|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Летување во Македонија
27.5.2014 20:24:49   
Melanija RR
Имаме и ние места за одмор почнувајќи од Охрис, Преспа, Дојран, планински туризам Берово, Маврово ...

Ваша препорака за сместување хотел, апартман, соби, .....местоположба, плажи, некоја фотка, цена .....

=========================
Сакам со М да одиме на одмор тогаш би имал неполни 11 месеци, Охрид се знае убав но ладен.Од друга страна јас сум израсната ама како викаат друго време друга клима.Па се мислам за Дојран.Таму топло а викаат и комарција.

Незнам која опција е подобра а би оделе околку3-4 јули.Ако некој има искуство со Дојран сместување во куќа на ниско ,со посебно купатило, со двор и најблиску плажаuser posted image многу барам но ние сме без кола па затоа толку барања.

Ги гледав плажите ,сега нели се уредува градската и се поврзуваат со стаза нов и стар Дојран.
Која плажа е по соодветна за бебе ?Плажата на ЕЛЕМ на слика изгледа супер а имаат и свое сместување.Имало и некоја приватна Алекс, плажа Томче Софка, Партизан (камп приколки и бунгалови) какви се ,сте биле?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Летување во Македонија
27.5.2014 23:24:34   
Felly RR
Меланија еве неколку искуства од претходните години. Се надевам оние рингерајки што имаат повеќе информации ќе споделат мислење.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence1

ivoni4ka ajde ako mozes pisi mi gi brojcinja od apartmani vo Dojran kade najdovte smestaj vie jas bi sakala vo centar da e


Бебенце на страната ајденаодмор.мк или на дојранбоокинг.мк можеш да најдеш броеви за сместување.
Ние и оваа и ланската година бевме таму, зависи какво сместување сакаш. Ние лани имавме соба со 3 кревети, со заедничко купатило и заедничка кујна и плаќавме 700 денари, тоа беше на почетокот од Стар Дојран над цркава св Илија, а оваа година бевме сместени во апартман со посебно купатило, кујна, тераса и клима, зашто годинава бевме со мало бебе и плаќавме 1280 ден. Апартамнот беше солиден, чисто, уредно. Водата знаеш дека е топла и за со мали деца е измислено, ама плажите не се чисти. Последниот ден бевме на Алекс бич и таму е друга приказна, плажата чиста, водата исто така чиста зашто ставиле камчина во неа, се плаќа престојот во зависност дали сакаш под сенка 50 ден или шатор и лежалка 100-150 ден. Јас би препорачала ако можеш тука во близина да најдеш сместување и да си одите на таа плажа. Е сега е подалеку од Дојран и ако сакате да шетате навечер пешки не се оди, а тука нема за шетање. Инаку син ми се напи од водата од езерото, а исто првиот ден пиеше вода од чешма и повраќаше и го болеше стомачето, а последниот ден и јас повраќав, ама не е ништо страшно, еден ден трае, ќе си земеш електролит и линекс и ќе помине. Комарци немаше многу, за децата носев ср-ва против комарци и тоа. Инаку Дојран е мал и нема да ти треба такси, брзо ќе стасаш до апартманот, само гледај да е на главната улица, зашто со мали деца мачно е горе да се искачуваш


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Анет ние лани баш овој период бевме во Дојран и немаше гужви после Богородица се празни во Дојран и ние супер си поминавме помалку гужви на плажа, а со тоа и водата почиста, а и во куќата кај што бевме сместени сами бевме и се ни беше на располагање. Баш ради гнојната ангина, а и ради другите работи кои ги преживеавте мислам Дојран ви е иделано. М до лани на секое се разболуваше, откако лани отидовме до сега да не го заречам, два пати дали пиел сируп во цела година
Убаво да си поминете


Ние бевме во Вила Лето годинава, друг предлог немам, лани бевме во соба со заедничко купатило и кујна, ама не знам дали така ќе ви одговара, поефтино е, ама зависи дали сакате со клима или не, со посебно купатило и кујна или заедничко. И во вила Лето има апартмани и соби со заедничка кујна и купатила и без клима. Ние бевме во апартманите горе со клима што се




ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

eve neeee:)
jas sum iznenadena kolku e sredeno vo Dojran i ima bukvalno zabava za site generacii...
cisto mnogu,moze oti veke pominuvaat i von sezoni:))
se smetivme vo Vila Slavica ,na 20m, do plazata Partizan.prv red kuki.Vilata ova leto pustena,super,so site uslovi,kako doma:)))
I se iznabanja,se iznaigra,se iznajade Princes krofni,utre ke mora sabajle da pravam:)))))
Se cudam navistina,detevo ni edno mrsulce ne isekna i ni ednas ne se nakasla,samo sto se vrativme doma,se utepa od kaslanje....
Navistina oset_ivme razlika,ima vrska i algi i klima...Ima..
Dogodina ke odime poveke denovi,samo zdravje do togas:)))






ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence1

:) ajde neka bide taka tuka da pisuvame ajde mamicki spodel_ete gi vasite iskustva za Dojran ako imate nekoe brojce od apartman do gradska plaza da e piset___e vo prethodni postovi na ovaa tema ne najdov nitu edno iskustvo pisano mozebi nema zainteresirani za Dojran


Тука имаш неколку апартмани кои се навистина супер и мислам дека цената им е од 20 до 25 евра од ден.Во моментов наши кумашини се во Грдовјанка и се задоволни од уреденоста,чистотата во апартманот.Сите поубави апартмани се покрај главниот пат и блиску до плажата,додека само соби за изнајмување има и погоре во ридот ама се далеку од квалитетот на апартманите.
Тука имаш од сите што издаваат приватно сместување:
само нема слики и броеви од газдите.
Водата е топла ама нечиста,плажата беше исто така нечиста и во еден ќош од неа насобрано ѓубре еден тон.Обавезно крема против комарци и апарат против комарци во собата да си набавите.Вода само купечка оти постои голем ризик да закачите стомачен вирус кои е пропратен со повраќање еден ден .Кога ќе отидеш во амбулантата докторката вели дека тоа е нормално за Дојран и дека нема причина од плашење.Ова е искуство од лани кога мислевме да останеме 4 дена ама на третиот ден Теодора ја закачи вирусот и цела вечер повраќаше па си заминавме утредента а по пат вирусот се активираше и кај сопругата.Цените по продавнициите се прифатливи само обавезно барајте си фискална оти секоја прилика ја користат да те украдат,истото е и по кафаните


ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence1

... kaj Tentovi 1200 se malite apartmani so eden bracen i 1 pomosen a golemite se po 1500 denari



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 27.5.2014 23:26:04 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Летување во Македонија
27.5.2014 23:29:32   
Felly RR
А еве и други искуства од 24.06.2013

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ние сакаме на кратко (на 5-6 дена) да одиме во Дојран. Знае ли некој колку е сместувањето и како е таму? Не сум била од дете, а викаат било преполно со туристи.
Ако има некој бројче од некој што издава соби, пишете ми порака.
И ако некој бил, баш би сакала искуство да чујам.


Ние лани бевме за 2 Август беше преполно и тешко најдовме сместување,цени за јадење евтини во однос на скопските. И пазете особено со водата,обавезно за пиење купечка и при бањањето во езерото да не се поднапиете од езерската одма ќе фатите стомачен вирус кој не е воопшто пријатен.Теодора на третиот ден малку се напи па вечерта и помина во пвраќање и одма утредента правец дома а по пат истото се случи и си Бетпет.Докторкта во Дојран ни рече:е ништо не е де тука е нормално да се фати стомачен вирус.


ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Obicno ne komentiram losi raboti za mesta kade se odi na odmor ama za Dojran moram da kazam. Bevme pred nekoja godina vo Avgust, i imav mnogu los vpecatok.
Ima virusi da, i najveke od preterano valkanata voda vo ezeroto. Uzas! Od kolena podlaboko ne vlegov. Sin mi ne fati virus, sreka, no site decinja vo kompleksot so apartmani imaa virusi...Navistina zalno.
Plazata e mnogu necista, najveke zatoa sto samite luge ne ja odrzuvaat cista, toa mnogu me nervirase. Pgolemiot del od lugeto nemaa osnovna kultura!
Vo plitkoto imase mnoooogu polnoglavci koi se lepat za teloto otakako ke izlezes od voda. Mm deka vleguvase so sin mi, pa na grbot morav da mu gi turkam..user posted image A be bara, nema drug zbor za da se opise.
Navecer ima komarci premnogu so toa sto koga setas prosto ti vleguvaat vo oci, usta...a i nema mnogu kaj da setas.
Znaci ednas bev ama ne veruvam deka povtorni bi go izbrala Dojran, pa makar i za vikend.
Ne sakam da obeshrabram nikoj ama mene voopsto ne mi se dopadna.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska *


ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ние сакаме на кратко (на 5-6 дена) да одиме во Дојран. Знае ли некој колку е сместувањето и како е таму? Не сум била од дете, а викаат било преполно со туристи.
Ако има некој бројче од некој што издава соби, пишете ми порака.
И ако некој бил, баш би сакала искуство да чујам.


Ние лани бевме за 2 Август беше преполно и тешко најдовме сместување,цени за јадење евтини во однос на скопските. И пазете особено со водата,обавезно за пиење купечка и при бањањето во езерото да не се поднапиете од езерската одма ќе фатите стомачен вирус кој не е воопшто пријатен.Теодора на третиот ден малку се напи па вечерта и помина во пвраќање и одма утредента правец дома а по пат истото се случи и си Бетпет.Докторкта во Дојран ни рече:е ништо не е де тука е нормално да се фати стомачен вирус.



Ние бевме викендов ттаму, се беше супер , мене единствено не ми се свиѓа водата што не е чиста ама ете од тревите и алгите демек било, а син ми се изнапи вода од езеро, цело време седеше во вода, се наведнуваше и си пивнуваше како куче.Па ала богу ништо не му стана, иако се тресев три дена да не го фати некоја болест, ама што да му правам кога ако го извадиш од вода врескаuser posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Za Dojran... ne sum bila od dete, ne znam sega kako e. No, mi kazuvale deka vo odreden period od godinata (mislam deka bese na prolet) ezeroto bilo mnogu zdravo zatoa sto togas cvetale algite, i toa sto nas ni se cini prljavo, toa se vsusnost lekovitite trevi. Znae li nekoj nesto poveke za ova? Za sto se dobri tie algi? Sto se lekuva so niv? I koga e najdobro da se odi? Ima li vo Dojran hoteli ili samo privaten smestaj?


ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

Jas lani bev vo Dojran na vikend,ezeroto e bara so zabi i polnoglavci ni ednas ne vlegovme vo vodata,za privatno smestuvanje ima na samata avtobuska luge sto nudat smestuvanje i bese do 250 do 300 den od krevet,Nie bevme vo hotelot Polin svekor mi tamu rabotese mislam bese 1400 den od vecer so dorucek,komarci ima kolku ti dusa saka si dojdovme celite rani.A algite mislam cvetat vo pocetokot na avgust,i mislam deka se lekoviti za bronhit ama rano nautro da set_as na plaza,i imam primeteno site se mackaat od tinjata a toa neznam za sto e samo znam lekovito bilo.Kafancinja ima nekolku i e poeftino od Sk.Mene ne mi e Dojran za na odmor so dete ako e za eftino i da e kaj nas poveke mi se sviga Pretor berim vodata e cista iako nema kaj da se set_a.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Баш Дојран е за со дете, освен ако одиш на море. Водата е топла и не се замараш и цел ден детето да ти е во вода. Е сега водата е валакана кога има многу гужви, се заматува. Комарци ние кога бевме немаше многу, а седевме надвор секоај вечер и секоја вечер бевме излезени и никогаш не ни влезе комарец во уста или уши или не знам каде. Плажата навистина не е чиста, ама тоа некултурата на луѓето, значи плаата е под концесија земена приватна и Комуналец не ја чисти, ама затоа треба свесноста кај луѓето да проработи.
Заклучок е дека периодот треба да го погодиш, ние бевме на крајот на август и мислам дека одлично го погодивме, прво затоа што немаше многу гужви, па водата не беше толку валкана, второ не беше толку жешко, првите два дена само беше пекол, после залади и плус алгите цветаат на крајот на август и точно рано на сабајле е убаво да се шета, зашто тогаш и езерото испушта јод. М често ми се разболуваше, а еве сега во цела година два пати дали се разболел откако бевме.
Инаку тоа што се мачкаат со тиња е глупости, лековита е ама само од средината на езерото



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Летување во Македонија
28.5.2014 0:33:49   
Defne90 RR
И ние со мм разговаравме баш на оваа тема.Значи дефинитивно ќе одиме на летување во границите на македонија.Само и јас баш си мислев дека во Охрид некако ладно е за деца.И ние баш си помисливме на Дојран,а и плус тоа многу поблиску ни е,а и помалото дете прв пат ќе оди на одмор и не знаеме како ќе биде со него.Лани едни пријатели беа таму на одмор и баш ни кажуваа дека си поминале многу убаво.Биле во некоја куќа значи имало повеќе апартмани но секој апартман си имал посебно ве це и било навистина чисто.И не било далеку од плажите.Е сега за комарци знаеме дека има ама не само во дојран летниот период насекаде ги има.Сепак ќе се испонамачкаме со аутан и нема белки толку да не касаат.И водата си била баш супер,топла,не била загадена воопшто.Се на се навистина убаво си поминале и баш тие ни предложија оваа година заедно да идеме.А и за деца е навистина идеално и лани плажата била полна со мали дечиња.user posted image Меланија ако сакаш ќе ги прашам пријателите дали уште го имаат бројот од човекот кај што беа лани па ќе ти пишам во пп ако го имаат сеуште.

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 28.5.2014 0:38:37 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Летување во Македонија
28.5.2014 9:20:18   
nena lonley
Vcera si dojdov od Dojran pa mozam da ve informiram so najtaze informacii :) plazite se sredeni,vodata e bistra i topla uste vo 7 casot ( rano odevme na plaza oti md e ribar ), posipano e i na pocetokot od vodata so pesok jas se brckav vo plitkoto nemase tinja barem zasega ponataka so guzvite neznam kako ke bide.Bevme vo privaten smestaj plativme 300 od covek a bevme samo jas i md na cel sprat,pravo da vi kazam vo momentov bi vi preporacala na site da odite ko sto nema guzvi milina e, edinstvena maana e sto ima komarci :) pozdravce

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Летување во Македонија
28.5.2014 11:17:21   
Melanija RR
Ќе ве замолам за име на вилите или апатманите, која плажа е најблиску,ако има фотка..... важно ми е да има двор а бројче во ПП
Фала ви ,некако се предомислував ама ми дадовте поттик user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.5.2014 11:18:42 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Летување во Македонија
28.5.2014 11:51:49   
nena lonley
Vaka,slika bas od od kukjata kaj sto bevme nemam...no bevme na poslednata plaza od star Dojran tuka istiot gazda na skopskata TOMCE-SOFKA ima otvoreno hotel/restorant so istovo ime i imase turisti od Srbija.Drugi Polim e isto dobro hotelce kaj avtobuskata se naoga i e odma do paza,sega mesto onie prikolkine so se za smestaj ima mali drveni kukjicki itn itn :)

< Поракaта ја уредил nena lonley -- 28.5.2014 12:00:58 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Летување во Македонија
28.5.2014 23:15:33   
Moonglow
Бевме пред три недели во Дојран, воодушевена сум, а за во сред лето како ќе бид-не знам (во пролет Дојран е преубав, најзелен, ме уби чист воздух)... Бевме во вила Роза-топ апартманчиња :)

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Летување во Македонија
29.5.2014 9:37:01   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Ќе ве замолам за име на вилите или апатманите, која плажа е најблиску,ако има фотка..... важно ми е да има двор а бројче во ПП
Фала ви ,некако се предомислував ама ми дадовте поттик user posted image

Melanija za periodot shto go barash Dojran e seushte prazen,kaci se vo avtobus(ima direktna linija)I tamu na samoto mesto ke odberesh,ima sega ubavi novi objekti za koi nema da nadesh mesto za 2ri avgust no sega ne e kriticno,cenite na smeshtajot ne gi znam,no plazite se ubavi,za dete e raj,ke si se opremish so sredstva protiv komarci I ke uzivash,mene najubava plaza mi e ALEXBEACH koja e pred star Dojran I toj Alekso ima I apartmani za izdavanje no sepak vilata ne mu e vo gradot pa za bez kola ne e bash.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Летување во Македонија
29.5.2014 9:49:22   
Melanija RR
Навистина на фб најдов некои нови вили кои во тоа информативното ги нема.Јас пак мислев дека почеток на јули има народ ама уште поубаво ако нема гужва.
Tanjat7880 плажата на томче софка и елем колку е далеку во пешки одење до некое смесување да рече кај плажата партизан, зошто на тој ден има повеќе понуди.
nena lonley во Полин се соби во вц нема кујна колку видов или сум грешка

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 29.5.2014 9:50:52 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Летување во Македонија
29.5.2014 9:57:22   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Навистина на фб најдов некои нови вили кои во тоа информативното ги нема.Јас пак мислев дека почеток на јули има народ ама уште поубаво ако нема гужва.
Tanjat7880 плажата на томче софка и елем колку е далеку во пешки одење до некое смесување да рече кај плажата партизан, зошто на тој ден има повеќе понуди.
nena lonley во Полин се соби во вц нема кујна колку видов или сум грешка

Vaka partisan(ubava no mala plaza)na tri minuti odenje e ELEM(nova I grozna plaza vnatre cekata so kamenja,taka beshe lani)I odma zalepena do nea Tomce plaza na koja koga e guzva nemozesh peshkir da si postelish treba obavezno stol ili lezalka da platish,inace ubava sredena.Toj del e na samata granica I e ubav del,relativno blisku do pazarot ili centarot na Dojran a sepak mirno mesto so mnogu plazi edna do druga.
I edno neshto shto vo posledno vreme ne mi se dopagja a toa e shto porano imashe dezurni lekari preku celoto leto so se kompletno opremena apteka,sega nekade od 15.07 se otvara ambulantata do kaj 15.08.Ako I ti treba lekar ke si viknesh taxi I pravo vo Bogdanci,toa e moja preporaka,vnimavaj kukite shto se dolu ne se isti so voda ko nashite na brdoto,zatoa kupuvajte si voda za pienje,za sekoj slucaj,virusite se od vodata za pienje a ne od ezeroto,toa e moe mislenje.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Летување во Македонија
29.5.2014 10:11:23   
nena lonley
Jas mislam deka star Dojran e sepak podobar izbor,ima super market sto raboti 24/7,pazarceto e tuka,plazata kaj Tomce-Sofka e prekrasna a i drugive se podsredeni,se e blisku so pes odenje za 10 min si kaj sakas.Nie bevme na pocetok od brdoto smesteni,si pievme voda od cesma nis ne ni bese...sea za decinjata moze da se kupi i flasirana voda normalno no ne e do tolku strasno za da se plasite naprotiv za deca e taman.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Летување во Македонија
29.5.2014 11:21:08   
Defne90 RR
Меланија ти пишав во пп бројчето од човекот со апартманите.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Летување во Македонија
2.6.2014 12:45:41   
Melanija RR
Најдов сместување во Стар Дојран во студио за двајца 700 ден (под главниот пат), најблиска плажа била Златен брег(Струмичка плажа). Гледајќи на нет му доаѓа пред кампот Партизан што значи на крај на стар Дојран. Градска плажа веројатно и не е толку голема колку што е мало местото user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

I edno neshto shto vo posledno vreme ne mi se dopagja a toa e shto porano imashe dezurni lekari preku celoto leto so se kompletno opremena apteka,sega nekade od 15.07 se otvara ambulantata do kaj 15.08.Ako I ti treba lekar ke si viknesh taxi I pravo vo Bogdanci,toa e moja preporaka,vnimavaj kukite shto se dolu ne se isti so voda ko nashite na brdoto,zatoa kupuvajte si voda za pienje,za sekoj slucaj,virusite se od vodata za pienje a ne od ezeroto,toa e moe mislenje.



Ова за лекар ми е одлична информација да знам, а такси имало малку или има со повик?За водата и јас така слушнав па ќе си купиме да бидеме мирни user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Летување во Македонија
2.6.2014 15:33:04   
marchi
i jas sum za dojran,nikogas ne sum bila tamu a bi sakala i vtoro vikaat deka e pozdravo potoplo lekovito tamu a so ogled deka sega ke odime so dete...sepak treba da se misli na se.i mene me zagrizuva promenata na mestoto pa dali ke imame nekakvi zdravstveni problemi,dali ke najdeme lekar....ne e edno

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Летување во Македонија
2.6.2014 15:46:41   
Annet
Ние лани бевме,преубаво си поминавме.
Бевме сместени пред плажата ПАртизан,до самите кампови и бунгалови.Мирно,тивко место,по купаќи на плажа одевме.
Плажата со тревичка,Водата не е бистра ,ама сепак е топла.
Пиевме флаширана вода.
Јадењето е ефтино,има многу дечиња,друштво за децата секако.
На градската плажа не бевме.
Стар ДОјран е сиот поврзан со шеталиште покрај обалата.
Цените мислам дека се малку високи,ама тоа е.Барем е супер за со деца.
Има пазарче,има продавници,се е блиску,за 10 мин стасуваш кај сакаш..
Има на Ајденаормор.мк апартмани да се разгледа.
Оваа година сакав настрана,ама изгледа пак ќе одиме таму.И мислам дека е уште поубаво да се оди со друштво.user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Летување во Македонија
2.6.2014 16:46:06   
Annet
Цените за смештај.не сум напишала убаво
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Ние лани бевме,преубаво си поминавме.
Бевме сместени пред плажата ПАртизан,до самите кампови и бунгалови.Мирно,тивко место,по купаќи на плажа одевме.
Плажата со тревичка,Водата не е бистра ,ама сепак е топла.
Пиевме флаширана вода.
Јадењето е ефтино,има многу дечиња,друштво за децата секако.
На градската плажа не бевме.
Стар ДОјран е сиот поврзан со шеталиште покрај обалата.
Цените за смештај мислам дека се малку високи,ама тоа е.Барем е супер за со деца.
Има пазарче,има продавници,се е блиску,за 10 мин стасуваш кај сакаш..
Има на Ајденаормор.мк апартмани да се разгледа.
Оваа година сакав настрана,ама изгледа пак ќе одиме таму.И мислам дека е уште поубаво да се оди со друштво.user posted image


(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Летување во Македонија
2.6.2014 17:03:58   
deluxe
Ние оваа година ке бидеме во Охрид,не се делиме од Охридuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Летување во Македонија
2.6.2014 23:08:04   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Најдов сместување во Стар Дојран во студио за двајца 700 ден (под главниот пат), најблиска плажа била Златен брег(Струмичка плажа). Гледајќи на нет му доаѓа пред кампот Партизан што значи на крај на стар Дојран. Градска плажа веројатно и не е толку голема колку што е мало местото user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

I edno neshto shto vo posledno vreme ne mi se dopagja a toa e shto porano imashe dezurni lekari preku celoto leto so se kompletno opremena apteka,sega nekade od 15.07 se otvara ambulantata do kaj 15.08.Ako I ti treba lekar ke si viknesh taxi I pravo vo Bogdanci,toa e moja preporaka,vnimavaj kukite shto se dolu ne se isti so voda ko nashite na brdoto,zatoa kupuvajte si voda za pienje,za sekoj slucaj,virusite se od vodata za pienje a ne od ezeroto,toa e moe mislenje.



Ова за лекар ми е одлична информација да знам, а такси имало малку или има со повик?За водата и јас така слушнав па ќе си купиме да бидеме мирни user posted image

Haaaa ZLATEN BREG toe e mestoto na mojata mladost I odgovorno tvrdam deka e najubavata plaza na cello dojransko krajbrezje,krstena po na vremeto edinstvenoto disko vo Dojran I sekako strumicanie shto na vremeto tamu odea na plaza,odlicna lokacija imash,ne ti treba gradska plaza.Za taxi neznam shto da ti kazam,nekoi godini ima koli koi vrtat samo po Dojranot I imaat stanica kaj avtobuskata a eve lani nemashe pa mislam deka doagjaa tie od Nov Dojran na povik.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Летување во Македонија
3.6.2014 16:18:14   
Melanija RR
Tanjat7880 значи добар избор?user posted image ех младоста е незаборавна ,и јас од детство има такви две места Струга и Охрид user posted image одамна ќе да беше младоста user posted image
Ако доаѓат и од Нов Дојран значи не е проблем битно има чаре user posted image

Слушнав и на слики видов дека ,,моето,, место од младоста плажа Сараиште е многу средена ,бетонирана со плус кафичи.Скоро бил некои или планира да оди на тој дел?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Летување во Македонија
24.6.2014 22:47:15   
Melanija RR

9.6.2014 10:19:16
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Eve ja mojata dilemma,imam zelba da go odnesam deteto na planina eden vikend I gledajki gi ponudite na makednoskite smestuvacki kapaciteti se shtraknaF,pa cenite se ko da odish I spiesh vo PARIZ.Elem,ima edna ponuda vo Berovo vo hotel VIP koja po cenata mi odgovara,pa preporaki devojki(posebno mi e bitna preporakata od Defne),bil li nekoj tamu,kakvo e smestuvanjeto,kolku e oddaleceno od gradot,ponudata e samo nokevanje so dorucek pa ima li vo blizina restorance za rucek I taka....

18.6.2014 23:57:14
ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Леле тањич јас не сум ни видела дека си пишала овде.Инаку за ВИП хотелот можам да кажам дека е изграден пред околу 4 години.Се наоѓа веднаш до самото езеро и навистина е убаво опремено.Не сум седела во него така да за цените не знам.А оддалечен е некаде околу 5 км ако не се лажам од центарот на градот.Не е којзнае колку далеку ама секако ако сте со автомобил сте долу за 10 минути.А и локацијата е супер далеку од градската бучава и навистина ќе успеете да се одморите и да се надишете чист воздух.За хотел што се наоѓа во градот би го препорачала хотел манастир,ама сепак и цените се одста посолени.Јас искрено би ти го препорачала хотелот Вип.А за чист воздух не да се надишате мАЛЕШЕВИЈАТА И БЕРОВО се познати по чистиот воздух.Ресторан во склоп на хотелот изгледа има а инаку има таму многу вили и мотели со ресторан.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Има многу вили,хотели,мотели и колиби на беровското езеро,и каде и да резервирате немада погрешите.Мислам цените се горе долу исти.И сите нудат добра услуга и убаво мени.Само на Аурора е поскапо и цените се разликуваат повеќе од другите места.Тања ти пратив линк со сите објекти што ги има горе дан си разгледаш.Инаку цените сесекаде тука некаде од 400 ден за вечер до 500 а и може и по договор на некои вили и колиби.

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Тања ако одите во нашето Берово убаво да си поминете и времето да ви се погоди. Без скара да не си заминуватеuser posted image и една рачиичкаuser posted image . Во мало место се ти е на дофат и блиску ем ефтино е ептен во споредба со поголемите градови. Сега зависи кај сакаш да се сместиш, дали во градот, дали на Абланица или на браната. јас само Аурора не ти ја препорачувам. Она е многу убаво средена но односот на персоналот не ми се допаѓа а и цените се дигнати до плафон. Кога бевме последен пат летото со кумот нејќеа да не пуштат на кафе зашто било забрането без резервација, глупости а никогаш не беше така. А ние од Берово ај ќе резервираме за кафеuser posted image . И добро што свекорот беше со нас па се знае со газдата и му се јави за да не пуштат. Сварно со таков однос никој нема да м се врати. Јас никогаш не би отишла. За посетители е се позаизградено од причина да не се нарушува приватноста на туристите итн.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Во право си принцеса без скара никако,а без рачиичка зависи за кој ја пие.Ние на пример не пиеме никој од домашните ракоја.А навистина малешевци прават најубава.user posted image За Аурора имаш право без резервации не даваат ништо за да не им се нарушува приватноста на гостите,што мислам дека е ептен претерано,не дека нема место и се друго,ама и газдерицата е малку префригана така да кажам па затоа.Ама сепак има толку многу и вили и колиби и мотели и хотели што нудат прекрасна услуга и кај и да се појде нема да се згреши.user posted image

Туку за викендеов што помина,баш си планирав да се изнашетаме со децата и мм ама нешто не ми излезе баш плановите и затоа сега овој што иде ќе го искористиме стрикно за тоа.user posted image



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Летување во Македонија
26.6.2014 15:46:43   
Melanija RR
Кажете ми во Стар Дојран поголем маркет има ,но дали солидно снабден, има ли да се купи свежо место и сл. не ми се мкне ништо од СК user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Летување во Македонија
26.6.2014 17:39:07   
Melanija RR
Пост по пост ама само што прочитав нешто за Дојран.Руле турс вози до таму, но еден прилог на нет од лани летото е со лоши искуства за назат Стар Дојран-Скопје дека нема автобуска т.е. шалтер па неможе да потврдиш ден порано кај шоферите (треба да ги чекаш кога ќе пристигнат) дека утре ден заминуваш user posted image
Ова навистина е вака ,или нешто е сменето,за Дојран или и за Стра Дојран???

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Летување во Македонија
27.6.2014 17:48:50   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Пост по пост ама само што прочитав нешто за Дојран.Руле турс вози до таму, но еден прилог на нет од лани летото е со лоши искуства за назат Стар Дојран-Скопје дека нема автобуска т.е. шалтер па неможе да потврдиш ден порано кај шоферите (треба да ги чекаш кога ќе пристигнат) дека утре ден заминуваш user posted image
Ова навистина е вака ,или нешто е сменето,за Дојран или и за Стра Дојран???

Taka e,bash taka e za prevozopt od zbor do zbor,taka beshe lani,godinava nemam informacija,so toa shto kriticen period e okolu 2ri avgust I vikendite pred I po negi.Koga imashe najaveno povekje patnici Rule pushtashe I po dva avtobusa,taka da lani nikoj ne ostana neodnesen.Periodot koj go sakate e miren I bez mnogu guzva,neveruvam deka ke imate problem od takov vid!
Market ima,solidno snabden,pazarot e so dva reda tezgi na koi imash se shto e osnovno,no nema mesara,taze meso nemozesh da kupish,jas samo meso nosam od Skopje a drugo se od tamu kupuvam za istite pari ko od tuka...
Mislam deka se shto ti beshe dilemma ti pishav,ako ima ushte kazuvaj...
Ma poslushaj me,odi I ic ne mu ja misli,nema da vekuvash tamu,sepak broeni denovi se I se kje bide OK,ke vidish!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Летување во Македонија
27.6.2014 21:47:29   
Melanija RR
Tanjat7880 само што мислев да ти пратам пп да не не го виде постот user posted image

Ова за месара е од мм, ми вика прашај на РР дали има месараuser posted image ќе пукне за месо.Ај викам добро,а он барем стекови од тука да носиме еве јас ќе ги правам,и јас епа така може user posted image

Ова за автобуската е user posted image .Навистина сите дилеми ми ги решиuser posted image важно ми е само за М се да земам за друго пипер и патлиџан има на пазарот user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?