега не знам

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Апартмани во клиника
23.1.2010 22:07:20   
Annabel
Сега мислам дека помалку дозволуваа посета поради грипот. Јас кога се породив во 2007-ма, мм седеше до 10 вечер со мене. Многу ми беше корисно тоа...Дај Боѓе и сега да има слободен апартман.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Апартмани во клиника
5.11.2010 11:50:41   
vezilka RR
Одлучив, ќе се пораѓам на ГАК и ќе земам апартман, нормално ако има слободен во моментот user posted image , Така одлучив само заради две нешта, прво мажле може да седи со мене, што ми е најпотребно, и второ навистина се уверив дека на оние во апартманите им обрнуваат повеќе внимание..

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Апартмани во клиника
5.11.2010 12:10:58   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Одлучив, ќе се пораѓам на ГАК и ќе земам апартман, нормално ако има слободен во моментот user posted image , Така одлучив само заради две нешта, прво мажле може да седи со мене, што ми е најпотребно, и второ навистина се уверив дека на оние во апартманите им обрнуваат повеќе внимание..


Везилка а тебе кога ти е  термин?Ај па ќе кажуваш искуство...И јас баш зборев со мм ако може да најдеме апартман таму ќе се пораѓам ако не приватно,ама имам јас време уште да размислувамuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Апартмани во клиника
5.11.2010 14:15:52   
tea
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Одлучив, ќе се пораѓам на ГАК и ќе земам апартман, нормално ако има слободен во моментот user posted image , Така одлучив само заради две нешта, прво мажле може да седи со мене, што ми е најпотребно, и второ навистина се уверив дека на оние во апартманите им обрнуваат повеќе внимание..


vezilka ti posakuvam da ima vo momentot apartman, ama i ako nema ne e nisto strasno. Personalot e toj eden ids i za sobite i za apartmanite, isto i tretmanot na pacientite i vo sobite i vo apartmanite  e ist. Samo sto prednosta vo apartmanite e deka e dozvolena poseta od najbliskite do 9 vecer, pa tie mnogu ke ti se najdat i ke ti pomognat. Jas bev smestena vo obicna soba i ne se kaam, sestrite i bolnicarkite bea OK, mene ne mi bese potrebna poste od bliskite, mi trebase vreme da bidam malku sama i so bebeto ai mnogu pomagaat drugite zeni vo sobata. Na pr. jas se porodiv so carski pa prviot i vtoriot den mi pomognaa zenite pred mene porodeni koi veke stanuvaa, za da mi podadat nesto, a so razgovor mnogu mi pomognaa rodilkite koi bea porodeni so vtoro dete. Toa e pak prednosta vo sobata, nikogas , pa duri ni noke ne si sam.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Апартмани во клиника
31.12.2010 7:26:59   
none
dobro  utro do site rr se nadevam deka novata zgrada vo drzavna ke ja pustat sega vo januari  mene mi tuka negde terminot taka  da poubavo od apartman novo i cistouser posted image ako bide taka super no edno zborat  drugo pravam kao i da e da vi cestitam nova godina i ajde site koj sme sega ovoj termin vo novata godina da si olesnimeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Апартмани во клиника
31.12.2010 10:46:31   
riba79
none,vcera bev na klinika kaj edna prijatelka koja raboti na ginekologija i bas ja prasav koga ke se selat vo novata zgrada?mi rece kraj na januari taka da ne znam i mene dali ke me fati toj period zasto mene kraen termin mi e 14.02.pozdrav

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Апартмани во клиника
6.1.2011 15:03:23   
Nadezna
Одлучив, ќе се пораѓам на ГАК и ќе земам апартман, нормално ако има слободен во моментот user posted image , Така одлучив само заради две нешта, прво мажле може да седи со мене, што ми е најпотребно, и второ навистина се уверив дека на оние во апартманите им обрнуваат повеќе внимание..


jas bev smestena vo apartman na GAK, i da vi kazam, ne dobiv poseben tretman, bas naprotiv, sestrinskata soba e poblisku do sobite so 6 rodilki i pobrzo tamu odat :)
Edinstvena prednost e wc-to, i moznosta za poseta postojano.

Sepak,  da si so poveke majki vo soba e mozebi i podobro.
Sekoj si znae, ama jas za slednoto dete (  da sme zdsravi i zivi) bi probala regularna soba :)

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Апартмани во клиника
14.1.2011 23:04:51   
Luci
Ima li nekoja RR sto skoro se porodila i bila smestena vo apartman vo Cair, ili nekoja vasa poznanicka?

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Апартмани во клиника
14.1.2011 23:42:10   
ole2004
Vo Cair e mnogu tesko da dojdes do apartman.Pokraj site vrski ne uspeav da dobijam apartman,no i vo soba ne e taka loso koga ke go vidisuser posted image do tebe.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Апартмани во клиника
15.1.2011 9:41:01   
Luci
Sakam vo apartman edinstveno samo poradi posetata, nekako mnogu dolgo vreme mi e da ne se vidam 3 dena so mm ako se porodam prirodno ili pa 5 dena so carskiuser posted image  

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Апартмани во клиника
15.1.2011 9:46:57   
Beatris
Само колку за информација, до март ќе се отвори новата зграда на ГАК со целосно нова опрема, и регуларните соби како и апартманите ќе бидат супер, со нов мебел и опрема, а цените колку што знам ќе си останат истите како и до сега

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Апартмани во клиника
15.1.2011 13:28:04   
ole2004
Ako se porodis carski i se e vo red so tebe i bebeto moze da te pustat za 3dena kako mene,a ako imas poznati moze da se gledas so tm sekoj den.Jas odma posle poragaj se vidov so mm,a sledniot den mu go pokazaa i user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Апартмани во клиника
11.2.2011 17:55:17   
none
zdravo rr eve go moeto iskustvo vo bolnicata drzavna apartman nezemav zatoa sto isto bese higiena na najnisko nivo bubasvabi nasekade edvaj cekav da si dojdam doma svetlo negasevme za da ne ni sepikne nekoja vo krevet no i toa zavrsi bitno e sto sega sum si doma so mojot sin lepotan roden 4kila i 30 se pominuva i sezaborava sega sum presrekjna samo toa e vaznouser posted image

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Апартмани во клиника
24.3.2011 17:34:43   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikitina

Планирам да се породам во Државна, па ме интересира доколку сакаш апартман кога треба да си организираш,има ли слободни во секое време. Колку чини од една ноќ? Ќе се породам во најжешкото околу 11 јули, па добро би ми дошло сопствена соба и бања.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Кикитина вчера на предавањата за трудници ни кажаа дека сега во недела ќе е свеченото отварање на новата зграда на ГАК а до 1 мај се ќе биде преместено таму веќе.Така да нема да ти треба апартман пошто сите соби биле со по 2-3 кревети и со сопствено вц.Е сега можеш да си земеш апартман единствено ради дозволената посета во секое време.Инаку чини 3000 ден од вечер.






_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Апартмани во клиника
24.3.2011 18:17:06   
kikitina
Благодарам за одговорот, баш сум среќна што ќе ја пуштат новата зграда, па и време беше. Сега прочитав погоре дека имало клима во апартманите и нели посебно вц а мене тоа ми е најважно. За хигиената не сум многу загрижена,сум седела по студентски домови знам како да се справам.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 24
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?