|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Фазите на сексуалниот живот
8.6.2009 12:22:08   
Еца
И сексуалниот живот има свои подеми и падови, периоди на страсти и затишја. Сето ова зависи од возраста, одоносот со партнерот, нивото на самодоверба.

Еве ги фазите на сексуалниот живот на една двојка кои сигурно ќе ги поминете.

Адолесценска фаза или фаза на заљубеност
Во оваа фаза го губите разумот и се препуштате на чувствата. Ова обично се случува на почетокот на нова врска, полна со секс, интимности и страсти. Оваа фаза можете да ја доживеете на 19, но и на 35 години.

Фаза "нова поза”
Веќе сè сте испробале и сакате да го зачините сексуалниот живот. Долго сте заедно, се чувствувате слободно и пробувате да ги остварите фантазиите кои не би се осудиле на никој да ги кажете. Во оваа фаза најверојатно ќе пробувате нови локации, потези, секс играчки... 

Фаза во која жалите за нешто што сте пробале
Во одредена точка од времето сте се согласиле да направите нешто поради партнерот или од радозналост од кое сега ви се крева косата на главата. Балансирањето помеѓу забранетото и друштвено прифатливото однесување никогаш не е лесно. Простете си себеси доколку сметате дека сте ја преминале границата, но ветете си дека нема ништо веќе да правите против своја волја.

Фаза на секс на брзина
Не секогаш имате време за палење свеќи, припремање миризлива купка или за долги предигри. Добриот стар секс на брзина во густиот распоред би можел одредено време да стане правило. Зошто да не? Жестоко, брзо и врши работа.

Фаза на удобен секс
Сексот на филмовите најчесто е експлозивен, страстен и животински. Во фазата на удобен секс, ваков секс може да ви набие комплекси, бидејќи ќе ви се чини многу далечен. Не очајувајте, во долгите врски луѓето развиваат посебен однос во кој не треба премногу зборови, бидејќи знаете како да се задоволите и го знаете тоа што другиот најмногу го сака. Сексот веќе не е само страст и потреба, туку длабока интимност која силно ја доживувате.

< Поракaта ја уредил Julie -- 8.6.2009 13:29:54 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Фазите на сексуалнио живот
8.6.2009 12:27:52   
lide78
ne znam,ama kaj nas fazive nekako se isprepletuvaat i toa zavisno od raspolozenieto preminuvame od edna vo druga i pak nazad.No najbitno e sto ne tapkame vo mesto

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Фазите на сексуалнио живот
8.6.2009 12:46:28   
mami
дефинитивно неможам да одредам каде смеuser posted image како што кажа Лиде, одиме од една во друга, се враќаме назад и постојано некој магичен круг... важно е дека задоволството секогаш се постигнува и за досадата нема место

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Фазите на сексуалнио живот
8.6.2009 13:19:23   
Mammy
Само направив еден Copy/Paste на еден маил - поизворно да ви го пренесам... user posted image

Nedavno vrsena istrazivanja nam govore, da postoji 7 vrsta seksa.

Prva vrsta je tzv Štrumpf seks - Ova vrsta seksa se uglavnom upraznjava kada tek upoznas nekoga, pa se seksate dok oboje ne poplavite.

Druga vrsta je tzv Kuhinjski seks - Ovo se desava kada ste ti i partner tek nedugo zajedno, pa ste oboje toliko napaljeni da se sevite bilo kad i bilo gde, pa cak i na kuhinjskom stolu.
                        
Treca vrsta je tzv Krevetni seks - Sa partnerom si vec poduze vremena. Seks postaje toliko rutinski da se uglavnom svodi na krevet u spavacoj sobi.

Cetvrta vrsta je tzv Hodnicki seks - Predugo si sa partnerom. Susrecete se uglavnom na hodniku, i hladno dobacite jedno drugom "Jebi se!"

Peta vrsta je tzv Ćorak seks - sto znaci dobijes Ćorak ujutro, Ćorak u podne i Ćorak za veceru. Veoma popularan oblik.

Sesta vrsta je tzv Sudnicki seks - desava se kad vise ne mozes da podneses svoju zenu. Ona te tuzi sudu, pa te pred celim sudom i porotom dobro izjebe.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Фазите на сексуалнио живот
8.6.2009 13:22:37   
lide78
lele me iznasmeauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Фазите на сексуалнио живот
8.6.2009 13:43:51   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image немам друг коментар

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Фазите на сексуалнио живот
8.6.2009 14:23:41   
Еца
  user posted image    user posted image    user posted image    user posted image    user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Фазите на сексуалнио живот
29.6.2009 22:21:47   
mami
Интимноста на сексот

Не трошете си го времето на нешта кои не ви се допаѓаат. Секоја идеја може да возбуди некого, но не и секого.

Уживањето во сексот и љубовта се состои во тоа што нема правила, а изборот е неограничен. Сексот е област во која границата помеѓу пристојното и непристојното тешко може да се дефинира.
 
Креветот е место каде што можете да ги играте сите игри кои ви лежат на срце. Ова е мошне важно за да можете да воспоставите активен и здрав став за сексуалниот чин помеѓу две личности кои се посветени една на друга.

За добриот сексуален однос важат две правила и тоа: не го прави тоа што не го сакаш и дознај што сака партнерот па обиди се да го задоволиш. Кога ќе успеете да ги задоволите сопствените и потребите на партнерот сте достигнале фаза на вистинска сексуална љубов.

За да ги исполните своите сексуални фантазии треба да научите како се користи целата површина на кожата.

Најголемата убавина на жената произлегува од нејзиното тело и неговиот природен мирис. Врвот на сексуалниот чин се доживува преку сите сетила.

Сексот треба да биде задоволувачки за двата партнера, да ја зголеми возбуденоста и повторно да ги возбуди.
 
Жените кои научиле да уживаат во сексот вообичаено се фасцинирани со половиот орган на својот партнер. Истото важи и за мажите.

Нежноста е пресудна но тоа не значи дека не можете повремено да им се препуштите на дивите игри.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Фазите на сексуалнио живот
9.12.2009 19:31:33   
mami
моментално не сме во ниедна фаза...се нервираме и двајцата ама едноставно неможам

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Фазите на сексуалнио живот
10.12.2009 10:36:00   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

моментално не сме во ниедна фаза...се нервираме и двајцата ама едноставно неможам


Не знам мами што тоа значи кај тебе и дали се работи за истото, но и ние не сме во ниедна фаза во моментов.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Фазите на сексуалнио живот
10.12.2009 10:40:27   
mami
значи дека секс- немаuser posted image неможам...после се што се случи едноставно немам желбаuser posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Фазите на сексуалнио живот
10.12.2009 10:44:42   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

значи дека секс- немаuser posted image неможам...после се што се случи едноставно немам желбаuser posted image


значи тоа е тоаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Фазите на сексуалнио живот
28.1.2010 10:45:33   
arh_diz
Жените во триесетите години сакаат повеќе секс, но не веруваат дека ќе го добијат, па се надеваат на квалитетен и забавен секс. Новото истражување покажало дека и жените немаат проблем да немаат секс. Тој недостаток го компензираат со излегување и дружење со пријателите.

Истражувањето се однесувало на мажени жени или оние кои се во долга врска. 85% од жените во триесетите години кажале дека сакаат да имаат повеќе секс. Истото го кажале 75% од мажите.

И мажите и жените сакаат да се вратат во дваесетите, затоа што имале секс секој втор ден, а денес тоа го практикуваат многу поретко. Во триесетите години луѓето се соочуваат со поголеми проблеми и затоа сексот е во втор план.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Фазите на сексуалнио живот
28.1.2010 12:46:45   
profesorica
  прва фаза, па втора па пак прва па пак втора и такаuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 28.1.2010 12:47:30 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Фазите на сексуалнио живот
4.2.2010 14:47:30   
mami
Адолесценска фаза или фаза на заљубеност
Во оваа фаза го губите разумот и се препуштате на чувствата. Ова обично се случува на почетокот на нова врска, полна со секс, интимности и страсти. Оваа фаза можете да ја доживеете на 19, но и на 35 години.


еее тука се заглавивме од нова година наваму и не ми пречиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Фазите на сексуалнио живот
4.2.2010 14:48:42   
arh_diz
bravo mami za vas taka treba user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Фазите на сексуалнио живот
29.1.2016 19:09:35   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Адолесценска фаза или фаза на заљубеност
Во оваа фаза го губите разумот и се препуштате на чувствата. Ова обично се случува на почетокот на нова врска, полна со секс, интимности и страсти. Оваа фаза можете да ја доживеете на 19, но и на 35 години.


еее тука се заглавивме од нова година наваму и не ми пречиuser posted image user posted image user posted image


site zaglavuvaat vo ovaa faza ne si samo ti mami.ama i mene ne mi preci nitu pa se kaam user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Фазите на сексуалниот живот
1.2.2016 12:02:31   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца






Фаза на секс на брзина
Не секогаш имате време за палење свеќи, припремање миризлива купка или за долги предигри. Добриот стар секс на брзина во густиот распоред би можел одредено време да стане правило. Зошто да не? Жестоко, брзо и врши работа.


Ние тука сме со маже.Од секојдневни обврски и грижата за децата заборавивме што е тоа водење љубов.Ако ама и вака не ни е лошо. user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Фазите на сексуалниот живот
2.2.2016 1:02:10   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца






Фаза на секс на брзина
Не секогаш имате време за палење свеќи, припремање миризлива купка или за долги предигри. Добриот стар секс на брзина во густиот распоред би можел одредено време да стане правило. Зошто да не? Жестоко, брзо и врши работа.


Ние тука сме со маже.Од секојдневни обврски и грижата за децата заборавивме што е тоа водење љубов.Ако ама и вака не ни е лошо. user posted image

nie i tuka ne sme user posted image ne mozeme da se spogodime so tremini,ama sme vo faza "poigraj si" pa taka pod kjebe podbucni se nabrzina

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?