|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Напредување во висина и тежина
15.7.2009 1:17:35   
mis.
Мартин за два месеци ќе полни 5 год и има 20кг и висина 107см
Која е тежината и висината на вашитедеца од 1 год до ....
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Напредување во висина и тежина
18.8.2009 8:13:26   
Bile
Gorana ima 4 godini i e 105 visoka i 22.5 kg. Bucko na mama

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Напредување во висина и тежина
18.8.2009 8:32:24   
profesorica
Damjan otkako napolni godinka(sega ima skoro 15 mes.) ne mrdnal od 10 kg ama zatoa pa vo visina napredna dosta mislam deka e nad 80 cm.jas se sekiram za kilazata da ne mi stane zgoljavo detevo posto na pocetok mnogu brzo napreduvase normalno ama sepak dali e 10 premalni kg. za 14 meseci i 3 nedeli?

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Напредување во висина и тежина
18.8.2009 8:37:58   
Bile
profesorica mislam deka nema mesto za panika zasega ako zdravjeto na deteto e vo red i organizmot mu funkcionira normalno(mislam na stolicata)
inaku jas imam gorko iskustvo so toa odenje vo visina na deteto

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Напредување во висина и тежина
18.8.2009 8:48:58   
mami
Лука (14,5)на последната вакцина, значи пред 2 и нешто месеци беше 10 кила и 76см, иако јас мислам дека сестратас утна нешто и дека е малку повисок и потежок ама ај нека и биде, а сега не сме биле на мерење ама сакам да го однесам деновиве, баш ме интересира. Инаку вака не е буцкаст туку дури ии мускулчиња му се познаваат од што цело време трча некаде и не сопира ни две минути, освен за јадењеuser posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Напредување во висина и тежина
18.8.2009 10:01:24   
Еца
Мила има 27 дена денес ја прегледа др, ја измери и принцезата качила едно кг, сега има  3960 (на испис беше 2980) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Напредување во висина и тежина
18.8.2009 10:04:46   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Damjan otkako napolni godinka(sega ima skoro 15 mes.) ne mrdnal od 10 kg ama zatoa pa vo visina napredna dosta mislam deka e nad 80 cm.jas se sekiram za kilazata da ne mi stane zgoljavo detevo posto na pocetok mnogu brzo napreduvase normalno ama sepak dali e 10 premalni kg. za 14 meseci i 3 nedeli?


Мартина две години не мрдна од 13 кг, сега во понеделник ќе одиме на вакцина и баш ќе видам колку има.Тоа нека не те загрижува,како што рече Биле ако е добро со здравјето и оди во висина, нема место за грижа.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Напредување во висина и тежина
18.8.2009 10:45:48   
profesorica
epa za stolicata isto sum zagrizena po 5 pati na den kaka i mu davav lineks kapsuli po preporaka na maticniot pedijatar ama pak mi kaka 4-5 pati i sega se mislam dali da odime na mikrobiologija da ispitaat da ne ima nekoja bakterija.posto moze da e i od so jade mnogu ovosje i pie sokovi.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Напредување во висина и тежина
18.8.2009 10:49:51   
mami
абе и Лука откако почна со овошјето(има денови кога јаде само праски и дињи по цел ден и за друго нејке да чуе) повеке почна и да кака 2-3 пати во денот, ама не верувам дека е страшно, мислам никакви знаци не дава дека нешто го боли, а си напредува убаво, така да не се секирај, нормално е...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Напредување во висина и тежина
25.9.2009 22:13:32   
mis.
Мартин на точно 5 год имаше 19 кг и 300 гр и висина 110 сантиметри.Многу се извиши овој период.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Напредување во висина и тежина
25.9.2009 22:33:00   
kiki_riki
kerka mi ima 5,5 godini visoka e 107, a samo 17kg, se nerviram, ama ne saka da jade pa toa ti euser posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Напредување во висина и тежина
25.9.2009 23:28:28   
nadica
надица на контролата пред 1 месец беше 11,6кг а висока е 77цм има 1 год мислам дека е ок а ништо не јаде само цица

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Напредување во висина и тежина
25.9.2009 23:38:47   
STRUMFETA
Denes go nosev filip na lekar i e tezok 7 200,a ima 4 ipol meseci.Super e, taka rece doktorkata,od bolnica ne ispisaa so 2300.Go dojam i doxranuvam,koga poveke,koga pomalku,a za sokcinja i kasicki ni e uste rano.Barem taka ni rekoa, i mislime da poslusame.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Напредување во висина и тежина
25.9.2009 23:43:14   
nadica
па штрумфета супер напредувате мислам дека немаш потреба сега за сега од дохранувањеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Напредување во висина и тежина
25.9.2009 23:49:54   
STRUMFETA
Ama da, taka mi rece i bebica, ama pa ne mu stiga od mene samo, prodolzuva so placenje,i toa odvecer.Pa po cicanjeto mu davam ili 50 ili 70 g doxrana.Inaku place,nervozen e.Inaku fala ti.user posted image


< Поракaта ја уредил STRUMFETA -- 25.9.2009 23:50:32 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Напредување во висина и тежина
25.9.2009 23:59:54   
mis.
Тука се води дискусија за тажина и висина кај децата а за напредување на бебиња дискусијата се води и треба да продолжи на следниов линк каде ги преместив вашите постови.
http://www.ringeraja.mk/forum/m_290/mpage_2/key_/tm.htm#23487
Ви благодарам за разбирањто.user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Напредување во висина и тежина
26.9.2009 15:55:43   
mis.
Дојдов до податок дека петгодишни деца треба да бидат тешки од 16-22,5кг а високи од 105 - 118 см.Моето е некоја златна срединаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Напредување во висина и тежина
12.11.2009 23:46:32   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Дојдов до податок дека петгодишни деца треба да бидат тешки од 16-22,5кг а високи од 105 - 118 см.Моето е некоја златна срединаuser posted image user posted image user posted image


user posted image  moeto na cetiri godini ima 23 kg ie 105 visoko.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Напредување во висина и тежина
11.12.2009 11:11:19   
profesorica
Дамјан на годинка тежеше 10-11 килограми ама сега гледам дека многу отежнал.неможам да го носам веќе во раце.има сигурно 15-16.колку тежат вашите деца???баш ќе и речам на золва ми да го измерат точно.
во октомври беше 80 см висок.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Напредување во висина и тежина
12.12.2009 11:54:15   
profesorica
мислев дека Дамјан е потежок но бил 12 кг. вчера се меревме.а висок е 83 см.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Напредување во висина и тежина
16.1.2010 13:30:38   
Еца
Вчера на доктор ја мереа Мила има 6.500, а за една недела полниме 6 месеци. Докторката вика дека е добра, бидејќи на 5 месеци детето треба да ја има дуплирано породилната тежина, значи Мила ми се роди 3 кг на 5 месеци е 6 кг, а еве за неполн месец качила 500 грама.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Напредување во висина и тежина
16.1.2010 13:32:10   
pacuvce
user posted image user posted image user posted image  за Мила,нашата врсничка...А бре ова бебињава ни се жива убавина...Само растете,мили наши дечиња...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Напредување во висина и тежина
16.1.2010 13:34:44   
BEBICA
Monika ima 15 meseci i ima 85sm i 12kg.Nie od godinkata otidovme malku vo visina.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Напредување во висина и тежина
16.1.2010 16:59:37   
ANAnate
ZDRAVO.JAS MOJATA ANA JA NOSEV NA VAKCINA.MI JA MEREA  TEZI 6970.IMAME 6 MESECI.INAKU MI SE RODI 2600.NEZNAM DALI E TOA DOVOLNA KILAZA ZA 6 MESECNO BEBE.


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Напредување во висина и тежина
16.1.2010 17:00:34   
ANAnate
ИЗВОРНА ПОРАКА: ANAnate

ZDRAVO.JAS MOJATA ANA JA NOSEV NA VAKCINA.MI JA MEREA  TEZI 6970.IMAME 6 MESECI.INAKU MI SE RODI 2600.NEZNAM DALI E TOA DOVOLNA KILAZA ZA 6 MESECNO BEBE.



(Одговор на членот ANAnate)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?