|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   10 совети за урнебесен секс
17.8.2009 8:15:49   
profesorica
Животот со еден партнер може да стане досаден. Постепено ќе стане рутина, но со некои промени во сексуалниот живот повторно може да стане возбудлив. Проверете кои од овие десет совети може повторно да го запалат оганот.

Малку е многу
Понекогаш е добро да се вратите на основите, односно да се сконцентрирате на една работа. Зошто не би пробале да го достигнете врвот со бакнување и милување, наместо со однос. Нова работа на која никогаш не би ви текнало.

Без долна облека под редовната гардероба
Повикајте ја на вечера и замолете ја долната облека да ја остави дома. Вашата тајна вечера дополнително ќе ја зголеми еротиката. А десертот, се знае...

Имајте афера
...еден со друг. Изнајмете хотелска соба под лажни имиња, односно преправајте се дека прв пат се запознавате. Ова искуство може многу да ви се допадне.

Бидете гласни
Секогаш кога имате секс на партнерот давајте му до знаење колку сте возбудени. Ако сакате да дишете силно од возбуда, бидете сигурен дека и на неа тоа ќе и се допадне.

Земи ме!
Менувајте ги улогите со цел да бидете препуштени на милост и немилост еден на друг. За тоа не треба врзување или камшик: Ништо не е повозбудливо од тоа да и се препуштите на жена на која и верувате, да прави буквално што сака со вас. Да бидете нејзина секс играчка.

Како се викаш?
Правете се дека тукушто сте се запознале. Запознајте се на предходно договорена локација, во бар или ресторан, книжара или автобус. Одглумете случајна средба. Најпрвин разменувајте срамежливи погледи, како прв пат да се гледате, потоа запознајте се и дружењето сигурно ќе биде незаборавно.

Коментирајте за време на разговорот
Кажете си што би сакале да си направите еден на друг, односно секоја постапка коментирајте ја детално. Тоа на вашата еротска сеанса може да внесе дополнителна возбуда, односно отуѓеност која ќе ви даде чувство на воајеризан или глумење еротски филм.

Неделен секс
Одредите си една недела во месецот кога секој ден по два пати ќе мора да имате секс. По желба може да се договорите за дополнителни правила, како на пример, истата поза да не смеете да ја употребите два пати или само по еднаш да може да имате секс во иста просторија или соба. На крајот на неделата да мора да имате секс во вентилациски отвор.

Парични казни
Казните може да бидат голем афродизијак и да внесат голема возбуда во љубовната игра. На пример доколку играте монопол и таа застане на вашиот аеродром, паричната казна заменете ја за орален секс.

Дотерајте се
Дали ви текнува порано колку време сте одвојувале за да изгледате привлечно? Доколку и двајцата се трудите да изгледате убаво и секси, ќе имате помалку проблеми кога ќе скокнете во кревет.

< Поракaта ја уредил Elena -- 17.8.2009 15:34:57 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: 10 совети за урнебесен секс
17.8.2009 15:38:47   
Еца
Е ова со аферата и изнајмувањето на хотелска соба веќе подолго време ни е во планuser posted image мора нешто да се превземе, а башка и условите ни се такви какви што се па и чувство на задоволство кое најчесто се искажува со викање мора да го поттиснеме, така да дефинитивно е време да изнајмиме хотелска собаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: 10 совети за урнебесен секс
15.4.2010 4:22:48   
Rossana
lele Ane znaci user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: 10 совети за урнебесен секс
16.4.2010 15:38:53   
profesorica
ајда да чујам, без срамење.сте искористиле ли некој од советиве?????




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: 10 совети за урнебесен секс
16.4.2010 15:43:16   
matushka
Iskero osven posledniot sovet za doteruvanjeto, drugite ne sme gi probaleuser posted image
A inaku eksperimentirame da, ama vo ovie soveti ne se pronajdov.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: 10 совети за урнебесен секс
16.4.2010 15:45:34   
profesorica
јас сите до еден сум ги испробалаuser posted image user posted image user posted image ајде кој е срамежлив???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: 10 совети за урнебесен секс
16.4.2010 16:24:44   
Adrijana
Дотерајте се
Дали ви текнува порано колку време сте одвојувале за да изгледате привлечно? Доколку и двајцата се трудите да изгледате убаво и секси, ќе имате помалку проблеми кога ќе скокнете во кревет.
Бидете гласни
Секогаш кога имате секс на партнерот давајте му до знаење колку сте возбудени. Ако сакате да дишете силно од возбуда, бидете сигурен дека и на неа тоа ќе и се допадне.
Малку е многу
Понекогаш е добро да се вратите на основите, односно да се сконцентрирате на една работа. Зошто не би пробале да го достигнете врвот со бакнување и милување, наместо со однос. Нова работа на која никогаш не би ви текнало.
Без долна облека под редовната гардероба
Повикајте ја на вечера и замолете ја долната облека да ја остави дома. Вашата тајна вечера дополнително ќе ја зголеми еротиката. А десертот, се знае


ovie se provereni i koj ne probal da proba, a se zainteresirav za hotelska soba, i se nadevam ke go probame i toauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: 10 совети за урнебесен секс
28.4.2010 21:36:04   
Annet
да да ,исто и кај нас условите не се баш најдобри за урнебесен сексuser posted image .се се слуша и кога шепотиш хаха,да ви кажам и јас размислувам на опција "hotel room".веке 4 месеци сум сама,мм е на службен пат,ама кога ќе се врати сакам да го изненадам со едно мало патување и со уште некои луди изненадувки хахаха.па ако имате некоја идеја пишете миuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: 10 совети за урнебесен секс
28.4.2010 23:12:01   
Bogdancanka
хехехехе вреди да се проба некоја од овие идеи ќе биде интересноuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: 10 совети за урнебесен секс
28.4.2010 23:32:01   
Maca25
Уф колку би сакала хотелска соба.
И каков може да биде сексот кога детето ти спие на пет метри од тебе?!?!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: 10 совети за урнебесен секс
2.2.2016 1:43:30   
marchi
i jas sum za hotelskata soba,ama i toa bez dolna obleka.jyhu hyy... user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?