|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Суво цвеќе
3.6.2009 12:21:06   
mami
Многу сакам кога ќе добијам убав букет(што е се поретко) да го чувам додека е свеж- значи неколку дена и после го виснувам наопаку и го сушам, го прскам со лак за коса за да не се распадне и си го чувам во украсна вазна...фака прашина, да, ама па мерак ми е да си ги чувам букетите на пр. од свадбата на братучетками, од мојата веридба, ружата за роденденоти онаа за матурата...

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 22.10.2012 14:46:47 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: суво цвеќе
3.6.2009 12:50:35   
Еца
Да Мами и јас правев така на времето, но сега во една соба што попрво да зачуваш, а не букет суво цвеќеuser posted image нема шанси, ги оставам тие работи за некои подобри времиња во пореласкирана атмосфераuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: суво цвеќе
3.6.2009 12:55:49   
mami
и тоа си во право, мене сите ми останаа кај моите, па сестрами само вика по мене да си ги земам и сметалеuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: суво цвеќе
3.6.2009 13:53:12   
Anushka
девојки, не чувајте суво цвеќе дома. user posted image Тоа е симбол на нешто што минало, на мртва материја, од која се исушил животот. Ова е според Фенг Шуи, ама има некоја логика, нели?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: суво цвеќе
3.6.2009 13:55:12   
mami
Па кога поубаво ке размислиш има...ама па мене убаво ми изгледа...а може и затоашто тешко се делам од работите и сакам се да сочувамuser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: суво цвеќе
3.6.2009 14:03:12   
Anushka
работите се само работи. Јас ги чувам спомените на нив и луѓето што ги сакам. Кога се ослободуваш од старите работи, прави место за нови, за свежина и напредок, за нов дух и позитивни промени, за нова енергија. Едно време и јас така си бев љубител на колекционерство, ама вака сум послободна.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: суво цвеќе
3.6.2009 14:07:38   
biba
I jas cuvav sekakvi gluposti, cvekinja, sitnici, suveniri, cestitki, pa duri i pokani za svadba, dodeka eden den ne procitav deka kolku poveke sitni nesta doma, tolku poveke negativna energija ima vo domot, i op se isfrliv...i ne znam dali e sugestija ili ne, ama se osekam poubavouser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: суво цвеќе
24.6.2009 12:52:52   
Палешка РР
Јас сакам и купувам суво цвеќе и постојано го менувам кога ќе ни здосади.
Сакам и свежо, но тоа трае само неколку дена, а ова е како дел од декорот, па би ми било грдо ако го нема.
Купувам вакви интересни декорации


user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 24.6.2009 12:54:48 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот biba)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: суво цвеќе
24.6.2009 12:59:10   
mis.
Сувото цвеќе според фенг шуи шири негативна енергија.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: суво цвеќе
24.6.2009 13:01:27   
mami
е вакви ми се допаѓаат..Инаку да ви кажам чистев пред некое време и земав се што имав суво цвеќе фрлив, вклучувајќи го и единствениот букет што го имав од мм, ама имам таков еден ден во годината кога правам чистка и фрлам се, и тоа го правам брзо за да не се предомислам па да ми биде жал...а инаку планирам, кога ке имаме сопствен дом да си го средам убаво а вакви декорации не ми бегаат

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: суво цвеќе
24.6.2009 13:02:48   
mami
Добро мис мислам дека ова се повеке декорации отколку класично суво цвеќе

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: суво цвеќе
29.6.2009 14:31:07   
Еца
Искрено јас не го сакам сувото цвеќе и никогаш не сум купила, јас на пример многу сакам сувенири во најразлични облици и големини, но сепак во последно време и тоа престанав да купувам бидејќи не сакам кога ми е се пренатрупано.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Dali vi se dopaga imeto IGNAT?
anailisav

Dali vi se dopaga imeto IGNAT?

DA (21%)

NE (79%)


Број на сите гласови: 290

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!