|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каде би правеле крштевка и роденден,дома, игр...
28.6.2009 15:06:24   
natasha
Mene mi se blizi krstevkata na 27-07,pa sum vo dilema dali da ja organiziram doma ili pak vo kafana?Ke bideme samo najbliskite okolu 10dusi pa bi sakala eden mal sovet

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.6.2009 15:23:30 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Каде би правеле крштевка и роденден,дома, игр...
28.6.2009 15:14:18   
milijana
Soprugot mi e kelner veke 18 godini..i postojano vika,,Ako nehkogas pravam veselba, ke ja pravam vo kafana, em ke bidam gostin, ke se veselam so tie sto sum gi pokanil, ke bidam i jas gostin,a doma treba rob da bides,, Mislam deka poispravno vo kafana.tetka mi bea 8 dusi(4 od doma, kumot, kumata i deverot so zena mu)Bea na pica, parce torta, kafe, pijalok.I sekoj doma. Bitnoto se odigruva vo crkva.Drugoto se samo nepotrebni troskovi(ama so faktot kolku ti e milo..sekoj trosi)Baska jas i soprugot sme cistotnici..pa posle 10 dusi..verojatno ke treba da cistam generalka.Plus i ne pusime...mozes da zamislis koj horor ke se slucuva...Ne..ne zatoa za mene idealno resenie e kafana(gospod da gi pozlati)So ogled na toa sto i ti si gostin na svojata veselba.Pozzz..sto i da se odlucis..cestitki na krstenkata..da vi bide vecno maloto...Pisi..kako ste si pominae.i kade e odlicen izbor???user posted image .

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.6.2009 15:23:51 >

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 2
   Каде би правеле крштевка и роденден,дома, игр...
28.6.2009 15:20:31   
Еца
Дефинитивно кафеана, а причини Нато не морам да ти кажувам.Ниту да се мачиш, ниту да му мислиш нешто да не си заборавила.А верувај истите пари ќе ги дадеш, дали дома или во кафеана, нема некоја битна разлика.И чекаме фотки, нормалноuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.6.2009 15:24:08 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
28.6.2009 18:05:42   
mami
Нате, ние правевме крштевка во кафана, роденден во игроека..верувај ми почиста работа нема..истите пари ги даваш и дома, само овде си седиш мирен, те служат, не мислиш дали некој има или нема за пиење, јадење и сл..

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
28.6.2009 21:13:37   
natasha
fala mnogu na sovetite i jas go delam istot mislenje so vas.cim se odlucime i bide celata rabota ke vi pisam i normalno fotki.pozzzzzzzzuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
28.6.2009 21:57:21   
mis.
Пишував некаде на форумот дека на 17 мај правевме крштевка за малиот син.Прво во црква па после во кафана.17 души најблиските браќата со жените и децата,кумивите,мајка татко и ние.супер поминавме а најубаво што си бевме и ние гости на сопствената свеченост.Поучена од крштевката на големиот син која ја правевме дома и ништо не си познавме оваа излезе супер.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
28.7.2009 14:22:57   
mami
Наташа..нека му е со срека крштевката, да му е вечно името и ајде кажувај- каде се решивте да правите? како помина? плачеше Леон? и ставај слики да го видимеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
28.9.2009 0:26:09   
garfild
Закажавме крштевка за во Октомври,па бидејќи се купуваат подароци за кумовите и старосватовите,пишете предлози што да им купам на нив и нивните дечиња (од ваше лично искуство,што им купивте вие).
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
28.9.2009 7:56:44   
mami
Гарфилд, еве ти линк каде имаме коментирано нешто повеќе за крштевката и за подароците кои се купуваат

http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%9A%D1%80%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%B2%D0%BA%D0%B0_-_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D1%83_%D0%B5_%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B0%3F/m_3926/tm.htm
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
15.12.2009 21:37:09   
mami
Едни познаници, правеа сега скоро за малото прв роденден и крштевка во кафана...не ми оди некако, незнам ама тоа не ми е место за децаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
15.12.2009 22:41:25   
garfild
За нашата крштевка бевме на ручек во ресторан 20 гости вкупно,најблиските.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
16.12.2009 0:09:58   
Cacko
Za rodendeni sum za igroteka,a za krstevka(posto uste nemame napraveno,zdravje na prolet) u kafana mislam deka e najarnouser posted image

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
16.12.2009 0:23:07   
Anushka
dali znaete deka Otecot (popot) moze da vi dojde doma i da go krsiti detenceto doma, a so toa da vi se osveti domot, so mnogu intimna atmosfera. Ako ne vi se sprema nisto, mozete i ketering da si naracate

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
16.12.2009 8:19:42   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Едни познаници, правеа сега скоро за малото прв роденден и крштевка во кафана...не ми оди некако, незнам ама тоа не ми е место за децаuser posted image

potpis
i jas imam odeno taka na prv rodenden deteto se izmaltretira glasna muzika dim od cigari guzva. Posle toa majkata negova kazuva kako nemoze da go dovede vo red ni na spienje ni na jadenje

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
16.12.2009 8:30:03   
vezilka RR
па да точно е не за дете таква средина..ама мислам дека повеќето што се одлучуваат за таа варијанта е од причина што за првиот роденден имаат повеќе возрасни гости од деца, а детето е премало за игротека..премало мислам не разбира сеуште..

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
16.12.2009 8:34:44   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

па да точно е не за дете таква средина..ама мислам дека повеќето што се одлучуваат за таа варијанта е од причина што за првиот роденден имаат повеќе возрасни гости од деца, а детето е премало за игротека..премало мислам не разбира сеуште..


Се согласува. Ние за Михјало краштевката ја направивме на првиот роденден и беше во ресторан Билјана. Околу 50-тина луѓе најблиските. Ама сега за Тео се договоривме да не правиме ништо посебно. Само кумовите и ние од црква на ручек или вечера.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
11.2.2010 15:01:06   
ripce
Здравје за 15тина дена ќе славиме 1 роденден... и еве деновиве разговараме со мм, и речиси сме решени да славиме во ресторанот кадешто славевме крштевка...
Ресторанот е голем, а во долниот дел има помал простор кој е одделен и можеш да си го ангажираш само за твоите гости, така да дефинитивно ни одговара...


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
11.2.2010 15:05:49   
mother 29
супер и јас сум сите такви работи по локали да се прават....ем и ти да си бидеш гостин а не да трчаш само наваму -натаму..ова фали,вакво е при крајuser posted image и после да не те боли глава од садови кога ке си идат гостите!


(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
11.2.2010 15:10:55   
BILE.F
Јас планирам крштевка на првиот роденден, а воедно тоа ќе биде и мојата свадбена веселба. Тој ден ќе се венчаме и во црква, зашто сега бевме само во матично. Се во едно! Тоа ќе биде во некој убав ресторант со поголемиот круг на најблиски!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
28.10.2011 20:19:51   
Maca25
Никако дома. Некое кафанче, ако детето е мало, а секако дека игротека е царска работа и за поголемко дете би избрала игротека. Првиот роденден го правевме дома и тоа веќе никогаш нема да го направам. Вториот во игротека, 2 саати, дома средено, нема потреба од чистење, средување, си се гушкавме и радувавме на роденденот на нашата цуца.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
28.10.2011 22:37:40   
mamamoni
Ние во неделата правевме крштевка во ресторан, никако не би правела јас дома, како прво нема да уживам во сето тоа и да им посветам внимание на гостите, а вечерта во игротека го славевме роденденот, имав покането околу 20 мајки со деца кои и да сакам дома неможам да ги соберам.

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
29.10.2011 9:47:53   
AnnaMolly RR
Дома не сакам, а и немам место. Првиот роденден + крштевка го правевме во ресторан. Следниот здравје во игротека сите, роднини и пријатели. Два саати забава, и ајде чао сите по дома. Како што кажа Маца, дома чисто, средено, ние одморени и на раат ќе си се гушкаме со славеникот user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
29.10.2011 10:18:03   
Octavia
За првото дете крштевка правевме во ресторан, ама само за најблиски, моето семејство, неговите, кумовите и старосватовите. Првиот роденден го правевме во ресторан, имавме многу гости, ама не беше со жива музика (да си нагласам, оти знаат да ме прашаат тоа user posted image ). Потоа почнавме по игротеки. За второто и крштевка и прв роденден правевме заедно и тоа во игротека user posted image . Дома правевме еднаш и беше хаос, бевме преморени уште пред да почнат да доаѓаат гости, а после и додека да среди човек, посебно што ем многу луѓе, ем деца беснеат и си играат... страшно беше user posted image .

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
29.10.2011 12:24:41   
arh_diz
Krstevka pravevme vo restoran so kumovite i nasite najbliski .Prviot rodenden go slavevme doma , a naredniot ke bide verojatno vo igroteka togas ke bide pogolem

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
29.10.2011 15:34:23   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Krstevka pravevme vo restoran so kumovite i nasite najbliski .Prviot rodenden go slavevme doma , a naredniot ke bide verojatno vo igroteka togas ke bide pogolem


Исто и ниеuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?