|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кутија на спомени
3.6.2009 10:49:38   
mami
Јас на Лука му најдов една голема кутија, ја украсив и во неа му ги ставам сите први работи, потпишани со дати, за да му стојат кога ке порасне да си го види бројчето од болница, папчето, првата цуцла, покани од првиот роденден, првите марами од извидници...

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 22.10.2012 14:42:44 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: кутија на спомени
11.12.2009 22:35:34   
mami
еве денес кутијата си ја дополниве со поканата и капчето за првиот роденден на братучетму, и првата четка за заби..
Имате ли вие кутија за спомени?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: кутија на спомени
11.12.2009 22:43:25   
Anushka
mami, duri e vreme, vo kutijata prikluci si i tefterce, za biserite na Luka. Znaes, ke kaze/napravi nesto, ti mislis, tolku e originalno, ke go pamtis, ama nema sansi. Se zaborava. Zatoa, zapisuvajte gi gi interesnite slucki so decinjata.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: кутија на спомени
11.12.2009 22:46:53   
mami
aaa тоа пишувам во двете радосници, ама не е на одмет и некое тефтерче, само ке треба да го носам со мене цело време- нон стоп измислува нова финта а јас и мм само се смееме

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: кутија на спомени
11.12.2009 22:53:50   
Anushka
e pa da, na toa i mislev. Kolku pati ke sednes pred Radosnica i si vikas, kako besetoa sto go kaza, be? Uh, zaboraviv... zatoa zemi tefterot kako novinar i... pisuvaj!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: кутија на спомени
11.12.2009 23:01:05   
Весна
Оооо, па тоа е супер! Сега ќе го впрегнам мм да почнеме да си направиме една таква кутија за сите чудалии-будалии! user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: кутија на спомени
18.9.2010 22:04:24   
lukas
interesno i jas ke si napravam kutija...bo idea samo na ovaa rr-ja...ja obozavam stranicava...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: кутија на спомени
29.11.2010 1:25:17   
Maca25
Се мислев што да правам со папчето, првата цуцла на нина, првата играчка, ливчињата на кои ми се испишани нејзините досетки, исцртаните тетратки.. интересно - кутија на спомени.

Има ли некој од вас слично нешто?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: кутија на спомени
29.11.2010 11:53:02   
majka 79
jas pisuvam vo radosnica i prikacuvam livcinja, crtezi......
dosega ne sum se setila za kutija na spomeni, mozi da se razmisli.......
jas imam moja radosnica i mnogu mi e ubavo da citam toa sto majka mi go pisala za mene.

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: кутија на спомени
8.12.2010 15:11:57   
suzeto
jas ne sum razmisluvala na ovaa tema i ne veruvam deka koga ke porasne ke saka da si ja vidi papocnata vrvca iskinata cucla itn. isto kako jas sto ne bi sakala da e vidam narocito papocnata vrvca.....igracki da se cuva ok e ama sin mi prvite igracki gi napravi partal ima nekoi povredni ubavi no neznam dali ke preziveatuser posted image plackina nemam frleno nisto od bebe mi e zal site se mnogu ubavi i od stranstvo se ce gi cuvam no do koga eden den ke moram da gi frlam user posted image nemam mesto za sve da cuvam

< Поракaта ја уредил suzeto -- 8.12.2010 15:12:37 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: кутија на спомени
15.3.2011 17:24:10   
mamamoni
засега се е во радосницата, но веќе нема место па треба да се бара нешто поголемо

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: кутија на спомени
16.12.2011 2:15:23   
kuklicka26
Ова е супер идеја јас сега за сега чувам се ама би било интересно сето тоа спакувано во кутија со име кутија со спомени.Уште утре ке ја направам таа кутија.user posted image user posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: кутија на спомени
16.12.2011 11:32:31   
Luci
Јас имам радосница, во неа имам прикачено слики соодветни за текстот и слики од првотот ехо, од 4д...

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: кутија на спомени
16.12.2011 12:09:11   
Annet
и јас се чувам од папоче тестот за бременост...алиштата сите ќе ги чувам....................поголем спомен нема,ааа имаме радосница ја пишувам ама слики не сум ставила сега баш ќе ставамuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: кутија на спомени
10.4.2012 16:03:45   
Biba~Dora
Ние чуваме се :папочна врвца,перчето коса од крштевка,првото тропалце,обетките(медицинки),облеката со која излезе од болница,и тн. + радосница за слики и бисери од мочлата... :)

< Поракaта ја уредил Biba~Dora -- 10.4.2012 16:05:33 >


_____________________________

Life isn''''''''t about finding yourself,life is about creating yourself-George Bernard Shaw

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: кутија на спомени
2.12.2012 15:45:25   
zzaa
i jas imam edna kutija na spomeni vo nejze gi imam site sliki od ehoto,prvata cucla.proto sisence,slika od denta koga se rodi alista vo koi ja oblekov prv pat kartonceto do bolnica,papceto,i sekoj den si ja dopolnuvam i spisok imam si pisuvam po dati za prvoto zborce,zapce se prvo sto nie,a tie radosnici gi gledav pred nekoj den vo vero mora da si kupam takva ubavo me potsetivte,pa koga ke porasne sonceto na mama zaedno ke si se sekavameuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Biba~Dora)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: кутија на спомени
27.12.2012 9:06:29   
Luci
И јас во скоро време се надевам ќе ја наполнам кутијата со спомени од М, одамна се канамuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: кутија на спомени
27.12.2012 9:19:57   
Felly RR
Јас многу работи чувам во радосницата - перчето коса од крштевката, од првото шишање, првиот содржински цртеж. Ама М почна да ми фаќа и таму, и мора и јас да најдам некоја кутија што нема да ја отвора.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: кутија на спомени
27.12.2012 14:37:58   
Regina
И јас планирам на мојата малечка да и ги чувам позначајните работи во кутија на спомени, сега сум во потрага по соодветна кутија, деновиве кога ќе имам време ќе разгледам и ќе купам некоја, но сакам да е убава, украсна. Мислев јас да и направам со украсна хартија да и обложам обична кутија, но се откажав од идејата. Инаку во неа за сега ќе и ги ставам сликите од ехо, бројчето од болница, папочето, новогодишните честитки кои ги доби, јас моите честитки сеуште ги чувам и баш прекрасно е чуството кога ги разгледуваш и се сеќаваш какви честитки имало пред 10-15 па и повеќе години. Па натаму ќе ги чуваме и другите позначајни работи.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: кутија на спомени
30.12.2012 13:00:56   
ivemace
user posted image
ovaa ja najdov na net i slicna takva imam za postariot sin... sega za pomladiot treba da ja spremam user posted image
vnatre ima : prvo sise za mleko, prvo za sok, cucla lazlivka, tropalki, nekoi najomileni igracki, po edna pampers pelena do god i dr raboti user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 31.12.2012 9:56:34 >

(Одговор на членот Regina)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: кутија на спомени
16.1.2013 14:53:31   
caci 23
PREKRASNA IDEJA.BRAVO do sega se nemav seteno na vakvo nesto.samo sto procitav vednas satanav i na jana da i napravam vakva kutija,i planiram da i ja pokazam na nejziniot 18 rodenden,ako iuspeam da ja krijam do togas,ne veruvam ama ke se potrudam.vnatre ja staviv prvata cucla,prvata kukla,prvoto sisence,prvata slika od bolnica,prvoto ceselce,sliki od ehoto,e za zal go nemam papoceto zasto ne sum ni primetila koga i padnalouser posted image

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: кутија на спомени
14.8.2014 14:52:36   
Mila mamicka
Јас многу сакам да чувам спомени и чувам се од син ми. Кутија имам, прекрасна е, ама сеуште не ми се ставени сите работи во неа. Кога ќе му ја средам детската соба, тогаш ќе му ја средам и кутијата, и ќе му ја кренам, за да ја разгледува нејзината содржина дури кога ќе порасне.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот caci 23)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: кутија на спомени
1.12.2014 20:15:51   
caciana
Odlicna ideja !!! user posted image Ova e nesto slicno na radosnica... samo sto tamu imate pisuvano podatoci za deteto, a vo ovaa kutija sobirate predmeti. WOW kakva kombinacija ke bide radosnicata stavena vo kutijata so spomeni. Odlicna ideja se nadevam deka ponatamu vo zivotot ke mi se najde user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: кутија на спомени
1.12.2014 20:18:48   
scared RR
Дечиња немам за да чувам спомени од нив, ама си чувам во една кутија од мене некои ситни ствари, шнолички, салфетки во боја, некои привезоци, не ни паметам од кога ми се. Ама и кога се омажив си ја понесов кутијата со мене user posted image
А, да имам и уште една кутија за се што сум купила последниве 8 (отприлика) години, ги чувам сите етикети, некои од нив се многу интрересни, и нема шанси да ги фрлам. Тоа ми е спомен на она што сум купила user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: кутија на спомени
1.12.2014 20:47:19   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Дечиња немам за да чувам спомени од нив, ама си чувам во една кутија од мене некои ситни ствари, шнолички, салфетки во боја, некои привезоци, не ни паметам од кога ми се. Ама и кога се омажив си ја понесов кутијата со мене user posted image
А, да имам и уште една кутија за се што сум купила последниве 8 (отприлика) години, ги чувам сите етикети, некои од нив се многу интрересни, и нема шанси да ги фрлам. Тоа ми е спомен на она што сум купила user posted image


Pa ti si stanala kolekcioner na etiketi haha interesno. Inaku jas taka eden period sobirav seker od po kaficite. Onie stapcinja so seker ... onaka zanimacija user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali posle sekoe izleguvanje gi isprasuvate vasite deca kade bile,so kogo bile i sto pravele?

Da (67%)

Ne (17%)

Ponekogas (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!