|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Врска без секс
27.9.2013 23:44:12   
Sid
Ја отворам ова тема оти ми треба вашето мислење, се наогам во малце чудна врска и нема со кого вискински да разговарам па затое ке ви се доверам вас, очекувам само вистински совети без глупости ве молам бидејки за некој можи ке звучи глупо но за мене е вистинкси кошмар и измачување веке долго време и мислам дека ми е доста па ке почнам, пред некое време наполнив 25 години и се наогам во врска која е на далечина и трае околу 3 години и 4 месеци од кои можам да речам дека само околу 1 и пол година ги имаме поминато физички значи отрилика заедно сме неколку месеци после тоа сме пак на дистанца неколку месеци па пак заедно и така и сме од различни земји, ја запознав девојката во сосема треата земја живеевме во иста кука па полека полека почнавме да бидиме заедно се беше во ред мегутоа кога ке дојдеше време да имаме секс таа некеше да одиме до крај и ме одбиваше па ја прашав шо е работата ми рече дека е невина со нормално јас не мозев да вервам пошто таа имаше 22 години, поминавме 4 месеци заедно се обидовме неколку пати но никако не попушташе не ни ми дозовли да влезам ни малку во неа хистерично се паничеше и велеше дека осека болка а јас воопсто не ни бев влезен во неа па се отказав, после тоа физички се разделивме но останавме заедно па јас отидов во нејзината земја па таа кај мене и вејке неколку пати така мегутоа дури и за нашите средби таа сеуште ме одбиваше и јас решив да одиме на гинеколог и таа се согласи - навистина излезе дека таа е невина неколку гинеколози го потврдија тоа мегуота темата секс мегу нас стана тотално табу - поради тоа што јас на секоја наша средба инсистирав многу за секс а неа му стана се поодбивно и поодбивно,на почетокот вистина сакаше - ке се изразам - беше влажна мегутоа само кога ке го доближев и малце ке притиснев таа одма ме туркаше и викаше не мозам, вејке долго време е така - имаме пробано различни начини мегутоа дзабе од самата помисла дека треба да имаме секс ја губи желбата и вејке сега станува скоро невозмозно, имаме разговарано и му викам ако не осјека никаква зелба за секс со мене треба да престаниме мегутоа вели дека не осјека желба за секс кој никој - редовно мастурбира но не замислува дека има секс, а јас за поголема бела осјекам страшна сескуална желба кон неа шо некогаш одвај се воздржвам да не ја силовам ( мислам нема шанса то да го напрам не сум таков чоек) а (некогаш си мислам дека е до мене дека не знам како треба со невини - мегуота се информивав тотално - претходно бев секслуално активен и мислам дека сум нормален со нормална сескуалност и нормален пенис мегутоа никогаш сум немал секс со невина ) и така веке некое време моменатолно сме заедно ми предглага да одам да живејам во нејзината земја поради тоа шо таа вејке работи и има добра работа - за конечно да бидиме заедно- ми вели дека се согласва да имам секс со други жени само да не ја гнавам - (другите работи се се во ред ) мегутоа јас нејкам така особено во ваква врска каде треба да сменам земја на жувеенје, а како деца ? како да живејам во друга држава во ваква врска? како ке бидам сигурен дека мозеби некој ден тоа ке го стори со друг маж? каде е излезот од ова ? дали да се отказам или - не знам ве молам за ваше ,мислење -
ФАЛА



пос
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Врска без секс
28.9.2013 6:25:41   
Палешка РР
Мое мислење е дека тотално не е во ред да ја ожениш неа, а да имаш секс настрана од бракот. Како ќе имате деца? Те тера да направиш радикални промени во животот, да ја напуштиш својата земја, можеби и работа, за да бидеш со друга, а не со неа. Можеби се работи за некаква психичка блокада кај неа, или преживеана траума, па не треба да се отиде само кај гинеколог, туку и кај психијатар кој ќе лоцира од каде доаѓа проблемот.
Прво што би предложила е да и покажуваш љубов и на други начини, долго гушкање во кревет, бакнување...Покажи и дека ја сакаш, а не дека само сакаш да ја легнеш. Кога ќе дојде до сексуалниот чин, тогаш прекини, не оди понатаму. Ако девојката изрази желба за повеќе, бидејќи веќе се навикнала да мастурбира, задоволи ја ти на тој начин. И така некое време додека не види дека нема да направиш ништо што не сака и додека не стекне доверба во тебе. Почекај до моментот кога таа ќе изрази желба и ќе побара да водите љубов. Се разбира, не можеш да чекаш со месеци и години.
Јас искрено се надевам дека ќе успеете...Со среќа!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Sid)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Врска без секс
29.9.2013 23:00:21   
niki
a ne razbrav, devojkava nejke seks pred brak
ili generalno zasekogas nejke seks
ili problemot e vo nemanjeto doverba, vo neizvesnosta na vrskata zaradi dalecinata pa se plasi od seksualno iskoristuvanje?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?