|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Страсно бакнување
24.9.2009 8:25:16   
profesorica
Дали сеуште и во бракот се бакнувате со партнерот како некогаш?

Дали практикувате француски или брз и романтичен бакнеж?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Страсно бакнување
24.9.2009 8:26:10   
mami
се практикуваме...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Страсно бакнување
24.9.2009 8:31:21   
Палешка РР
Нормално. Секоја страст својот врв го достигнува во бракот.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Страсно бакнување
24.9.2009 10:06:49   
big_mama817
se slozuvama so gor napisanite postovi user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Страсно бакнување
26.10.2009 15:47:29   
niki
Додека си бевме во врска ни се има случувано на јавно место да се излигавиме страсно, пред очите на светот, без срам и перде. Сега ваквите изливи на емоции само во спална ни се случуваат кога е на повидок секс, а по тоа прашање знаете како стоиме па и бакнежите слабо. Инаку знае преку ден да ме изненади кога ќе си дојде од работа и наместо само да ме бакне да ме почасти и со јазикот и да се смееме.
А вчера многу врнеше и изненадно снема струја и се зезам јас нема бегање сега у темница, сакаш нејќеш мораш. Ама не ми беше до секс него сакав само да се љубиме онака тинејџерски, знаете како, де.
И ми вика нееееее никако, не измив заби неможам, незгодно ми е. Лелллллллееееееее мајко ко прв пат да му е да не измие заби. Ама друг пат ми вика ќе си ги исчачкам со чачкалица, а сега ни тоа имам во меѓу заби месо, неможам. user posted image user posted image user posted image user posted image
Смешки живи у брак сме 3 и кусур години и нему му текна дека не измил заби. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ајде пријавете кој мие заби пред бакнување?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Страсно бакнување
26.10.2009 18:09:05   
ripce
Ајде пријавете кој мие заби пред бакнување?


Пред да одам во кревет кога си очекувам нешто user posted image user posted image user posted image
Немој да помислите дека кога не очекувам, не ги мијам забите пред спиење user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил anica -- 26.10.2009 18:10:04 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Страсно бакнување
26.10.2009 18:14:14   
ostoun
Pa normalno so brakot strasta voopsto ne se namaliuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Страсно бакнување
26.10.2009 18:24:01   
Bogdancanka
има страсни бакнежи се рабира обожавамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Страсно бакнување
26.10.2009 19:05:30   
sakibukic
niki ако треба пред секое бакнување да се мијам заби ќе треба да остана во купатило и појке време ќе изгубав во миење однего да ја бакнувам.
Јас сум за секакви бакнежи некогаш ми идет да ја изедам.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Страсно бакнување
26.10.2009 21:37:43   
Cacko
Normalno deka ima sekakov vid na baknezi,dolgi,kratki,slatki...user posted image

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Страсно бакнување
27.10.2009 9:17:49   
profesorica
хаха и мм некогаш мие заби -културен си е човекот ама тоа само кога очекува да ме легне, инаку не.а страсни бакнежи имаме многу и ги обожавам и тие се се поубави и подолги се со тек на времето user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Страсно бакнување
27.10.2009 16:49:49   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: sakibukic

niki ако треба пред секое бакнување да се мијам заби ќе треба да остана во купатило и појке време ќе изгубав во миење однего да ја бакнувам.
Јас сум за секакви бакнежи некогаш ми идет да ја изедам.



Ај иди по пиперки ме изнасмеаuser posted image

Не пред секое бакнување, туку пред оние страсни, француски бакнежи...... таман работа у образ ако ме бакнува и да трча у вц да мие заби, ќе го пратам на психијатар.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Страсно бакнување
27.10.2009 16:56:26   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image секое страсно бакнување завршува со секс, затоа некогаш  набрзина ќе си го бацнам во образ или ке му украдам бакнеж и фитил ќе ме снема, де во кујна, де во купатило, ама знае и таму да не начекаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Страсно бакнување
12.11.2009 14:05:13   
profesorica
Седум ефекти на бакнувањето

Дали сте знаеле дека бакнувањето може позитивно да влијае на вашето здравје? Бакнежот го намалува крвниот притисок, троши калории и ве прави среќни, а може и да ви открие дали личноста со која се бакнувате е вашиот идеален партнер. Прочитајте како!





Што е бакнежот? Еве една убава дефиниција за вас: 'Бакнежот е пријатна, ненаметлива порака за тоа дека две здружени глави се подобри од една осамена.' Бакнежот открива многу работи.

Ако се уште мислите дека бакнежот е еднаков на пристојното ракување, еве конкретни докази кои се резултат на едно истражување во Русија и сведочат за спротивното.

1. Бакнувањето го регулира кардиоваскуларниот систем и го намалува крвниот притисок и нивото на холестерол.

2. Бакнувањето стимулира повеќе од 30 мускули на лицето кои се одговорни за мекоста на кожата и го зголемува протокот на крв кон кожата на лицето.

3. Пет секунди на бакнување ќе потроши 12 калории.

4. Со бакнување се спречува појава на хормон за стрес кој е крив за висок крвен притисок, мускулна слабост и несоница.

5. Бакнување е природен лек за некои микроби затоа плунката ги напаѓа нив. Како? Плунката содржи бактерии кои се заеднички кај 80% од луѓето, додека 20% од луѓето имаат единствена композиција. Со размената на плунката, го стимулирате имунолошкиот систем да го прилагоди својот одговор на бактериите на кои сте изложени. Резултатот е производство на антитела кои ве штитат вас против микробите. Овој процес се нарекува вкрстена – имунотерапија.

6. Со бакнувањето, вашиот мозок може да анализира колку сте компатибилни со таа личност. Дали воопшто некогаш се случило да бидете многу посигурни што ви се допаѓа или не ви се допаѓа кај некоја личност, само откако сте ја бакнале? Хмм...

7. Последно, но не најневажно: бакнувањето е лек против икање.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Страсно бакнување
12.11.2009 16:55:05   
Mila na mama
Ма по дома се лигавиме ко тинејџери ама детето расте па мора да се ставаат граници на пристојност.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Страсно бакнување
3.12.2009 2:03:52   
mami
и ние знаеме да се опуштиме и тогаш Лука не враќа во реалноста, се бутка меѓу нас и мести обравче да го бубнам и негоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Страсно бакнување
3.12.2009 2:06:53   
S*B*
нашето синче е мало па сеуште мжеме да си се лапкаме без ограничување освен кога ќе почне да плаче па мора да земием тајм аут

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Страсно бакнување
8.5.2011 17:02:12   
Maca25
Ние скришно мора да се бакнуваме, затоа што малава не му дава на мм да ме бакнува. Го бутка и вика дека сум била само нејзина Мама. Откако ќе заспие ние надокнадуваме user posted image user posted image  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Страсно бакнување
8.5.2011 17:13:29   
Martins mom
Еееее...како ми фали страсното бакнувањеuser posted image Појма немам зошто мм го исфрли од кога се роди user posted image И кога ќе му преречам зошто бе не се бакнуваме, он ќе ми одговори Ај ма не се прај ко децатаuser posted image Е шо, само децата ли се бакнуваат страсноuser posted image user posted image Кога јас ќе се обидам да го бакнам француски, се смее и ме тргаuser posted image user posted image И ете ти кавгаuser posted image
Страсно се бакнуваме само пред или за време на секс, инаку не, не знам зошто, а би сакала да знам.


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Страсно бакнување
8.5.2011 17:22:05   
Палешка РР
Многу сакам да се бакнувам, не мора ништо друго, ама без бакнување не можам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Страсно бакнување
9.5.2011 21:56:10   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Еееее...како ми фали страсното бакнувањеuser posted image Појма немам зошто мм го исфрли од кога се роди user posted image И кога ќе му преречам зошто бе не се бакнуваме, он ќе ми одговори Ај ма не се прај ко децатаuser posted image Е шо, само децата ли се бакнуваат страсноuser posted image user posted image Кога јас ќе се обидам да го бакнам француски, се смее и ме тргаuser posted image user posted image И ете ти кавгаuser posted image
Страсно се бакнуваме само пред или за време на секс, инаку не, не знам зошто, а би сакала да знам.



Исто! user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Страсно бакнување
9.5.2011 22:02:28   
Viktori


Дали сеуште и во бракот се бакнувате со партнерот како некогаш?

Дали практикувате француски или брз и романтичен бакнеж?



е кај има бе брз и романтичен бакнеж??? Кај е романтиката во брзината?
Инаку ние си се лигавиме редовно. Дење, ноќе шо има везе?
Ептен гледаме да не не гледаат децата, ама оти се големки има шанса да не види некое и мутаво да се направи user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Страсно бакнување
10.5.2011 10:24:38   
lukas
nekolku pati nedelno da,poketo pred spienje,edno malo mazenje,a onaka brzinko bacuvanje ima na kupovi vo tekot na denot...i sekogas se seguva go bacuva lukas i aj i mama da ne se naluti,hehehe,toa go ima poke odkolku seeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxx,sakam obratno...hehehheheuser posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Страсно бакнување
10.5.2011 11:37:06   
anedespo
Podolgo vreme ne go praktikuvame, ama i ne mi nedostiga. Cudno.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Страсно бакнување
10.5.2011 11:41:38   
prettygirl
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Еееее...како ми фали страсното бакнувањеuser posted image Појма немам зошто мм го исфрли од кога се роди user posted image И кога ќе му преречам зошто бе не се бакнуваме, он ќе ми одговори Ај ма не се прај ко децатаuser posted image Е шо, само децата ли се бакнуваат страсноuser posted image user posted image Кога јас ќе се обидам да го бакнам француски, се смее и ме тргаuser posted image user posted image И ете ти кавгаuser posted image
Страсно се бакнуваме само пред или за време на секс, инаку не, не знам зошто, а би сакала да знам.
hahaha isto kako jas da sum go pisala ova user posted image , ama jas znam da go nacekam ubavo nekogas i ne go pustam duri ne vozvrati


_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?