|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Еко катче
3.7.2009 0:35:24   
Julie1
Ајде да си изградиме тука едно еко катче, со совети на кој начин може ние да влијаеме за заштита на животната средина.

Ме интересира дали и како ги воспитувате децата да се грижат за околината, да не фрлаат отпад на улица.....?

Понекогаш се згрозувам кога некој ќе отвори прозор од кола и ке си фрли некој отпад...

Децата учат од нас и ние треба да сме пример и во овој поглед!

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Еко катче
3.7.2009 0:45:32   
Еца
Мартина ја учев и се уште ја учам дека ѓубрето се фрла во канта за отпадоци. И домам кога треба да си фрли отпадок и велам оди фрли го во кантата.Кога ќе излеземе надвор и таа јаде нешто, кога ќе треба да го фрли и таа ме прешува, тука долу да го фрлам? И велам:" не, во канта.Дома каде го фрлаш ѓубрето?Тоа е потполно исто, како на пример дрвјата да ти дојдат на гости и да ти фрлаат ѓубре на сред соба, тоа убаво е?" И таа ми вика, НЕ! И бараме канта за  таа да го фрли отпадокот и ако не најдеме ѓубрето си го носиме дома да го фрлиме во нашата канта за ѓубре.

Мислам дека максимално треба да им посветиме внимание на децата кога е во прашање природата и нашиот однос кон неа.Тоа е мој личен став и не мора да се сложите со менеuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Еко катче
3.7.2009 8:18:05   
mami
Ако нешто мразам, тоа кога се возиме и некој фрла отпадоци преку прозорецот од својата кола..ми доага да застанеме пред него со нашата и да го натерам да се врати да го земе...ни се случувало со мм порано да се враќаме дома со полна кеса ѓубре, баш затоа што немало корпа таму каде што сме биле, па си ги вракаме дома..Лука е уште мал за тоа, но кога ке почне да подразбира ке го научам како треба

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Еко катче
25.9.2009 10:43:20   
profesorica
Дамјан научил од нас дека ако нешто падне на земја го фрламе во канта и го зима со два прста user posted image user posted image user posted image со згрозена фаца хаха демек какано е и го носи накај канатата со отпадоциuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

kolicka
kaja123

Ve molam pomognete. Dali nekoj od vas koristel NEONATO knlicka i kako ste zadovolni? Ve molam za komentar.

da (33%)

ne (67%)


Број на сите гласови: 46

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!