|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   На одмор со децата
27.3.2009 15:55:27   
vesna_kr
Сте биле ли на одмор со детето? Какво искуство имате од одморот со мало дете? Каде сте биле и како реагираше детето?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: На одмор со децата
27.3.2009 16:05:56   
mis.
Секоја година одиме на одмор во Македонија претежно на охридско илипреспанско езеро.Пред две години бевме во албанија.Тогаш Мартин имаше 2 год и 11 месеци и да ви кажам супер си поминаме.Ми беше страв да се нафатам во друга држава и на долг пат со кола со мало дете ама тргнавме вечерта и спиеше по пат а таму одлично без замерка. Види во Каде на одмор таму имам опишано.На одмор одиме уште Мартин кога беше 11 месеци и не сум имала проблеми. 

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: На одмор со децата
27.3.2009 16:54:41   
Еца
Да првиот пат бевме кога Мартина имаше 9 месеци во дојран, а ова лето во Охрид.Супер си поминавме и нависитна и9 беше интересно и возбудливо.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: На одмор со децата
30.3.2009 16:46:46   
vesna_kr
Nie odime sekoja god na odmor .Uste Mila koga bese 5 meseci bevme prvpat, ama vo Makedonija.Sega za ova leto sakame vo Grcija ili vo Bugarija ama deka druga drzava neznam kako ke bide,zatoa sakam da slusnam vie kako ste pominale.

Se palsam nesto da ne se razboli sto ek pravam tamuuser posted image ?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: На одмор со децата
30.3.2009 19:31:13   
mis.
Vesna ako mislis na najlosoto istoto moze i vo makedonija da se sluci.Bidejki ste skloni kon povrakanje moze grcija e podobro bidejki e poblisku a i moreto i klimata e daleku po pogodno za mali deca.Kupi si edna apteka za sekoj slucaj i ic da ne beras gajle.korista od moreto e daleku pogolema od ezeroto.
Nie koga bevme za albanija martin bese mal i super pominavme a posle cela zima ni da kivne ni da kasla.Antibiotik cela zima ne piese bidejki ic ne se razbole.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: На одмор со децата
31.3.2009 11:58:26   
Aleksandra
Nie letoska bevme vo Dojran i za dva dena Luka se razbole, grloto mu bese mnogu crveno. Nie tuka vo Makedonija se razbolevme, a ne pak da idam vo druga drzava!!! Drugo e tuka, vecerta trgnavme vo 23:00 od Dojran i za dva saata bevme vo SK i odma na dezuren na inekcija( bidejki samo taka mozeme da go smirime grloto).  Neznam sto ke pravime ova leto. DOMA.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: На одмор со децата
31.3.2009 14:29:08   
mis.
Klimata na more e mnogu podruga od onaa vo dojran.More e nesporedlivo so ezero.Na martin uste prviot den na more pocna noseto da mu tece ama mu izlegoa site zelenila i se iscisti od site slajmovi.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: На одмор со децата
1.4.2009 11:20:37   
Aleksandra
Sakame ovaa godina da odime na more, no kade?? Grcka ne doaga vo predviduser posted image , Bugarija e daleku, od Albanija site mi se zalea za minatata god od stomacen virus, maz mi nesaka so avion da leta za vo Turcija, a i Hrvatska e daleku so kola da odis, a pak vo CG guzva nevidena. Ke gledam do kaj juni da go ubedam da se kaci na avion za Turska.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: На одмор со децата
27.4.2009 9:21:07   
mami
ние Лука го однесовме во охрид на три месеци :) и супер си поминавме, бидејќи во Скопје беше топло таму се изнаспа, на раат и на ладничко, а годинава ке видиме, маж ми сака да одиме во Буљарица, камп во Црна Гора ама мене некако не ми се оди во камп со дете. сум авантуристички расположена ама ова ми е преголема авантура некако, а ми се оди на море, па ќе видиме што ке испадне

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: На одмор со децата
24.6.2009 14:49:18   
biljanaM
ние првпат годинава планираме да одиме на одмор со Воислав, не знам како ке се снајдеме....јас многу се плашам, бидејќи еднаш го прошетав на базент и евај излеговме, сака да скока во водата, очи не четири, шест требе отворени

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: На одмор со децата
24.6.2009 14:53:46   
Боцко
се ќе биде во ред, доколку се се прави смирено и без паника. можеби сите тие подготовки се многу напорни, ама овие одмори се сега повеќе за децата. мојата кума оди со две деца на одмор, ама има улога на ај-ти менаџер. стои на плажа и му вика на мажот: ај, постави пешкири, ај отвори чадор, ај распакувај торба, ај децава на бањање...



_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: На одмор со децата
24.6.2009 15:15:58   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image супер кумаuser posted image user posted image user posted image user posted image мојата со себе на одмор си ги зема и двете баби па они беа задолжени за кумчето за она и кумот да уживаат

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: На одмор со децата
24.6.2009 15:19:54   
Еца
ех блазе си им на тие што ќе си одат на одмор,сите убаво да си поминете, најубавоuser posted image и потоа да ни пишете како беше, искуства и се по ред...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: На одмор со децата
7.8.2009 12:29:43   
1mk.org
Се шљакаше во вода. user posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: На одмор со децата
15.10.2009 14:32:54   
profesorica
Ние лани бевме до охрид-тогаш имаше само 3 месеци и не се осети дека имаме бебе а годинава бевме на море - во Лептокарија, Грција, поминавме многу убаво во фино сместување, блиску до плажа и таман беше прооден па шеташе на песокот и се валкаше цел а и за во вода немавме проблем, многу беше примерен.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот 1mk.org)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: На одмор со децата
15.10.2009 14:54:02   
mother 29
ние лани не бевме никаде,мене ми беше страв со Марко, а оваа год. бевме за гр.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: На одмор со децата
4.1.2010 10:27:28   
mami
бидејќи не отидовме никаде на одмор годинава..решивме сега зимово да си земеме 5 дена и да си ги споиме со два викенда некаде на планина..најверојатно ке биде Берово..едвај чекам

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: На одмор со децата
4.1.2010 10:29:11   
Mila na mama
Мами за Берово јавувај се посовреме зашто до крај на јануари се е резервирано.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: На одмор со децата
4.1.2010 10:33:41   
mami
да да знам
ама во таа вилата каде што одиме има место...си прашав јас со време user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: На одмор со децата
4.1.2010 10:35:09   
Iva
А цените како се?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: На одмор со децата
4.1.2010 10:35:35   
Mila na mama
Која е Вилата? Ние сакавме во Чиплакова на 16 ама нема место
Па сега нашле некоја друга.

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 4.1.2010 10:36:04 >


_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: На одмор со децата
4.1.2010 10:36:42   
Mila na mama
Цените 500-600 ден ноќевање.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: На одмор со децата
4.1.2010 10:37:41   
mami
Ранч Фета се вика...над езерото доага..прекрасно е

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: На одмор со децата
4.1.2010 10:39:30   
profesorica
во ранч фета е околу 300-400 денари, барем ние плативме толку летоска а сега можеби е поскапо.сите тие вили се над езерото, како и чиплаковата.




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: На одмор со децата
21.7.2011 15:18:14   
Felly RR
Ние пред некоја недела бевме до Охрид, и супер си поминавме. Малку патувањето натаму и беше долго (досега нема толку далеку патувано) ама се занимававме со сликовници, играчки... А таму на плажа кога седна, кога се заигра со камчињата, со кофичиња, лопатчиња - не погледна ни лево ни десно. А и воопшто не се испаши од водата, баш напротив, сакаше да си шлапка, да си плиска, и неможевме да ја извадимеuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?