|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Виткање бомбони
17.6.2009 10:13:35   
mami
ете на работа секогаш имаме некој вид на бомбони и неколку дена ме мачи исто прашање- како се виткаат бомбоните во нивните мали обвивки? некој го прави тоа рачно????или има некоја машина?

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 22.10.2012 14:48:11 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: виткање бомбони
18.6.2009 10:33:31   
mami
добро никој не знае како се виткаат бомбони?user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: виткање бомбони
18.6.2009 12:07:49   
niki
Pa iskreno neznam, no ako logicki razmislis i pogledas kako izgleda edno bombonce, kolku e sitno a sovrseno zavitkano verojatno e vitkano na masina i tolkavi kolicini e nevozmozno sega vo denesno vreme da se vitkaat racno. Denes e se avtomatizirano zosto toa ne bi bilo.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: виткање бомбони
18.6.2009 12:51:03   
Еца
user posted image Мами информации од прва рака, во нашата фабрика Европа бомбоните се мотаат машински со специјална машина наменета само за тоа,значи  таа чест на виткање на бомбоните ја имаат машинитеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: виткање бомбони
18.6.2009 13:12:23   
mami
а замисли колку работници би се вработиле ако се тоа оди рачноuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: виткање бомбони
18.6.2009 13:17:00   
Еца
Хаха, па кон тоа цели Светот, се да се работи машински, за да се заштеди на работната сила, ех Мами, накаде ни оди светотuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: виткање бомбони
18.6.2009 13:18:35   
mami
машините ке работат а луѓето ке просат..некогаш навистина не ми се допаѓа што зависиме од машини нон стоп
замисли се расипе машината? и што? Европа нема да произведува бомбони додека не ја средат

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: виткање бомбони
18.6.2009 13:21:26   
Mammy
хеххехее...ако им се расипе машината на Европа, ќе купуваме само бонбони од Краш..барем знаеш што јадеш..
Новите КИКИ се фантастични, па новите Bronhi Ice..па Пеперминт..
Уф..уф...Мњам..мњам..


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: виткање бомбони
18.6.2009 18:29:39   
Anushka
se` e toa vo red, masini za vitkanje bonboni, ama dali ste se zaprasale zosto nema da se kupat masini za odvitkuvanje? Jas na primer retko jadam blago, ama koga mi e The Day, togas mozam da izedam kilo bajaderi. Togas mnogu se nerviram sto nekoj se macel da gi vitka, namesto da mi gi ostavat vo "lapni-goltni" varijanta.
P.S. ednas na Discovery gledav kako gi pravat M&M bonbonite. Lele, lugje, koj slozen, hemiski proces. Za da iskoci trkalceto M&M od lenta, mu trebaat dva dena i kup masini... da ti se odjadeuser posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?