|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали носите провокативна облека?
9.6.2009 8:03:23   
Еца
Ме интересира дали носите провокативна облека и колку се чувствувате удобно во неа? Дали е подобро блуза или кошула со широко отворено деколте или сте за нешто позатворено(по можност до гушаuser posted image )? Во прилог на ова, прочитајте го и следново. Можеби помалку и шовинистички, но сепак вистинито.

Скенирајќи ги мозоците на група машки испитаници кои гледале фотографија од жена во бикини, научниците забележале дека се активирал оној дел од мозокот кој обично реагира на предмети.

Кога сликата им била покажана на онаа група мажи, за кои било познато дека имаат засилени сексуални тенденции, мозочниот регион кој се пали при друштвена интеракција, наеднаш се изгаснал.

Лидерот на студијата, проф. Сузан Фиске од универзитетот Принстон верува дека овие резултати се доказ дека некои мажи провокативните жени воопшто не ги гледаат како луѓе.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали носите провокативна облека?
9.6.2009 8:09:57   
Палешка РР
Не би рекла провокативна, но необична да.
Невкусно е да се носи таква облека во секаква прилика, нпр. на работа, во домашна посета, во дневна прошетка, и т.н.
Кога излегуваме со сопругот во некој ноќен клуб сигурно дека нема да се облечам до гуша, туку малку похрабро. Мислам дека кога сум со него можам да облечам се - во граници на нормала, ако сум сама не.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали носите провокативна облека?
9.6.2009 11:32:31   
Marta
Definitivno oblekuvam provokativna obleka sekogas koga sme izlezeni so maz mi, no vo granica.Posiroko dekolte ne e strasno ako e so vkus.Seoak treba da znae zenata i da go nosi...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали носите провокативна облека?
9.6.2009 12:00:27   
srnicka
Vaka, zavisi prvo sto podrazbirate pod provokativna obleka, i koja e celta na oblekuvanje na takva obleka. Mislam deka ako iskocime so mazot vo grad koj bi provocirale za kogo bi se oblekuvale taka? Moe mislenje e deka sekoja zena treba da nosi toa sto i odgovara na figurata, a dali e so podlaboko dekolte ili ne toa e manje bitno.pozdrav

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали носите провокативна облека?
9.6.2009 12:23:22   
Еца
Ете срничка јас го делам мислењето со тебеuser posted image И јас сакам да бидам облечена убаво,но некако провокативната облека ми одзема дел од интимноста(тоа е лично мое мислење)Инаку мислам дека една жена е попривлечна доколку е облечена со вкус, па макар и во ролка, отколку мини здолниште и раскопчана кошула(и пак ќе потенцирам се работи за лично мое мислење, а секој има право да го каже она што го мисли.)user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали носите провокативна облека?
24.8.2009 8:45:58   
profesorica
Јас си сакам деколте но мини сукњи и шлицови не практикувам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали носите провокативна облека?
27.8.2009 3:13:59   
Лејди
Носам провокативна облека, и најмногу ја преферирам неговата омилена боја (црвена)
Гледам да е тоа провокативно а сепак и пријатно за носење, да се чувствувам убаво додека го носам.
Ги обожавам оние полу-танга гакички Многу ми се секси а исто така и пријатни за носење.
Не претерувам со ваквата гардероба, ја носам само во исклучителни ситуации.
Сакам да изненадувам и несакам она што е за него секси да биде секојдневие.
Ова кога е во прашање долната облека

За гардеробата над оваа облека, сакам пред се да се чувствувам убаво.
сакам маички со пристојно но секси деколте.
Носам тесни фармерки (цефки) што ми се многу секси бидејќи не сум ниту дебела ниту слаба, а имам убави нозе и секси газе па си ги истакнувам атрибутите user posted image

Мини речиси и да не носам.
Највеќе сакам да комбинирам облека која е секси а сепак пријатно се чувствувам во неа.


< Поракaта ја уредил Лејди -- 27.8.2009 3:17:43 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали носите провокативна облека?
17.2.2011 14:17:01   
Axel
barav kade da go postavam prasanjevo, pa mislam deka ovde ke bide donekade soodvetno. Me interesira kako se oblekuvate za po doma? Jas celo vreme sum ili po pizami  ili po trenerki, onaka sto se vika raspusteno so sobrana kosa i mnogu ne se zamaram okolu toa bidejki nemam vreme so dve deca. No, majka mi pred nekoj den me iskara deka treba poveke da vnimavam i da se podoblekuvam poubavo i za po doma. Dali vie se doteruvate za maz vi il ne?

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали носите провокативна облека?
17.2.2011 15:12:21   
negla
za po doma sum po trenerki pa i za nadvor user posted image znaci non stop sum po trenerki.ni jas sama ne znam kolku para trenerki imam oti vo niv mi e najubavo i najzgodno.za soprugot ne se doteruvam voopsto.se doteruvam samo za nekoja prigoda.toa e navika sto mi bila otsekogas ,a majka mi poak saka da nosam farmerki,suknji,fustancinja,a jas pak kako navika nautro se fakam za trenerki!!!  user posted image

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 9:01:47   
anedespo
Odma stom dojdam od rabota, se oblakam ili vo pizami ili vo trenerki (ako cekam gosti ili treba da izlezam do prodavnica). 

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 9:08:55   
Maca25
И јас по дома сум си во трнерки или пижами, а за надвор знам и да се дотерам, зависи од расположение. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 10:10:49   
arh_diz
Za po doma trenerki pizami zavisi koga kako
Za nadvor vo zavisnost od raspolozenie user posted image
Provokativna obleka nikogas nemam noseno nitu pak planiram


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 10:25:30   
rina13
trenerki nemam nikakvi,nosam rambovki i helanki toa mi e in i poubavo si se osekam,z po doma se sminkam i sreduvam kako za nadvor nema kaj mene razlika.pocituvam provokativna obleka ama se vo ramki na normala neli se toa da izgleda vkusno ne sakam preteruvanja i evtin izgled sto se vika uste cena da zalepat.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 10:34:42   
Tanjat7880
Na ovaa tema ke napisham eden moj ritual koj mi e kazan od majkata na mojata pocinata drugarka.Nejziniot sovet beshe "Devojcinja,koga ke vo dojde nekoe losho raspolozenie,koga mislite deka site brodovi vi potonale ne koristete cigari,alkohol ili kazuvanje na makite na drugi,svrtete se kon sebe i napravete neshto samo za sebe od tipot,istushiraj te se,oblecete novi hulahopki, najubaviot vesh da bide na vas i namirisajte se!"
E dragi moi kako pominuvaa godinite i kako doagjaa problemite jas mnogu cesto sum istushirana,namackana so mleko za telo,oblecena vo ona shto vo toj moment mi izgleda ultra provokativno so novi hulahopki se razbira.Dur se toa stokmam lutinata i nervozata mi pominale a jas stvarno se cuvstvuvam posebno!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 12:02:38   
bebuskicka
dobar sovet sam ako ne si pomognes nema koj drug a i poarno da ti zaviduvaat nego da te sozaluvaat.Zatoa stokmeni vo sekoj momentuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 12:06:00   
negla
i jas se soglasuvam  user posted image

(Одговор на членот bebuskicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 13:06:44   
anedespo
Mnogu ubav sovet

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 14:46:26   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Za po doma trenerki pizami zavisi koga kako
Za nadvor vo zavisnost od raspolozenie user posted image
Provokativna obleka nikogas nemam noseno nitu pak planiram



амин! Исто и јас. Не се чувствувам среќна да ме шетаат како  трофеј или сексуален објект, па ни ММ...Партали нит ме прават среќна ни пак поубаво се чувствувам ако сум провокативно облечена.
И ова провокативно одма ми влече друго прашање. А кого провоцираме?


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 14:53:05   
mama26
neznam kakva e taa provokativna obleka ?ako se misli na mini ili gradite da mi se gledaat togas ne,

inaku farmerka ke oblecam pa izgledam isto kako nekoj sto nosi mini [ neznam od kaj tolku sum zgodna ]user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 15:13:30   
rina13
jas pred se pod provkativno razbiram nesto sexy umereno sexy i nemora nikogo da provociram so oblekata,tuku ednostavno sakam da se osekam ubavo a ubavo se osekam koga sum pic pec...toa ne znaci deka se oblekuvam za drugite ednostavno toa go pravam za sebe,jas licno sum poraspolozena i posrekjna koga sum ubavo i vo nekoja mera sexy oblecena se razbira so vkus ne minic do p** i dekolte do pupak.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 15:29:58   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Na ovaa tema ke napisham eden moj ritual koj mi e kazan od majkata na mojata pocinata drugarka.Nejziniot sovet beshe "Devojcinja,koga ke vo dojde nekoe losho raspolozenie,koga mislite deka site brodovi vi potonale ne koristete cigari,alkohol ili kazuvanje na makite na drugi,svrtete se kon sebe i napravete neshto samo za sebe od tipot,istushiraj te se,oblecete novi hulahopki, najubaviot vesh da bide na vas i namirisajte se!"
E dragi moi kako pominuvaa godinite i kako doagjaa problemite jas mnogu cesto sum istushirana,namackana so mleko za telo,oblecena vo ona shto vo toj moment mi izgleda ultra provokativno so novi hulahopki se razbira.Dur se toa stokmam lutinata i nervozata mi pominale a jas stvarno se cuvstvuvam posebno!



екстра совет user posted image user posted image user posted image па за себе се дотеруваме а не за некој друг


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали носите провокативна облека?
18.2.2011 15:37:23   
penelopa
Провокативна облека во смисла длабоко деколте( нема што да покажамuser posted image )не носам, но сакам кога одам било каде да си се дотерам за себе...и онака сум по цели денови дома па кога има повод секогаш си се средувам. За мене кратка сукња не е провокативна облека сум носела и сега носам и ќе носам во иднина.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?