|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Маструбирање на партнерот
3.10.2009 11:50:17   
nutelizza
Дали ви се случило да дознаете или случајно го фатите васиот сопруг/а да маструбира???
Како би реагирале, нормално ли е тоа да покрај жива здрава и права жена/маж некој да "игра сам".

Го правите ли тоа, сте го направиле ли некогаш
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Маструбирање на партнерот
3.10.2009 11:57:46   
mother 29
не сум го фанала на дело,а и да го фанам ништо страшно,не би го сфатила тоа лично...може само да му помогнам ..user posted image

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Маструбирање на партнерот
3.10.2009 12:57:09   
Еца
Па што знам како би регирала, ќе прснам да му се смеам, да го зезам,може му дошло, а во моментот не можеме ништо заедно, па нека си играuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Маструбирање на партнерот
3.10.2009 16:40:01   
pericka
prasanjeto e zakon user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Маструбирање на партнерот
3.10.2009 20:05:48   
Enika
mn normana rabota e toa...nemora da znaci deka ne se mastrubira iako imash redoven seks...i sam nekad e interesno:Dnajverojatno ke mu se pridruzam...more 100% mu se dzitkam:D

(Одговор на членот pericka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Маструбирање на партнерот
3.10.2009 21:00:00   
milijana
мојот не признава дека некогаш мастурбирал, а не пак на дело да го фатам???user posted image смешно или тажно тоа е.Се вади на работа, зафатеност, тоа било глупост(мислам кога ке го прашам) па си викам..ај светецов мој??хаха..со него сме 20 год заедно..и ако се крие ..изгледа добро го прави тоа..ама пак не верувам..може вистина си прави муабет...позз

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Маструбирање на партнерот
4.10.2009 13:12:48   
Палешка РР
Во овие 14 години не сум го сетила, ама сега е на тешки маки со апстиненцијава- треба да го надгледувам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Маструбирање на партнерот
4.10.2009 14:03:58   
Enika
i decko mi vika ne mastrubiral...abe ajde...a napnatost kao olabavuvash koga ti go nema partnert ili nekoj na kogo da se ispucas:D

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Маструбирање на партнерот
4.10.2009 14:35:48   
mami
ма сигурно го правел тоа...нема да му поверувам дека седел така додека немал девојка...а не сум го прашала онака отворено, можеби треба некој ден, кога ке сме во подобритеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Маструбирање на партнерот
4.10.2009 14:52:46   
none
ne mojot vika deka za nego toa e ne normalna rabota pored mene kao koj znaeuser posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 12:18:52   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

mn normana rabota e toa...nemora da znaci deka ne se mastrubira iako imash redoven seks...i sam nekad e interesno:Dnajverojatno ke mu se pridruzam...more 100% mu se dzitkam:D


user posted image   user posted image  user posted image  за пораката ми го разубави денот!user posted image
па нормално,зашто се сфака тоа толку трагично?ајде бидете искрени вие никогаш не сте маструбирале откако сте во брак,па макар и на сон?!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 12:24:04   
ostoun
Pa toa e normalna rabota, nisto posebno i da go fatam zavisi od raspolozenieuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 12:44:49   
Enika
mastrubiranje na partnerot duri i pali...mazite obozavaat da gi gledaat zenite...kaj mene i obratnoto vazi...taka da...sto poveke rab se deshavaat toa podobro...nema nisto loso i ne znaci deka toj sto mastrubira ne e zadovolen od seksualniot zivot ili od partnerot!!!

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 12:52:02   
profesorica
Хаха интересна тема, се сложувам со мотхер29 и со еника дека би му се придружила, но не сум го фатила можеби зошто сум сигурна дека откако сме заедно не мастурбира, отворено сме збореле околу ова и ми признал дека порано и додека не ја официјализиравме врската мастурбирал но потоа и немаше потреба user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 12:59:32   
mother 29
во контекс на проф...мм знае дека јас не сум маструбила, ама сум...колку е сигурно дека си сигурнаuser posted image .....не дека ми е срам да му кажам,ме фати инает оти и тој лаже кога вели не......

не го сфакам јас тоа како ..еве при мене здрава ,права....види го..па тоа е во природата на сексуалниот нагон.
и се сложувам со еника..има многу двојки кои како предигра го користат маструбирањето(секој сам се мисли).

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 13:03:28   
profesorica
Мм знае дека јас порано и јас знам дека он порано но сега само еден пред друг, така што милион посто сигурна.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 13:04:45   
mother 29
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 13:12:39   
vezilka RR
јас апсолутно се сложувам со еника..мастурбирањето не значи незадоволство од сексуалниот живот или партнерот..Пауло Куељо во „Единаесет минути“ вели никој не може да те погоди како што можеш сам да си го погодиш местото...user posted image

ја мажле не сум го фатила..ај тоа ќе ми биде следна мисија..и дефинитивно му се придружувам..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 13:15:36   
Enika
abe ni ja deck mi ne sum go fatila...i vika ne prael(mizi da ti baam)ama on e takov p zatvoren tip ne veruvam deka ke mi se otvori za toa:Dnema vrska ja ne zameruvam za toa, ne insistiram da mi kaze...znam deka se mastrubira:Dama ako go fatam...ke go ostaam bez son cela nok:Di temava ja pogodivme neli bash na prv den dobienouser posted image sea fantazija ke reba da radiuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Маструбирање на партнерот
7.10.2009 13:52:02   
Adrijana
So ogled na toa sto recisi non stop mazite mislat na sex, a sekogas ne uspevaat da go dobijat, bez razlika dali ke mi kaze deka mastrubiral ili ne, recisi 100% sum sigurna deka cat pat mastrubira, iako dosega ne sum go fatila. A ako go fatam na delo, sto znam moze i da mu pomognamuser posted image  I ne gledam nisto strasno tuka, pa i ne e bas zdravo da go cuva vo sebe.user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Маструбирање на партнерот
8.10.2009 2:12:58   
sakibukic
Zdravo jas sum najnov na forumov.Golem pozdrav.I nesto da vi kazam poznato megu nas mazite deka edno mastrubiranje e polovina sex.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Маструбирање на партнерот
8.10.2009 8:19:31   
none
he he ajde da se prasame dali zenite go pravat istotouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Маструбирање на партнерот
8.10.2009 8:51:43   
mis.
сакибукич дај малку поописно објасни ни на нас женскиот род како изгледа тоа половина секс кај вас мажите?

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Маструбирање на партнерот
10.10.2009 13:34:51   
sakibukic
Вака mis двапати ке си го мавниш исто како една партија секс.Значе едно мастурбиранје пола партија секс.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Маструбирање на партнерот
10.10.2009 13:37:58   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?