|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рачни творби
15.5.2009 21:26:42   
Еца
Еве драги мои би сакал тука да си кажеме која што знае да прави,плетење,везење,шиење на машина,зклуптурички од глина,работа со моностри......има толку многу работи....

Еве јас знам да плетам и пред две години плетев интензивно и ги продавав ,бидејќи веќе не можев да издржам да седам така безвезе,па еве нешто од тоа

http://album.ringeraja.hr/index.php?page=album&ID=114&page_number=1< Поракaта ја уредил Elena -- 15.5.2009 21:27:25 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рачни творби
15.5.2009 21:32:36   
Julie1
Кога бевме помали сестра ми правеше работи разни од глина, а јас ги боев. Ух колку убаво време беше тоа. Камо да се врати пак...

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рачни творби
15.5.2009 23:30:02   
mami
знам да плетам и тоа сама си се научив, мегутоа знам само она правата плетка и евентуално да фатам некоја кривина, ако се заангажирам ке соввладам уште нешто ама ете не ме фатило инатuser posted image  а инаку најмногу сакам да изработувам ланчиња од монистри од глина од секаков материјал...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рачни творби
30.5.2009 14:39:47   
natasha
i jas moze da se priklucam vo klubot na pletackiteuser posted image koga sin mi Luka bese bebence pletev mnogu i toa najmnogu za nego-salcinja vo raznbi boi koi i den deneska zimen period si gi nosiuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рачни творби
30.5.2009 18:54:36   
mami
Ajde од мене еден предлог може да собираме тоа што го правиме и кога ке славиме роденден на рр меќу останатите активности да направиме и продажба а парите да ги донираме некому кому му се многу потребни

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рачни творби
30.5.2009 19:05:21   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image мами ми ги чиатш мислите, баш тоа го размислував како предлог, а ти ме превари, браво, ова обавезно ќе го направимеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рачни творби
30.5.2009 19:22:38   
mami
ете ти телепатија...тука може и Јуле да се вклучи со нејзините цртежи мислам дека таа имаше кажано дека некогаш цртала...па ке правиме и изложба..леле вака сега колку  идеи ми доагаат...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рачни творби
31.5.2009 17:05:57   
jana
Idejata e odlicna, sekoj od nas bi mozel da se vkluci so nesto svoe, racno izraboteno, mislam deka ova ne treba da ostane na muabet, ve drzam za zboruser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рачни творби
3.6.2009 12:30:39   
mami
ајде пријавување која што ке прави за изложбопродажбата? да направиме некое списоче да имаме некаква ориентација.
Јас се вклучувам со шалчиња и ланчиња

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рачни творби
3.6.2009 12:48:31   
Еца
Јас еве се вклучувам со плетени капчиња и шалчињаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Рачни творби
6.8.2009 21:22:58   
Natasha5
i jas znam da pletam znam salcinja kako elena a imam i pleteno gempercinja za mali deca.Majka mi mnogu plete sega ke ja sotram ,da i plete na vnuka i.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Рачни творби
9.9.2009 11:02:04   
Палешка РР
Не знам за вас, но јас обожавам плетена облека. Убави џемперчиња, пелерина, капи, шалови, топлинки, фустанчиња за бебе, мнооооогу ми се слатки. Знам и да плетам, ама се нешто немам време. 
Дали некоја мамичка сплетила нешто за своето бебе?
И ако некоја има шеми од плетките ќе ја молам да постави да пробам и јас нешто од рака да извадам (што велеше татко ми) user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Рачни творби
9.9.2009 11:09:22   
niki
Znam da pletam, da vezam, da sijam. Pravam ukrasni kutii od stari kutii od nekoja hrana i hartija imam ukrasuvano tegli so oboen vosok od sveki. Se sto e za domot ako moze da se napravi nekako racno mi e ubavo.
Na kerka mi dodeka bev bremena i spletov kebence i djemperce.
Sega vidov ideja kako da se napravat cvetovi od kartonski korpi za jajca i gi sobiram pa ke izleze nekoj ukras.
Mnogu e ubavo cuvstvoto koga nesto ke napravis sam.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Рачни творби
9.9.2009 12:13:57   
Палешка РР
Видете ги овие плетеници user posted image

user posted image_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Рачни творби
9.9.2009 12:14:35   
Палешка РР
user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Рачни творби
9.9.2009 12:18:39   
Maca25
и јас како ники правам украси од картони, министри, житарици. За мојата ќеркичка украсив 3 рамки за слики. 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Рачни творби
10.9.2009 11:28:06   
mother 29
ova e za malata paleska:))paleska ti si po vakvite raboti?!
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Рачни творби
10.9.2009 16:46:04   
Еца
Плешка тие слики што си ги поставила се плете со една игла, многу е лесно, така да има шанси да ги ископираш

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Рачни творби
9.12.2009 15:51:22   
Палешка РР
Какво џемперче сум и сплетила на Миа user posted image user posted image user posted image
Да го составам и ќе го поставам да го видите. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Рачни творби
9.12.2009 15:58:28   
profesorica
имам избоено неколку тегли дома и тие служат како украс, а имам извезено и два три гоблени само чекаат да ги урамам.а во скоро време ќе сплетам нешто за Дамјан -мерак ми е!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Рачни творби
14.12.2009 19:38:10   
Палешка РР
Мојата прва посериозна рачна творба, изработена со најмногу љубов досега user posted image  user posted image  user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Рачни творби
14.12.2009 19:45:15   
ripce
Стварно е многу убаво
Со здравје да си го носи Миа, да го порасне, па мама друго да плете user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Рачни творби
14.12.2009 19:52:18   
Весна
Леле Палешка, преубаво е!!! Со здравје да си го носи! user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Рачни творби
14.12.2009 19:57:37   
sunchips
Kakva kuklicka ke bide vo nego!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Рачни творби
14.12.2009 20:03:13   
Палешка РР
Фала. Леле се мрднав откако го завршив па само го бакнувам, ох, хормони user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali posle sekoe izleguvanje gi isprasuvate vasite deca kade bile,so kogo bile i sto pravele?

Da (67%)

Ne (17%)

Ponekogas (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!