|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Групен секс
7.5.2009 7:06:09   
Еца
Што би направиле кога вашиот партнер би ви предложил групен секс,бидејќи неговата фантазија е 2 жени во кревет?user posted image user posted image user posted image


Искрено на неколку пати кога се зезаме нешто околу секс и мажот ми,ми вика а замисли да најдеме некоја па да видиме како е во тројка а,и јасс само се пагам од смеење и му викам,зашто бе некоја,а може ли да најдеме некој па да видиме како е во тројка...и тогаш почнуваме смеење и муабетот оди кон,не,не,нема потреба од тројкаuser posted image user posted image user posted image а мислам да ми предложи сериозен,па кога ќе го лупнам со она што ми е прво при рака,нема да му текне а секс,а не па на тројкаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Групен секс
7.5.2009 8:15:55   
mami
ние неколку пати сме се зезале за тоа и на крај завршува со неговото- ако некогаш имаме секс во тројка, јас и ти повеќе нема да бидеме заедно, неможзам да те делам со друг-а..а ако некогаш сериозно посака- ќе ја види тавата како лета накај негоuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Групен секс
7.5.2009 10:20:48   
Aleksandra
Samo edno ke recam, bog da cuva

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Групен секс
7.5.2009 13:34:52   
Anushka
Леле девојки, па малку фантазија... немојте да бидете толку пуританки - животот би бил здодевен ако не направиме некоја промена тука и таму...user posted image
Разговори и идеи на тема со мм секогаш има, дури јас ги зепочнувам понекогаш, затоа што ми е забавно да го гледам, онака од страна, како си „влегува во филм“. Мажите се како мали деца - секогаш сакаат две наместо една играчка.
Мојот совет е: од валкани шепотења на перница и приказни за тројка со згодната сосетка, немате што да загубите, туку само да добиете! Пробајте!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Групен секс
7.5.2009 13:39:45   
fibimk
Malku tesko prasanje ova.....mi predlozil sekako....ama ne sum prifatila......samo mu rekov...zosto uste edna zena,ajde uste eden maz neka dojde.....i jas da ve gledam vas dvajcata....Znajte sto mi rece....nema sansi...ne sum peder  user posted image user posted image user posted image user posted image ...a tie sakaat da gledaat dve zeni kako se maznat...user posted image
Ama  morav nesto da recam za da go otkacam.....
I ona so tavata e super idea!user posted image

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Групен секс
19.5.2009 23:14:07   
Боцко
мислам дека е можен компромис на ова поле:
еднаш тројка со жена, еднаш со маж...хаха...баш згодно, нели?
ако не се договорима која комбинација е прва, ќе го викнеме марти ахтисари и ќе ја наредимеuser posted image
се шегувам, не дека не ми паднало на памет, ама си знам дека нема шанси од старт. сме се зезале како помлади онака умерено. најдалеку што сме отишле било покер на соблекување со три пара. не заврши баш славно, ама јас го паметам како забавна епизода.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Групен секс
23.5.2009 10:58:36   
Anushka
ubavoto vospituvanje i malata zaednica vo koja ziveeme ni ogranicuvaat mnogu prirodni raboti koi nasite pretci i toa kako gi praktikuvale. Bi posla so mojata Time Machine vo Star Rim na primer. Sakam da probuvam novi raboti, jadenja, alista, gradovi, pa i sedx.
jas sum za Treesum, ama mi e strav od sebe... sto ke pravam posle so emociite i vsadeniot puritanizam?

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Групен секс
23.5.2009 11:08:38   
Еца
user posted image Абе Анушке се тоа е во редuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Групен секс
23.5.2009 12:17:30   
Боцко
user posted image user posted image user posted image Анушка, ти честитам на храброста. Браво за тебе!user posted image user posted image user posted image
Изгледа дека ова е период на големи признанија на РР, со што се отвора патот за една уште поголема блискост и искреност.
Што се однесува до самото признание, поддржувам. Пуританизмот не би ме загрижувал да сум на твое место. Сопствениот би исчезнал по првата „тројка“, но емоциите се незгодна работа...затоа треба да постојат однапред дефинирани правила во такви работи. На Интернет ќе најдеш еден куп совети за тоа. Доколку и партнерот е ЗА, ви пожелувам многу успех и добра забава.user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Групен секс
5.12.2009 1:01:39   
mami
па..да ве чујам со вашите размислувања околу групниот секс? за? против? зошто да не?

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Групен секс
5.12.2009 1:04:24   
Bogdancanka
кој си е за си е јас нееееееее никако

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Групен секс
5.12.2009 1:05:51   
Еца
зошто да не? мами тебе вечерва нешто да не ти фали? мм дома е?оди фрли му се не туку ми кажувај тројки, петки.user posted image туку и тоа што викаш, а зошто да неuser posted image бог да чува, пу, пу

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Групен секс
5.12.2009 1:07:48   
mami
ми помина дремката а тој си хрчка во спална а и лука со него..си ги слушам на бебифон да не заплаче некојuser posted image user posted image user posted image а па зошто па да не? штознам, во последно време се некако постот на Анушка ми добива смислаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Групен секс
5.12.2009 1:40:19   
nadica
ние неколку пати сме се зезале за тоа и на крај завршува со неговото- ако некогаш имаме секс во тројка, јас и ти повеќе нема да бидеме заедно, неможзам да те делам со друг-а..а ако некогаш сериозно посака- ќе ја види тавата како лета накај него


потпис

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Групен секс
5.12.2009 8:10:20   
profesorica
нема шанси-тоа ми е настрано!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Групен секс
5.12.2009 9:42:30   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

нема шанси-тоа ми е настрано!!!


потпис!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Групен секс
5.12.2009 9:45:14   
Палешка РР
Ух, како сте остри посабајле user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Групен секс
5.12.2009 10:08:41   
mis.
Леле кај ви е паметот уште по сабајлечки.Сексот е плод на некоја љубов помеѓу двајца а во тројки,четворки,петки не можам да разберам кој кого сака.Има ли љубовни релации или само егзибиционизам.Воопшто не го подржувам.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Групен секс
5.12.2009 12:10:31   
arh_diz
нема шанси

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Групен секс
9.6.2010 22:51:53   
omorfo89
нее не ми има спомнато , но ако ми спомне нешто вакво не би прифатила никогаш , јас сум му доволна и он ми е доволен не ми требаат др мажи/жени во сексот user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Групен секс
10.6.2010 0:49:51   
Rossana
Mi nema spomnato nikogas ni vo sala, nasata ljubov e pregolema i super ni e vo seksot. Dovolna sum mu samo jas, a i toj mi e dovolen na mene. Nikogas ne bi mi predlozil vakvo nesto nitu pak ni edniot od nas ne bi se ni soglasil, nitu pak bi pomislil za grupen seks

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Групен секс
14.7.2010 8:24:35   
Bubuska
Искрено, сме зборувале со дечко ми. Што знам, можеби еве, помлади сме ние, па уште хормони ни вријат. Не се сомневам во љубовта негова према мене, ниту пак во мојата према него, само сексот не го гледам баш од љубовен аспект, како повеќето девојки.
Јас сум поперверзна од дечко ми, тоа е факт, и кога станува збор за секс the sky is the limit , и не подлегнувам на муабетите од типот ,,што ќе рече народот,, ,,што ќе мисли он за мене,, ,,срамота е,,. Јас сум си вљубена во Фројд и секогаш ќе мислам дека зад се се крие сексуалноста - баш екстремистички.
Не сум имала секс во тројка (ај ќе се вадам - млада сум :) ) ама сигурно ќе имам. Сепак, не би го нашла 3 парнер/ка (ќе има од се по нешто) преку интернет или слично, само заради тоа што живееме во град во кој има големи шански утре да ја/го сретнам во ГТЦ, а под секс во тројка сме се согласиле со мојот сакан, дека партнерот го гледаме тогаш и никогаш повеќе.
Колку повеќе се соочувам со пријателки (па и пријатели) кои се жртви на неверство, заради скриени пред се секусални желби (да не се залажуваме, мажите не сакаат калуѓерки во кревет), се повеќе сум среќна што имам ваква врска, каде што се е ставено на маса, отворено, па се случува да падне и тешка лутенка, ама барем сум сигурна дека не ме прави идиот, а и тој е сигурен во мене.
Не сакам утре да го изневерам само поради љубопитност (која што ми е вродена), а неверството не е сексуален чин, туку вртење на грб, лага, па така се што ќе направам со него (а и тој со мене) не спаѓа во неверство.
Можеби ќе имаме наскоро, можеби никогаш, меѓутоа, јас секогаш сум отворена за нови работи во сексот, само заради тоа што, сексот е навистина важен дел од мојот живот.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Групен секс
13.9.2010 9:06:35   
mama26
hahhahah bog da cuva.user posted image   user posted image nikogas

user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Групен секс
13.9.2010 21:16:04   
ananikol
 


   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



  Ne,fala

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Групен секс
8.10.2010 22:34:54   
newmamy
Bebuska, svaka cast. Moj covek, I jas sum takva. Jas i maz mi odsekogas sme sakale se i sesto vo sexot pa i trojka, ili pak so drug par. Ne sme probale seuste ama mng sakame i dvajcata. Ama nikako da najdeme. Veruvam vo nego a i on vo mene. I jas mislam deka sexot e najvazen. Jas i maz mi pravime sto ke ni tekne, pa zatoa i ne se lazeme eden so drug. Sakame zacinetost vo sexot. Sakame da pravime se zaedno vo sexot, zatoa i nema neverstvo. Se nadevam nabrzo ke probame i trojka ili pak grupen.:)

(Одговор на членот Bubuska)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?