|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Топлес?
30.6.2009 15:54:06   
mami
сте се сончале, шетале топлес по плажа или не? јас неколку пати ама на пуста плажа каде што бевме само јас и другарките..

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 22.10.2012 14:37:41 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: топлес???
30.6.2009 15:56:46   
mis.
Мами ама ти дојде инспирацијаuser posted image user posted image user posted image Не сум била топлес но на некоја пуста плажа или во странство некаде далеку зошто да не.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: топлес???
30.6.2009 15:58:53   
mami
ме фака вака секогаш пред крај на работно време
и сега треба да ви кажам чао и да си одам..а имам уште инспирација, ама ке си ги запишам и утре ве бомбардирамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: топлес???
30.6.2009 16:03:41   
Боцко
јас сум си стално топлес и си немам гајле.
ама ботомлес некако тешко, ќе имам проблем на некоја нудистичка да се соберам, ќе ми изгори грбот
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: топлес???
30.6.2009 16:33:45   
Еца
Леле сега ќе искоментирате која старомодна типка, ама искрено јас не би се сончала топлес.Едноставно не би се чувствувала убаво, не знам тоа е појако од менеuser posted image user posted image user posted image А секоја чест на тие што можатuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: топлес???
1.7.2009 9:10:35   
mami
хаххахха, абе Боцко...а баш ти е убаво тебе секогаш топлес а?user posted image
искрено на нашиве плажи не ми се оди топлес, невкусни коментари и сл...имаше пред некоја година во охрид на плажа една странкиња се шеташе топлес и толку без врска муабети вадеа, што на човек да му се одмили топлесотuser posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: топлес???
1.7.2009 13:07:38   
niki
Pred da mi se rodi kerkickata se suncav mnogu toples i nikogas ne mi bilo ni sram ni nezgodno, ne sum se setala taka, ama za suncanje da. I bi sakala pak, arno ama na moevo gavolce mu se uvrtelo u glava deka saka pak da cica i cim me vidi gola mi visnuva na cicka, utrovo bas mi ja slekuvase spavakata da cicala, bog da cuva od detski pamet, taka da   dodeka ja tera fazava ne bi se osmelila, za ponatamu ke vidime.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: топлес???
11.12.2009 22:56:31   
mami
Ах како би си отишла сега некаде во топлите краишта и на плажа д си се соблечам и да уживам...
Дали вие сакате или веќе сте се сончале топлес?

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: топлес???
11.12.2009 23:00:21   
Anushka
sekako!!! Koga imas nesto ubavo na sebe, greota da go kries! A i kolku e ubavo da si plivas slobodna... Samo ne preporacuvam toples za suncanje!
Ej, da ve ohrabram majki: posle tri godini do cetiri, formata na gradite se vraka, barem 70-80%

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: топлес???
12.12.2009 11:23:02   
profesorica
можеби би пробала нешто топлес на градите ама некаде пиодалеку каде што сите тоа го прават и кај што нема сеирџии.

анушка потпушувам за градите.мене ми се вратија во нормална форма.не ми с еопуштени по доењетоuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 12.12.2009 11:24:40 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: топлес???
12.12.2009 11:24:59   
Bogdancanka
можеби далеку кај никој незнам и никој не ме познаваuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: топлес???
20.5.2010 22:25:35   
melody
Sum se soncala toples,ne mi bilo stram,no mislam deka godinava nema ako odam na ednata te ista plaza kade site od hotelov se sobiraat.user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: топлес???
20.5.2010 22:59:26   
Палешка РР
Уште за топлес сум user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: топлес???
20.5.2010 23:03:18   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Уште за топлес сум user posted image user posted image



И јас user posted image user posted image user posted image Ми е срам да се соблечам по купачи, пред непознати, а особено пред познати (дури и пред дечко ми некогаш), па уште топлес user posted image user posted image user posted image Можеби на некој пуст остров user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: топлес???
20.5.2010 23:07:44   
nutelizza
Toples DA,..... ednas vo Antalija i ednas vo MAkarska.
Zasto da se sramis od sopstvenoto telo, sega veke i da sakam nemozam da se soblecam ednata grada mi e balon od drugarta neznam ni kakov kupaci ke najdam za letovo da me pokrie

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: топлес???
20.5.2010 23:31:34   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: nutelizza

Zasto da se sramis od sopstvenoto telo


Па не знам, мислам дека во долниот дел од телото сум подебела и ми е срам целосно да се откривам - имам таков некој комплекс user posted image не можам да се опуштам ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: топлес???
20.5.2010 23:38:24   
Viktori
Топлес???

Категорично не, благодарам, пријатно!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: топлес???
20.5.2010 23:48:19   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Леле сега ќе искоментирате која старомодна типка, ама искрено јас не би се сончала топлес.Едноставно не би се чувствувала убаво, не знам тоа е појако од менеuser posted image user posted image user posted image А секоја чест на тие што можатuser posted image user posted image user posted image



се согласувам 100%

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: топлес???
21.5.2010 12:28:18   
zapce
mozebi bi razmislila samo za nagore ama za nadolu nema sansi, no toa bese pred da rodam ama sega posle poragajot mislam deka nema sansi gradive voopsto ne mi se za gledanje

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: топлес???
21.5.2010 13:01:20   
Maca25
Пред да родам се сончав топлес, но не во Македонија туку кога ќе отидев во друга земја на одмор. Пред некоја година бев со друство во Бугарија и таму го скршив мразот и ги покажав моите гради. таму е најнормална работа, мислам дека никој не се чудеше, освен македонците кои ќе поминеа. Но сега телово не ми е ни за бикини, а камо ли за топлес. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: топлес???
21.5.2010 15:50:01   
niki
После вчерашното воајерско искуство, ни годинава нема да се сончам топлес. А баш мислев дека тука е изводливо. Пихuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: топлес???
21.5.2010 19:27:32   
Тања РР
Пред некоја година во Бугарија мм (тогаш дечко ми) сакаше да се сунчам топлес, демек да им покажам на другите што е циuser posted image user posted image user posted image user posted image ама јас одбив затоа што имаше многу струмичани по плажите. Сега веќе не ми е препорачливо, од доењето едната града ми висна до папок а другата остана гореuser posted image . Ќе исплашам некого.
Инаку сум ЗА топлес зошто да не, само не на места каде можат да те сретнат пријатели на родителите.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: топлес???
21.5.2010 20:06:53   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Сега веќе не ми е препорачливо, од доењето едната града ми висна до папок а другата остана гореuser posted image . Ќе исплашам некого.



Nisto strasno Tanja ke se sredi toa koga ke prestanes da dois. Sigurno samo od ednata grada cica Jana. I jas mislev deka ke ostanat takvi, no eve po eden mesec ne-doenje se stabiliziraa sami i sega se istiuser posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања


Инаку сум ЗА топлес зошто да не, само не на места каде можат да те сретнат пријатели на родителите.


Potpisuser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: топлес???
5.7.2010 15:35:03   
baby mama
Нема шанси, ептен ми е срам. А и некако глупаво ми е да гледам голи гради насекаде user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: топлес???
5.7.2010 15:41:31   
majka 79
toples zosto da ne. do sega ne sum se suncala a bas bi sakala.
ama sepak bi go ostavila dolniot del od kupaciot kostum i toa po moznost tanga.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?