|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Лето 2012
24.2.2012 12:27:16   
Melanija RR
Почнаа понудите и попустите за предсезона и сезона за ова лето,па мислам дека сме на време да почнеме со дискусии и препораки за ова лето.user posted image

Јас веќе 2 недели листам по сајтовите на нашите туристични агенции,и да ви кажам право понуда нешто плус нема,промена во цени нема барем на она што во моментот се нуди.

Но идеи и предлози може да разгледуваме.Да започнеме со летото барем виртуелно

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Лето 2012
24.2.2012 12:51:01   
dostickage
ax bravo za temava! kje go sonca meli gazenceto letovo user posted image

jas si napraviv online rezervacija za septemvri za tasos. sekako bez trosoci za rezervacija i besplatno otkazuvanje na rezervacijata dve nedeli pred terminot dokolku se resime za toa neli. :-)

se sme probale,i sami i agencii pa sega resiv da vidam i vaka.

inace po agenciive toa e toa,sekoja godina isto.a i cenite se tuka nekade so lani amo se mi se cini deka godinava sepak gi izvadija cenovnicite malku porano.

Imal li nekoj iskustvo so bukiranje on line?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Лето 2012
24.2.2012 13:13:37   
Luci
Ние летово планираме во Грчка да одиме, од причина што ни е најблиску. Со наша кола ќе си одиме, и ќе се најде сигурно слободен апартман зашто не сакам ни да чујам да одам преку агенција. Ајде сега тие што сте биле кажете каде е најповолно да одиме, значи сакам чиста плажа, чисто море, гужви ни под разно не сакам зашто М. ќе биде тогаш околу 18 месеци и ќе си сака детето слобода, и секако да е блиску

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Лето 2012
24.2.2012 13:51:16   
Џесика
Ние лани бевме во Грчка со кола, без агенција, си договоривме директно со сопствениците на апартманот по меил и по телефон и не зажаливме... во Неа врасна бевме и сум многу задоволна од плажата, водата беше многу чиста и топла, многу бучава немаше и не сакавме, баш онака тивок одмор... и годинава би одела пак таму.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Лето 2012
24.2.2012 13:55:41   
JovanaJ
I nie bi odele vo istiot apartman od lani vo Nea Vrasna. Vednas do plaza, kukata opkolena so drvja, dvor so treva za igranje...mnogu bese ubavo.
I nie si bevme so kola ama cenata na apartmanot i so i bez agencija bese ista. Nie se javivme i im pustivme mail privatno i ni ja dadoa istata cena kako i od agencijata. Plus apartmanot sto go nudea preku agencijata bese poubav...user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Лето 2012
24.2.2012 14:03:55   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ние летово планираме во Грчка да одиме, од причина што ни е најблиску. Со наша кола ќе си одиме, и ќе се најде сигурно слободен апартман зашто не сакам ни да чујам да одам преку агенција. Ајде сега тие што сте биле кажете каде е најповолно да одиме, значи сакам чиста плажа, чисто море, гужви ни под разно не сакам зашто М. ќе биде тогаш околу 18 месеци и ќе си сака детето слобода, и секако да е блиску


Nea Moudagnia. Zakon! Mirno,tivko,voda prekrasna,plitko.Blisku e , super e se.
Edna maana ima sto plazata e malku podaleku ama ne da vrediiiii , super.
Steta sto nemam sliki od tamu da postavam ama mozes da vidis na google.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Лето 2012
24.2.2012 14:56:03   
Calypso
I mene mi se dopadna Nea Moudania. Ne bevme tamu, ama pominavme koga odevme nakaj Elia Beach, t.e vo Anthemus Spa & Resort na Sitonija. Mi se dopadna gratceto, epten bese ubavo, mirno i nekako lezetsko. Za plazite ne znam, ama veruvam deka se dobri.

Inaku, nie za letovo ne znam sto ke pravime... ama ako odime na more, ke odime vo septemvri. I onaka mm ne moze da zeme odmor vo tekot na letoto, a jas se uste ne rabotam. Ako se vrabotam, ke bide druga prikazna, Ohrid ni e tuka, barem za vikendiuser posted image

< Поракaта ја уредил Calypso -- 24.2.2012 14:57:23 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Лето 2012
24.2.2012 15:06:12   
elenak
Абе многу не има одмараши во Неа Врасна user posted image Јас седум години по ред одам таму и мислам дека и оваа година не ми бега user posted image Ајде да договараме термини, да има дружба.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Лето 2012
24.2.2012 15:14:50   
miana
nie ova leto so mawo bebe odime vo Grcija ,no kade tocno - ke vidime..ajde kazete nekoe mesto so pesocna plaza i apartmani do plaza

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Лето 2012
24.2.2012 15:33:13   
Maca25
И јас сум за летово во Грција. Ќе видиме само каде, како, кога..

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Лето 2012
24.2.2012 19:51:31   
Andriance
Eheeee kje se najdeme ringerajki u Grcija osekjam user posted image inace i nie so mm se dogovorivme kje ideme predsezona...bebe togash kje ima skoro 9 meseci...gi razgledav ponudite za predsezona...primamlivi se...samo treba uste da se reshime kaj da ideme...ja sakam haniot...ama sakam da mi kaze nekoj ako bil i vo furka....iance preku savana i iguana ima za predsezona..pa uste ako uplatis do kraj na mart - imas popust...konkretno toa shto ja go gledav...cenata e 135 evra za 2 za 7 nokji...apartmanite se ubavi, mi se dopagja kaj grcite shto site imaat opremeni kujni...imaat apartmani i na prizemje so dvorce, i blisku se do plaza...
i prethodno sum idela preku agencija...si imam svoj coek..pa mi kazuva - biduva ili ne user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Лето 2012
24.2.2012 20:59:20   
Ikana
Mene nekako mala mi e M da ja set_am preku granica. Ke se zadrzime na Mavrovo i Struga, tamu imame vikendica i stan, najzgodno ke bide.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Лето 2012
24.2.2012 21:03:00   
Melanija RR
Мене ме изненадува годинава што во предсезона начесто се нуди со 7 ноќи по цена што лани беше за 9 ноќи user posted image
Кога ние сме си зависни од агенции поради превоз но тоа е ќе видиме.
Тасос пред се па Лефкада се желба но сите велат посебно за Лефака бев превоз ништо,така да тие дестинации ќе мируваат засега.
Внимавајте според месецот што ќе го изберете од тоа зависи гужвата на плажа и временските услови.
Егејско море е најтопло,од доста читања дел се жалат на ветер на Ситонија,Јонското море е поладно поради струите,ова се првични мои совети.
Имам информации за Неи Пори и Парга,ако некој е заинтересиран.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Лето 2012
24.2.2012 21:13:04   
kleo
Ние годинава сакаме да одиме во Турцијаво септември, тогаш бебчо ќе има 13 месеци. Можете ли да ми препорачате некој хотел

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Лето 2012
24.2.2012 21:18:25   
Melanija RR
Неможам да поставам слика ќе продам повторноuser posted image

< Поракaта ја уредил Melanija -- 24.2.2012 21:20:43 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Лето 2012
24.2.2012 21:56:06   
Melanija RR
плажа Валтос -Парга (јонско море)

user posted image


плажа Неи Пори-Пиериа (егејско море)

user posted image

Мапа на Халкидини со градови
user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija -- 24.2.2012 22:03:34 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Лето 2012
24.2.2012 22:19:43   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija

Мене ме изненадува годинава што во предсезона начесто се нуди со 7 ноќи по цена што лани беше за 9 ноќи user posted image
Кога ние сме си зависни од агенции поради превоз но тоа е ќе видиме.
Тасос пред се па Лефкада се желба но сите велат посебно за Лефака бев превоз ништо,така да тие дестинации ќе мируваат засега.
Внимавајте според месецот што ќе го изберете од тоа зависи гужвата на плажа и временските услови.
Егејско море е најтопло,од доста читања дел се жалат на ветер на Ситонија,Јонското море е поладно поради струите,ова се првични мои совети.
Имам информации за Неи Пори и Парга,ако некој е заинтересиран.


Pishi mi pp te molam za Nei Pori

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Лето 2012
24.2.2012 22:21:03   
Andriance
Nie lani bevme na vtor krak - na Sitonija i tocno....mnooogu duvase

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Лето 2012
24.2.2012 23:19:39   
Natuska85
Ние планираме јуни една недела Грција,не сме одлучие уште точно кое место, а септември сакам јас Турција,некој убав хотел 5 * алл ин user posted image . Ќе видиме само како ќе излезе рачунот на пазаротuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Лето 2012
26.2.2012 21:19:46   
elenak
Андрианче ако сакате мир Ханиоти не, таму е многу гужва во било кој период и има многу тесна плажа, а Фурка е мирно место и многу убаво за со деца. Неи Пори и така и така, мене лично не ме бендиса многу ама сепак ствар на вкус. Јас повторно ја бирам Неа Врасна, широка плажа, убаво средено, за шетање е многу убаво...    

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Лето 2012
26.2.2012 21:44:40   
Тања РР
Jас пак мислев дека само мм размислува за одморот уште од сегаuser posted image
Според неговите планови оваа лето одиме во Бугарија, малку е подалеку ама нема споредба со Грција. Цените се багателни, можеш да си дозволиш се што ќе ти падне на памет. Во Грција малку потешко.
Лани бевме во Неа Врасна и мене местото многу ми се допадна, мирно, водата топла и чиста, плажата убава песочна, но реално е малку досадно.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Лето 2012
26.2.2012 22:22:52   
mamamoni
и јас мислев дека само јас мислам уште од сега на одмор user posted image .Ние сме за Полихроно во јуни, најдов и понуда останува уште да резервираме. Неа Врасна сме биле убаво е местото, тивко баш за со дете, бевме во септемри и не ни се погоди баш времето.

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Лето 2012
27.2.2012 18:51:23   
Pepelaska *
Kaj ima ponudi zenski?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Лето 2012
27.2.2012 21:17:53   
Melanija RR
Скоро сите ангенциии извадија понуди за Лето 2012,ако не е реклама можам и подетално некои понуди да пишам ако некој го интересира а нема време user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Лето 2012
27.2.2012 22:07:57   
Natuska85
Мислам може со копи пејст да ставаме тука некои интересни понуди и името на агенциите.Не би се сметало како реклама само си помагаме за полесно одлучување налиuser posted image . Ние имаме некое непредвидливо приливче деновиве па баш зборевме со мм да си уплатиме уште фрс минут кога ќе излезат понудите.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?