|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Запознавање на нови култури
19.4.2012 21:05:34   
Ikana
Дали сте авантурист? Дали сакате да запознавате нови места и култури? Дали би тргнале на патување околу светот, со цел да запознаете што повеќе луѓе и култури, како и начини на живот? Дали сметате дека тоа претставува еден вид на богатство?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Запознавање на нови култури
19.4.2012 21:10:41   
Ikana
Лично, многу сакам да патувам. Едноставно имам некоја потреба од движење, што ја задоволувам со патување два до три па и повеќе пати во годината. Нови луѓе и култури секогаш се стремам да запознаам, тоа е тоа што ме просветлува, од најблискиот град па натаму. Од соседот до жителот на некое гратче сместено во некоја далечна земја. И не само тоа. Се трудам да ги разберам нивните обичаи, нивните легенди, нивните верувања и нивните односи. Буквално како од Нешнл Џеографикс user posted image
Јапонците ми се дефинитивно една од омилените култури во Азија, како и Французите во Европа. Грчката митологија ми е премногу фасцинантна и секогаш уживам читајќи ги старите легенди и дела на Хомер, па и холивудските прикази за истите не се лошиuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 19.4.2012 21:12:23 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Запознавање на нови култури
20.4.2012 11:19:02   
Pepelaska *
Уф, ова е мојата животна желба ,само се надевам дека можеби некогаш ќе ми се оствари, може кога ќе бидеме пензионери со мм ќе удриме на шетање.
Јас би сакала многу култури да запознаам, индиската, кинеската, и особено онаа на земјите од Истокот,имам многу книги прочитано за тоа и баш би сакала да го доживеам тоа.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Запознавање на нови култури
20.4.2012 15:58:34   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Лично, многу сакам да патувам. Едноставно имам некоја потреба од движење, што ја задоволувам со патување два до три па и повеќе пати во годината. Нови луѓе и култури секогаш се стремам да запознаам, тоа е тоа што ме просветлува, од најблискиот град па натаму. Од соседот до жителот на некое гратче сместено во некоја далечна земја. И не само тоа. Се трудам да ги разберам нивните обичаи, нивните легенди, нивните верувања и нивните односи. Буквално како од Нешнл Џеографикс user posted image
Јапонците ми се дефинитивно една од омилените култури во Азија, како и Французите во Европа. Грчката митологија ми е премногу фасцинантна и секогаш уживам читајќи ги старите легенди и дела на Хомер, па и холивудските прикази за истите не се лошиuser posted image

Ова како јас да сум го напишала user posted image Сакаме да шеткаме и јас и мм но не поради удобност и излежување туку точно за да се сретнеме со нови луѓе и култури. Сите наши годишни одмори се активни никако не подразбираат лежење на плажа. Не знам само летово кој крај да фатиме со user posted image , да можеме да го кланкаме и него лево- десно, да не му е прежешко. И морам да кажам- мит е дека патувањата се скапи може човек за пристојни пари, не мн. солени, чудо шетање да отепа.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?