|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку првачиња имаме на Рингераја?
31.8.2010 9:29:34   
Палешка РР
Ајде да преброиме колку првачиња имаме на Рингераја user posted image

Утре е најважниот ден во нивниот живот, па да им посакаме многу среќа, успех во учењето, многу нови пријателства и добри учителки/учители user posted image

Мамички, Вие можете да ги разменувате чувствата во врска со првиот училишен ден на Вашето дете.

user posted image


< Поракaта ја уредил Палешка -- 31.8.2010 9:30:34 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
31.8.2010 12:08:05   
Nade
Браво за темата !!! user posted image

Андреј е прваче , се спремаме , возбудени сме, вчера порачавме торта, ке правиме забава user posted image и со вас ќе ги споделиме впечатоците, поздрав до сите првачиња и нивните семејства user posted image


_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2010 7:02:13   
Viktori
Наде, со среќа и преубаво да си поминете на првиот училишен ден! Само 5ки да носите! user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Nade)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2010 8:37:11   
beki RR
Први септември ми е некако многу свечен ден.Децата тргнуваат на училиште.А првачињата па....за нив е вистинска возбуда. Детето зачекорува во животот со обврски.Прекрсано.Кога само човек ќе ги погледне така мали, мали , да му дојде да ги изеде, и тие мали за некоја година ќе станат големи..меѓу нив седи некој иден научник, доктор, професор, политичар...

Наде , ви посакувам многу многу среќа, и многу успех. Нека училиштето го научи да биде човек ,како да застане на свои нозе секогаш,без разлика во која ситуација се наоѓа,тоа е дефинивно најголемата придобивка.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
19.9.2010 23:53:11   
kirova
zdravo na site sto imaat prvacinja golema radost  za site decinja prekrasni srcencauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
11.8.2011 11:26:34   
zapce
Ајде мамички кој оваа година ке има прваче, како се чувствувате по повод тргнувањето на вашето дете во училиште кој ке части за таа прилика, се спремате ли за почетокот на вашето прваче, дали сте возбудени......

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот kirova)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
11.8.2011 11:32:09   
fila
i mojot sin od 1-vi septemvri ke bide prvace i mnogu sum vozbudena i poleka poleka se podgotvuvame za toj den

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
11.8.2011 14:36:04   
skorpijana
mojot sin petar do 1vi septemvri ke trgne na skolo prvace
na site prvacinja im posakuvam mnogu uspeh vo ucenjeto i mnogu 55555555555555


_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
18.8.2011 2:56:38   
Axel
Ajde ringerajki gledam deka lani ne ste bile mnogu aktivni na ovaa tema. Da vidime sega na ovaa tema da pisete poveke. Kerka mi e ovaa godina prvace, pa se spremame (ke poracuvame torta, pa sto ke nosi ona, pa jas...). sakav da gi prasam i onie mamicki sto veke imaat iskustvo kako bese prviot den i na sto treba da obrneme vnimanie poveke denta (slikanje, snimanje, so kogo da ideme, odnosno kolku dusi, castenje itn...). Pozdrav

P.S. Denes se javiv vo ucilisteto i me iznervira pedagogot koga mi rece deka kao demek uste nemalo spisoci i ne znaele koj kade ke bide (a jas od dtugi izvori znam deka veke se se znae). Pa , sto da pravam da se bunam za da vidam so kogo e i kaj koja ucitelka ili ne????????user posted image user posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
18.8.2011 9:15:58   
riba79
Axel,istoto i jas se mislam user posted image .nie se zapisavme vo G.Puleski i isto mene mi kazaa deka nemalo raspored(edna ucitelka sto ja poznavam).ajde vie mamicki so pogolemo iskustvo pisete...user posted image

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
18.8.2011 22:46:51   
suzeto
i mojot sin ovaa godina e prvace,jas sum mnogu vozbudena poveke od nego a toj se uste ne e svesen deka dve nedeli e mnogu kratok period i samo me prasuva kolku ke bidam jas golemuser posted image user posted image user posted image sega sum mal

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
20.8.2011 18:03:32   
anedespo
I mojot sin e prvace ovaa godina. Jas sum mnogu isplasena zaradi ADHD . Se nadevam deka ke bide dobro i iskreno veruvam vo toa. Cestitki za site prvacinja i mnogu 5-ki.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
30.8.2011 8:24:38   
Felly RR
Се ближи првиот училишен ден. Да им посакаме многу успеси на сите наши првачиња.user posted image



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
30.8.2011 9:31:07   
mamicki
Се брои ли во првачиња моето „прваче“ (постариот син е прва година средно од есенва)? user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
30.8.2011 10:42:45   
Felly RR
Многу успех и за твојот син mamicki, еве тука имаме дискутирано за уписот во средно user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
31.8.2011 8:56:15   
mila mama
Ajde prvacinja so lesno da vi bide! Da pominete polesno vo zivotot otkolku nie sto sme pominale user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
31.8.2011 9:36:59   
arh_diz
So lesno na site prvacinja

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
31.8.2011 15:42:17   
bojanas
Лука е прваче од утре во Ѓорѓија Пулески.
Мноооооооооооогу сум возбудена и преплашена како ќе се снајде, но како за сите така и за моето.
Гледам дека нема дискусија за училишна торба.
Ајде некој совет од поискусните марки-каква торба , со тркалца или без, марка, кај ја има ???

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
31.8.2011 20:47:15   
Tanjat7880
I mojot sin utre zacekoruva vo svetot na "obvrskite"trgnuva vo prvo odd.
Ke castime sladoled zatoa shto ke bide africki toplol den.
Jas sum vozbudena,da a nego muva ne go lazi:)

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2011 21:46:12   
*miki mami*
Neka im e so sreka prviot ucilisen den na nasite prvacinja i samo petki da nosat za mama i tato da se goredeat so nivuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2011 23:38:49   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bojanas

Гледам дека нема дискусија за училишна торба.
Ајде некој совет од поискусните марки-каква торба , со тркалца или без, марка, кај ја има ???


Бојанас, твојот пост го префрлив во новата тема за училишен прибор, се надевам таму некоја од мајките ќе ти помогне со нејзиното искуство за училишните торби, јас лично немам видено многу деца со торби на тркалца, обично сите носат ранци, а за марки не знам.user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
29.8.2012 15:20:07   
Bilence2
Moze li da ja osvezime temava? Ima li i drugi prvacinja osven nas? Nie doma imame sega prvace i bebeuser posted image interesno neli?user posted image . Se zapisavme vo Petar Pop Arsov vo K4. Se nadevam ke se snajdeme a i deka ke zapoznaeme i drugi prvacinja od ovaa generacija da gi podelime so niv iskustvata pa i da se.druzimeuser posted image

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот ferdunde)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
3.9.2012 9:00:25   
Felly RR
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
3.9.2012 11:58:20   
kopriva
Првачиња успешна учебна година... Мојата принцеза тпргна во училиште целата возбудена...малку мрмкавме со оглед на тоа што бебушот ке остане сам дома user posted image но си имам првачееееееееееее

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
5.9.2012 19:00:15   
mama26
user posted image EVE i nie trgnavme prvo oddelenie user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?