|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Прва брачна ноќ
26.1.2010 11:22:02   
mami
Порано првата брачна ноќ била особено доживување- немало односи до таа вечер, се чувале, се пазеле и тогаш треба да се случи магијатаuser posted image
Како помина вашата прва брачна ноќ?
Бевте ли претходно сексуално активни или се чувавте за таа посебна вечер?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 11:39:05   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image   9 години ако сум се чувала тешко мене.

јас кога го видов насловот на темава мислев ќе прашаш што правевме ние првата брачна вечер.

да одговорам искрено-БРОЕВМЕ ПАРИ.

ама затоа втората надокнадивмеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 11:40:17   
mami
па добро, во описот долу и прашав како поминала првата брачна ноќ...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 11:44:04   
profesorica
добро де се разбравмеuser posted image user posted image user posted image

ете одговорив ај сега останатитеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 11:44:13   
pacuvce
ММ на свадба си го изгуби новчаникот,па бевме тоталка изнервирани...user posted image user posted image user posted image А тоа чување за првата брачна ноќ дали уште егзистира...Па баш не сум сигурна...Ама ако има такви,секоја чест...user posted image user posted image user posted image за нив...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 11:46:25   
mami
Има некои случаи, што ги знам и се чуваат за таа ноќ. Нивен избор кој навистина не го разбирам.


(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 11:55:26   
tereza
секоја чест на тие што успеале да ја задржат својата невиност до првата брачна ноќ.Јас мислам дека нема баш многу такви ама кој знаеuser posted image  инаку кога ќе ја имам првата брачна ноќ ќе ве информирам како било,засега имам одлични ноќи поминати со дечко миuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 11:55:55   
Enika
Јас кој знае кога ке се мажам уште да се чувам...боже господе...ке бев по нервна од тоа што сум сега user posted image А иначе моја братучедка на прва брачна Нок се порагаше у кола user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 12:07:06   
niki
А која е прва брачна ноќ, онаа после матично или онаа после црква?
На првата бев веќе трудана со мачнини, ни с од ..кс, на втората имав веќе дете од година дена пак ништо од уморuser posted image
И од мое искуство уживајте пред брак, оти во брак ќе немате времеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 12:14:00   
nadica
па по 6 год врска и 4 заедничко живеење тешко дека се чував за првата брачна ноќ user posted image
и да броевме и пари но и се останато user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image магија и емоции како да ни е првпат

< Поракaта ја уредил nadica -- 26.1.2010 12:16:08 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 12:21:31   
Bogdancanka
море какво чување за прва брачна ноќ  јас броев пари а мм ми вадеше шноли од главаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 12:32:23   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

море какво чување за прва брачна ноќ  јас броев пари а мм ми вадеше шноли од главаuser posted image user posted image user posted image


ха,ха,ха...и ние истото го праевме..мажле сирот се скапа вадејќи шноли, ми рече аман бе кај ги напика толку шноли..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и после си легнавме мртви уморни и заспавме ко заклани..

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 13:22:35   
mami
леле и мојот тоа правеше- јас немав сила да стојам а камоли да кренам раце па само седнав, му завртев грб и викам- Вади ги шноливе оти полудевuser posted image user posted image user posted image па после ми помагаше да излезам од венчаницатаuser posted image и после убавата брачна ноќ се претвори во ужас кога видов крв на гаќите, па цела ноќ ја поминав молејќи се се да е во ред со бебето, и сабајлето во 8 на дежурен во Државна

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 13:47:41   
HristinAntonio
hahaha pa vaka svadbata ni bese denska i traese do 17h posel se pribravme 12h doma i izlegovme vo grad do 4h nautro taka da nemavme prva tuku vtora bracna nok:)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 13:52:30   
caci20
Nie pred svadba si zemavme stan pod kirija. Posle svadbata si letnavme sami tamu. Ne broevme pari tuku odma zaspavme. Jas ne znaev za sebe mi se cini cevlite drugiot den gi dzitnav vo gjubre. Moda.

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 13:57:07   
mami
ма какво броење пари, мислам дека цела недела си стоеја така во една кеса пликоата додека не решивме да ги извадимеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 14:00:21   
ripce
Ништо посебно и поразлично од другите ноќи... се прибравме во 3 часот и не ми беше ни гајле, а пак и немав ни сили да ги титрам гостите што после свадба пак кај нас дојдоа... си ја извадив шминката, ја растурив фризурата и си легнав... сабајле станавме со мм да броиме пари... тој период (3ти месец) ми беше најмачниот период од бременоста, немав сили и волја за ништо, па дури и не бев весела како што треба на свадбатаuser posted image А сега ако се прашувам нема ни да правам свадба со 300-400 души, само најблиските регистрација, во црква, ручек или вечера и толку!


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 14:07:25   
BILE.F
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

А која е прва брачна ноќ, онаа после матично или онаа после црква?
На првата бев веќе трудана со мачнини, ни с од ..кс, на втората имав веќе дете од година дена пак ништо од уморuser posted image
И од мое искуство уживајте пред брак, оти во брак ќе немате времеuser posted image user posted image user posted image




И јас исто се прашувам! После матично, бев бремена 4месец, со мачнини, а кога ќе се венчам во црква и ќе правам веселба, ќе имам синче една година.
Во секој случај ќе ви пишам како сум си поминала тогаш!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 14:09:29   
natasha
jas na mojata svadba bev 8mes bremena....sto znaci odamna bese pominata prvata bracna nok,i pokraj toa sto bevme umorni i sobata ni bese preplavena so podaroci,sepak se frlivme na zadovoluvanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image utroto broevme i pari i otpakuvavme podaroci

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 14:54:19   
melody
Zatoa sto prvo ja napravivme veselbata neznam dali se vazi toa za prva bracna nok ama znam deka bese prekrasna pominata nok so sepotenje kolku mnogu me saka i kolku ne moze bez meneuser posted image Posle maticno toa bese ponedelnik doznavme deka sum bremena pa i taa nok bese ispolneta so sepotenja i pregratki samo sto ovoj pat nekako bese porazlicno i dvajcata znaevme za noviot zivot vo mene i bese nekako.....i sega se ezam potsetuvajki se i solzi mi naviraat na ociuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 15:28:41   
arh_diz
Првата брачна нок се пакувавме утредента требаше да патуваме.Свадбата ни беше нокна утредента двајцата уште на аеродром заспавме

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Прва брачна ноќ
26.1.2010 15:52:37   
dragana_vane
Laze toj sto ne broel pari na prvata bracna nok. user posted image Prvo taa rabota se zavrsuva uspesno vo 99 % od bracnite parovi, pa potoa udri brate na zadovolstvo!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 9:50:14   
mami
Laze toj sto ne broel pari na prvata bracna nok. user posted image


Кој како, мене не ми беа важни парите што сум ги добила. немав сила да стојам а камоли пари да бројам. Тоа ми беше најмалку важно

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 9:56:06   
arh_diz
Ne e se vo parite .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 9:59:27   
mami
нели?!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?