|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку оргазми?
19.8.2009 11:43:10   
mami
Еве од прашањето на професорица, отварам нова темаuser posted image
колку оргазми доживувате за време на односите? 1,2,3,милион
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку оргазми?
19.8.2009 11:46:03   
profesorica
колку оргазми најмногу сте дозивеале при еден сексуален однос?
мојата старосватица по 10 одеднаш.јас најмногу 3-4.а вие?


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку оргазми?
19.8.2009 11:50:18   
mami
аууууу 10 е многу бреuser posted image user posted image user posted image user posted image или неuser posted image
јас сум тука некаде 3-4 ама не се сите со ист интензитет, некогаш дури се случува да се некако поврзани и тоа е некое продолжено убаво чувство

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку оргазми?
19.8.2009 11:51:44   
profesorica
да да и мене ми се слуцило така ко поврзани, ама таа е забегана околу сехот нели имам казувано дека пушта вода односно ејакулира.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку оргазми?
19.8.2009 11:56:18   
mami
абе види се до техниката..прочитај она што напишав за тантра сексот...и со тоа се доага до поголемо уживање. мислам дека и за тоа треба тренинг- колку и да звучи смешно..и мене ми се случило да ејакулирам, сосема малку е тоа, не како машкото кога ке сврши ама пак го има..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 12:42:53   
mami
Од кого зависи колку оргазми ке доживее жената? Од неа или од партнерот?Ајде малку да го разработиме овој т.н. феномен

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 12:47:57   
matushka
mislam deka mazot treba da ja sledi reakcijata na zenata i da i pomogne da dozivee orgazam, ama zenata e taa koja e zasluzna za svojot orgazam... ako si 100 vnesena vo sexsot i ne mislis na nisto drugo osven na toa kolku ti e ubavo, mozes da dozivees i nekolku orgazmi vo tekot na eden sex...
a ako ne se trudis da si pomognes ili si nezainteresirana, mazot kolku i da e dobar.., dzabe.. se doagja od nasite misli...bar taka e kaj zenite.. a kja mazite... e niv gi vozbuduva toa sto go gledaat...vo toa se razlikuvame

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 13:28:11   
BILE.F
Кога сум опуштена и се чуствувам привлечно, и мм ме погодува, 3,4,5...!
Кога бев помала не можев толку да уживам во сексот, а сега максимално уживам!
Ама периодов слабо.... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 13:33:12   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Кога бев помала не можев толку да уживам во сексот, а сега максимално уживам!


a kolku god. imas sega?
da znam da se orientiram po tebeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 13:34:50   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Од кого зависи колку оргазми ке доживее жената? Од неа или од партнерот?Ајде малку да го разработиме овој т.н. феномен

од големината на.... џебот, хе, хе

шега... (или вистина, а?)
сметам дека најмногу зависи од жената - ако знае што и треба и каде/како да го нјде тоа, се` е можно!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 13:56:03   
BILE.F
Сега 27, ама рачунај, со мм сум 9год, претходно 3год дечко и.... години искуствоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 13:58:28   
majka 79
jas sum 30, so mm zaedno sme 13 godini, 9 vo vrska i 4 vo brak.
ama kaj mene nekako obratno stojat rabotiteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 14:02:54   
BILE.F
Уживај и прави се што си замислуваш, а кажи му и него да прави се, и ќе се сврти ситуацијата!
Леле до каде отидоа муабетиве.....user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 14:13:49   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Уживај и прави се што си замислуваш, а кажи му и него да прави се, и ќе се сврти ситуацијата!


така е. Ако не си направиш да ти биде убаво, нкој нема да ти направи. Многу е важно д знаеш да се исклучиш од секојдневието, да си ја вкучиш иманигацијата и се` само ќе си дојде (и тоа многупати). Сепак, женското тело е создадено телесно да ужива преку мозокот, а најпосле преку допирот. 

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 14:15:12   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

mislam deka mazot treba da ja sledi reakcijata na zenata i da i pomogne da dozivee orgazam, ama zenata e taa koja e zasluzna za svojot orgazam... ako si 100 vnesena vo sexsot i ne mislis na nisto drugo osven na toa kolku ti e ubavo, mozes da dozivees i nekolku orgazmi vo tekot na eden sex...
a ako ne se trudis da si pomognes ili si nezainteresirana, mazot kolku i da e dobar.., dzabe.. se doagja od nasite misli...bar taka e kaj zenite.. a kja mazite... e niv gi vozbuduva toa sto go gledaat...vo toa se razlikuvame


потпис!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 14:20:08   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

jas sum 30, so mm zaedno sme 13 godini, 9 vo vrska i 4 vo brak.
ama kaj mene nekako obratno stojat rabotiteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


vo smisla ,dodeka bevme vo vrska bese se vozbudlivo, go kradis sekoj moment za ....,
a sega obvrski , problemi na rabota, deca .... i malku sme izgubile od zarot.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 14:24:42   
Anushka
да, да мајка79, те разбрав јас... и јас имав влезено во ист вртлог. Но, од нас жените зависи колку ќе подлегнеме на секојдневната монотонија. Почни да си правиш еротски филмчиња во глава со вас како главни актери, малку вино, уште маку воља и... магијата е тука!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 14:37:38   
majka 79
jas duri i si vikam barem uste malku da potporasnat decata (sega se 4 i 2 god) ili na ednoto mu se pie mleko ili na drugoto.
a koga ke potporasnat i nie ke bideme poraat. sega e seto nabrzina.

ama zatoa vikendite se tuka. znaeme taka na den-dva da trknime sami do ohrid i nie da si posvetime malku vnimanie eden na drug i malku da se opustime, da gi napolnime bateriite

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 14:40:23   
BILE.F
Со сите обврски тешко се наоѓа време! Ама добро е  да најдеш време само за двајцата и да  се опуштиш! ММ кога се врати од после 2месеца од болница беше 30кг послаб, и беше како се да почнуваме од почеток!(Со многу внимание)
Потоа јас останав бремена, ми рекоа да се чувам, ама си импровизираме! И треба двајцата да се потрудат и се ќе биде добо! Кога е тој малку понапнат, јас го опуштам, и обратно и се е во ред!
Некогаш и без односи може да се доживее оргазам! Само битна е психата и имагинацијата!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 16:56:43   
HristinAntonio
pa bez 3 ne go pustam mm ama moze do 10 od koi  poslednite 2-3 kako vo eden preminuvaat

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку оргазми?
5.3.2010 17:45:14   
*Daniela*
Од самиот почеток до самиот крај user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку оргазми?
24.3.2010 22:40:57   
mother 29
хеех оргазми вра оргазми..ккао што милуваше да каже еден мој колега од факс!
а јас 1-2.......мислам да не ја претеруваме!user posted image

(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку оргазми?
24.3.2010 22:58:56   
mami
Ауу  сега скоро беше кога ми се чинеше дека се се поврза во еден гооолем убав доооолг огразам..ух..уживање- ретко ми се случува така ама тогаш уживам максималноuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку оргазми?
16.5.2010 15:52:09   
MaeMilo
гаш уживам максимално
jas imam golem problem so orgazam ne mozam da go doziveam se stegnuvam cela koga ke dojdi momentot koga ke go doziveam toa e retko isto kako da mokram i mozebi taa e prichinata shto 100% ne uzivam chesto se prashuvam kako da go resham problemot a sum osoba koja bez sex ne mozi dvata sme pogodeni samo krajot go uziva eden od nas iako toj mnogu insistira da i jas doziveam orgazam ali se povlekuvam.....user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку оргазми?
29.5.2010 10:48:05   
amelbebe
malku imaginacija i ............................... uzivancijauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот MaeMilo)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?