|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Чоколадна фонтана
23.9.2009 9:01:30   
profesorica
Чоколадната фонтана е еден детал кој Вашатa свадба, роденден или коктел забава ќе ја направи пред се многу ексклузивна, вкусна, а воедно и ќе ја претвори во забава за која долго ќе се зборува.

Што мислите за вакво нешто, јас би го имала дома мммммм...

user posted image



user posted image

извори:

канапе кетеринг

мојата свадба


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 15.9.2013 15:07:19 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Чоколадна фонтана
23.9.2009 9:52:53   
mami
аа мислам дека кај нас ова нема да трае многуuser posted image user posted image user posted image прво Лука ке и се пушти да пие од неа , а после јас и мм..ко што сме сите тројца алчни по благо нема да биде видена, ке си ја изедеме уште домаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Чоколадна фонтана
23.9.2009 10:47:58   
mother 29
mami togas na vas edna vakva!?






user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Чоколадна фонтана
23.9.2009 20:52:52   
mami
ааааа драга моја па јас дури сега видов..ааа не играме вака...ке треба дома простор и за неа да барамuser posted image user posted image user posted image user posted image ммм колку ли е вкусно да си легнеш под неа и да ти тече чоколадо директно во уста.мммммммммммммммммм

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Чоколадна фонтана
23.9.2009 20:55:49   
mis.
А и партнерот ти е до тебе задоволството дуплираноuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Чоколадна фонтана
23.9.2009 20:57:37   
mami
ааа за тоа не правиме муабет...нормално дека ке е до мене, мислам за чоколадо станува зборuser posted image user posted image нема поголеми зависници од насuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Чоколадна фонтана
23.9.2009 21:42:41   
daniel
MMMMMMuser posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Чоколадна фонтана
15.12.2009 21:33:24   
mami
сакам ваква за Нова година...

user posted image


< Поракaта ја уредил mami -- 15.12.2009 21:34:31 >

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Чоколадна фонтана
15.12.2009 21:47:50   
loulou
jas imam cokoladna fontana nesto slicna na taa pogore sto e so crveno.ja kupiv lani za rodendenot na kerka mi i samo ednas e koristena.mnooogu cokolado i zejtin koristi za da se dobie toj efekt kako na slikata.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Чоколадна фонтана
15.12.2009 21:51:38   
mami
зејтин? ауу нејку тогаш...

(Одговор на членот loulou)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Чоколадна фонтана
15.12.2009 22:02:39   
loulou
da mora zejtin i toa mnogu zatoa samo za rodendeni i taka drugi povodi inace ne e bas zdravo i ke se utepas od cokolado kupuvanje za da dodavas user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Чоколадна фонтана
15.12.2009 23:45:57   
mina_m
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica



user posted image  






Jas ja imam istava cokoladna fontana,od Aldi ja kupiv......

< Поракaта ја уредил mina_m -- 15.12.2009 23:47:01 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Чоколадна фонтана
16.12.2009 8:09:45   
Еца
Аууу ова фонтавиме само за мене. Кога ќе им се фрлам, не знам за доста. Да прејадам еднаш чоколадо, па може веќе нема да ми текне.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Чоколадна фонтана
11.9.2012 2:13:28   
babyblue
moze li nekoj da mi kaze kolku pari e da se iznajmi najmalata fontana potrebna mi e za mala krstevka, na fb ne pisuva cena. ako znaete pisete.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Чоколадна фонтана
11.9.2012 9:02:56   
kikicka
Јас вчера гледав на нет и ми се сврте од цената,ама сигурно со фонтаната оде и овошниот кетеринг. Цената беше 60.000 ден.
Андрианче имаше знам за крштевката е сега може некаде и поефтина е.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Чоколадна фонтана
11.9.2012 14:54:37   
temjanuska75

ИЗВОРНА ПОРАКА: babyblue

moze li nekoj da mi kaze kolku pari e da se iznajmi najmalata fontana potrebna mi e za mala krstevka, na fb ne pisuva cena. ako znaete pisete.


Имаш активен ваучер на колектива за 9851 ден. за големата фонтана, провери кога истекува и што нудат за тие пари.

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Чоколадна фонтана
11.9.2012 15:54:47   
Gardenia
ауу па многу ги поскапеле бе,лани едни пријатели за свадба ја платија некаде 100 евра мисла за околу 300 гости

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Чоколадна фонтана
11.9.2012 23:30:20   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: babyblue

moze li nekoj da mi kaze kolku pari e da se iznajmi najmalata fontana potrebna mi e za mala krstevka, na fb ne pisuva cena. ako znaete pisete.


Пиши им на сите, одма ќе ти дадат цена

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Чоколадна фонтана
11.9.2012 23:33:21   
Andriance
Јас мојата на 3 спрата ја платив 3500 денари..со овошје колачи и послуга user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Чоколадна фонтана
20.1.2013 17:32:11   
caci 23
jas kupiv za kerkami za prviot rodenden,ne mnodu golema,otprilika kolku taa na prvata slika.pa eve vo cet za druzbata na rr,mozam i da vi ja pozajmam na nekoja mamicka za rodendenot na nejzinoto najmilo.inaku mnogu bese interesno.vo tanjircinja isecka sekakvo ovosje i decinjata ne mozea da se trgnat od tamu.ovie denovi ke stavam i slikA

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Чоколадна фонтана
23.5.2013 21:01:35   
antonija
caci 23,

te molam razmisli dali bi mozela da mi ja iznajmis/pozajmis fontanata koja ja imas kon krajot na juni. togas imam zaednicki rodenden za mojata najmala kjerka (kje polni 4 godini) i za najgolemiot sin (kje poolni 10 god). Vsusnost sakam da go iznenandam batkoto- vekje e golem pa kje odime vo igroteka i kje ima drugarcinja od uciliste i bi sakala namesto torta da imame fontana.

cenite sto gi gledav se prilicno ludi, najdov edna od gevgelija profesionalna, 3.500 so nivno sve, ama togas imaat svadbi i  ne mozat da dojdat vo skopje. sve drugo mi e skapo.

te molam pisi mi dali mozes da mi izlezes vo presret so tvojata fontana, i dali bi mozela da ja napravam cokoladata dobra (valjda ima recepta, da ne utnam nesto user posted image  )

ti blagodaram odnapred,



< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.5.2013 23:54:14 >

(Одговор на членот caci 23)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Чоколадна фонтана
25.5.2013 13:27:24   
bucko mal
skoro gledav vakvo nesto,bash ovaa golemina ne bea skapi ama ete ne kupiv.
moze da znaev neso poveke za fontanive ke kupev.
obicno cokolado se stava?
ima li nekoja tehnika?
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Чоколадната фонтана е еден детал кој Вашатa свадба, роденден или коктел забава ќе ја направи пред се многу ексклузивна, вкусна, а воедно и ќе ја претвори во забава за која долго ќе се зборува.

Што мислите за вакво нешто, јас би го имала дома мммммм...




user posted image

извори:

канапе кетеринг

мојата свадба




< Поракaта ја уредил Felly RR -- 15.9.2013 15:07:01 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Чоколадна фонтана
3.6.2013 12:13:47   
caci 23
antonia izvini duri sega ja vidov porakata,ajde pisi mi vo lp i da se dogovorime user posted image user posted image pozdrav

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Чоколадна фонтана
15.9.2013 13:27:30   
bucko mal
A jas si kupiv cokoladna fontana,malecka e kako na slikava,ednash ja probavme sega za rodendenot zdravje boze.Ke se raduvaat deca pa i za golemite ke imauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal RR

skoro gledav vakvo nesto,bash ovaa golemina ne bea skapi ama ete ne kupiv.
moze da znaev neso poveke za fontanive ke kupev.
obicno cokolado se stava?
ima li nekoja tehnika?
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Чоколадната фонтана е еден детал кој Вашатa свадба, роденден или коктел забава ќе ја направи пред се многу ексклузивна, вкусна, а воедно и ќе ја претвори во забава за која долго ќе се зборува.

Што мислите за вакво нешто, јас би го имала дома мммммм...



user posted image

извори:

канапе кетеринг

мојата свадба






< Поракaта ја уредил Felly RR -- 15.9.2013 15:06:30 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Чоколадна фонтана
16.9.2013 0:25:25   
Snowhite RR
Ајде буцко мал, кажи ми нешто повеќе за чоколадниве фонтани, интересна ми се виде идејава за роденденов на децава зашто оваа година најверојатно заедно ќе го славиме, макар што мислам дека во градов наш нема вакво нешто, ама сепак ме интересира

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?