|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каде на излет?
22.3.2009 19:11:52   
mis.
Doaga prolet,ubavo vreme.Site imame zelba da izlezeme od urbaniziraniot del da odime vo priroda da ni se razbistri umot,da ni se rascistat mislite,da izbegame od sekojdnevieto.Koja e vasa destinacija?

< Поракaта ја уредил Elena -- 22.3.2009 20:54:46 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Каде на излет?
22.3.2009 19:16:14   
mis.
Jas na site bi go preporacal ribnikot sto se naoga vo blizina  na krivopalaneckoto selo Ginovci.Restoran so odlicna hrana,pokraj ezerce a ako najdes mesto i na splav so mini zooloska gradina.kako pogodeno za deca.Ne odete bez da rezervirate ima premnogu guzva.Rezervacija po telefon.

< Поракaта ја уредил Elena -- 22.3.2009 20:55:05 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каде на излет?
22.3.2009 21:48:56   
Julie1
Mis a ke moze telefon za rezetrvacija..

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каде на излет?
22.3.2009 23:07:11   
mis.
Restoran Park 031.383.033     075.381.873
Ako odis pisi kako si pomina.Pozdrav

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каде на излет?
22.5.2009 14:47:08   
mami
ајде д а наброиме што повеќе места каде што може да се отиде на излет, викенд...
ЈАс сум за Матка, Пантелејмон, Водно, Бродец, Велешко езеро, Маврово, Дојран, ..тоа се места кеде што сум била, а многу сакам да одам на нови местенца, па предложете нешто

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каде на излет?
29.5.2009 12:23:45   
natasha
toplo vi go preporacuvam seloto Veljusa-strumicko,preubava priroda,a uste koga bi gi posetile Smolarskite vodopadi bi go doziveale rajot narecen CUDO NA PRIRODATAuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каде на излет?
29.5.2009 12:26:27   
mami
e сега ме погоди и таму сакам да одам...здравје некој викенд летово обавезно..исто и Трескавец манастирот во прилеп знам дека е многу убаво место да се посети

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каде на излет?
29.5.2009 12:44:04   
Еца
Еве а јас морам да ви го препорачам Рибникот кај Злетово,нешто преубаво и за разлика од Гиновци рибата е повкусна бидејќи водата во која ја чуваат рибата е од река и е истечна, доколку во Гиновци рибникот, рибата сепак си има некој мирис, бидејќи е како езерце.Сепак за природата не правам муабет, ајде баш ќе побарам слики и ке поставамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каде на излет?
29.5.2009 13:06:27   
Mammy
Еве и јас да се вклучам на темава..
Откако прошетав малку повеќе низ Хрватска, тешко ми е да одвојам топ 5 места во Македонија.
Многу сме далеку ние од Плитвичките езера, Растоке, цела Истра - Грожњан, Мотовун, парковите низ Загреб, езерата во Загреб, Зоолошката градина и сл.
Е тоа се места за излет..

А нашава Македонија, убава ни е, ама не ја чуваме воопшто..
Како да не ја сакаме нашата земја..насекаде нечистотии..user posted image

Еве сепак, неколку убави места за излет и кај нас- user posted image
с. Вруток, Гостивар ( неколку рибни ресторани со супер пастрмка ),
Галичник,
Галичица,
Крушево - патот кој води кон манастирот...,
Езерото Треска,
Матка и
многу убави прекрасни места околу Струмица, на Беласица и Огражден...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каде на излет?
22.7.2009 18:59:23   
mami
Да ви кажам викендов сакавме да правиме излет на Марков манастир и можам само да кажам дека ние луѓето сме штеточини невидени. Беше преполно со ѓубре и не личеше на она што го видов лани во април, беше многу полошо, мислам дека од ланскиот први мај уште стоеше ѓубрето..ужас..отидовме до таму, се згрозивме од глетката и завршивме на средно водно, таму е колку толку барем почисто

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каде на излет?
10.10.2009 9:06:45   
mami
ние за некое време одиме во парк, ако има некој кандидат за со нас бујрум

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каде на излет?
14.5.2010 18:27:47   
baby mama
Ми се оди на излет некаде покрај река. Има многу убаво ресторанче-рибник и тоа покрај Треска  во с.Манастирец(Мак.Брод).Ете таму ми се оди user posted image Тој крај  е преубав, полн со зеленило.Природата е недопрена.

< Поракaта ја уредил baby mama -- 14.5.2010 18:28:14 >


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Каде на излет?
14.5.2010 18:38:42   
Rossana
uffffff na mene mi se odi na smolarskite vodopadi, prekrasno mesto lani cesto odev tamu so mm... aj ako mozam ovoj vikend da ja ostavam Sara kaj majkami ako nema rabota ke mozam da se prosetkam na tamu.
user posted image


(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Каде на излет?
14.5.2010 18:49:01   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: natasha

toplo vi go preporacuvam seloto Veljusa-strumicko,preubava priroda,a uste koga bi gi posetile Smolarskite vodopadi bi go doziveale rajot narecen CUDO NA PRIRODATAuser posted image


Da i jas eve sliki od Veljusa
user posted image


user posted image

user posted image

user posted image
poveke

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Каде на излет?
3.5.2012 13:49:51   
vezilka RR
Викендов бевме на Водно. Се качивме до Крстот, Никола кога ја воде жичарата, кога почна да вика, топки, топки, целиот кефои беше. Убаво се прошетавме горе, скоро цел ден си седевме и ептен убаво си поминавме.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Каде на излет?
3.5.2012 15:09:31   
mami2
Неколку викенди по ред одиме на Пеленица во близина на Драчево. Сме оделе неколку пати таму пред да имаме деца, онака класично со скари...Откога се родија децава првпат отидовме годинава. Па таму за со мали деца било супер. Местото е оградено, тревата искосена, ливадата огромна и рамна, има клупи, летниковци, вода, веце.
Си носиме топки и реквизити за во песок и буквално сите сме на мозок пасење. За разлика од градски парк, Водно, и урбаниве излетнички места со ресторани и езерца, овдека нема  точаци, мотори, пуштени кучиња, и други пропратни елементи. Единствено како затоплува времево се повеќе посетители има, ама не пречи, голем е просторот. Местово не за шемаџии и кафепијачи, треба да се понесе се.
Се враќаме дома во два на пладне, децава се уморни, туш и спиење по неколку саати. 

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Каде на излет?
4.5.2012 12:49:43   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Неколку викенди по ред одиме на Пеленица во близина на Драчево.



mami2 каде е поточно ова место, интересно звучи..

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Каде на излет?
4.5.2012 22:35:46   
mami2

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR
каде е поточно ова место, интересно звучи..

Кога од центар се оди во Драчево се продолжува кон бензиската, кај гробиштата се врти десно. Тие се одминуваат и самиот пат води кон Пеленица. Тоа е место каде што има мала црква, Руса е народно име, а местото и на Google го има како Пеленица. Патот продолжува кон Китка и селата во тој регион.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Каде на излет?
12.2.2013 11:46:23   
vezilka RR
Во неделата тргнавме на Водно, рековме убаво време, ќе шетаме. Арно ама кога не фати една гужва невидена на Средно, и ни кажаа и дека жичарата не работи, и фино лепо си се вративме и завршивме во Парк. Значи ми се иде некаде на друго место на шетање, не сакам веќе во Парк а немам идеја каде да одиме user posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Каде на излет?
12.2.2013 12:04:05   
sandriana RR
Ако е баш за излет - Марков Манастир, Катланово, Велешко Езеро....
Ние од пролет до есен најчесто сме на Велешко. Едвај го чекам времево да се подзатопли, да отвориме сезонаuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Каде на излет?
12.2.2013 23:54:49   
kuklicka26
Би сакала да одам повторно Манастирец,навистина е преубаво..

< Поракaта ја уредил kuklicka26 -- 12.2.2013 23:57:53 >

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Каде на излет?
30.6.2014 8:12:51   
Tanjat7880
Ovaa nedela bevme vo Katlanovo vo sportskiot kompleks Ej-Bi-Si,ubavo I cisto bazence,sredena okolina,ima treva,lezalki,ljuljashki,tereni za Ping-Pong koj se iznakmuvaat za 50 denari pola cas,mesto za pravenje skara no I spremena hrana od niv,pita so sirenje za 50 denari,nes kafe 50 denari,vlez vo kompleksot 150denari,se na se relativno eftino I vredi za sekoja para,na 30km od Skopje a drug vozduh e!Toplo vi go preporacuvam

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Каде на излет?
30.6.2014 10:03:30   
AneLav RR
Да ти кажам штом ќе отидам во Скопје ќе го посетам пушти некоја слика да видимеuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Каде на излет?
30.6.2014 10:40:34   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Ако е баш за излет - Марков Манастир, Катланово, Велешко Езеро....
Ние од пролет до есен најчесто сме на Велешко. Едвај го чекам времево да се подзатопли, да отвориме сезонаuser posted image

Оваа година сезоната задоцни, ама свечено ја отворивме вчера - на Велешко Езеро user posted image .

Морам да забележам една специфика: која е шемата за на Велешко - прво се оди на кафе и бањање во базен во Романтик, па на мезе и ручек и жива музика во мотелот на Лозар (поефтино е каде -каде).

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Каде на излет?
30.6.2014 13:48:46   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Ако е баш за излет - Марков Манастир, Катланово, Велешко Езеро....
Ние од пролет до есен најчесто сме на Велешко. Едвај го чекам времево да се подзатопли, да отвориме сезонаuser posted image

Оваа година сезоната задоцни, ама свечено ја отворивме вчера - на Велешко Езеро user posted image .

Морам да забележам една специфика: која е шемата за на Велешко - прво се оди на кафе и бањање во базен во Романтик, па на мезе и ручек и жива музика во мотелот на Лозар (поефтино е каде -каде).



Ама убаво си објаснила, таман сега викендов се токмам за натака. За бањање убаво е, така ми се гледа, тоа ми е најбитно user posted image и фино што кажа за мотелов, Романтик е доста скап за ручече

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?