|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   На нудистичка плажа сo пријатели? Да или Не?
30.5.2011 13:54:07   
*mika*
Me ohrabri  Olivija da ja otvoram temava user posted image  Ajde ringerajki, sto mislite vie??? Eve se blizat odmori...
Jas sum bila nekolku pati na nuditicki plazi, normalno kako Nudist user posted image  no sekogas samo so MM
Sum razmisluvala mnogu pati koga bi odele so prijateli, dali bi se delele vo denovite koga ke sakame da poset__ime nekoja takva plazicka??? user posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 26.6.2011 10:48:33 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: На нудистичка плажа сo пријатели? Да или Не?
30.5.2011 14:03:51   
anedespo
Glupav e nasiot mentalitet. Nie kako narod sme seirdzii(golem del), pa taka odenjeto bi se svelo na "mene mi e pogolem od negoviot" ili " vidi kolku celulit ima " ili "kako i visnale ciuser posted image ckite". Jas sum za odenje samo so lugje koe se vospitani golotijata da ja gledaat kako nesto prirodno a ne sredni strani od Playboy. Konkretno nasata kuma koja i voedno poteknuva od edna Evropska zemja , vo Ohrid nosese tanga. Sosema obicna rabota, megjutoa milioni komentari i neprijatni pogledi.
Se uste sme daleku. Inaku jas ne se sramam od svoeto telo. Ne e sjajno, ama e vo soglasnost so faktot deka sum rodila i ne ocekuvam da mi bide kako vo 20 godini. Megjutoa bi me nervirale komentari i nepristojni pogledi.

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 26.6.2011 10:48:45 >

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: На нудистичка плажа си пријатели? Да или Не?
31.5.2011 15:24:36   
mama26
ne.mislam za mene ne,inaku sekoj koj saka slobodno moze gol da se set_a,mene toa ne mi smeta jas ke gi zadrzam kupacite sepakuser posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 31.5.2011 15:26:43 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: На нудистичка плажа сo пријатели? Да или Не?
31.5.2011 15:51:12   
mamadeja
Јас исто така не би се соблекла гола  без разлика дали би била со пријатели или само со мм. Јас некогаш самата неможам да се гледам во огледало со свиснати ц....и после породувањето а и несакам други да ме гледаат.Купаќи си се купаќи. Плус замислувам сцена сите ние голи на плажа еден до друг кој легнал пред тебе па сакал нејќел  му зиркаш во интима. Грозно

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 26.6.2011 10:48:57 >

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: На нудистичка плажа сo пријатели? Да или Не?
1.6.2011 9:22:06   
blond
Well why not? Newer say newer.
Ми се допаѓа идејата, но само како што пиша погоре andespo со културни луѓе, а не со манијаци што ќе манијачат и маани ќе наоѓаат.

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 26.6.2011 10:49:12 >

(Одговор на членот mamadeja)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: На нудистичка плажа сo пријатели? Да или Не?
1.6.2011 11:08:18   
*mika*
heheheh user posted image  za  blond user posted image
Jas kako sto kazav sum bila nekolku pati, pocnuvajki od pred 2 godini. Pred toa na pamet ne mi pagjalo user posted image  ama izgleda zavist stvara user posted image  ednas koga ke probas, posle kade na odmor baras spored toa dali ima nudisticki plazi ili ne user posted image
Taka prviot pat, jas vikam nema sansi da se soblecam, samo toples moze.. i mm go gledam ni dve ni tri, op... si se soblece... gledam okolu mene sve golo.. si vikam, cekaj be, moram nekako da mu go zadrzam pogledot na mm tuka.. i vidov ne vidov..op... i jas...user posted image  ama posle, mislam kupakji vekje ne nosev so sebe na plaza hahaha...user posted image  pa tek kakvo e cuvstvoto vo voda...m ..m..m.. user posted image
inaku ke si najdete nekoe mesto malku podzaskrienko.. epten da ne ste edni do drugi so "sosedite".. user posted image  i TOP e user posted image
E sega muabetot mi bese.. dali so prijateli, posto tamu kaj so sum bila, abe si sedat i po 5-6 dusi, si pravat muabet, ko od majka rodeni user posted image , e toa ne sum mozela da go razberam. A mnogu sakam da idam so prijateli na odmor... a od druga strana, pa si sakam i vakvi plazicki user posted image  
Inaku edans slucajno upadnavme i vo "nudisticki kamp".. eee.. toa e da gledas i da se cudis :)) abe si set_aat goli site, si gotvat goli, si jadat goli... ko da si u "Eyes wide shut" user posted image  aaa da, i tusevite u javnoto wc im se normalno NADVOR user posted image  i samo si proset_avme i si izlegovme user posted image  toa duri i za nas bese too much user posted image  

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 26.6.2011 10:49:26 >

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да или Не?
1.6.2011 14:27:37   
Olivia
A be ne za dzabe sme se rodile goli neli!!!??? ja bi i te kako na nudisticka so i bez prijateli kako od majka rodeni nit se sramam od drugite ni od sebe i svoeto telo kakvo takvo moe si e , gledaj ama ne fakaj ako ne ti se sviga ne me zjapaj i brkaj si rabotauser posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 26.6.2011 10:49:43 >


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
23.11.2012 12:54:43   
Simple boy
Bravouser posted image za komentarive, iskreno me iznenaduva otvorenosta i iskrenosta na forumov.
Site znaeme deka ziveeme vo "zatupena" sredina na Balkanov, i seto ova e taboo tema, neli?, a
vprocem,pocnuvajki malku poseverno, od Hrvatska, toa e veke sosema normalna rabota, kako sto vprocem i treba da bide.
Sekoj si ima pravo da odluci dali saka ili ne da poseti nudisticka plaza, no zalam za site onie koi sakaat a nemozat toa da go napravat
vo MK,
bas poradi "mentalitetot" koj vladee kaj nas.
Jas ke se slozam so komentarot na *MILKA* deka koga veke ednas ke probas...nema nazad user posted image ,i stanuvas zavisenuser posted image .
Ovaa godina bev i ja posetiv Lefkada....raj za nudistite, spored mene, ima bezbroj plazi, poluprazni, kade sto ima i nudisti i so kostimi za kapenje,
no nikoj ne pravi nikakov problem nitu pak zjapa ili sl...
Slednata godina, mislam deka povtorno ke pobaram takvo mesto, a vo toa dobiv podrska i od devojkata :)
...I GOLEM LAJK ZA TEMAVA, RETKI SE OVIE TEMI OD VAKOV VID

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
23.11.2012 13:28:02   
Ikana
Не сум пробала до сега вакво нешто, по грешка сум влетала на нудистичка плажа ама не се задржав долго. Избегав е коректниот зборuser posted image . Не гледам ништо лошо во тоа, кој си прави за себе си прави. Немам комплекси за телото, едноставно воспитана сум дека пред други луѓе алиштата треба да се на мене, а не до мене. user posted image
Башка не ми се гледа сечие м*ндало.

ЕДИТ: Па не би рекла дека ние на Балканот сме затупени, да беше така немаше да постои модната индустрија и текстилната, ако требаше сите голи да се шетаме. Затоа и има посебно предупредување дека влегуваш на нудистичка плажа, да не се шокираш нели, бидејќи голотијата на јавни места некаде, читај цел свет, (освен на строго определени места, како нудистичките кампови и плажи) се казнува со закон.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 23.11.2012 13:36:32 >

(Одговор на членот Simple boy)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
23.11.2012 13:40:29   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Не сум пробала до сега вакво нешто, по грешка сум влетала на нудистичка плажа ама не се задржав долго. Избегав е коректниот зборuser posted image . Не гледам ништо лошо во тоа, кој си прави за себе си прави. Немам комплекси за телото, едноставно воспитана сум дека пред други луѓе алиштата треба да се на мене, а не до мене. user posted image
Башка не ми се гледа сечие м*ндало.

ЕДИТ: Па не би рекла дека ние на Балканот сме затупени, да беше така немаше да постои модната индустрија и текстилната, ако требаше сите голи да се шетаме. Затоа и има посебно предупредување дека влегуваш на нудистичка плажа, да не се шокираш нели, бидејќи голотијата на јавни места некаде, читај цел свет, (освен на строго определени места, како нудистичките кампови и плажи) се казнува со закон.

user posted image user posted image user posted image user posted image I jas mislam isto vaka...Pred nekolku godini naminav na nudisticka plaza vo bugarija ( se naogase pomegu dve normalni plazi ) i se zgroziv..I mlado i staro - golo..Pa koga vidov stari dedovci i babi mi se pripovraka....

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
23.11.2012 14:44:40   
Simple boy
Ne mi e jasno zosto poveketo(so isklucoci) se iskompleksirani od svoeto telo..znaci i jas ne izgledam sovrseno
ama sepak sakam da posetuvam takvi plazi, a i kolku sto mozev da vidam ni drugite ne bea sovrseni. Babite i dedovcite...ne me zanimaat voopsto, znaci ne gi gledam i ne se voznemiruvam, ednostavno odam zatoa sto mene mi e ubavo, go sakam toa cuvstvo na sloboda na teloto na sonce i vo voda... a dali do mene ke lezi nekoja zgodna ili baba, ne mi menuva (sepak bi odbral zgodna user posted image ).

Ne rekov deka sekade treba goli da se setaat lugjeto, samo sakav da kazam deka kaj nas, odenjeto na takva plaza ili soncanje toples vo Ohrid se smeta kako nesto nenormalno, nemoralno, se ozboruva i slika i red drugi raboti...
Kako i da e..toa e sepak pravo na izbor i ne treba nikoj da se osuduva user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
23.11.2012 15:01:49   
Ikana
А не, погрешно се разбравме, јас никого не осудувам, сметам дека и тоа е потребно во едно општество, така некои луѓе ја изразуваат слободата, други наоѓаат други начини. Нудизмот е една од најбенигните па и најстарите појави. Подбро да се шетаат голи на плажа отколку да забременуваат на 13 или 15 години нели?
Муабетот ми беше конкретно за затупеноста на Балканот, ако разгледаш убаво ќе дознаеш дека и во бивша Југославија на времето имало еден тон нудистички плажи, не е дека ние сме затупени и не знаеме што е тоа, или го сметаме тоа за табу. Лично за себе, не би можела да одам на нудистичка плажа, не е од рестрикции, комплекси или ограничувања туку едноставно така одбирам.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 23.11.2012 15:03:50 >

(Одговор на членот Simple boy)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
23.11.2012 15:12:58   
Cipi Ripi
И јас не сметам дека живееме во затупена средина-Балкан! Баш напротив!
Јас сум леберте, но не ме привлекува воопшто нудистичката плажа. Не затоа што се срамам од своето тело туку затоа што ми е гад да гледам туѓи голи тела, било какви, и стари и млади, и згодни и дебели.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
23.11.2012 15:42:04   
Simple boy
Sto se odnesuva do Balkanov, i zatupenosta... ajde togas odgovorete mi, dali nekogas vie ili nekoj sto go poznavate bi se drznal da se sonca barem toples na primer na plaza Gradiste?
Inaku da, nudizmot kako pojava datira odamna vo Jugoslavija i na primer vo Hrvatska i Crna Gora toa funkcionira normalno, a kaj nas ne... znaci mentalitetot na narodot e takov za da oni toa go svakaat kako taboo

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
23.11.2012 16:06:21   
Ikana
Јас го пишав мојот став околу оваа тема во погорните мои постови. Патем, добредојде на Рингераја Simpleboy, можеш да ни се претставиш ТУКА. user posted image

(Одговор на членот Simple boy)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
1.2.2013 19:13:37   
Дечка
Ne sum bila, no so mazot mi sme se zezale na taa tema. Ama letovo koga bevme vo Hrvatska definitivno se otkazavme od idejata. koga i da pominevme pokraj nekoja nudisticka plaza na patot stoea lugje i gi fotografiraa nudistite. Plazite se voobicaeno podaleku od patot ama ovie zele edni golemi objektivi i slikaat li slikaat. Posle koga kazavme na drugari eden ni kaza deka ima i web sajt so videa od nudisticki plazi napraveni so mobilni telefoni. Nekoj da me smima gola i da me stavi na internet nema sansa. A site odat so mobilni na plaza.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
1.2.2013 19:44:38   
Simona_k
А баш ме зачудивте ова нудистиве телефоните кај ги чуваат?user posted image

(Одговор на членот Дечка)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
1.2.2013 19:46:17   
Simona_k
Јас би одела само со маж ми

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
14.3.2013 11:41:11   
arh_diz
Bi odela , zosto da ne

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
14.3.2013 11:42:40   
Mihaela 2010
Ne

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
14.3.2013 11:43:30   
niki
top less da, nudisticka plaza sepak bi preskoknala, neka ostane nesto i pokrienouser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
15.3.2013 0:15:44   
Melanija RR
Имав желба да одам со мм ама немавме прилика
Ама со пријатели јок,никако ,а може никогаш веќе нема да имам желба па ни храброст да одам ниту со мм

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
15.3.2013 8:33:19   
Tanjicka
ne

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
15.3.2013 8:42:40   
bucko mal
ne

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: RE:На нудистичка плажа сo пријатели? Да и...
15.3.2013 8:44:14   
Slagjana
Нема шанси. Сами може.

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?