|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Контрацептиви заради одложување на циклус
8.7.2015 16:09:14   
vezilka RR
Еве актуелно летно прашање. Дали сте уптребувале контрацептиви заради одложување на циклусот, заради одмор или било која друга причина. Кои апчиња сте ги користеле? Дали било тоа во консултација со гинеклог или на своја рака? Дали сте имале некои последици?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Контрацептиви заради одложување на циклус
9.7.2015 13:24:59   
LoveableMe RR
Една моја колешка ги користеше за одмор, секако по препорака и рецепт од гинеколог, но мислам и рече да биде внимателна и ако не мора да не ги зема.... јас лично немам искуствои и не знам што да ти кажамuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Контрацептиви заради одложување на циклус
9.7.2015 14:25:55   
vezilka RR
Некни една пријателка ми вика, ооо, па јас секоја година ако ми се потрефи циклусот за време на одмор си купувам. И баш ме зачуди, и тоа така си купувала, без препорака од гинеколог. Мене некако ми е тоа чудно, оти сепак се хормони. Од каде да знам јас на мојава ситуација кои апчиња би одговарале и не би ми напраиле хорор? ЈАс па досега не сум користела нитуеднаш, со таа намена.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Контрацептиви заради одложување на циклус
13.7.2015 10:12:39   
blue_blue
Кога бевме на факс една моја пријателка секогаш ако и се потрефеше користеше. Тетка и беше лекар па и препишваше не знам точно кои. Јас исто така имам користено еднаш или двапати не ми текнува и сосем ОК беше...мислам ги земав некаде на средина на циклус и ги пиев 21 ден и после ден два добиваш. Сега не знам дал можеш туку така да купиш контрацептиви од аптека ама ако одиш на гинеколог и му кажеш за што ти се не гледам зошто не би ти ги препишал...мислам дека ништо нема да ти се деси ако 1 месец земеш контрацептиви...се мислам и јас да го направам тоа за во август кога ќе одиме во Барселона не за друго него дека сум килава 2-3 дена пред да добијам а првиот ден ми е таква поплава ќе треба на нон стоп да сум во ВЦ да менњам улошки, тампони и да се замарам да не сум прокиснала...само јас ко сељанка најголема немам матичен гинеколог и не знам кај да одам user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Контрацептиви заради одложување на циклус
13.7.2015 15:25:24   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

...само јас ко сељанка најголема немам матичен гинеколог и не знам кај да одам user posted image


хехехе е за ова богами заслужуваш да те искараме user posted image user posted image .

Му се јавив на матичниов и ми рече не ти препорачувам хормоните ти се катастрофа, (баш сега правев хормонска и уште не сум била да ми ги каже резултатите, кај него се уште). Е сега, ми вика, ако запнеш купи си јасмин, најслаби биле, или така нешто, и терај со нив. Ми рече да почнам да ги пијам три, четири дена пред моментот кога мислам дека ќе добијам (само да не утнам и да добијам у меѓу време)да ги пијам 21 ден, и после два дена откако ќе престанам треба да добијам. Хихи и ме рече ако не добијам после два дена да одам кај него, оти сум напраила беља. Така да ќе прескокнам контрацептиви овј пат, па за друг пат ќе видам.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?