|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мaскенбал
20.3.2009 13:45:40   
nina
Наближува 1 Април па и априлијада.Па да напишеме идеи за нашите најмили како би ги маскирале.
има толку идеи па шо би избрале за вашето дете ...
Јас кога би имала дете би го маскирала момчето во цар а девојченцето во принцеза.user posted image user posted image ..user posted image
Ако имате вие идеи и предлози повелете напишете.< Поракaта ја уредил predrag -- 20.3.2009 18:59:49 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мaскенбал
21.3.2009 11:28:54   
Еца
Па драга нина доколку се задржи снегот можеби ке ја маскирам во мал дедо мразuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мaскенбал
2.4.2009 12:44:29   
nina
Видиш Ели немаше снег супер беше имаше и многу интересни дечиња маскирани вчера па да ве прашам што ги маскиравте своите најмили и како се радуваа они?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мaскенбал
3.4.2009 11:35:21   
Aleksandra
Luka go maskirav kako LAVce imase takov celosen kostim i mu nacrtav mustaki i nose i bese super dodeka ne vlegovme go gradinkata bidejki ne sakase takov da vleze vnatre i sakase da se soblece, no nekako ucitelkata go vnese vnatre. Ana bese gospogica i oblekov dolg fustan od mene, stikli, tasna se nasminkave, sesir, lancina i se drugo popratno.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мaскенбал
3.4.2009 13:22:30   
nina
Супер сигурно изгледале колку се интересни само бидејки се амли преправени срциња.Бравос Александра за тоа што си се потрудила да ги маскираш двете ангелчиња мали.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мaскенбал
3.4.2009 14:01:32   
vesna_kr
Мила беше маскирана прицеза со фустан долг и круна. А и добро издржа не се бунешеuser posted image .

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мaскенбал
3.4.2009 14:29:30   
Еца
Ние не успеавме да се маскираме бевме во болница, болно ми е мачетоuser posted image , ама затоа видовме многу маскирани дечиња во Бисер и се радувавме како ние да сме маскирани.Браво за сите мамички и маскирани дечиња!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мaскенбал
3.4.2009 23:04:56   
mis.
Martin go maskirav vo spajdermen i bese najsreken na cel svet.Cel den bese spajdermen.So meraci otide vo gradinka da go vidat site drugarcinja.Se raduvase on a i nie uste poveke koga on e sreken.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мaскенбал
4.4.2009 10:45:09   
nina
Браво за сите дечиња што беа маскирани и издржале и браво и за оние кои ги гледале другите дечиња па заедно се радувале.user posted image user posted image user posted image сепак тоа е за да се радуваат на било кој начин се надевам Елена брзо ке оздравите

< Поракaта ја уредил nina -- 4.4.2009 10:46:42 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мaскенбал
8.3.2010 12:26:01   
zami
Za godinava sin mi saka da se maskira vo kauboec, toa si go zamisli uste od minatogodisniot maskembal.

Mozebi e vreme da pocnam da baram kostimuser posted image


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мaскенбал
8.3.2010 12:34:18   
mis.
син ми гледаше кан во шеќерезад дека се маскираше во магионичар сега и тој сака истоuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мaскенбал
18.3.2010 17:27:44   
Maca25
Нина сакам да ја маскирам во желка. Во вучко не видов таков костим. Не знам кај да најдам

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мaскенбал
20.3.2010 3:02:44   
mama Maja
Маца 25 .....лани имаше Нинџа желки во вучко. Која возраст ти е детето? Имам јас Нинџа желка , ќе ти ја позајмам маската ако ти одговара.

И јас се мислам оваа година во што да го маскирам Коста, он има ептен омилени ликови и сака да биде се одеднаш.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мaскенбал
20.3.2010 7:50:33   
caci20
Petar dobi od baba maska na pajce. Super ke go nosime na plostad

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mama Maja)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мaскенбал
20.3.2010 8:46:36   
mami
Лани Лука иако немаше ни годинка му купив маска- Спајдермен и многу беше смешно, он спие во количка и сите му се смеат- види го спајдермен се уморил и спиеuser posted image
А за годинава немам идеа...Ај хелп малку..па ептен и роденден ми е тогаш, не иде да не го маскирам

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мaскенбал
20.3.2010 12:21:48   
profesorica
лани не се маскиравме а годинава планирам

дури и јас изгледа ке го оствара предлогот на христинантонио да се маскирам како catwomenuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мaскенбал
20.3.2010 12:57:31   
mis.
Син ми до 1 април сто желби ќе смене,сега сака жабаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мaскенбал
20.3.2010 18:03:40   
topce
ние годинава прв пат ќе ја маскираме Анастасија и размислуваме за пеперутка или буба мара.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мaскенбал
20.3.2010 23:34:11   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama Maja

Маца 25 .....лани имаше Нинџа желки во вучко. Која возраст ти е детето? Имам јас Нинџа желка , ќе ти ја позајмам маската ако ти одговара.

И јас се мислам оваа година во што да го маскирам Коста, он има ептен омилени ликови и сака да биде се одеднаш.user posted image user posted image user posted image


мама маја, нина има 1 година. супер би било да и е точен на нина.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama Maja)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мaскенбал
22.3.2010 10:18:17   
HristinAntonio
aaa profesorice obavezno da se maskiras! inaku antonio lani bese gjavolce..ama z godinava stvarno neznam, nekako kostimite se se za pogolemi deca, vo gjorce se gradi nov zabaven park pa vikaat za 1 april ke bide pusten

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мaскенбал
22.3.2010 10:21:17   
caci20
Kade e toj park HristinAntonio potocno? Moze da go nosime Petar tamu ako ne na plostad.


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мaскенбал
25.3.2010 0:48:01   
mama Maja
Маца 25....Ќе и биде точен а може да и е и малку голем. Ќе ти пуштам број на телефон од мене на ПП и јави се, ќе се најдеме и ќе ти го дадам пробај го , ако ти врши работа добро и да не ти врши пак доброuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мaскенбал
25.3.2010 0:57:26   
Maca25
фала мама Маја. се слушаме и гледаме

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama Maja)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мaскенбал
25.3.2010 10:15:14   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Kade e toj park HristinAntonio potocno? Moze da go nosime Petar tamu ako ne na plostad.caci20 тоа е во ѓорче паркот- оградено е во продолжение и се гради за деца.му доаѓа спроти СП Планетuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мaскенбал
25.3.2010 10:22:24   
caci20
Zar ke bide gotovo do 1vi? Ako ne plostad ne ni bega si zemav den od odmor da go setnam moevo pajce

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета


tincetamara (10%)

lana (15%)

teodora (15%)

matea (30%)

martin (10%)

kristijan (20%)


Број на сите гласови: 40

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!