|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Фрлање на букетот
25.4.2009 7:44:21   
Еца
Доста често ми се случува да слушнам дека девјките кои правеле свадба букетот го зачувале? Па зарем не е обичај тој да се фрла некаде пред крај на свадбата и демек таа што ке го фати ке се мажи истата година...

Јас мојот букет го фрлав и го фати една моја внука,и баш ми беше криво што не изреагирав пред тоа букетот да го факаат само девојки,а не и деца, а мажот ми на своите другари им ја фрли подвезицата што ја носев на нога и така интересно беше...

Дали вие го фрлавте букетот и кој ви го фати?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Фрлање на букетот
25.4.2009 10:05:24   
Aleksandra
Jas mojot nevestinski buket ne go frlav bidejki bese napraven od vestacko cveke i den denes go cuvam, a frlav eden pomal buket od prirodno cveke i go fati eden moj bratucet koj sto drugata godina pravese svadba.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Фрлање на букетот
25.4.2009 12:30:27   
mami
jas da vi kazam imav preubav buket i tesko mi bese kga trebase da go frlam i zamislete go fati drugar na maz mi koj e zenet, megutoa stanal da go fati za bratucetka ta na maz mi  posto nea i bilo sram da stane, a kolku mene e ...mislam, mi idese od koza da si izlezam, ama aj, pomina i toa...a inaku vo posledno vreme kako sto sum slusnala si pravele dva buketa eden za frlanje i eden za cuvanje...smesno

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Фрлање на букетот
25.4.2009 23:55:30   
Ivona
kaj nas na svadba se 'stepaa' dvajca. drugar na maz mi koj sto imase veke zakazano svadba i devojka (edvaj dvaeset godisna) na eden nas zaednicki drugar koja ne prethodnite dve svadbi na nasi drugari go fati bidermaerot.edniot gi fati cvetovite drugiot rackat-i go skinaa!!!!!!!!!
edinstveno mi bese zal za deverot koj tolku mnogu go pazese :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Фрлање на букетот
27.4.2009 13:11:24   
Katuska
Јас го имам фатено букетот пред незнам колку години може пред 10 , па сеуште не сум мажена , нема врска тоа дека ќе се мажиш следната годинаuser posted image user posted image ....Али тогаш кога го фатив бев малечка имав 15 години и беше сосема случајно јас си стоев на страна и ми падна во раце...

(Одговор на членот Ivona)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Фрлање на букетот
28.4.2009 12:50:35   
kati
јас минатиот септември го фатив бидермаерот и еве сега овој септември ќе правиме свадбаuser posted image судбина ли е user posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Фрлање на букетот
28.4.2009 12:51:35   
Еца
можеби да можеби не,а кој знае кати може и има нешто,само ако сакаш да веруваш во тоаuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Фрлање на букетот
28.4.2009 12:57:02   
kati
заборавив да кажам дека бидермаерот сам ми падна во рака две девојки пред мене се испотепааuser posted image  го растргнаа а тој си падна позади нив право во мои раце значи не беше ништо изнасилено
што викаат што е мое само ќе си дојдеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Фрлање на букетот
28.4.2009 13:00:38   
Anushka
во животот не сум фатила ниту едно цветче, а двапати се мажев... и тоа не по своја желба, верувајтеuser posted image

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Фрлање на букетот
28.4.2009 13:01:32   
mami
точно кати, ние бевме на свадба кај кумот на девер ми, и кога дојде моментот да се фрла букетот јас не станав, едвај ги познавав лугето и ми беше без врска, и девојката го фрли букетот точно пред моите нозе, а јас само си седев и го гледавuser posted image user posted image user posted image и дотрча една што очигледно плачеше да го има и го дрпна сосета силаuser posted image user posted image user posted image се убив од смеење...и после дојде и ми даде едно делче, демек пошто пред мене падналuser posted image user posted image user posted image и ете следната година ние правевме свадба

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Фрлање на букетот
6.5.2009 22:50:44   
biljanaM
знаете ли дека јас фатив буќет и наредниот месец се омажив ...user posted image



_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Фрлање на букетот
29.8.2009 8:24:46   
profesorica
Кај мене на свадба букетот го фати сестра и на мојата кума а подвезицата ја фати братучедот на кумата.сите мислеа дека фаќачката на букетот и фаќачот на подвезицата се дечко и девојка а тоа уствари братучеди.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Фрлање на букетот
25.9.2009 11:45:43   
mami
братучетка ми во годината кога фати бидермаер на нечија свадба- доби решение на работа, решија да прават свадба и забремени- таа си ги препишува дека тој и донел толку среќа...можеби има нештоuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Фрлање на букетот
25.9.2009 11:52:11   
mother 29
http://www.youtube.com/watch?v=jDsUVk5DNqQ&feature=player_embedded#t=13



user posted image  user posted image   user posted image  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Фрлање на букетот
25.9.2009 11:53:48   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Фрлање на букетот
25.9.2009 11:55:13   
mami
боже...е навистина не ја сфакам финтата со тепачките за бидермаер- или ке ти падне или не- нема да се тепамuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Фрлање на букетот
25.9.2009 12:01:31   
ostoun
На нашата свадба букетот го фати деверот и и го подари на неговата девојка но потоа не само што не се зедоа туку и раскинаа сега тој е оженет со друга а таа не е мажена . Така мислам дека се е суеверие. user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Фрлање на букетот
15.12.2009 21:35:43   
mami
Дали некој знае, зошто всушност се фрла бидермаерот?

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Фрлање на букетот
15.12.2009 21:38:03   
Bogdancanka
мислам дека по некои верувања дека кога букетот се фрла ,тој што ќе го фати е нареден да се жени а сега колку е точно појма немам кај нас така се збори.......за зашто точно појма немам.....


знае некој?


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Фрлање на букетот
15.12.2009 21:46:24   
tereza
во јуни мојата најдобра другарка правеше свадба и предходно јас и таа вежбавме демек како да го фатам јас букетот се зафркававмеuser posted image и кога дојде свадбата таа го фрли букетот налево каде што бев и јас меѓу другите ама еден женет човек баш во тој момент поминуваше од таа страна и букетот му падна во рацеuser posted image user posted image user posted image човекот остана подзинат,се сврте кај мене и ми вика ајде и на твоја главаuser posted image user posted image user posted image лелееее па сум играла напред со другарка ми абе живи циркусиuser posted image
ама до крајот на оваа година сеуште не се омажив,ај можеби  2010user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Фрлање на букетот
15.12.2009 23:35:27   
Cacko
Bidejki pravev svadba za 18 dusi i edinstveno deverceto mi e nezeneto od tie lugeuser posted image glumev deka mu go frlam posto samo on stoese da go fati,i go fati ama nesto slabo so svadba,uste devojce nemauser posted image aj valjda ke go fati majata za nekolku godini

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Фрлање на букетот
16.12.2009 8:17:27   
arh_diz
buketot sto go frlav bese napraven od vestacko cveke go fati moj prv bratuced koj najmnogu go sakav . Ovaa godina toj se ozeni

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Фрлање на букетот
12.1.2010 14:31:40   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Како бидермаер носевте на својата свадба ?дали беше од природни или од вештачки цвреќиња, каков вид цвеќе и каква боја беше.слободно може да оставате и фотографии.

мојот беше ваков

http://album.ringeraja.mk/index.php?page=image&ID=3976



ИЗВОРНА ПОРАКА: milijana

Imav bidemaer od vestacki cvetovi..poveketo bea beli..a niz niv imase nezno rozovi i nekoi zeleni livcinja..obavezno so dolgi beli resi.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Лејди

Сакав кога здравје боже ќе се мажам да имам бидермаер со цветови-кала
Но мајка ми ме премисли.
Калата симболизирала неплодност, а колку убав и нежен цвет е.





ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

од вештачко цвеќе... цветовите беа бели со сребрени светки... ништо посебно... сега не ми се допаѓа, а лани ова време бев спобудалена по тој бидермаер




ИЗВОРНА ПОРАКА: delfinka

moi omileni cvetovi se kalite i zatoa mojot bidermaer ke bide so kali
a moja prijatelka lani pravese svadba i bidermaerot i bese cel so kali a pred 3meseci si rodi bebce
znaci toa za neplodnosta mozebi i neigra uloga......


ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

јас незнам каков беше мојот бидермаер....хахах, зма затоа знам каков беше бидермаерот на една пријателка зашто јас го фатив и по еден месец се омажив......



ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

http://album.ringeraja.mk/index.php?page=image&ID=4161
еве го мојот како изгледаше..многу ми се допадна..штета што неможев да си го задржам




ИЗВОРНА ПОРАКА: delfinka

prekrasen e bidermaerot
od kade go kupi?



ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Па незнам да ти кажам..кумата ми го купи- демек обичајот бил кумот да го донесе бидермаерот, ама ако те интересира кажи ке ја прашам од каде е



ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Еве го мојот бидермаер!

user posted image


user posted image





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Фрлање на букетот
24.10.2010 11:26:13   
Natuska85
Мојот бидермаер беше од природни холански циклама ружи.Си го најдов на интернет и  однесов слика на цвеќарката  и баш таков и го направи.user posted image Еве ви сликиче да го видите

user posted image



< Поракaта ја уредил Maca RR -- 7.8.2011 16:27:21 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Фрлање на букетот
24.10.2010 15:49:33   
AnnaMolly RR
Јас сакав бидермаер од сончогледи user posted image зашто ми се омилено цвеќе, ама мм ми стави вето user posted image user posted image user posted image
Бидермаерот ми го порача кумата и беше направен исклучиво по нејзина желба, јас и дадов целосна слобода. Излезе прекрасен.

Како компромис за сончогледите, таков ми купи кумата за регистрацијата во матично! Го обожавам! user posted image user posted image user posted image

user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:47:24 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?