|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Прв и последен
12.6.2009 9:37:48   
mami
се сложувате дека првиот треба да биде и последен? или не?

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 18:59:30 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: прв и последен
12.6.2009 9:45:13   
natasha
faktot deka so muz mi sme 14god zaedno,mislam deka prviot i ne treba da bide posleden kako vo mojot slucaj.Treba da se istrazuva definitivno,za da podocna ne se kaes zoso ne si probala povekeuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: прв и последен
12.6.2009 9:50:25   
mami
е тука те поддржувам...јас имав пред мм и супер ми е тоа...си пробав повеќе работи, на различен начин си се доживеав себе си на различни начини и кога дојде време да се смирамuser posted image ми дојде сосема нормално..имам другарки на кои првиот ке им биде и последен како што тргнале работитеuser posted image user posted image user posted image и не ги сфаќам баш..па како бе, никогаш да не пробаш ништо друго сем венчанотоuser posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: прв и последен
12.6.2009 9:59:13   
Mammy
Никако прв и последен..некој браво ќе ти каже..
Јас дури и бев мажена претходно..
Синоќа се зезавме со мм на слична тема и тој ми вели " Ти си ми мене последна"...user posted image


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: прв и последен
12.6.2009 10:02:35   
natasha
mene mi projde vozotuser posted image toa e,togas ne mislev taka kako sto mislam sega,amane se zalam dobro mi e sovetot mi bese namenet za drugite.ZIVEJTE GO ZIVOTOT KAKO SEKOJ DEN DA VIE POSLEDENuser posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: прв и последен
12.6.2009 10:02:37   
Еца
Ха, ха, последна, а....ех што се тоа мажите...Јас што да кажам дека ми е за малку па првuser posted image ...не, имав пред тоа доооооооооооолда врска, па една доооооооооооооооооооолда пауза и потоа го сретнав маж ми и тука завршува..опс сакав да кажам почнуваuser posted image user posted image user posted image мојата приказнаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: прв и последен
12.6.2009 10:03:30   
mami
ее тоа можеuser posted image мислам ако е се во ред, и нема караници исл. работи, мм ми е последен сигурно а можеби и неuser posted image ке видиме што ке донесе животот, може некој има други планови

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: прв и последен
19.8.2009 7:38:10   
profesorica

Mene mm mi bese prv i posleden.
So kolku partneri ste vodele ljubov pred brakot?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: прв и последен
19.8.2009 8:27:48   
mami
Сум водела љубов само со мм, останатите биле некое површно задоволство, не биле многу и ми значеле нешто но не толку како што ми е сега сопругот

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: прв и последен
5.10.2009 0:29:58   
Mila na mama
Прв ми е ама за последен ќе видиме.user posted image Ме зезна млада зеленаuser posted image и сега се прашувам дали цел живот ќе јадам само грав. Мислам да се разбереме гравот е супер одвреме навреме зачинет ама живот пред мене доооолг а да не знам што друго има пазарот да понуди?!!user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: прв и последен
5.10.2009 0:34:35   
Еца
Подобро и не мисли што друго има на пазарот, знаеш однадвор може и ќе биде убаво, црвено јаболко, а внатре опс, црвче да најдешuser posted image user posted image user posted image затоа продложи си со гравот, еднаш манџа, еднаш тавче гравче, еднаш потпржен, непотпржен, кога ќе видиш имаш многу начини да го направиш секогаш поразличен нелиuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: прв и последен
5.10.2009 0:40:52   
garfild
Јас мислам дека најдобро е прво да се искуси нешто друго,па потоа да се прејде на гравот user posted image ,за да не те копка цел живот како би било со друг.Јас пред мм имав долга врска од 4 год.,па после мала пауза од неколку месеци го запознав мм.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: прв и последен
5.10.2009 2:36:18   
daniel
NE E LISO DA POMINES MALKU POVEKE PA POSLE VO TAVCE

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: прв и последен
5.10.2009 4:59:32   
alexdelfini
Дами убави само едно ќе кажам уживајте во секој
еден момент од животот и немој да мислите дека кај другиот е подобро
дали ке биде граф или не зависи од вас. во тоа ве
уварувам зошто имам големо искуство со жените ама баш големоuser posted image .
Сум легнал со секакви и млади и постари и со мажени и со разведени
тоа е само момент на страст амаааааааааааа не и среќаuser posted image
Имам среќен брак и фантастичен секс секојдневен
и не сум ја изневерил жена ми
А за тоа деке ке ве копка што има под гаќите на овој
или оној тоа ни е во природа на сите поготово на вас
жените (знаете она ева јаболкотоuser posted image ИТН)
Да го фатиме и имаме тоа што е скриено тоа што
е забрането и тоа што не
е дозволено
Ех тоа е тоа што сите не скокотка

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: прв и последен
5.10.2009 10:25:13   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Прв ми е ама за последен ќе видиме.user posted image Ме зезна млада зеленаuser posted image и сега се прашувам дали цел живот ќе јадам само грав. Мислам да се разбереме гравот е супер одвреме навреме зачинет ама живот пред мене доооолг а да не знам што друго има пазарот да понуди?!!user posted image


Леле ама споредба, со грав, ме изнасмеа.... А замисли колку е вкусно гравче тавче со суви ребра...

Не ми е прв, за последен пак ќе видиме, ќе ја цитирам Анушка од другата тема: „Не важно прв, последен, важно сега е единствен.“












_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: прв и последен
5.10.2009 10:40:52   
Mila na mama
Е да сега е единствен, а и не можам да се пожалам перформансот задоволува. user posted image

Сакав да прашам како е кај другите по раѓањето на детето. Откако ја родив Мила сексуалниот живот ни се промени. Порано водевме љубов речиси секој ден, а сега треба дополнителна организација детето да заспие или па да средис се па обврски и се се сведува на 5-6 пати месечно. Ама морам да се пофалам дека квалитетот на доживувањето е 100% подобар толку последователни оргазми не сум доживеала никогаш. Сепак може ли барем 3 пати неделно?!user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: прв и последен
5.10.2009 10:45:09   
mami
Мила на мама овде имаме баш за тоа дискутирано, па придружи ни се

http://www.ringeraja.mk/forum/m_5620/mpage_1/key_/tm.htm#5620

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: прв и последен
5.10.2009 10:46:32   
Iva
Многу пати сум размислувала на таа тема и често разговарам со другарките за тоа. Мене мм ми е прв, значи во тој поглед сум тотално не запознаена со останатиот "ПАЗАР". Се размилувам, дали е можно понатаму во животот таа неизживеаност да ми удри во глава, дали тоа би било нормално и што да се прави во таква ситуација? Значи со тоа се наметнува и прашањето за  кое сега разговараме. Дали е подобро да се пробаат повеќе опции или и не мора. Јас сметам дека ДА, подобро изживеј си го животот додека можеш, пробај повеќе работи, екпериментирај, за да можеш да направиш разлика, за да можеш подобро да одлучиш, за да не дојдеш понатака во искушение.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: прв и последен
5.10.2009 10:57:48   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva

Многу пати сум размислувала на таа тема и често разговарам со другарките за тоа. Мене мм ми е прв, значи во тој поглед сум тотално не запознаена со останатиот "ПАЗАР". Се размилувам, дали е можно понатаму во животот таа неизживеаност да ми удри во глава, дали тоа би било нормално и што да се прави во таква ситуација? Значи со тоа се наметнува и прашањето за  кое сега разговараме. Дали е подобро да се пробаат повеќе опции или и не мора. Јас сметам дека ДА, подобро изживеј си го животот додека можеш, пробај повеќе работи, екпериментирај, за да можеш да направиш разлика, за да можеш подобро да одлучиш, за да не дојдеш понатака во искушение.


Се сложувам со ова, но ќе речам и нешто друго, пробала нешто друго или не, искушенија во животот секогаш ќе има, ќе им подлегнеме или не, не зависи од минатото туку од сегашноста во која живееме. За ништо нема гаранција па и за ова.
Затоа живејте со  сегашноста, со одлуките кои сте ги донеле и без размислување што би било кога би било, на претпоставки не се гради животот.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: прв и последен
5.10.2009 11:08:38   
big_mama817
не мора да значи дека првиот треба да ти биде и последен сите сме живи луѓе и незнаеме животот што носи user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: прв и последен
5.10.2009 11:12:20   
mother 29
првиот се знае,за последен не се знае!user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: прв и последен
5.10.2009 11:17:08   
Iva
првиот се знае,за последен не се знае!

Добро кажаноuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: прв и последен
15.12.2009 0:15:04   
S*B*
прв последен битно да ви е убаво.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: прв и последен
15.12.2009 8:57:47   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


Mene mm mi bese prv i posleden.



isto


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: прв и последен
15.12.2009 9:04:29   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva

Многу пати сум размислувала на таа тема и често разговарам со другарките за тоа. Мене мм ми е прв, значи во тој поглед сум тотално не запознаена со останатиот "ПАЗАР". Се размилувам, дали е можно понатаму во животот таа неизживеаност да ми удри во глава, дали тоа би било нормално и што да се прави во таква ситуација? Значи со тоа се наметнува и прашањето за  кое сега разговараме. Дали е подобро да се пробаат повеќе опции или и не мора. Јас сметам дека ДА, подобро изживеј си го животот додека можеш, пробај повеќе работи, екпериментирај, за да можеш да направиш разлика, за да можеш подобро да одлучиш, за да не дојдеш понатака во искушение.


Се сложувам со ова, но ќе речам и нешто друго, пробала нешто друго или не, искушенија во животот секогаш ќе има, ќе им подлегнеме или не, не зависи од минатото туку од сегашноста во која живееме. За ништо нема гаранција па и за ова.
Затоа живејте со  сегашноста, со одлуките кои сте ги донеле и без размислување што би било кога би било, на претпоставки не се гради животот.


Потпис..иначе што се однесува до прв и последен..мене мажле не ми е прв, ама не дека сум имала некоја посебна стратегија да го проучам „пазарот“, туку едноставно така се случиле работите..а за последен, здравје боже ќе се пишеме пак за некое време да видиме до кај се работитеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?