|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Зимување-дали планирате да одите?
16.12.2009 23:55:18   
jovanka
Mozebi e rano no za dve nedeli ni doagaat parznici koi ako se spojat idealno za odmor vo planina plus zimskiot raspust.Sakam da podiskutirame za zimskite centri i nasiot standard za zimski odmor?

< Поракaта ја уредил Еца -- 17.12.2009 0:01:05 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:00:17   
pacuvce
Uf kako bi otisla nekade sega,pa da sednam na nekoja terasa so ubav pogled,pa da pijam toplo cajce,pa da si odmoram dusa...Ama,nisto od toa...Mozebi drugata godina...Ovaa godina ke sedime doma i ke gledame skijanje na televizija...Tolku od zimuvanjeto ovaa godina...

< Поракaта ја уредил Еца -- 17.12.2009 0:01:18 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:02:43   
Еца
user posted image Не, а толку би сакала. Ако се прашувам јас, за мене идеален одмор е зимување, но ете таа желба може ќе си ја остварам во иднина. Барем се надевамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:02:53   
mami
ние имаме во план нешто, таму после божиќ, имаме заостанати делови од одмор па ќе искористиме до Берово или нешто накај Пелистер, сеуште се мислиме..не ми се важни скијачките центри дека никој од нас не скија, важно е да има снег за Лука да се санкаuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:07:32   
ananikol
Bas denes razgovaravme so mm za zimovanje user posted image .Ovaa zima domce ke zimovame a v godina mi se prai kefot da dojdime vo MK i ne vo hotel ami vo planinarski dom.Mnogu poubavo mi e tamu i super sme si vrvele user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:09:09   
ripce
Значи не ја сакам зимата, мразам кога имам еден куп облека врз мене, морам да се покријам со неколку ќебиња за да се стоплам... мене вечно ми студи.
Не го сакам ни снегот, поготово кога ќе подмрзне, и треба сто пати да се прашаш дали да излезеш надвор, а нема да паднешuser posted image Не сакам ни планина, не знам и немам желба да научам да скијам, неколку пати имам одено на планина, главно кога бевме ученици, па не носеа на екскурзии, ќе се забодев во некое од ресторанчињата и таму седевме се додека не ни кажеа дека ќе си одиме. 

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:09:29   
lilit
    BaS BI SAKALA DA ODAM NEKADE NA PLANINA MA TESKO OVAA GODINA ALI I MOZBI KE ODIME KE VIDIME NE ZNAM 

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:11:05   
Bitolcanka
Ние со дечкото немаме ништо планирано. Не му даваат одмор или слободни денови, а освен тоа не живееме заедно, можеби кога ќе имаме свој дом, како брачен пар ќе одиме. Најверојатно наредната зима ако се решиме да стапнеме на лудиот камен до лето user posted image Ќе ве известам навремено, ќе ја споделам радоста веднаш штом ќе се случи тоа user posted image Ми изгледа далеку, но ќе помине времето. Секогаш е така - кога чекаш не поминува, кога не чекаш - лета user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:13:35   
Mila na mama
Договаравме со кумовите нешто за до Берово божем да се порадуваат децата ама здравје да поминат празниците па ќе видиме што ќе биде. А инаку ич не сум зимувачки тип. Отидовме еднаш со мм 7 дена на Витоша, Бугаријаuser posted image  терените 2 пати само ме видоа ама затоа софија уздуж и попреко ја преорав.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:14:09   
betpet
nie redovno vo zima gi posetuvame ubavite planini, pocesto odime na Ceples sigurno ste slusnale za toa ubavo mesto kako  i  Dolna i Gorna Babina dupka pa i izvorite na Babuna.Nesto prekrasno vo zima, ama ovaa ke si sedime doma.Vo nekoja idna zima ke napravime povtorno takva prosetka. Dokolku mozete i vo prolet da prosetate vo tie mesta , vo toa vreme tamu uste ima sneg.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:14:25   
Bitolcanka
Ако се решите да поминете убав зимски одмор и го одберете Пелистер како рекреативен центар, нема да погрешите. Не дека сум битолчанка, ама навистина е убаво, лек за душата user posted image Тоа ви е моја препорака / предлог, како сакате user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:15:15   
mami
i ne vo hotel ami vo planinarski dom.Mnogu poubavo mi e tamu i super sme si vrvele user posted image


леле зачи ми ги читаш мислите..јас секогаш бирам дом или колиба или шатор наместо хотел...мака ми е во хотел, не сакам луксузи, поубаво ми е вака, поблиску до природата..ах, Берово, колку беше убаво минатиот пат кога бевме..мора да одиме пак..

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:17:29   
Enika
Уф Берово е топ и зиме и лете..топло препорачувам...а јас на зимовање не сум била незна од кога..скиите не пајажина...кој знае што фатилеuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:19:34   
jovanka
Kolku e ubavo da moze sekoj decata da si gi odnese na zimovanje blagodet za teloto no vo denesno vreme retko koj moze da si go dozvoli toa bidejki definitivno zimskiot odmor ako se vkluci i skijanje stanuva premnogu skap za nasiot standard.Licno i po mene gledam skijam od mala no togas za deca se bese minimalno ili besplatno skijanje kako i za se ostanato od sportot s denes prvo plati pa togas....treba edna inicijativa za sto podostapna da ni bide planinata i vo zima zatoa sto edno semejstvo za da prestojuva na planina vo hotel so ski karti za sedum dena treba da odvoi minimum 1000evra sto e mnogu mnogu e mislam ke se soglasite.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 0:51:33   
Bogdancanka
не немам желба за зимовање а user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 8:32:08   
BEBICA
Mene majka mi me vika da odime na planina na Sara tamu imaat vikendica no ovaa zima ne za Makedonija, pa ke odime neolku dena na planina Rajac blisku ni e do Belgrad ne  e mnogu daleku a i David moze preku vojskata da odi za dzabe pari i toa vo zasebni apartmani kako mali kukicki se i se si imas i kujna kupatilo dve sobi super.-Jas od 40 dena sum na planina odnesena i izrasnata sum na planina i ja obozavam.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 8:35:07   
arh_diz
nemam zelba za zimuvanje . user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 8:56:00   
profesorica
ах би сакала, некаде на планина сега за сега немаме некои планови, требаат пари ама ај ќе видиме.можеби берово, бевме летоска а во зима не сме биле.на ранчот каде што бевме летоска е идеално кога таа трева ќе ја покрие снег.и на угорница е па за санкање би било идеално.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 10:51:50   
tereza
мене Пелистер ми е тука па во цела зима ми се собираат некои 10тина дена поминати таму,јас не скијам ама убаво ми е опкружена со снег,дрвја и да ги гледам другите како скијаат и им се восхитувам,а штознам можеби и јас еден ден ке добијам желба да се качам на скииuser posted image user posted image  

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 10:57:06   
Iva
Многу би сакала да можев да ги однесам децата некаде на планина, на снег. Знам колку е здраво, ама немаме можности оваа година, ај можеби следната ќе можеме. Ех колку е тешко, јас секоја година сум одела на зимување со моите а сега да не можам да им го пружам тоа задоволство на своите деца. Ах тие проклети пари!

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 10:58:46   
mami
Ајде ајде..тука ни е Водно, Скопска црна гора..ке ги качиме до таму ако ништо друго...нас ни се блиску и двете и дефинитивно ке одиме нагоре...

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 11:34:19   
mother 29
Осогово-Пониква  редовно се качуваме во недели кога ке фати шпицот!хихи

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 19:53:11   
Cacko
Ic ama ic nekam zima,zimovanje,sneg,ladno i sve so e povrzano so zima,taka da nema ni zimovanje tuku edvaj cekam da dojde prolet.Uf kolku mrzam zimo

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
17.12.2009 20:53:30   
nenicka
ние ангелка ке ја носиме во маврово имаме кука таму  малце на воздух.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
21.12.2009 21:27:18   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

i ne vo hotel ami vo planinarski dom.Mnogu poubavo mi e tamu i super sme si vrvele user posted image


леле зачи ми ги читаш мислите..јас секогаш бирам дом или колиба или шатор наместо хотел...мака ми е во хотел, не сакам луксузи, поубаво ми е вака, поблиску до природата..ах, Берово, колку беше убаво минатиот пат кога бевме..мора да одиме пак..




user posted image user posted image user posted image  Ne deka ne sakam luksuzi...sakam...user posted image user posted image user posted image  ama imame nekolku pati odeno vo Molika na Pelister i stvarno e ubav hotelot..user posted image  ama ja nema onaa atmosvera na opustenot,pa po predlog na edni prijateli narednata godina bevme vo planinarskiot dom nad Molika....eee luge 5-ka i  taka nekolku godini po red..Se nadevam narednata zima ke bidime pak tamu,dosta pauziravme 4 godini user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?