|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што да промениме во сексот?
7.6.2009 10:13:44   
Еца
Доколку сакаме да го подобриме сексуалниот живот со партнерот ќе треба да обратиме повеќе внимание на некои работи кои навистина ги нервираат, а тоа е
*лежи како здрвена(Жената мора да биде активна,па дури и кога мажот е на врвот од доживувањето.)
*не го бакнува и мази телото на партнерот(.Бавно и нежно милување,влажни бакнежи,топол јазик кој нежно клиза по неговото тело..ништо не може појако да го „запали)
*никогаш не ја презема контролата(Морате да научите да ја преземате контролата над случувањата,покажете му што сакате,кажете му како да ве задоволи и самите поставувајте правила.)
*не ги покажува чувствата(Не се срамите со криковите и воздишките да го искажете вашето задоволство)
*не е спремна на експериментирање(Изненадете го партнерот со нова секси облека или заиграјте стриптиз.Да се проба нешто ново не е грев.)
*никогаш не дава иницијатива за секс(Немојте да сте срамежливи  и старомодни-ако сакате секс,тоа јасно кажете му)
*не престанува да зборува(не е потребно да се зборува за време на сексот,секако,можете да му шепнете и по некој добар возбудлив збор или да ја пофалите неговата алатка)
*премногу се загрижени за неважи работи(Нека не ви сметаат работите кои можат да се скршат или соседите да ги слушнат воздишките и криковите)

Не ја уништувајте еротичната атмосфера секогаш стиснете се до партнерот и мазете се,за ова секогаш најдете време.user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што да промениме во сексот?
7.6.2009 12:12:42   
Marta
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ауууууууу леле се пронајдов во некои работиuser posted image ке морам да променам некои работиuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што да промениме во сексот?
7.6.2009 13:30:41   
Боцко
ќе се воздржам од делење комплименти. мил ми е живототuser posted image user posted image user posted image
само ќе речам user posted image user posted image
темава е жешка и нема премногу да коментирам, само ќе речам дека потпишувам се што наведе елена.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што да промениме во сексот?
7.6.2009 15:09:54   
biba
user posted image user posted image user posted image user posted image Sovetite se ekstra i navistina dokolku se pronajdete vo nekoja od ovie raboti menuvajte i podobrete go seksot so mazot, samo taka ke go podobrite i zivotot,a i komunikacijata so sakaniotuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што да промениме во сексот?
7.6.2009 17:25:37   
Emica
Top temauser posted image ubavo vaka da si procitame nekoi raboti i da staneme svesni kade gresime, bidej-ki trgnuvam od sebe, da mi kazese maz mi bilo sto od ova*a ima za kazuvanjeuser posted image (ocite ke mu gi izvadev i ke razmislev koga ke se sakame pakuser posted image a vaka, da si rascisime sami so sebe sto treba da promenime, i vo akcijauser posted image

(Одговор на членот biba)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што да промениме во сексот?
8.6.2009 9:47:36   
mami
Се сложувам со емица..подобро е вака, само да си кажеме што би требало да смениме..јас од време на време ке се преиспитам што и како правам и знам дека треба нешто да сменам, па почнувам полека да го правам тоа и верувајте- тој секогаш ке ја забележи промената и позитивно(ова е веке индивидуално) ке реагира

(Одговор на членот Emica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што да промениме во сексот?
8.6.2009 10:00:22   
lide78
i jas sum za zenska inicijativa,a toa se razbira gi pravi mazite da se cuvstvuvaat posakuvani i se razbira go polni nivnoto ego.user posted image

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што да промениме во сексот?
4.11.2009 12:15:41   
mami
еве уште неколку работи кои жените би требало да ги имаат на ум


Жените...

Не знаат доволно „Таа почнува да се кикоти секогаш кога се обидувам да и кажам како да ме допре за да ме возбуди. Mожеби мисли дека тоа е симпатично, но мене ме навредува фактот дека не само што не знае како функционира мојот пенис, туку и нема намера да научи", вели еден од испитаниците. И... Во право е. Сепак треба да ја познавате основната анатомија. Иако едни исти работи нема да наидат на ист ефект кај различни партнери, сепак повеќето мажи имаат неколку заеднички точки на топење. Ако навистина не знаете купете секс прирачник и откако ќе ја совладате биологијата продолжете со пракса. Партнерот ќе биде расположен да ви открие што го возбудува, се додека гледа дека сте вистински заинтересирана: не бидете гадливи и користете ги сите прсти. Ако се кикотите - ќе го засрамите.

Очекуваат да им ги читаш мислите „Ја прашав дали доживеала оргазам и ми рече не. Ја прашав зошто и таа се пожали дека сакала орален секс, но не го добила, па уште ми рече „Ако навистина ме сакаш ќе знаеше што сакам во моментот." Бесмислено е да очекувате дека партнерот ќе ги знае вашите неизустени желби. Само затоа што некој добро ве познава и сака да ве задоволи не значи и дека чита мисли. Кажете што сакате или престанете да се жалите!

Сакаат секс само на почетокот на врската „Така било со секоја девојка што сум ја имал. На почетокот се незаситни, а по одредено време престануваат да сакаат секс" Најлогичното објаснување според Tracey е дека во овие случаи девојките глумеле оргазам на почетокот, а откако го добиле типот престанале да се мачат. Во ваква ситуација проблемот е поголем и потребен е искрен разговор. Но, на жените им станува здодевно и кога сексот ќе стане предвидлив. А кога е здодевно, тешко е да се доживее врвно задоволство. Лекот за ова се малите промени - една ситна промена во секој нареден однос ќе ја одржи страста на високо ниво. Тоа не мора да биде којзнае што - сменете поза, сменете соба, облечете нова секси долна облека, уклучете/исклучете ги светлата...

Се` оставаат на нас Еден од испитаниците го споредил сексот со девојката со јадење шпагети - „Но, шпагетите барем мрдаат кога ја движиш вилушката" Повеќето жени очекуваат мажот да го иницира сексот, а и сметаат дека е негова работа да се потруди да го направи односот добар. Жената мора да се вклучи во чинот - никој не сака да има секс со партнер што само лежи на креветот. Барем понекогаш направете го првиот чекор и заведете го својот партнер... Барем понекогаш вие бидете од горе, а ако навистина сакате да го импресионирате иницирајте секс кога најмалку очекува - не мора да биде навечер и не мора да биде во спална.

Премногу се параноични „Мрази да се сврти на страна затоа што стомакот и` бил дебел. Не сака да биде горе поради тоа што градите ќе и` изгледале смешно. Не сака да стане додека е уклучено светлото за да не и` го гледам задникот" - ова се дел од поплаките на мажите кои ги интрвјуирала Tracey. Најголем дел од мажите не ги гледаат женските тела со критичност каква што имаат самите жени. А освен тоа, машката и женската идеја за совршено женско тело не се согласуваат. Она што за жената се катастрофални неколку килограми плус, за мажот се прекрасни сензуални облини. Тие не размислуваат во насока „дебела" и „тркалезна", туку „мека", „топла" и „сензуална". Но, ако жената оди во кревет со помислата дека не изгледа добро, овие грижи ќе го уништат сексуалниот живот. Едно истражување спроведено во САД покажува дека жените кои имаат позитивен став за своите тела доживуваат оргазми во 75% од сексуалните односи, за разлика од жените кои се загрижени за својот изглед и имаат оргазам само 42% од времето. Сексуалното доживување повеќе е поврзано со внатрешноста, а не со надворешноста. Ако очајно се обидувате да го вовлечете стомакот никогаш нема да бидете ментално подготвени за уживање. Добрите љубовници пред се` се луѓе задоволни со себеси. Чувствувајте се секси и ќе бидете секси!


< Поракaта ја уредил mami -- 4.11.2009 12:21:05 >

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што да промениме во сексот?
5.12.2009 1:06:01   
mami
во последно време ни се случува како по договор да почнеме со нешто ново во сексот- било поза или дел од предиграта, баш е забавно..како да си ги читаме мислите...
А и треба од време на време да се разбие монотонија

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што да промениме во сексот?
5.12.2009 1:11:20   
Еца
леле не знам кој го читал секс ќоше во Вест денес ама јас обично на тоа место не застанувам, и доаѓа мм ми го дава весникот и вика прочитај убаво, да не пропуштиш нешто. Кога читам "Збудалете го орално" и правила како да го збудалите партнерот со орален секс. Кога реков ќе се смеам и онака станав озбилна и му викам, нема грешка, ќе го научам на памет ако ти значи нештоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што да промениме во сексот?
5.12.2009 1:13:12   
mami
хахахахх па еленке, дај препиши ваму... да не останеме покуси во знаењето

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?