|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Секси долната облека ја буди фантазијата на д...
29.8.2009 18:26:15   
arh_diz
Секси долната облека ја буди фантазијата на двајцата партнери

Без оглед на тоа дали сакаме тоа да го признаеме или не, долната облека е една од работите кои најмногу ја будат фантазијата на двајцата партнери. Телото завиено во тајновитост на мажите им е поинтересно, а жените ги прави свесни за својата сексуалност.На повеќето мажи, жена облечена во секси долна облека им е двапати посекси од потполно гола жена. Кога жената е облечена во секси долна облека нејзиното тело е обвиткано во мистериозност. Долната облека е обликувана така што ги нагласува женските облини и создава впечаток за подобар изглед.
Секси долната облека создава визуелна поврзаност меѓу слатката жена и изглед на жена која е свесна за својата сексуална привлечност. Голем број жени тврдат дека убавата долна облека може да влијае на нивното мислење за себе, бидејќи во неа се чувствуваат привлечно и секси.


< Поракaта ја уредил Еца -- 25.12.2009 21:23:12 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
29.8.2009 18:30:16   
milijana
потпишувам..
мм се пали како бикче на секси долна облека..сака да сум намирисана, секси облечена..Дури некогаш летно време не сака да одам разголена многу пред други..на пр во маица..тесни куси пантоломчиња. Само за него..и навецер..и да не му е до с..ке падне..кога те гледа така нешто покриено, нешто откриено..лудница..Позз

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
29.8.2009 20:12:44   
Лејди
Да да да се сложувам со горе напишанотоuser posted image

И мојот дечко сака секси долна облека (понекогаш и не му е битно дали воопшто ја имам на себе)user posted image
Го знам неговиот вкус мноооогу добро и точно знам што сака.

Се трудам да сум секси, а и да се чувствувам своја во тоа што го носам.
Па си бирам полутанга гакички, без чипка или ако веќе има да не е тоа претерано.
Градник кој малку ги истакнува градите кои и така ги немам и ако е се тоа во црвена боја сум погодила ептенuser posted image
Ма за него сум секако секси знам јасuser posted image


(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
10.9.2009 15:08:06   
big_mama817
se slozuvam so naslovot na temata user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
11.9.2009 11:01:40   
mother 29
mm obozava podvezici...e a koga e vo crvena boja...nema posreken od nego...cinam posle 3 dena se smee mwa...heheh ili mozebi taka mi se cini oti jas sum 3 dena nasmeana:))))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
25.12.2009 21:24:36   
Еца
па нормално дека повозбудливо и поинтересно е кога малку ќе ја разбудиме фантазијата со секси долна облека, ама сега во последно време само гледаме да начекаме погоден термин, што да се прави ситуацијаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
25.12.2009 21:30:00   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

se slozuvam so naslovot na temata user posted image user posted image


и јас се согласувамuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
25.12.2009 21:50:46   
ananikol
Da,se soglasuvam.Eve nie sme dosta dolgo zaedno (napolnvme 17god) v brak a sepak znaeme da se user posted image kako koga bevme srednoskolciuser posted image user posted image user posted image  megu drugoto i dolnata obleka ima golemo vlijanie sekako user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
25.12.2009 21:58:06   
nadica
потпишувам.. мм се пали како бикче на секси долна облека..сака да сум намирисана, секси облечена..Дури некогаш летно време не сака да одам разголена многу пред други..на пр во маица..тесни куси пантоломчиња. Само за него..и навецер..и да не му е до с..ке падне..кога те гледа така нешто покриено, нешто откриено..лудница..Позз


da da da user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
13.1.2010 14:27:33   
arh_diz
Многумина мислат дека облеката е непотребна во сексот. Но, две три парчина на вашето тело ќе го доведат партнерот до лудило и ќе го освежат вашиот сексуален живот. Пробајте и нема да зажалите!

Познато е дека мажите повеќе ги излудува кога има откриено дел од вашата кожа отколку кога сте целосно гола.

Корсетите, подвезиците и хулахопките ги доведуваат мажите до лудило и за почеток дозволете му да ужива во изгледот на вашето тело. Не му доволувајте да ве допира, може да му приредите стриптиз, а тој само да ужива.

Облечете пижама од сатен или свила качете се врз него и полека поминувајте со облеката по неговото голо тело. Бидете трпеливи и продолжете го задоволството.




_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
13.1.2010 14:35:01   
m@gic
се согласувам ептен ја буди фантазијатапа посебно ако е црна секси долна облекаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

живеј од денес за утре

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:32:06   
arh_diz
Dali kupuvate dolen ves koga ima rasprodazba.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот m@gic)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:35:54   
caci20
Se spremam da odam vo Extreme Intimo ima popust do 50% i ubava pamucna dolna obleka. Nesto za mene i nesto za mm. Nisto preterano, ne sum ljubitel na cipka a i mm.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:38:10   
arh_diz
I jas ne sum ljubitel na cipka svila i neznam sto. Obozavam pamucen dolen ves .MM me zeza ponekogas od babati da ne se gakite user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:40:30   
mami
сакам комбинации- памук и чипка по рабовите или некаде испреплетено, тоа ми е најубаво, ем удобно се чувствувам ем изгледа одлично...последно што ми подари сестра ми беа три пара полубоксерици кои на краевите завршуваат со чипка, одлично стојат...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:40:52   
BILE.F
И јас обожавам памучен долен веш, но некогаш за провокација облекувам свила и чипка, кои се на мене 2-3 мин.......user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:43:37   
Enika
хах ја баш периодов планирав да идам у шопинг по секси долен веш...и да го распалам дечко ми user posted image user posted image user posted image Сакам памушен повеке...ама за одредени моменти сакам и така посекси, со чипкаuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:43:50   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

И јас обожавам памучен долен веш, но некогаш за провокација облекувам свила и чипка, кои се на мене 2-3 мин.......user posted image


potpis


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:44:01   
Bitolcanka
Секако, секси долната облека ја буди фантазијата на партнерот (и на мажот и на жената). И горната облека ако малку е провокативна-умерен секси имиџ, исто така ја буди фантазијата. И премногу разголено тело делува полошо отколку кога е повеќе прикриено. Исто е како поклон убаво завиткан (во украсна хартија, со панделка) и отворен-провиден. Се знае што е подобро. Не е се во голотијата, убавината е во внатрешноста, изненадувањето.

Инаку купувам долна облека кога чувствувам потреба за тоа, кога сум расположена и без некој повод.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:45:45   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

сакам комбинации- памук и чипка по рабовите или некаде испреплетено, тоа ми е најубаво, ем удобно се чувствувам ем изгледа одлично...последно што ми подари сестра ми беа три пара полубоксерици кои на краевите завршуваат со чипка, одлично стојат...


потпис.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
21.1.2010 13:47:18   
Bitolcanka
Подобро се чувствувам во памучен долен веш, но често купувам и свилен-со чипка.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
5.2.2010 11:23:10   
Cacko
mojot dolen ves e pamucen,ama mojot sexy dolen ves e svilen so cipkauser posted image user posted image user posted image
isto kako sto takva dolna obleka go pali mm,taka i toj koga e vo pripieni bokserki bgo budiuser posted image vo meneuser posted image user posted image user posted image
mislam deka nema covek,maz ili zena na koj dolnata obleka,postelninata,atmosferata(muzika,sveki,vince...)ne mu ja budi fantazijata
sea momentalno fantaziram za ovie rabotiuser posted image user posted image user posted image posto periodov Elena e ubi boze so zabcinjata,ali ima dana za megdanauser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
5.2.2010 11:38:01   
mami
ауууу последниот пат какви боксерки му земав од Стружанка, црни, припиени уф..само кога ке помислам на нивuser posted image а камоли кога го гледам кога се преоблекува, ммм...ќе одам попладне да му земам уште некој парuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
12.2.2010 15:20:13   
arh_diz
Најновото истражување кое го спроведе компанијата „Dr Beckmann“ покажува дека половина од испитуваните мажи најмногу сакаат да ја видат својата партнерка во црна долна облека.
Според истражувањето бојата која што најмалку ги возбудува мажите е црвената, додека црната е онаа која знае како да им ја зоврие крвта.

Од друга страна, третина од жените се убедени дека носењето на црвена или розова долна облека најмногу му се допаѓа на нивниот партнер.
Повеќе од 50 отсто од испитаниците истакнале дека црвената боја им е најмалку омилена, 18 отсто рекле „не “ за розовата, а 11 отсто за долната облека во боја на кожа. Црната облека е на врвот на најомилената со 47 отсто, а веднаш зад неа е белата со 33 отсто.


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Секси долната облека ја буди фантазијата ...
17.3.2010 10:35:55   
profesorica
user posted image
user posted image

user posted image

user posted image



user posted image user posted image
user posted image

има баш интересни парчиња.многу сакам вакви работи!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?