|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Свадба со бебе
22.3.2010 11:52:32   
Adrijana
Sto mislite za pravenje svadba otkako ste dobile bebe.
Nie nemame praveno svadba, ne bevme mokni fiansiski koga se verivme, i ostana bozem da pravime svadba so bebuska. Vcera ni idea gosti za mladenci ( zasto denes nema da sum tukauser posted image ), i nekako mi bese tolku bez veze, porano mnogu sakav da pravime svadba, i sega sakam, ama nekako, ne znam, krivo mi e zasto ne napravivme na vremeuser posted image
Sto mislite vie, mnogu se dvoumam. I sakam i nejkam.

< Поракaта ја уредил mami -- 22.3.2010 11:54:51 >


_____________________________


Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 11:55:21   
jovanka
Mnogu e pozitivno cuvstvoto za svadba so bebe pogotovo vencavanjeto vo crkva a potoa i krstevkata te podrzuvam da si napravite mini veselba a mama zadolzitelno vencanica.

< Поракaта ја уредил mami -- 22.3.2010 11:57:42 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 11:57:08   
mami
А зошто да не...Еве ти уште еден пример- на мм вујко, се регистраа само во матично и правеа веселба, ама дека невестето трудно решија венчавката да си ја прават кога ке се породи. И после тоа во исте ден правеа крштевка за малата и венчавка во црква.
Нормално тоа си го одбележија во кругот на потесното семејство, нема на три пати да прават свадба со сите церемонии.
Мене ми е тоа баш интересно, ке може да се фали после дека била на свадба кај мама и тато

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 12:01:55   
Adrijana
Mi se saka  mene, i taka nesto malecko, a i krstevka moze, leleee ke praam muabet so mm. A nikako ne mozam da se ubedam vo toa da ne pravime svadba, duri koga odam na svadba mi e krivo, ko jas nesto losa da sum bila i za mene svadba nema, a ii lugevo site radoznali, koj kako me vidi mi vika koga svadba ke prveteuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 12:58:59   
arh_diz
Moj bratuced pravese svadba so bebe nevestata bese oblecena vo nevestinsko . Se bese kako i na sekoja svadba samo bebeto plus

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 13:40:44   
BILE.F
Еве јас ќе правам свадба со бебе! Имавме несреќен случај, па само се регистриравме, јас го сменив презимето, а здравје свадба т.е веселба ќе правиме заедно со крштевката негде кога бебчето ќе има 1год. Се во едно! И искрено мене ми е интересно, ќе си облечам убав фустан, и онака не сум сакала класичен невестински фустан, и ќе прославиме кога ставрно ќе ми биде до прослава!Бебушот ќе си го дотерам, и тројцата ќе си играме танго! Една убава веселба со најблиските пријатели и роднини т.е со тие што искрено с радуваат за нас!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 13:45:57   
mis.
user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил mis. -- 22.3.2010 13:47:03 >

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 14:24:16   
niki
Јас правев свадба со бебе, поточно со дете од година дена. И крштевка во истиот ден и преку 200 гости и венчаница носев и ќерка ми носеше и така. И тоа е за луѓе, ако си сакаш прај си не му ја мисли. Подобро прај и кај се што си правела, отколку да не правиш и да се каеш што не си правелаuser posted image .


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 15:25:04   
Палешка РР
И јас сум за да правите свадба и крштевка во еден ден. Баш убаво и ќе се венчате, крстите и изнаиграте.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 15:29:47   
matushka
Ne sum bila do sega na svadba so bebe, ama mislam deka toa e mnogu simpaticnouser posted image . Em ke bides so maz ti, so site najbliski i so najgolemoata radost vo tvojot zivot. samo napred!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Свадба со бебе
22.3.2010 19:17:49   
***Lide***
zosto da ne bas e slatko toa i svadba i krstevka nema nisto loso vo toa
jas sum ZA ako se odlucite najubavo da si pominete toj den sto ne se somnevam deka ke bide takauser posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Свадба со бебе
23.3.2010 9:50:26   
Adrijana
Lelee ja pocnav da planiram, i mm go zamarafv sabajle u 6user posted image user posted image
po se izgleda ke napravime nesto skromnouser posted image

_____________________________



(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Свадба со бебе
23.3.2010 17:33:53   
Mucka
sina sam nosila na jednu svadbu al tada je bio 2g i to vratili smo ga doma odmah nakon ceremonije s babom i djedom.....a za bebe ....neznam sta bebe treba da radi na svadbi????ako je do slikanja to onda moze.ali mislim ono do crkve samo i toliko.....grozim se pomisli da jedna beba treba da slusa glasnu muziku nekoliko sati i dise zrak gdje 200 ljudi pije,jede,znoji se,pusi i ko zna sto jos ????
iz zdravstvenih razloga bih rekla veliko neeeee....


(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 10:38:02   
Adrijana
Mucka ti blagodaram za komentarot, toa e tvoe mislenje, iako jas ne se slozuvam vo celost so nego.
A inace gi aktivirav doma site i po se izgleda ke bidam nevesta vo Juni user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 10:42:49   
niki
Муцка мислам дека не ја разбра темата и пишува за своето бебе на туѓа свадба, а не за сопствената.
Како и да е, со среќа одлуката и убаво да си поминете на свадба и да се изнаиграте.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 11:00:07   
Мачиња
Секој заслужува да игра на сопствената свадба. Само напред user posted image ! Во меѓувреме организирај ги бабите да го причуваат бебчето тој ден, може да не сака тој ден многу гужва :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 11:02:37   
Adrijana
Tamu kaj so planirame e nesto kako hotel, pa ke zememe soba bas za toa deka moze na nea ke i se spieuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Мачиња)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 11:03:14   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Мачиња

Секој заслужува да игра на сопствената свадба. Само напред user posted image ! Во меѓувреме организирај ги бабите да го причуваат бебчето тој ден, може да не сака тој ден многу гужва :)


Хе, хе а бабите нема да дојдат на свадба кај сопствениот син и ќерка? Сакало нејќело гужва, ако прават свадба ќе мора со бебето освен ако не изнајмат дадилка.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Мачиња)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 12:58:42   
BILE.F
Adrijana, собата е најдобро решение! Јас мојата веселба и крштевка, сакам да ја правам во Букет или Два златника, така пријатно ресторантче со убава храна и убав амбиент! А сликата како тројцата играме танго ми е една од најинтересните и најубавите што ми се вртат во глава!
Ти ќе бидеш пред мене, па ти посакувам релаксирано да си се подготвите, и да не инфорираш детално за се!
Поздравче!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:00:41   
Adrijana
fala bile, i jas i ja zamisluvam taa slika, kako igrame trojcatauser posted image zdravje, se nadevam deka ke napravime svadba i obavezno ke go spodelam iskustvoto so site vas.user posted image

_____________________________



(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:12:48   
elle
Адријана те подржувам во одлуката да си направите свадба, и добра ти е идејата за соба за малата Ева но до јуни она ќе биде веќе голема момаuser posted image . Скоро бев на свадба во Штип каде сестрата на невестата беше со бебе од 1 месец...
Уживај во подготовките за свадба

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:16:38   
Adrijana
hiii kolku sum vozbudena, treba fustan, i burma i se lelee ke puknamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:21:27   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

А сликата како тројцата играме танго ми е една од најинтересните и најубавите што ми се вртат во глава!



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:25:45   
mother 29
јас сум била на таква свадба со бебе и плус крштевка......имаше коментари од типот со еден куршум-три зајака!
а според мене,зашто не!ако некој се пронаога во таква веселба,убаво да си поминеuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:26:55   
lila30
Adrijana sinot na mojata drugarka prasuvase kade bil toj koga majka mu itatko mu pravele svadba.Tvoeto ke znae.Prekrasno e cuvstvoto da se vides vo vencanica.So sreka

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?