|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Секс или водење љубов?
13.7.2009 13:20:07   
Еца
За мене ова се две различни работи. При секс го задоволуваш телото.
Додека водење љубов е едно спојување на задоволување на телото и срцето,т.е учествуваат и чувствата.

Што мислите вие?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Секс или водење љубов?
13.7.2009 13:22:42   
mami
потпишувам целосно...сакам да водам љубов со мм, сексот ми е онака баш само да го задоволиш телото

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Секс или водење љубов?
13.7.2009 13:31:37   
Mammy
Водењето љубов е еден посебен чин на взаемно сплотување на две тела..Значи тука веќе и осеќаш и целосно се предаваш..
А додека пак сексот - е тој може да биде со едно, две, три и повеќе тела..чиста страст и потреба..

Сексот е повеќе поврзан со страст отколку со вистинско уживање..


А што ви останува повеќе во меморија - страстен секс или водење љубов?


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Секс или водење љубов?
13.7.2009 13:34:04   
caci8
eve jas naprimer ako ne vodime lubov nesum zadovolna nemoze samo onaka aj na brzinka hahahah i toja e ubavo i ona e bubavo hhahah


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Секс или водење љубов?
13.7.2009 13:50:14   
Mammy
А не значи дека сексот е нешто на брзинка..Тој може да трае многу подолго од водењето љубов..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Секс или водење љубов?
13.7.2009 21:05:00   
mami
се сложувам со мамму, сексот може да трае и многу подолго...не ми се свиѓа тоа, тоа ми е како авантура за една ноќ...а затоа обожавам да водам љубов со мојот најмил...

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Секс или водење љубов?
16.7.2009 15:14:17   
simona
samo vodenjeto ljubov gi zadovoluva vasite potrebi na teloto a voedno i na partnerot.Nie so mm vodimi lubov i sme zadovolni od toa


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Секс или водење љубов?
16.7.2009 15:23:26   
Mammy
А дали некогаш глумите - мислам на тоа да бидете во улога на некоја друга, или на пример тој е во улога на некој друг..( како што гледаме по филмовите - тој е водоинсталатерот, а вие на пример една очајна домаќинка- или вие сте собарка во некој хотел) Малку знае да биде смешно, ама тоа мажите страшно ги пали.. До каде оди вашата фантазија при водењето љубов?

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Секс или водење љубов?
16.7.2009 15:28:52   
mami
тое е веке во друга тема http://www.ringeraja.mk/forum/m_3239/mpage_1/tm.htm#3374

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Секс или водење љубов?
16.7.2009 15:38:38   
dani85
ponekogas sakam vodenje ljubov ako sum poveke respolozena, a ako ne sum samo seks

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Секс или водење љубов?
16.7.2009 15:46:53   
Mammy
thanx mami..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Секс или водење љубов?
7.8.2009 0:31:17   
Лејди
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

За мене ова се две различни работи. При секс го задоволуваш телото.
Додека водење љубов е едно спојување на задоволување на телото и срцето,т.е учествуваат и чувствата.

Што мислите вие?



Точно така, истото размислување го имам и јас.

Секс- Задоволување на сексуалните потреби.

Водење љубов-Споделување на чувства, емоции и нежност.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Секс или водење љубов?
7.8.2009 0:49:39   
nadica

se razbira vodenje ljubov user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jas mislam deka samo neispolnet i necelosen covek moze da ima seks dodeka ostanatite vodat ljubov

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Секс или водење љубов?
2.10.2009 16:10:16   
big_mama817
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

За мене ова се две различни работи. При секс го задоволуваш телото.
Додека водење љубов е едно спојување на задоволување на телото и срцето,т.е учествуваат и чувствата.

Што мислите вие?

Потпишувам во целосuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Секс или водење љубов?
2.10.2009 16:24:38   
pericka
i ednoto i drugoto hahuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Секс или водење љубов?
3.10.2009 12:10:02   
mother 29
 и двете,кога- како

(Одговор на членот pericka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Секс или водење љубов?
3.10.2009 12:11:45   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

и двете,кога- како


потпис!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Секс или водење љубов?
3.10.2009 17:33:35   
daniel
i dvete

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Секс или водење љубов?
3.10.2009 17:34:47   
Iva
и едното и другото.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Секс или водење љубов?
6.10.2009 10:49:54   
bibi
па, јас сум повеќе за водење љубов, но може некогаш да откачите, па да биде и секс ,зошто да не, се дури го правите со личноста што ја сакате. ЈАс го обожавам мојот сопруг така што мислам дека и едното и другото е возбудливо. А, за водењето љубов се знае дека тоа е тоа што ни ја исполнува душата после чинот, задоволството дека сте биле едно со саканиот, сето другото проаѓа со оргазмот и воздишките, нелиuser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Секс или водење љубов?
6.10.2009 11:36:17   
niki
Чист секс без емоции и чувства може да ви се случи само со некој кој не го познавате или површно се познавате и  не сте емоционално врзани.
Со сопругот или сопругата со кои сте години заедно, сте создале семејство, ги познавате длабоко во душата, ги сакате сте вљубени во нив и поминувате цели денови со нив нема секс, секогаш водите љубов. Да, некогаш ќе се случи да дојде од некаде и веднаш да преминете на акција, но тоа што во моментото немало класична предигра не значи дека е тоа само секс. Сигурно пред неговото доаѓање, сте разговарале по телефон, сте фантазирале и вие и тој за сексуалниот чин, сте го гледале него во вашите мисли и тој вас и така се развила страста и експлодирала во моментот. Тоа не значи дека сте ги исклучиле емоциите, ниту нежностите и сте се препуштиле инстиктивно на исполнување на животинските потреби.
Водење љубов е секоја прегратка во текот на денот, секој бакнеж кој крадешкум завршил на вашиот образ додека готвите, секој допир при разминување додека извршувате разни обврски, секоја мисла во вашата глава за саканиот.  Се тоа може да ве доведе до интимен однос исполнет со љубов и нежности и силни чувства без притоа да прибегнувате кон стереотипите за предиграта која вклучува свеќи, купки, ароматични масла, свилен долен веш или незнам што. Тоа се сцени од филмови, ни се случуваат понекогаш, но заедничкиот живот е вистинското водење љубов и ни се случува секојдневно на сите и никогаш не остава место само за безчувствителен секс. Впрочем луѓе сме не сме животни.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Секс или водење љубов?
6.10.2009 11:39:06   
ostoun
Se sluzuvam potpolno so nikiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Секс или водење љубов?
6.10.2009 11:53:03   
bibi
е, како си го напишала, алал ти вераuser posted image Браво, ники, секоја чест


_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Секс или водење љубов?
6.10.2009 11:55:05   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Секс или водење љубов?
6.10.2009 11:58:05   
nadica
секоја чест ники user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?