|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Машка депилација?
26.7.2011 18:56:52   
Snowhite RR
Што мислите за депилирање на мажите? Дали сте „за“ или „против“? Дали тоа ги прави „геј“ или е нормална појава, заради одржување на хигиена на одредени делови на телото? Која депилација (нозете, градите, мишките или интимните делови) ја оправдувате, а која не?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Машка депилација?
26.7.2011 20:21:42   
Bibe 14
Licno sum protiv depilacija na nozete kaj mazi. Ne znam zosto no ne mi se dopagaat mazi so mazni noze, cudno mi izgledaatuser posted image
Definitivno sum za depilacija na grbot, ne bi sakala maz so vlakna na grbot. I isto mnogu mi smeta koga vidam maz so vlakna pod pazuvite, mi izgleda mnogu necisto i nehigienski.
Za drugite delovi od teloto, kako gradite ili intimniot del ne mi preci da ima vlaknauser posted image

_____________________________

THE SKY IS THE LIMIT!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Машка депилација?
26.7.2011 23:06:19   
Pepelaska *
за нозе сум против сепак се знае кој е понежен пол, ама ми се гади од мажи со влакна под пазувите , грбот и особено на градите
па 21 век сме сега има секакви услови за депилација

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bibe 14)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Машка депилација?
27.7.2011 8:15:42   
AnnaMolly RR
Не сакам депилирани мажи. Не ми пречат влакна ни на гради, на нозе и слично. Мене ми се дури и секси влакната на градите user posted image
Добро, не сега да биде како тепих, ама... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Машка депилација?
27.7.2011 8:32:30   
Maca25
Ни јас не сакам целосно депилирани мажи. Може депилирани пазуви, гради ептен ако е потребно и обавезно грб. Ама раце/ нозе депилирани ( освен кај спортисти) ми се ту мач. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Машка депилација?
27.7.2011 8:34:09   
anedespo
Ne sakam depilirani mazi. Glupavo mi izgleda. Priroden izgled so sredeni pazuvi. 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Машка депилација?
27.7.2011 9:11:40   
miana
neeee

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Машка депилација?
27.7.2011 12:16:46   
big_mama817
под пазуви ми е нормално и од хигиенски аспект но за другите делови ми изгледа некако ........ user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Машка депилација?
27.7.2011 13:11:44   
Martins mom
Зависи од типот на мажот. Некои се секси и со влакна на градите, а на некои не им стои убаво. Јас сум за ЗАДОЛЖИТЕЛНО депилирање на пазувите и грбот (доколку ги има). Рацете и нозете можат да бидат природниuser posted image
Не поштувам бради и мустаќиuser posted image


< Поракaта ја уредил Martins mom RR -- 27.7.2011 13:12:13 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Машка депилација?
28.7.2011 6:38:33   
kapina
Spored mene depilacijata e del od licnata higiena i ne mi preci voopsto kaj mazite toa e odraz na nivnata licna higiena 

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Машка депилација?
29.7.2011 0:28:17   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ни јас не сакам целосно депилирани мажи. Може депилирани пазуви, гради ептен ако е потребно и обавезно грб. Ама раце/ нозе депилирани ( освен кај спортисти) ми се ту мач. 




Потпис!user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Машка депилација?
6.8.2011 22:04:18   
Olivia
Cisto i maznouser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Машка депилација?
13.3.2013 12:14:01   
meU87
Сакам амшки без влакна под мишки. Никако не сакам влакна по грбот, но не сакам и депилирани мажи.
Среќа не налетав на некој кој морал да се депилира.
Инаку посебно ме нервираат мажи со депилирани нозе, грозно ми изгледа, посебно кога почнуваат да растат влакната.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Машка депилација?
13.3.2013 12:30:30   
niki
ostavam da pravat onaka kako preferiraat
vo leto sepak mislam deka pazuvite pod moranje treba da se sreduvaat ostanatoto kako im volja
jas samo ne bi mozela da bidam so nekoj vukodlak duri i da se depilira, se sto e preterano ne mi e privlecno

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?