|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Препорака за туристички агенции
12.6.2010 10:48:11   
milena.ars
Во овој период актуелна тема на сите ни се годишните одмори.Секој планира во зависност од својте можности каде ќе отиде ,но јас би сакала малку да подискутираме на оваа тема со која туристичка агенција најчесто патувате и која би ја препорачале на нашите рингерајки ,односно агенција што нуди најдобри услови.
Ајде рингерајки кажете ги вашите искуства со туристичките агенции и позитивни и негативни.

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 12.6.2010 11:28:26 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Препорака за туристички агенции
12.6.2010 10:51:56   
milena.ars
Јас разгледував некој понуди од агенцијата Дипломатик ,би сакала да слушнам дали некој од вас имал искуство од оваа агенција.Поздрав

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 12.6.2010 11:28:47 >

(Одговор на членот milena.ars)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Препорака за туристички агенции
12.6.2010 10:58:03   
brineta88
И јас сега ги разгледувам понудите од оваа агенција.
милена.арс а кaде планираш ти да одиш на кое место

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 12.6.2010 11:29:03 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот milena.ars)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Препорака за туристички агенции
12.6.2010 11:03:16   
milena.ars
сеуште немаме одлучено или Грчка или Црна гора

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 12.6.2010 11:29:17 >

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Препорака за туристички агенции
12.6.2010 12:46:56   
milena.ars
Никој не патува со туристички агенции?
user posted image

(Одговор на членот milena.ars)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Препорака за туристички агенции
15.6.2010 8:17:08   
gor_m
jas ke odam vo sutomore preku Skaut turisticka agencija,230 evra vo vila so klima,tv sopstveno wc,dorucek rucek i vecera. i patot e vklucen vo ovaa cena. plazata e oddalecena 150 m.

(Одговор на членот milena.ars)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Препорака за туристички агенции
15.6.2010 11:30:33   
arh_diz
Jas mislam dea e najdobro da se najde hotel preku internet i da se rezervira vo hotelot taka e najevtino.Bidejki Makedonija e mala nema dovolen broj na tristi i agenciite odat preku drugi agencii najcesto Belgrad i stavaat visokoi ceni

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот gor_m)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Препорака за туристички агенции
16.6.2010 8:49:31   
vesna1
Imam mnogu, mnogu loso iskustvo so agencijata Balkan Net. I na nikoj ne bi mu preporacala da odi so nea. Sakav da gi tuzam ama vikam poveke pari ke dadam po sudovi. Lani rezervirav apartman za Albanija, mi kazuvaa kako bil na sama plaza pesocna, sliki od luksuzen apartman i uste sto ne drugo. Koga otidovme tamu so sopstven prevoz njikoj ne ne cekase, potrosiv 1500 den vrtejki na mobilni i na kraj mi dadoa soba suteren pola vo podrum, so edno prozorce gore, do pola vlaga i mnogu daleku od plaza. Toj albanecot mu vikam kade e aprtmanot sto go gledav na sliki a toj diga ramenici. I taka morav da ostanam posto uplativ 400 evra za toj podrum. I sekoj den idevme so kola na plaza. Koga se vrativ si gi barav parite ama gazdata celo vreme begase. I da ima drzava takvi agencii ne treba da postojat.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Препорака за туристички агенции
17.6.2010 19:13:38   
milena.ars
dali nekoj od vas imal iskustvo so turistickata agencija Viordva ?Razgleduvav nekoj arazmani za Crna gora i bas mi izgledaat prifatlivi.Ama sepak me interesira ako nekoj imal iskustvo so ovaa agencija da mi go kaze.Pozdravce

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Препорака за туристички агенции
20.6.2010 1:48:17   
bambi
gor-m, i nie sme za sutomore, moze li podetalno da ni pises vo koja turisticka agencija e ovaa ponuda,odnosno od kade e i da ni dades kontaktod niv i cenata e za edna osoba ili za apartman?

< Поракaта ја уредил bambi -- 20.6.2010 1:49:37 >

(Одговор на членот milena.ars)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Препорака за туристички агенции
24.8.2011 12:44:46   
arh_diz
Vo Grcija bevme preku Pilot Travel mnogu sme zadovolni

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Препорака за туристички агенции
24.8.2011 12:58:13   
miana
Nemojte samo so Atlantis - katasrtofa se !!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Препорака за туристички агенции
30.9.2011 15:53:34   
tikva
pred dve godini patuvavme so Savana vo Grcija vo apartmani,
apartmanot beshe prljav,star,gnasen i shto e najvazno snemuvashe voda.
se javuvame po 100 pati vo agencijata,a nivniot odgovor beshe-pa ne se banjajte koga site se banjaat.toplevme voda vo shishinja na sonce i greevme vo lonci.Baravme vrakjanje na parite ili drug soodveten smeshtaj i posle 100 evra dadeni na mobilen telefon,infekcija koja ja zaraboti mojot bebush od nebanjanje i edno 10 mejlovi prateni do agencijata se smiluvaa i ni go vratija ostatokot od parite posle 5 dena maltretiranje i ignoriranje.

NIKAKO SO SAVANA! tie se golema turisticka agencija i zatoa im e gajle dali kje bidete zadovolni ili ne

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Препорака за туристички агенции
1.10.2011 22:22:52   
Natuska85
Јас сум патувала преку Савана пред 4 години во Турција и сум задоволна од нив.Се си беше како во понудата.Имам патувано и преку Нехар,Фибула,Далас Унион(од кои сум и најзадоволна),Војажер и во глобала сите си ги исполнуваа ветувањата.Ако 90 % од ветуваното е исполнето тогаш аражманот е успешен,тие 10% пропуст и се забораваат по некое времеuser posted image .


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот tikva)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Препорака за туристички агенции
5.5.2012 19:22:58   
Melanija RR
Добро искуство имам со Гранада и Флаитуризам.Тоа е така и со плус наше сто и едно подпрашање,и една поука барајте број на соба кога плаќате аранжман,кај гледа,кат,што има,далечина до ова -она...
За среќа лоши искуства немаме освен што во некои агенции незнаат да ти продадат аранжман user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Препорака за туристички агенции
5.5.2012 22:29:59   
kikicka
Точно ама прво пред да се резервира во Хотел преку нет треба убаво да се разгледа локацијата на хотелот и коментарите и оцените на луѓе што веќе биле таму.


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Jas mislam dea e najdobro da se najde hotel preku internet i da se rezervira vo hotelot taka e najevtino.Bidejki Makedonija e mala nema dovolen broj na tristi i agenciite odat preku drugi agencii najcesto Belgrad i stavaat visokoi ceni



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Препорака за туристички агенции
6.5.2012 13:51:09   
Annet
preku savana pred 8 godini imav loso iskustvo,bev vo Bugarija luge ne ostavija,ne ne zemaauser posted image ,koga se javivme ni rekoa fatete taksi dojdete na granica user posted image user posted image hahahhaa i ostanavme uste 3 dena,ama pa ni se fatija 18 dena ,ama vazno ako nemavme pari ke spievme na plaza i ke jadevme od gubreto,e zatoa nikogas poveke so niv ,inaku prevoznici bea nekoi si Ana turs prilepski avtobusi.najzadovolna sum od vardar ekspres i badem turs,i od Feniks,isto,ama od Vardar na naj.....

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Препорака за туристички агенции
11.6.2012 15:04:09   
daniela.m
Ima li nekoj iskustvo so turisticka agencija VESNA TURS? Prv pat gi razgledav nivnite ponudi i zainteresirani sme da uplatime, pa ako ima nekoj sto patuval so niv go zamoluvam da spodeli iskustvo :)

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Препорака за туристички агенции
26.6.2012 14:13:17   
Luci
За Весна турс се најлошо сум слушнала, беа другарките мои минатата година пркеу нив во Грција и воопшто не беа задоволни. Беа сместени во прљави апартмани во кои немало ни вода
Имал ли некој искуство со агенцијата Балкан Турист и со Пилот травел?

< Поракaта ја уредил luci -- 26.6.2012 14:20:53 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот daniela.m)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Препорака за туристички агенции
26.6.2012 14:24:01   
kikicka
Пилот травел тисе супер агенција имам пишувано погоре user posted image 2 или3 г преку нив одиме се е регуларно од нивна страна.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Препорака за туристички агенции
13.8.2012 14:21:39   
babyblue
SAVANA se KATASTROFA eve vcera se vrativ od odmor od Grcka so 5 ipol mesecno bebe. Bev preku savana a plativme, ALL INCLUSIVE vo Hotel vo Furka, koga otidovme tamu ne nemase na spisok i ne sakaa da ne smestat, se javi seficata vo Savana im kaza deka nema takva rezervacija gi prasa dali sakate da vi gi dadam klientite da razgovarate so niv tie i rekoa ne. cekavme tamu 1 saat ispoteni na zestinite bebeto placese ne mozese da zaspie, mm se javi vo agencija pocna da im vika so bebe sum sto da pravime sega, so uste eden par bevme so nivna kola. od agencija mu rekoa deka ke ne smestat vo drug hotel, ne smestija vo drug grad, kade nemavme all inclusive tuku samo dorucek i vecera, potrosuvme 200 evra na rucek i pijaloci koi ni bea neplanirani a drugiot par sekoj den ne zemase od drugiot grad so kola za na plaza i za setanje i niv gi izmaltretiravme a benzin nikoj nemase pari da im dade. mnogu sum nervozna ama planiram ednas da otidam do kraj ke gi tuzam. so bebe taka da te maltretiraat, se konsultirav so advokat mi rece deka mozeme da gi tuzime za prevara. daj boze da im dojde pamet

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Препорака за туристички агенции
13.8.2012 14:29:53   
arh_diz
Babyblue dali vi dadoa vaucer i dogovor vo agencijata so niv mozes da gi tuzis.Nie bevme i ovaa godina so Pilottravel se super bese

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 13.8.2012 14:32:31 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Препорака за туристички агенции
13.8.2012 15:13:28   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

За Весна турс се најлошо сум слушнала, беа другарките мои минатата година пркеу нив во Грција и воопшто не беа задоволни. Беа сместени во прљави апартмани во кои немало ни вода
Имал ли некој искуство со агенцијата Балкан Турист и со Пилот травел?


Балкан Турист апла не ги бива...а сега и Фиао имаше мнооогу негативно искуство со Весна Турс и Инн травел..ја со Савана не сум имала проблем

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Препорака за туристички агенции
15.8.2012 16:33:31   
babyblue
ni dadoa vaucer koj go dadovme vo hotelot vo koj ne smestija, ama go kopiravme, bese mm vo ponedelnikot i mu napravija zapisnik, vo koj stoi deka si gi barame parite vo celost vo sprotivno ke tuzime. mu rekle deka za 15 dena ke ni dadat odgovor dali ke ni gi vratat parite. katastrofa,

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Препорака за туристички агенции
15.8.2012 19:05:46   
arh_diz
Vo vaucerot Go pisuva imeto na hotelot , neznam kako ne ve primile.A ve primile vo drug hotel

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?