|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Подарување на веќе добиени подароци!
23.11.2009 15:13:00   
profesorica
Дали практикувате ако некој ви донесе поклон што не ви се свиѓа или што веќе го имате (на пример на свадбата добивате 3 исти сервиси или слично) да го чувате и да го однесете на некого за поклон.
Дали ви се случило да подарите нешто и истиот поклон да ви го вратат истите луѓе?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
23.11.2009 15:15:12   
mother 29
е па да .стандарт и не само јас што носам туку давам на мајка ми, сестра ми ,свекрвата..имам милион глупости на таван и за свадби и бебиња!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
23.11.2009 15:19:21   
big_mama817
да зш да не и тие е се поклони user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
23.11.2009 17:16:41   
niki
Досега не ми се случило да ми подарат подарок кој веќе јас сум им го подарила и ако се случи би го сметала за навреда. Знам дека се добиваат често дупликати, но ако веќе го проследувам би вниманала да не го вратам кај подарувачот. Ова обично важи за подароци од големи настани, свадби и веридби. Инаку во секојдневието ако ми подарат нешто што ми се допаѓа го изложувам и го користам, ако не го наоѓам најзафрлениот ќош од некоја фиока го сместувам таму и го заборавам. Ако нешто не ми се допаѓа а некој ми го подарил, не сакам некому да го подарувам бидејки така самата себе си се омаловажувам.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
23.11.2009 17:54:14   
Bogdancanka
Досега ми се нема случено добиен поклон да го подарам на друг,без разлика колку и да не ми се допага не би го подарила на друг зашто би подарила поклон што мене не ми се свига обично поклонувам нешто што мене ми е добро.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
23.11.2009 18:05:55   
BEBICA
Nikogas ne bi mi se slucilo takva glupost, poradi toa sto e omalovazuvanje i za mene a i na onoj na primer na kogo bi mu go dala poklonot i nego bi go omalovazila.Jas sekogas podaruvam ona sto bi si go podarila i sebe.I sekogas davam od srce.Nikogas ne davam radi reda na nekogo ili zatoa sto veke imam pa ne mi se sviga pa aj da se otarasam od toa.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
23.11.2009 21:45:09   
Боцко
немам ништо против да подарам некому нешто што не ми треба или имам повеќе. се разбира не на тој од кого го добивам. тоа го сметам за циркулирање на позитивна енергија. нешто што мене н ми треба можеби е токму она што му треба на оној кому ќе му го пдарам. се разбира, со најубави желби. е сега, ако ми се врати назад, тоа е голем кикс. но, веројатно не би фатил за кусур, би отишло понатаму...keep it going user posted image ко к-15 скечот со еврата хаха

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 7:51:55   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

немам ништо против да подарам некому нешто што не ми треба или имам повеќе. се разбира не на тој од кого го добивам. тоа го сметам за циркулирање на позитивна енергија. нешто што мене н ми треба можеби е токму она што му треба на оној кому ќе му го пдарам. се разбира, со најубави желби. е сега, ако ми се врати назад, тоа е голем кикс. но, веројатно не би фатил за кусур, би отишло понатаму...keep it going user posted image ко к-15 скечот со еврата хаха


потпис!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 8:06:15   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Nikogas ne bi mi se slucilo takva glupost, poradi toa sto e omalovazuvanje i za mene a i na onoj na primer na kogo bi mu go dala poklonot i nego bi go omalovazila.Jas sekogas podaruvam ona sto bi si go podarila i sebe.I sekogas davam od srce.Nikogas ne davam radi reda na nekogo ili zatoa sto veke imam pa ne mi se sviga pa aj da se otarasam od toa.

potpis

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 9:34:40   
Cacko
Podaroci kako podaroci ne mi se slucilo,ama bonbonjeri i pijaloci da,i toa mnogu cesto

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 11:18:39   
mother 29
поарно ке го ре-поклонам на некој,отколку дома да ми собира прашина!може пак на нив ке им се допага!не значи ако на мене не ми се свигало и сум го ставила вон-употреба ,дека на сите не им е убаво!ете токму тоа ми се има случена!да поклонам нешто останото од свадба, и после лугето на кои им го поклонив си го ставиле на трпезариската маса како украс,значи на видно место,зашто сигурно многу им се допагало!

и јас не гледам ама баш никакво омаловажување во ова!што ке купам (може исто такво) за поклон,јас веке го имам дома неотпаковано!?

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 11:20:50   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

што ке купам (може исто такво) за поклон,јас веке го имам дома неотпаковано!?


така е!се сложувам!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 11:21:05   
mother 29
навреда би го сметала ако веке станува збор за предмет користен ,а вака скроз нов!?што менува ствар дали е од таван или од продавница?!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 11:23:12   
mami
од подароците од свадба тие што јас не ги користам не сакам ни да ги подарам некому бидејќи се ужасни, може да се случи вино или бомбониера да ре- подарам и толку

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 11:28:27   
mother 29
да, точно за тие ужасните,ама јас  зборам за поклони кои се солидни и убави(можам да кажам),ама ете не сум ги користела затоа  што не ми одговараат  во ентериерот или ги имам дупло(фритеза,тостер и сл).а и фазла дома ми е све сведено од украси и такви работи на минимум!не ми пренатрупано од украси!

а што се однесува до тие ужасните .тоа имам све раздадено по баби,ромчиња што доагаат по куки да просат и сл.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.11.2009 11:29:44   
profesorica
да де станува збор за нови неотпакувани подароци кои стојат во гаража или на таван. и ние имаме некои што едноставно не ни се вклопуваат во мебелот, или ни се дупли.па на свадби ппчнавме да поклонуваме од нив.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
25.11.2009 15:02:07   
HristinAntonio
podobro nekoj da go koristi poklonot...otkolku da sedi doma po garazi..tavani bitno e covekot da te pocituva

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
25.11.2009 18:40:30   
ripce
поарно ке го ре-поклонам на некој,отколку дома да ми собира прашина!може пак на нив ке им се допага!не значи ако на мене не ми се свигало и сум го ставила вон-употреба ,дека на сите не им е убаво!ете токму тоа ми се има случена!да поклонам нешто останото од свадба, и после лугето на кои им го поклонив си го ставиле на трпезариската маса како украс,значи на видно место,зашто сигурно многу им се допагало!

и јас не гледам ама баш никакво омаловажување во ова!што ке купам (може исто такво) за поклон,јас веке го имам дома неотпаковано!?


потпишувам!

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
8.2.2011 23:59:13   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

да зш да не и тие е се поклони user posted image


Potpis

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
24.2.2011 22:17:27   
suzeto
zosto da ne ....od svadbata imav polno poveketo gi poklonav ne deka ne bea ubavi nego ne mi trebea toa sto mi trebase zadrzav sto ke im pravam na 4 fritezi 3 skari 6 servisi za rucajne i mnogu drugi raboti...a mi se slucuva ke dobijam parfemi i nemam veke mesto pa ako mi treba za nekoja prigoda go poklonuvam zosto da mi zafaka mesto, koga ke mi treba za mene ke kupam ili ke dobijam drug poklonuser posted image jas ne gledam nisto loso vo toa se razbira ako ne e nekoj poklon od 60 tite godini,jas imav i takvi na svadbata tie gi frliv

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
25.2.2011 9:33:52   
mama26
mene pak eden decko mi go prodade pokonot od svadba-mikro user posted image [na oglas] si kaza covekot iskreno deka mu e od svadbata ,vikam nemam problem jas so toa i eve si go koristam 2 godini..znaci nemam nisto protiv se dodeka e neotpakovano user posted image




_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
1.12.2012 10:18:06   
zzaa
mnogu pati ako ne mi se dopaga nekoj poklon sto sum go dobila go podaruvam na drug koga nemam pari da kupam nesto sto sum planirala da mu go padaram user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
1.12.2012 16:38:40   
Mihaela 2010
za svadba dobiv 5 paketi so tanjiri od koi dva isti,pa se pogodi za nekolku meseci svadba kaj moj rodnini pa odnesov eden,tanjir ko tanjir si treba,ke si go koristi..
dobiv i kafemat,ama ne go koristam a i nemam mesto u kujna kaj da go stavam,taka da moze ke zavrsi kaj nekoj kako poklon...
inaku ne mi se ima sluceno da mi vratat poklon

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
7.1.2013 23:49:51   
Andriance
И мене до сега ми се има случено да подарам нешто што мене ми билодадено на подарок...или пак на син ми...или било мало-големо, или не ми се допаѓало..или сум имала 5 такви..

ја сметам дека ако е подарокот читав и личи на нешто ( за син ми на подарок добив панталони кои личеа на се само на детски панталони не) можеш да го ре подариш user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Подарување на веќе добиени подароци!
8.1.2013 8:54:56   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


Дали ви се случило да подарите нешто и истиот поклон да ви го вратат истите луѓе?user posted image user posted image user posted image


Хе,хе..таков кикс не ми се случил до сега, ама можно е, се случува, забораваш кој ти го донел, поминало време и оп, назад. Ништо страшно. Инаку да, сум поклонила поклон што не сум го бендисала или слично и сум „редобила“ поклон. Тоа е тоа, се се врти, кругот е тркалезен user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?