|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Свадбен подарок
4.11.2010 14:14:14   
sandravlae
Vaka mamicki drugata nedela sum na svadba kaj dobra drugarka a posle svadba zaminuvaat vo New york da ziveat
e ajde dajte mi nekoja idea za poklon Please sto da im kupime za vo amerika ????

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.11.2010 21:06:12 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Свадбен подарок
4.11.2010 14:24:45   
baby mama
Nie sega na 13 Noemvri sme kumovi i resivme da im dademe pari, bidejki so se se opremeni lugevo. Sandra bidejki drugarka ti zaminuva za Amerika, a sakas nesto da i ostane vo sekjavanje od tebe togas treba nesto da i kupis pomalo za da si go odnese tamu kade sto ke zivee. Ili pak mozes da ja prasas dali saka pari ili podarok user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.11.2010 21:06:29 >


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Свадбен подарок
4.11.2010 14:25:13   
Џесика
Јас би им купила некоја икона...

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.11.2010 21:07:17 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Свадбен подарок
4.11.2010 14:34:22   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Јас би им купила некоја икона...


мојата кума се моазесе за Италијанец, а отидоа да зивеат во Африка. На мојот подарок - икона, најмногу се израдуваа...

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.11.2010 21:07:41 >

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Свадбен подарок
4.11.2010 14:36:14   
sandravlae
a kakva ikona onaa klecana vo drvo ili?
i od kade ja kupivte i cena????

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.11.2010 21:07:55 >

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Свадбен подарок
4.11.2010 15:53:09   
baby mama
Ima luge sto rezbaat ikoni, znam tetka mi kupuvase od eden covek, a nacrtani geldav na ul. Makedonija do Peko koga odis nakaj parkingot na Lotarija.

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.11.2010 21:08:20 >


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Свадбен подарок
4.11.2010 18:14:36   
sandravlae
fala bas ke odam utre da vidam

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.11.2010 21:08:53 >

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Свадбен подарок
18.11.2010 11:11:01   
lukas
koga braced mi pravese svadba i zaminuvase posle toa austrija jas so mm mi mu kupivme kufer..mozebi vi zvuci glupavo no se naoga...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Свадбен подарок
12.5.2011 14:59:13   
sandrin
kolku cesto nosite slika na svdba i dali slikite koi gi dobivte gi zakacivte vo vasiot doma
nie dobivme mnogu sliki, izborot bese odlicen, pa site si najdoa mesto

sto mislite za slikata kako svadben podarok?!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Свадбен подарок
12.5.2011 15:04:34   
anedespo
Dobiv 3 i sreka se pogodija po moj vkus. Inaku ne sum za pokloni po svadbi, a i slikite megju niv. Site imame razlicni vkusovi. A i dzabe potroseni pari za poklon ako ne si go najde mestoto vo domot kade e podaren.
Zatoa samo pari se dodeka ne dojde praktikata od stranstvo. Da se izlozi javno lista so potrebni raboti koi im treba na mladata dvojka, pa sekoj da odbere nesto od listata. Taka nema ni da ima nepotrebni, dupli raboti. Za poskapi raboti mozat i poveke familii da se zdruzat po principot koj kolku planiral da dade.


(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Свадбен подарок
12.5.2011 15:10:06   
kuklica
Potpis!!!
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Dobiv 3 i sreka se pogodija po moj vkus. Inaku ne sum za pokloni po svadbi, a i slikite megju niv. Site imame razlicni vkusovi. A i dzabe potroseni pari za poklon ako ne si go najde mestoto vo domot kade e podaren.
Zatoa samo pari se dodeka ne dojde praktikata od stranstvo. Da se izlozi javno lista so potrebni raboti koi im treba na mladata dvojka, pa sekoj da odbere nesto od listata. Taka nema ni da ima nepotrebni, dupli raboti. Za poskapi raboti mozat i poveke familii da se zdruzat po principot koj kolku planiral da dade.




(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Свадбен подарок
12.5.2011 15:29:04   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandrin

kolku cesto nosite slika na svdba i dali slikite koi gi dobivte gi zakacivte vo vasiot doma
nie dobivme mnogu sliki, izborot bese odlicen, pa site si najdoa mesto

sto mislite za slikata kako svadben podarok?!




најчесто практикувам пари да поклонувам за свадба, но свеќи е ликовен уметник и се случило слика да поклониме но исклучиво сликана по вкус на зетот и невестата, а за нов стан или куќа претежно поклонуваме слика и мислам дека е супер поклон затоа што сликарот ни е тука user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Свадбен подарок
12.5.2011 17:20:06   
Maca25
Ние на 2 последно свадби поклонивме слика. Мм е сликар и негови слики однесовме. Одбираме рамката барем да им одговара, али добра слика на се може да се уклопи. user posted image Башка мм вика ако не им се свиѓа нека ја однесат во некоја галерија и нека ја продадат.
Инаку на други свадби претпочитам пари, па што сакат нека си прават со парите.

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 12.5.2011 17:21:17 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Свадбен подарок
17.3.2012 8:25:21   
Luci
На мојата свадба воглавном пари ми носеа, ретки беа тие што носеа подарок а и од подароците само една слика што закачивме на зид другото се се стои спаковано во оставата. И Јас истотака секогаш носам пари како подарок и според мене тоа е и најдобриот подарок за свадба

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Свадбен подарок
6.6.2012 15:08:26   
JovanaJ
Moja blsika koleska (so nea najmnogu komuniciran na rabota), imase svadba pred eden mesec. Ama jas bev na pat i nemozev da otidam. A i pari ne dadov koga sobirale kolektivno user posted image .
Sega se mislam sto da i podaram...sekoja idea e dobrodojdena. user posted image
Fala!

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Свадбен подарок
6.6.2012 15:56:25   
vezilka RR
Епа зависи од буџетот, хе,хе. Јас кога немам идеа, а имам не така голем буџет, кој би било смешно да го ставам во плик, купувам некој откачен сервис чаши, на пример, за ликер, за коњак, еднаш купив за варено вино. Ама убаво си кажав, ама поима немам како претпоставив дека имаш определено помал буџет user posted image user posted image user posted image user posted image , добро де има и скапи сервиси од кистал user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Свадбен подарок
6.6.2012 17:25:43   
meU87
На последната свадба на која бевме однесовме плико со 20евра. Мене искрено ми изгледаше малку, но сите околу мене што ги прашав што се носи, ми го дадоа тој предлог или пак да купам за тие пари нешто. Е сега има и многу убави а ефтини сервиси , ко0мплети за 10евра, кои можеби изгледаат како многу поголем поклон, но сметав дека ич да не е овие пари ќе им завршат повеќе работа, отколку некој комплет чинии.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Свадбен подарок
7.6.2012 9:37:01   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Епа зависи од буџетот, хе,хе. Јас кога немам идеа, а имам не така голем буџет, кој би било смешно да го ставам во плик, купувам некој откачен сервис чаши, на пример, за ликер, за коњак, еднаш купив за варено вино. Ама убаво си кажав, ама поима немам како претпоставив дека имаш определено помал буџет user posted image user posted image user posted image user posted image , добро де има и скапи сервиси од кистал user posted image

Potpolno si vo pravo user posted image
Vsusnost koga nemam idea, nekako prirodno se nametnuva deka ne planiram mnogu da potrosam user posted image


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Свадбен подарок
7.6.2012 14:35:21   
Pepelaska *
Ние со мм сегде носиме пари обично по 2000 денари , некогаш 1500 зависи и колку ни се блиски , е сега кај ептен блиски секако повеќе.И на нашата свадба повеќето ни донесоа пари.Имавме и поклони од кои 90 % беа сервисите што ги спомнувате за 10 евра или 1000 ден нека сеuser posted image .Ми се најдоа некои од нив а другите така си стојат , глупаво ми да ги носаам негде.
Е сега имавме и од оние куферчиња со лајци и виљушки , некои украси за по дома ( фонтана, фигури, вазни) , тенџериња, машина за сечење, блендер,пица пан. А најмногу од се ми се свиѓаат едни стаклени за печење, постоље за торта, некои овалчиња и слично.

Ова набројав се како идеја да биде , да не мислите дека се фалам со поклонивеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Свадбен подарок
10.8.2012 22:07:18   
prosko
Покрај многуте избори за поклон , јас би предложил нешто уникатно. На пример некој уникатен предмет купен од интернет. На пример од некоја он лајн јувелирница. Покрај тоа што ќе биде уникатен предметот, можете да го купите и по многу поповолна цена ако е на аукција. Еве една таква http://messageonanecklace.com/articles/birthday_gift.html




< Поракaта ја уредил prosko -- 10.8.2012 22:09:45 >


_____________________________

Помогниму на човек, што сам сака да си помогне!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Свадбен подарок
11.6.2013 11:45:12   
Slagjana
Обично даваме подарок во плик. Кај поблиски може и нешто што знаеме дека им треба. 

(Одговор на членот prosko)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Свадбен подарок
11.6.2013 14:08:23   
sandriana RR
Поклон во плик, редовно. Во последно време така пишува и на поканите, па се придржувам до "наредбата" user posted image Износот зависи од Х фактори.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Свадбен подарок
11.6.2013 14:12:54   
Bethany
Мене ми е многу глупо да ми некој "нареди" што да му однесам. Мислам на тоа подарок во плик.
Јас не би можела така, би ме било срам... Можеби и е најпрактично и се, ама на секој повикан така да му кажам, ај со блиските па и некако нели, ама тие што ги повикав а не ги гледам почесто, ем што сакаа да дојдат на мојот ден, ем и да им кажам не знам, глупаво ми е user posted image

Највероватно секогаш и ќе носиме подарок во плик, ама да ми некој каже... user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 11.6.2013 14:13:51 >

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Свадбен подарок
11.6.2013 14:17:04   
temjanuska75
Поколон во плик 2000 до 3000 денари, а кај поблиски поголема сум.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 18:45:55   
Jana9
Парички...

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?