|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Секс во иста соба со бебето??
27.4.2009 10:54:03   
Katuska
Можеби ќе звучи глупаво но одсекогаш сум сакала да знам каков е сексот кога имаш бебенце..Нели спиете во иста соба и додека е бебенцето помало некако можам да си замислам , но што се случува кога ќе попорасне,дали се се менува?/ Од друга страна не секогаш сите сме во можност да имаме повеќе соби, а живееме во голема фамилија, што значи дека многу подолго ќе спиеме во иста соба со нашето дете, што се случува тогаш?? user posted image user posted image user posted image  
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Секс во иста соба со бебето??
27.4.2009 11:01:11   
mami
добро прашањеuser posted image додека е мало и спие и вие сте тивки се е во ред, ние имаме среќа што Лука спие цврсто и не го будат разни шумови, на јатрвами малото се буди ако се накашлаш само, па активностите си ги селат во дневнатаuser posted image а кај нас тоа си оди најнормално, додека спиеuser posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Секс во иста соба со бебето??
27.4.2009 12:26:46   
Anushka
a koj vika deka sexot e obvrzan so zakon samo vo krevet?
Koga mi potporasnaa decata, toa go pravevme i bevme mnogu romanticni - vo avtomobil (i toa selski-doma, vo garaza). Sum cula deka e mnogu interesno koga masinata za perenje alista e pustena na centrifuga: em buci mnogu, em trese...
Se' sto vi treba e da se sakate i da bidete mnogu, mnogu inventivni.
PS: a kako im bilo na nasite pretci, site deca i roditeli vo edna soba?
PSS: koleskata ni razmeni iskustvo na rabota - 12 god. sin i' rekol: "Mamo, super e sto se sakate, ama sledniot pat bidi malku potivka".

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Секс во иста соба со бебето??
27.4.2009 12:31:58   
mis.
Ama me iznasmea.user posted image user posted image user posted image itar sin imala kolskatauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Секс во иста соба со бебето??
27.4.2009 12:33:41   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image лелеле, закон...уф, да ми каже така Лука мислам дека нема да ми текне веке на секс додека е он во соба user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Секс во иста соба со бебето??
27.4.2009 13:20:46   
Katuska
Еј Анушке
Баше секси и возбудливо е тоа што сте го правеле во гаража, а финтата со машината за перење јака е ќе пробам во прва прилика.. ЦАР СИuser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Секс во иста соба со бебето??
27.4.2009 13:26:59   
mami
нас гаражата ни е малку запоставена во последно времеuser posted image , ама додека не се роди буци, знаев малку да го поттикнам додека вози накај дома, па да не можеме да дочекаме да се качиме до соба...

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Секс во иста соба со бебето??
6.5.2009 21:16:50   
Еца
user posted image user posted image user posted image абе жени кај сум била јас кога сте ја коментирале темата,лелеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Секс во иста соба со бебето??
6.5.2009 21:36:37   
fibimk
Duri e bebe mislam deka moze..ne razbira togas...ama pokasno vo nikoj slucaj.Ne se znae kako ke reagira na toa.......sepak e dete!

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Секс во иста соба со бебето??
6.5.2009 21:44:32   
Еца
Леле еднаш ни се деси малата да се разбуди,и почна да вика да ја гушнам,оттогаш спие меѓу насuser posted image којзнае што си помислило дететоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Секс во иста соба со бебето??
12.5.2009 18:08:16   
niki
Kerka mi ima svoja soba, ama u sred nok doaga kaj nas, ne ne ima fateno ama vise strav me faka. A koga bese bebe i spiese so nas u soba se na strek bev dal ke se razbudi.
A najinteresna mi e na televizija koga ima nekoja scena golisava kaj se guskaat, jas sakam romanticni filmovi da gledam, i koga ke vidi doaga ona da se guska isto so mene, uste ne razbira, ama ke treba i toa da si go skratam uste malku.
Sto bilo komplicirano so deca......

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Секс во иста соба со бебето??
3.8.2009 23:22:04   
Еца
Е се ова супер, само што сега баш се размислувам, секс во иста соба со дете+бебеuser posted image user posted image user posted image е нависитна ќе треба да се бара начин и местоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Секс во иста соба со бебето??
3.8.2009 23:26:54   
Боцко
не можам. никако не можам. нека заспие, па во друга соба е ок.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Секс во иста соба со бебето??
11.8.2009 9:56:57   
mami
леле вчера додека така си се галевме станал од креветче не гледа и се смешка. И после нејкеше да си заспие во креветче туку со нас и тоа помеѓу нас...Може да се исплашил или?

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Секс во иста соба со бебето??
11.8.2009 10:03:28   
niki
Ne veruvam deka se isplasil, ne bi se smeskal od strav. Seuste e mal za da razbira takvi raboti, no videl deka se sakate pa sakal i toj da vi se pridruzi.
Kerka mi malku da vidi da me gusne maz mi ili da me bakne odma trca i ona i nejze da sme ja guskale.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Секс во иста соба со бебето??
11.8.2009 10:07:18   
mami
аа то аобавезно..нема шанси да му избега, само да ме види да се гушкаме или бакнуваме сомм одма се лепи до нас и се мази..срцки се значи

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Секс во иста соба со бебето??
11.8.2009 13:24:42   
nadica
dodeka se mali super ama koga ke potporasnat neznam sto ke se praviuser posted image user posted image user posted image
mojata kuklicka koga se guskame jas i mm se gusnuva za edniot od nas (koj i e poblizu) i drugiot go turka user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Секс во иста соба со бебето??
15.9.2009 9:36:16   
biser
баш сакав да поставам слична теме ама еве тука ќе ве прашам.додека бевме со едно дете спиевме сите тројца заедно мала беше се беше воред.сега со две(големата 7.5, малата 2,5год),сексот баш и не е толку голем проблем ,се наоѓа време и место ,ќе се научите да користите разни прилики кога сте сами,па така не е досадно и монотоно.нашиот проблем е што не можеме веќе да спиеме заедно.малото мора да спие со мене  се буди 4-5 пати ноќе за меменце,големата од љубомора се сака да спие со мене.па четворица не не собира на спална ,ај маж ми во дневна.некогаш маж ми спие со големата, ама еднаш ми вика "кога спијам со тато се вртам на друга страна и плачам по тебе.мали се за детска соба имаме услови но како да ги одвојам од мене,и мене ми е жал.имам и свекрва но со неа не сакаат да слушнат да легнат.како вие постарите членки го решивте овој проблем. ако не сум единствена ќе ми биде голема утеха.поздрав до сите

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Секс во иста соба со бебето??
28.9.2009 11:11:30   
niki
Колку сум малер јас, знаете?
Во саботата вечер доѓам дома и ги најдов двајцата спијат во дневна. Седнав да одгледам серија. Мм отиде во спална, по завршување на серијата ја однесов керка ми во нејзината соба и одам и јас да си легнам. Влегувам во спална мм буден, го болел желудникот. Лежиме гушнати и си викам ај да го погалам да видам како ке реагира, ама се предомислив. Тој нешто ми се премета во кревет до мене. Стварно ќе да го боли - си викам. Кога оп раката ми ја однесе таму, знаете каде, да не цртам. Ауууууу изненадување да видите, спремен, ехехејјјјјјјјј. Радости. И почнавме, убавини... Кога слушам некој детски крик.
Чие ли дете сега плаче? - прашувам.
Нашето. - одговара мм
Следно слушам се отвара врата, се покрив, ама не се одвојувам од него, а малава дошета и си легна кај нас во кревет.
Мм ми вика ајде што си се здрвила спие.
Јас: Ма неспие, не гледа и се смее.
И таква укочена, тој ме тргна од себе, јас неможев да се мрднам. Ама толку се следив, леле мајко, прв пат така не начекува.
Она што најмногу ме ужаснува е што сега се што ќе види си кажува, онака ко што таа го разбира, секако.
И маж ми уште ме зеза и и вика: Ја виде мама како џихаше коњче кај тато ноќеска?

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Секс во иста соба со бебето??
28.9.2009 11:13:55   
profesorica
Иииии леле никиииииuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Секс во иста соба со бебето??
28.9.2009 11:15:48   
Палешка РР
Ники.Стварно си малер... ПУ ! user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 28.9.2009 11:16:18 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Секс во иста соба со бебето??
28.9.2009 11:18:47   
profesorica
Ајде вечер нека се повтори само без делот со ќерка ти во иста соба.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Секс во иста соба со бебето??
28.9.2009 11:21:50   
niki
Невиден малерuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Секс во иста соба со бебето??
28.9.2009 11:26:21   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Ајде вечер нека се повтори само без делот со ќерка ти во иста соба.


еееееееее да е само до менеееееееееuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Секс во иста соба со бебето??
28.9.2009 11:27:29   
profesorica
Може ќе ти се посреќи, невикај двапати!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?