|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Свадбени бомбончиња
8.2.2011 14:54:28   
Nadezna
Моите бомбончиња





< Поракaта ја уредил elenak RR -- 31.8.2013 12:42:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 15:02:54   
Nadezna
Знаци, не можам да закачам сликаuser posted image
Сепак, закачете вие слики од вапшите свадбени бомбони, да ги видиме, гарант биле екстраuser posted image
колку се битни бомбоните што се даваат со тортата и колу пари одвоивте за нив?

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 15:08:13   
Nadezna
user posted image
slikata od moite bomboni, ne mi se pojauva na forumov :)
Samo celo fustance bese belo, bez kajsija dodatoci, i dolniot del bese materijal pa cipka, znaci  u[te poubav.
Imav 100 bonboni po 20 denari edna=2000 denariuser posted image

< Поракaта ја уредил Тања -- 8.2.2011 22:20:27 >

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 15:09:46   
Pepelaska *
user posted image
user posted image



Ме мрзи д абарам посебна слика со бомбончињата и тортата па еве оваа, ова црвеното се бомбончињата ми ги правеше тетка ми не дадов ич пари освен за стапчињата, бомбоните и тулот user posted image а тортата ми беше 3500 денари и беше многууууууууууу вкусна

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 15:27:00   
*miki mami*
user posted image user posted image user posted image gi naracav od atelje kokev 65den edno bombonce

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 19:46:54   
Olivia
user posted image
user posted image
Ova se moite bomboncinja nema da pravam gratis reklama i nema da pisam ni kolku pari ni od kade , ama vrvot  na tortata mi bese fenomenalen, site gosti se zdrobija od smeenje odkoga go zabelezaa.


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 20:18:03   
penelopa
Оливија сме имале исти бомбончиња само моите беа шампањ боја....а врвот за тортава ви е ептен оригиналенuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 20:30:48   
Olivia
Penelopa Fala ocigledno imame ist vkususer posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 21:35:14   
Natuska85

Еве ги и моите бомбончиња


user posted image


user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.2.2011 23:40:51   
Nadezna
Lele Natuska , fantasticni
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Свадбени бомбончиња.
28.7.2011 15:45:30   
Maca25
Нашите беа зелени, во вид на алки за на рака. немам слика сега да поставам да ги видите.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Свадбени бомбончиња.
6.8.2011 0:57:38   
Џесика
user posted image  

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 6.8.2011 1:04:06 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.8.2011 14:27:37   
Felly RR
Нашите бомбончиња беа во кутивче. А не знам зошто немам сликаuser posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 8.8.2011 14:30:59 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Свадбени бомбончиња.
8.8.2011 16:09:49   
blond
Јас немав бонбончиња, имав црвени вапцани јајца од препелица замоткани во тул со црвени машничиња. Да најдам слика, ќе постирам.
Инаку се решивме за јајца бидејќи свадбата ни беше на првиот ден од Велигден и таман се погоди. Плус јас бев во невестински фустан бело-црвено, салата така беше украсена, тортата исто, мм носеше црвена вратоврска еден дел од свадбата... И се распишував user posted image ....

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Свадбени бомбончиња.
2.4.2012 18:39:03   
moni teo
многу се убави бомбончињата user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Свадбени бомбончиња.
3.4.2012 12:08:45   
moni teo
моите бомбончиња ги купив од форевер струмица и беа 25ден но бидејќи зедовме се од таму и фустан и китенки и бидермаер ми ги дадоа за 20ден user posted image user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Свадбени бомбончиња.
3.4.2012 21:42:57   
Andriance
Eve gi moite torta - lizavcinja bomboncinja

user posted image

user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Свадбени бомбончиња.
13.6.2012 16:29:35   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

А бонбоните треба онакви украсени да бидат, специјални? Кај има такви да нарачам? Леле ич не сакав со адетиве да фаќам работа ама ако мора, мора. А не ли може тоа набрзинка да се заврши? Мора ли онаа долгана верзија од венчавањето?



quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

А бонбоните треба онакви украсени да бидат, специјални? Кај има такви да нарачам? Леле ич не сакав со адетиве да фаќам работа ама ако мора, мора. А не ли може тоа набрзинка да се заврши? Мора ли онаа долгана верзија од венчавањето?


ikana izvini vaka sto ke upadna vo razgovor ama se uste ne ste vencani so mt ili za drug prasuvas





quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

user posted image user posted image user posted image  ме изнасмеа мамичка user posted image  Не се венчани во црква иначе се си е регуларно не се секирај user posted image user posted image user posted image  Иканче имаш такви бомбончиња спакувани во Делта пресс во гтц по 5 ден мислам беа јас од таму купував. Онака паричка доле, ориз, и што друго незнам (си знаат они како треба) и спакувани со тулче. Чиста работа. Али само пазете да не ви слетаат на глава, боли у пм user posted image  Нас не убија со тие, буквално се гледа на снимката како свеки мава по мене а ја се чудам и покушавам да ги избегнам user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Хахах Викаш тоа и е шансата на свеки, народна ќе си играме на венчавка аххахахаuser posted image Ме изнасмеа Беатрисче, срце си!!!!
Ќе одам да видам во ГТЦ, и стварно, чиста работа, само да си платам на крај хахахuser posted image
Мамичке се земавме ние пред 1 година, само црква не стигнавме да направиме, останав трудна пред регистрацијата.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

А бонбоните треба онакви украсени да бидат, специјални? Кај има такви да нарачам? Леле ич не сакав со адетиве да фаќам работа ама ако мора, мора. А не ли може тоа набрзинка да се заврши? Мора ли онаа долгана верзија од венчавањето?


ja kje ti pustam na fb edni ubavi a eftini za eden den ti se gotovi


quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Моите беа наједноставни.Си купивме бонбони обични од оние белите и врекички такви со срценца мали прозирни како за накит оние минијатурните.Ги врзавме и ај чао пријатно и онака никој не ги чува ,незнам дали ке имамсликада ти покажам ,ако најдам ке ставам
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

А бонбоните треба онакви украсени да бидат, специјални? Кај има такви да нарачам? Леле ич не сакав со адетиве да фаќам работа ама ако мора, мора. А не ли може тоа набрзинка да се заврши? Мора ли онаа долгана верзија од венчавањето?


ja kje ti pustam na fb edni ubavi a eftini za eden den ti se gotovi






ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

user posted image user posted image user posted image
Чекам да видам!!! :*



ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Брат ми и снаа ми тоа многу убаво го решија - си купија чоколатца во вид на златни парички - не знам дали ви текнува кои, како златници и само тие се фрлаа. Ем благо, ем златно, ем паричка user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Да да има во рамстор такви на тоа канди ленд и ние ги гледавме амане земавме незз зошто а тоа е одлична идеа.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Брат ми и снаа ми тоа многу убаво го решија - си купија чоколатца во вид на златни парички - не знам дали ви текнува кои, како златници и само тие се фрлаа. Ем благо, ем златно, ем паричка user posted image






ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Abe neli fino pisuva vo upatstvoto podole koj nosi bomboni. Nek si mislat oni dve od kaj I kakvi da kupat...e, sega dal ke bidat gumeni bomboni ili kamen tvrdi od Evropa zavisi kolku ste im simpaticni
user posted image

5. Свекрвата или кумата носат ситни железни пари со бомбони завиткани, за префрлување на младенците









ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

читајќи ве, јас добив идеја свадба да правам.
Ми се искршија сите тањири, немам послужавници, ми треба нова микропечка, неколку пликоа.....

user posted image user posted image user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Nemoze pokloni viktori sega e moderno pari , pa ti kupuvaj si user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Икана, тоа го подготвува свекрвата, најточно кумата. Е, сега, ако си решила сама да го избереш видот на проектили... Инаку, „смесата“ е наменета за благослов и треба да содржи метална паричка (за бракот да биде цврст и богат), зрна пченица или ориз (плодност) и бонбона (бракот да биде благ, вкусен, пријатен, без кавги). Порано сето тоа го мешале и им го фрлале преку главите на младенците во знак на благослов. Денес, во интерес на фризурите и чистотата на црковниот двор- сите тие работи се завиткуваат во парченца тул и се подврзуваат со парченца украсна лента, најдобро во зелена боја, поради симболиката (evergreen) Овие бовчички се прават мн. лесно, и ако свекрвица има слободно време ќе ја чинат ништо пари, и 3-4 саата, освен тоа, таму ќе ја вгради и својата позитивна енергијаuser posted image . Ако не- можат и да се купат, на парче, доволни се 40-50 парчиња.



ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ние со мајка ми сами ги правевме тие за во црква, направивме 30 и сосема доволно беа. Тие беа за кумата да ги фрла, а свекрва ми си купи готови.
Од женски пазар малку материјал, пченица, бонбонче и по едно денарче. Ме чинеа помалку од 300 денари (сосе денарчињата што ги ставив во бонбоните) user posted image user posted image user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Икана, тоа го подготвува свекрвата, најточно кумата. Е, сега, ако си решила сама да го избереш видот на проектили... Инаку, „смесата“ е наменета за благослов и треба да содржи метална паричка (за бракот да биде цврст и богат), зрна пченица или ориз (плодност) и бонбона (бракот да биде благ, вкусен, пријатен, без кавги). Порано сето тоа го мешале и им го фрлале преку главите на младенците во знак на благослов. Денес, во интерес на фризурите и чистотата на црковниот двор- сите тие работи се завиткуваат во парченца тул и се подврзуваат со парченца украсна лента, најдобро во зелена боја, поради симболиката (evergreen) Овие бовчички се прават мн. лесно, и ако свекрвица има слободно време ќе ја чинат ништо пари, и 3-4 саата, освен тоа, таму ќе ја вгради и својата позитивна енергијаuser posted image . Ако не- можат и да се купат, на парче, доволни се 40-50 парчиња.



Мојата свекрва со прст не мрдна за свадбата, ама затоа золвата се покажа user posted image user posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Nie nisto ne sme spremale , od crkva si izlegovme najobicno i otidovme na rucek



ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

икана тетка ми прави бомбони, ако сакаш да ја прашам колку парчиња требаат па ќе се договорите за цена , може и со се кошничка па ќе ти ги пратам по пошта.user posted image





ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Женски фала на советите, изгледа ќе купам, бидејќи кума немам, кумот ни е сингл, а свекрва ми жал ми е да ја мачам, стварно се стари луѓето и не можам сега да им се натурам. Планирам само да ги викнам да си дојдат ко гости, исто така и моите. Без никакви одговорности или очекувања.
Здравје само да сме живи и здрави!!! user posted image










(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Свадбени бомбончиња.
13.6.2012 17:57:22   
Hunny
Моите свадбени бомбончиња беа во вид на ангелчиња, а за оние во црква се погрижија кумата и свекрва ми.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Свадбени бомбончиња.
22.6.2012 12:38:38   
Snow Queen
Искрено има разлика, од атеље до атеље, од цвеќара до цвеќара, и од девојки кои работат по дома.....а сепак резултатот е скоро ист, секогаш вреди човек добро да се распраша.
Јас не сум била невеста, но така си работам по дома-по нарачки,баш ќе ставам по некоја слика (може на некој ќе му послужи идеата)

< Поракaта ја уредил Snow Queen -- 22.6.2012 12:39:01 >


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Свадбени бомбончиња.
22.6.2012 13:10:08   
AneLav RR
Јас сама си ги направив бомбончињата и навистина беа оригинални. Беа во форма на лебедчина. Бидејќи никаде не можев да најдам такви бомбони се изнамачив но навистина беа оригинални. Не знам како да ви поставам слика да ги видите ај ке пробам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Свадбени бомбончиња.
22.6.2012 13:29:03   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Искрено има разлика, од атеље до атеље, од цвеќара до цвеќара, и од девојки кои работат по дома.....а сепак резултатот е скоро ист, секогаш вреди човек добро да се распраша.
Јас не сум била невеста, но така си работам по дома-по нарачки,баш ќе ставам по некоја слика (може на некој ќе му послужи идеата)

Ајде Snow Queen да ставеш слики за идни невести како мене вака user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Свадбени бомбончиња.
22.6.2012 14:33:45   
Annet
bas super megu nas da si imame od site po nekoj zanaetcija,zosto da trcame natamu-navamu;-))) se si imame na edno mesto;-)))))stavi sliki da vidime;-))))user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Искрено има разлика, од атеље до атеље, од цвеќара до цвеќара, и од девојки кои работат по дома.....а сепак резултатот е скоро ист, секогаш вреди човек добро да се распраша.
Јас не сум била невеста, но така си работам по дома-по нарачки,баш ќе ставам по некоја слика (може на некој ќе му послужи идеата)

Ајде Snow Queen да ставеш слики за идни невести како мене вака user posted image


(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Свадбени бомбончиња.
22.6.2012 20:36:52   
Snow Queen
^еве ви женски повелете....иако морам да напоменам, фустанчето беше идеа на другарка ми за свадба,а јас и помогнав да ги направи...другото е мое.
Има уште многу ама ете овие ми се така омилени user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Свадбени бомбончиња.
17.9.2012 1:45:19   
babyblue
eve gi i moite
user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?