|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Торта од пелени
12.1.2013 12:27:24   
Fiao
Деновиве за мојата најдобра другарка која е веќе во 8ми месец планирам да направам една торта од пелени, во комбинација со нешто од козметика и сл. Дали некој од вас правел, за која пригода, имате ли слика? Дајте некоја идеа што друго да ставам како додаток на пелените?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Торта од пелени
12.1.2013 12:32:44   
Goddess*
na internet ima sekakvi dekoracii od torti so peleni zaedno vo kombinacija so drugi propratni raboti za bebeto...neznam dali smeam linkovi da postiram ovdeuser posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Торта од пелени
12.1.2013 13:00:02   
zzaa
eve neko sliki od torta od peleni
://www.Slikomat.com/slika/5402030.htm]user posted image [/url]
user posted image
user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Торта од пелени
12.1.2013 13:00:34   
Felly RR
На интернет навистина има доста интересни. Линкови НЕ, ама може сликите да ги постирате овде. Еве неколку што најдов.
user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Торта од пелени
12.1.2013 13:03:50   
Felly RR
А еве и неколку интересни идеи и за кебенца.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Торта од пелени
12.1.2013 14:07:35   
Ring
Fiao , пиши на you tube daiper cake , има многу видеа и идеи како да ја направиш.

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Торта од пелени
12.1.2013 19:50:04   
Maca25
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Торта од пелени
12.1.2013 20:55:48   
Andriance
Јас од моја шефка уште во болница добив преубава торта од прелени...знам дека ја правеле некаде горе во ГТЦ...баш од неа немам слики..се нешто во позадина е и не се гледа убаво..ама како и да е, ептен интересен подарок а богами и корисен

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 9:24:18   
Fiao
Жениии user posted image еве ја мојата прва рачна изработка. Сега сум во фаза на вежбање ама пошто кај и да е би сакала да почнам да изработувам вакви би ви била благодарна ако даете по некој коментар user posted image
[/img]https://www.facebook.com/ajax/messaging/attachment.php?attach_id=8ec62429c343c0881b9f399d742bb78e&mid=mid.1363940613944%3A7b259848f4a9f45041&hash=AQAKddYKLdu4xIs5[img]

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 22.3.2013 9:25:21 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 9:30:06   
AnnaMolly RR
user posted image

Еве ја тортата од пелени на Фиао! Мене мноооооооогу ми се допаѓа, ептен е креативно!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 9:35:52   
rina13
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

user posted image

Еве ја тортата од пелени на Фиао! Мене мноооооооогу ми се допаѓа, ептен е креативно!

Преубава е.Ем естески скоцкано перфектно ем корисно.Секоја тазе мајка би се израдувала на ваков подарок.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 9:43:47   
mila28

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

user posted image

Еве ја тортата од пелени на Фиао! Мене мноооооооогу ми се допаѓа, ептен е креативно!

Lelle BRAVO..odlicna e..sekoja cest kako si se setila za vakvo nesto.

Mene ovaa isto mi e mnogu interesna i lesno se pravi..so postelnina(bas ovaa ja ima vo struzanka)
user posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 9:48:36   
sandriana RR
Одлично Фиао, и мене ме бендисува ептен, браво за креативноста user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 9:49:21   
Ikana
Алал да ти е, прекрасна изработка! user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 9:53:50   
mami2
Fiao браво за твоето првенче.
Ми се допаѓаат воопшто тортите од пелени, ама јас повеќе би се одлучила да однесам некаде торта од ќебенца, додатоци за бебе и сл. На Fiao комбинацијата со малку пелени е супер.
Пелените чинат многу, а ќе се фрлат неупотребени, не верувем дека би ги ставиле на новороденче. Останатите работи се посигурен избор, се пере, мие и може да се користи.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 10:31:54   
Fiao
Во право си мами2, покорисни се оние со помалку пелени, баш такви и сакам да правам. Ајде сега ми се уште 2 во најава, па штом ги направам ќе ги споделам тука user posted image
Благодарам на коментарите
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Fiao браво за твоето првенче.
Ми се допаѓаат воопшто тортите од пелени, ама јас повеќе би се одлучила да однесам некаде торта од ќебенца, додатоци за бебе и сл. На Fiao комбинацијата со малку пелени е супер.
Пелените чинат многу, а ќе се фрлат неупотребени, не верувем дека би ги ставиле на новороденче. Останатите работи се посигурен избор, се пере, мие и може да се користи.


(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 11:26:40   
Gwendolin
user posted image Fiao, многу инвентивно, забавно и корисно. Па и да не е со пелени, можеш со некоја тетра пелена, постелнина и ќебенце и пак ќе добиеш некоја ваква креација. Супер е, чекаме ете да видиме твое наредно дело. А и осеќам дека ќе не инспирираш да правиме вакви поклони, место стандард завиткани и украсени.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Торта од пелени
22.3.2013 22:26:35   
Bethany
Браво Фиао! Многу ми се допадна. Ем е интересно, ем практично. user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Торта од пелени
24.3.2013 21:45:33   
Maca25
Браво Фиао!!! Ептен уникатно!! user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Торта од пелени
26.3.2013 0:17:19   
zzaa
Bravo Fiaouser posted image user posted image mnogu kreativno.ke se potrudam i jas nekogas da napravam vakvo nesto za nekoj poklon.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Торта од пелени
5.4.2013 10:44:48   
Fiao
Da ve pocas_tam so moeto novo delo, pa da cujam komentari user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Luci RR -- 5.4.2013 10:56:56 >

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Торта од пелени
5.4.2013 11:09:23   
Maca25
Браво Фиао!! Ептен е интересно!user posted image

Што има во тортава? пелени и ќебенце, лигавче гледам...дрого што има?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Торта од пелени
5.4.2013 11:11:23   
bebe82
fiao, navistina BRAVO!!!
i mene me interesira sto ima vo tortava, da probam da napravam iako ne sum voopsto kreativna :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Торта од пелени
5.4.2013 15:59:20   
Fiao
Во тортава има пелени, памучна пелена, навлаки за пресоблекување, кебенце, играчка - телефон и украсни ленти user posted image
Ајде направете нешто па постирајте тука да видиме, а доколку сакате вакви торти за мекици, повојница или роденден може да ги порачате кај мене во инбокс user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Браво Фиао!! Ептен е интересно!user posted image

Што има во тортава? пелени и ќебенце, лигавче гледам...дрого што има?


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Торта од пелени
5.4.2013 16:42:43   
omorfo89
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

еве некои идеи user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste ljubitel na cveke?

Da (67%)

Ne (33%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!