|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   идеи за ...
17.8.2009 15:09:41   
mami
Ајде овде на едно место да ги пишеме сите идеи што ни паѓаат на памет за да го подобриме сексуалниот живот, за да изненадиме, да збогатиме...мене обично тие идеи ми доаѓаат како гром од ведро небо па морам да си ги запишам за да не ги заборавам. Еве ви ја отварам темава за да помогнеме некому кој ке сака да направи нешто а не му паѓа на памет што
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: идеи за ...
17.8.2009 15:45:03   
evgenija
eve jas moze? sakam da go odnesam na nekoj rucek i da gi soblecam gakickite i da gi sokrijam a koga toj ke stane da izmie race- sto redovno go pravi, da mu gi stavam vo cantata ili jaknata i posle da go nateram da otvori bas tamu...nema da moze da doceka da si odime sigurna sum

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: идеи за ...
17.8.2009 15:46:51   
Еца
Оваа идеја веќе некаде ја напишав, но еве ајде баш на соодветно место сегаuser posted image

Еве да ви дадам една идеја, па фрлете се на работа да ги изн енадите своите партнери(се надевам и двајцата ќе уживате )

Подгответе му палачинки. Оставете сам да јаде. Вашата палачинка ќе ја изедете покасно. Намачкајте го неговото тело со крем, нацртајте некоја фигура со чоколадниот прелив, и на крај наредете ги бананите на градите. Фрлете се на јадење. За да го изведете ова, ви се потребни повеќе услови, и секако дозвола од партнерот. Доволно е само едно овошје за да се постигне целта.

И не заборавајте да ни ја пишете реакцијата од партнерот



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот evgenija)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: идеи за ...
7.10.2009 14:59:08   
mami
Јавете му се кога ке бидете сама на работа и сигурна дека никој нема да ви улета, кажете му дека седите сама и само по сукња а под неа ништо, па ако сака нека дојде..ке долета веднашuser posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: идеи за ...
7.10.2009 15:02:57   
mother 29
а уште подобро..кажете му дека седите без сукна,а? user posted image  user posted image  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: идеи за ...
7.10.2009 15:03:32   
Enika
luge temive me potat...a ne sum u denovi koga mozam da iam seks...a znaeme kakvi se zenite so dobineo...use nekoj post i ligi ke pocnat da mi tecat:Da toa so palacinkite mora da go probam...odma go zamislis kako go citav:D

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: идеи за ...
7.10.2009 15:06:47   
profesorica
лелелелелел навистина ќе пробам ова со палачинкиве user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: идеи за ...
7.10.2009 15:13:17   
niki
Леле срам да ви е во сред бел ден што пишувате! Камо знак дозволено само за над 18 години. Леле леле безобразлуци.......user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: идеи за ...
7.10.2009 15:13:34   
Enika
da ne se falam ama kakvi palacinki praam...moze i ke mi rece"lele cekaj ziti mene palacinkive se zakon ne me rckaj sea dur jadam"...user posted image user posted image user posted image user posted image

shala neli

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: идеи за ...
23.11.2009 13:06:42   
profesorica
Восочно возбудување

Восокот може да биде магичен и еротичен. Иако, знаеме дека пецка сепак нешто не предизвикува да си играме со свеќите. Можеби не сте знаеле, но ефектот на восокот се користи и во сексуалната предигра. Ако сакате да испробате нешто ново, а тоа е предигра со топол восок, прво треба да се консултирате со партнерот, бидејќи сите мажи не се многу одушевени од идејата.

Затоа е неопходни, да се договорите околу тоа како ќе знаете до кој степен можете да одите и каде задоволството веќе преминува во болка. Но, тоа ќе биде потребно само во почетокот, додека не се прилагодите на ситуацијата. Подоцна нештата ќе бидат полесни.

Најпрвин запалете ја свеќата и откако восокот ќе стане течен, истурете го во својата рака. Кога восокот ќе се стврдне на вашата рака, можете да започнете со лесни движења да го нанесувате по телото на партнерот. Нанесувајте восок само на оние делови до каде што сте се договориле со партнерот. Дозволете еротичноста и сензуалноста да ве понесат. За подобар ефект, најдобро е да набавите посебни свеќи кои се користат за секс игри, а можете да ги најдете во секс шоп.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: идеи за ...
3.12.2009 1:55:05   
mami
Ајде, во ова доба од ноќта има ли некој идеа за нешто романтично, сексуално...ЈАс би му се фрлила сега ама ме чекаат допрва алишта за пеглањеuser posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: идеи за ...
3.12.2009 1:57:28   
Еца
ма какви алишта, туку што викаш, децата спијат, да го искористам паметно времетоuser posted image да се сакаме малку со мажле, а татко ми порано викаше, ако деца скакајте се (сакајте се) млади стеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: идеи за ...
3.12.2009 2:04:09   
S*B*
само полека бидете тивки да не ги разбудите децата

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: идеи за ...
3.12.2009 2:04:49   
mami
хехехехх, добар совет...него се мислам да го применам и јас..пеглата ке почека до некој ден user posted image

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: идеи за ...
9.12.2009 12:19:31   
mami
Како да создадете романтично расположение дома? 

Многу е лесно да ја запоставите романтиката дома, особено покрај сите оние обврски околу куќата и домашните задачи. Но, вашата куќа е одлично место за да ги запалите романтичните искри. Романсата треба да цвета во домот, биејќи тоа е место каде што се чувствувате најкомотно. Добрата вест е дека е многу лесно и ефтино да создадете романтично расположение дома. 

 1. Затемнете ги светлата
Осветлувањето е многу важно за романтичното расположение, особено нежното, суптилно слабо осветлување. Затоа користете пригушено светло или експериментирајте со свеќи. Ако не е премногу топло, создадете хемија на тој начин што ке се сместите со партнерот на кебенце пред каминот. Дури и електричен камин може да го разгори вашиот љубовен живот. Малите сијалички од елката за Божиќ, се исто така романтични, искористете ги. 

 2. Музика
Музика во позадината е само уште еден чекор за одлично расположение, но важно е да одберете музика во која и двајцата уживате. Стилови кои обично ја зголемуваат интимата се лесната класична музика и бавен џез. Но било кој тип на музика ке ви заврши работа. Поминете малку време пребарувајќи на интернет музика која ви се доаѓа и создадете ваша – Љубовна плеј листа.Немојте да се срамите да ја попуштите музиката и да го замолите вашиот партнер за танц за време на вашиот „состанок".  

3. Зона без деца за подобар сексуален живот
Ништо не го убива романтичнотот расположение како деца кои пискаат по вашето внимание. Па пратете ги децата на кампување, на преспивање кај баба, кај пријатели, за да се осигурате дека ке можете квалитетно да му се посветите на својот партнер/ка. Можеби е добра идеа да го исчистите просторот и од домашните миленици. Одвојте време за само вас двајца, бидејќи тоа време е особено важно. Ако немате време за емоционална и физичка интима вашата врска ке влезе во криза.

  4. Креативна вечера
Морате да го нахраните романтичното расположение. Создадете вечера за паметење било да е тоа пикник во дворот или вечера на некое посебно место во куќата. Можете да готвите заедно или да испланирате вечера- изненадување за вашиот партнер. Не заборавајте да ги вклучите афродизијаците како чоколадо, црвено вино и школки. И не ги занемарувајте садовите во кои ке послужите. Како е спакувано јадењето е поважно од самиот негов вкус. Можете дури и да порачате да ви донесат, се додека сето тоа убаво го сервирате.

5. Љубовта е во воздухот
Не го занемарувајте чувството за мирис кога правите романтика. Миризливи свеќи, тревки и масла додаваат само уште повеќе за вашето расположение. Миризливите свеќи и масла се потреба. Со големи гломазни свеќи може да создадете слика на камин ако го немате дома. Препорачливи мириси се ванила, лаванда, јасмин, чоколадо и роза.  

6. Кога романтиката секогаш цвета
Цвеќињата не само што ја осветлуваат собата, туку и го разубавуваат денот на вашиот/та  партнер/ка. Дознајте кои цвеќиња му/и се омилени и подарете и/му ги. Другата опција ви е да засадите нешто заедно, ке трае подолго и ке биде симбол на вашата љубов која постојано цвета. 

 7. За нежен и свилен љубовен живот
Постелнината на креветот исто така е од витална важност за вашиот љубовен живот. Секогаш имајте свежи, чисти чаршави и користете омекнувач кои и годи на вашата кожа и мириса убаво. Иако вкусовите варираат сепак се препорачува- свила, сатен, фланел. И не заборавајте на бојата. Бојата е важна кога станува збор за романса. Црвената особено ја возбудува страста. Смирените бои како сината и жолтата создаваат чувство на смиреност и релаксација. 

8. Расчистете го теренот
Пред да преминете во спалната соба осигурајте се дека теренот е чист. Ако сакате романтична атмосфера тогаш подобро ви е уште од порано сите играчки и реквизити од децата да ги тргнете некаде каде што нема да ви се најдат на патот кон целосното уживање. А и романтиката подобро работи на чист терен отколку ако сите алишта ви се расфрлани и куќата полна прашина

9. Облечи, Соблечи
Секси долната облека е проверен и вистински пат да ја разгорите љубовната жар. Облечете се за „состанокот" многу позгодно и попривлечно од она што обично се облекувате. И не заборавајте, одоздола да облечете „жешка" долна облека која е во склад со она што го носите одозгора. Долната облека е одличен начина за создавање атмосфера. Кога бирате, одберете нешто во што се чувствувате удобно, и имајте на ум дека мажите преферираат црна, црвена или пурпурна долна облека. Мажите исто така треба да облечат нешто за што знаат дека им се допаѓа на нивната партнерка. 

 10. Наводенете се...
Преместете ја романтиката од спалната во бањата. Капете се заедно. Запалете миризливи свеќи во бањата и пуштете тивка музика. Не заборавајте на масажата со масла за капење. Имајте секогаш при рака палета на масла за капење, направете го секое заедничко капење посебно искуство и страстно доживување.      

< Поракaта ја уредил mami -- 9.12.2009 12:22:27 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: идеи за ...
15.12.2009 21:32:24   
mami
Ајде да чујам идеи за дочекот на Новата Година????

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: идеи за ...
16.12.2009 0:19:46   
Anushka
kako ne sum ja videla temava porano:
nie verojatno ke odime za Zlatibor so nasata Mila (samo) za NG.
mm misli deka ke bidde toa obicna proslava, arno ama,

jas ke bidam irvasceto sto toj, Dedo Mraz ke go java cela nok, so sise sampanj, mnogu sveki, crveni podvezici i epten mnogu antazija i hwmija 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: идеи за ...
28.12.2009 9:26:02   
mami
ауууу, Анушке, па ти ке имаш прекрасна нова година..ни бидејќи ке бидме на гости, ке правиме нешто откако ке се вратиме, а што- сеуште не сум смислила, ајде давајте идеи

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: идеи за ...
28.12.2009 13:31:22   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ке правиме нешто откако ке се вратиме


тоа сигурно пошто ќе го оставиме Дамјан да спие кај баба му и дедо му,

Па јас планирам бордо долен секси веш бидејќи имало некој обичај ако носиш црвен долен веш за најлудата ноќ ќе бидеш среќна цела година.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: идеи за ...
28.12.2009 13:35:03   
mami
мм не е по црвеното, а и некое суеверие ми е тоа..што е важно што ке носам, знам дека и вака и така си предвидувам среќна година со него и Лука user posted image ке шетнам после до град, па може некое корсетче црно да земам, ке видам што се нуди на пазаротuser posted image а домче ке отвориме некое винце и ке си уживкаме со тивко музиче

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: идеи за ...
28.12.2009 13:53:47   
BEBICA
Намачкајте го неговото тело со крем, нацртајте некоја фигура со чоколадниот прелив,


Ova go ima probano i mnooogu e ubavo samo sto beve tolku ispomackani spo prelivot , posto ne doceka da go izedam do krajuser posted image user posted image user posted image user posted image , prodolzivme ispod tus zaedno.....


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: идеи за ...
28.12.2009 13:54:47   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Намачкајте го неговото тело со крем, нацртајте некоја фигура со чоколадниот прелив,


Ova go ima probano i mnooogu e ubavo samo sto beve tolku ispomackani spo prelivot , posto ne doceka da go izedam do krajuser posted image user posted image user posted image user posted image , prodolzivme ispod tus zaedno.....



и ние сме пробале незаборавно бешеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: идеи за ...
4.1.2010 11:46:07   
profesorica
мм ептен го бендиса секси долниот веш-бордо боја со црни точкици-сексиииии...

ајде енике кажуј што бидна кај ваш, немој да ми молчишuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: идеи за ...
11.1.2010 13:24:47   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Како да го освежите вашиот секс
Кога сте во брак, или пак во долга врска, и покрај тоа што е можно да имате одличен сексуален живот сепак има шанси да се чувствувате како нешто да ви недостига. Тоа најчесто е резултат на исчезнувањето на романсата во вашата врска/брак.Еве неколку мали совети кои ќе ви помогнат повторно да ги доживувате оние романтични моменти кои на почетокот биле спонтани. Потрудете се да ги вратите, и ќе видите како вашиот љубовен живот значително се подобрува.

1. Употребете секси книга - Можете да се обидете на состанокот со вашата партнерка да донесете некоја книга со жешки сцени во неа. Вие читајте и на партнерката, или пак таа на вас. Оваа игра може да доведе до појава на желба за секс.
2. Оставете и кошничка на вашата девојка со порака во неа што треба да направи, оставете и облека која сакате да ја облече и напишете и го местото на кое сакате да дојде. Вие средете се, направете пријатна и заводлива атмосфера, и чекајте ја партнерката. Таа навистина ќе се изненади, а и за вас оваа мала игра со пораки ќе биде интересна.
3. Наполнете ја кадата со топла вода. Ставете ливчиња од црвени рози во водата. Околу кадата поставете миризливи свеќи. Ова направете го кога ќе знаете дека вашата партнерка треба да пристигне дома наскоро. Почекајте ја и кога ќе си дојде повикајте ја да ви се придружи во бањата гола. Уживајте во заедничкото капење....

4. Овозможете и на вашата девојка сензуална масажа со миризливи масла. Одржувајте ја возбуденоста говорејќи и на партнерката колку е секси, колку е убава, зашто ја сакате и слично.
5. Милувајте се и разговарајте без да и дадете некаков знак дека сакате секс. Разговарајте со неа за моменти од минатото, заеднички интересни моменти. Разговарајте за вашите замисли за иднината. Во таа опуштена атмосфера другото ќе си дојде само по себе.
6. Праќајте и романтични пораки на почетокот, а потоа завршете со некои ваши скриени мисли за неа... Тоа сигурно ќе ја возбуди, и сигурно ќе и се допадне. Правете го ова во текот на денот, доколку сте на работа или било каде надвор од дома, и вашата партнерка ќе биде спремна да ве растргне кога ќе си дојдете дома.



< Поракaта ја уредил Еца -- 14.1.2010 8:34:59 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: идеи за ...
14.1.2010 6:10:49   
bu8oo
Горенапишаното е устав за добар сексуален и романтичен живот, Мами.
А сите вие добро да си го научите.



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?