|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Виното и сексуалноста
16.6.2009 10:33:19   
mami
Виното и женската сексуалност

Една студија во Фиренца, покажала дека црното вино поволно влијае на сексуалноста на жените. Во истражувањето учествувале 789 жени на возраст од 18 до 50 години. Жените одговориле на прашалникот фокусиран на 6 аспекти. Во прашалните имало прашања за зачестеност на желбата, возбудата, оргазмот и болката за време на сексуалниот однос и степенот на задоволување во текот на последните четири седмици.

Жените кои дневно пијат по една до две чаши црно вино покажале значително подобри резултати во смисла на поголема возбуда и задоволување со помала болка.

Црното вино е корисно и за мажите

Малку постаро истражување, покажало дека виното поволно влијае на сексуалноста на мажите. Во умерени количини, до три чаши дневно, би требало поволно да влијаат на траењето на ерекцијата, а пред се на можноста за подоцна ерекција. 

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 28.6.2011 8:35:45 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: виното и сексуалноста
16.6.2009 10:33:51   
mami
значи, мои дами и господо набавете винце дома

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: виното и сексуалноста
16.6.2009 10:40:54   
Еца
 user posted image   одма се напив една чашка, сака некој? А не, не вие сте на работа, а јас дома, мене ми е дозволеноuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: виното и сексуалноста
16.6.2009 10:42:33   
mami
аа така со препишување не играме..ние на работа што??? да пукнеме од макаuser posted image уф како би си отишла дома, да си отвориме едно винце со мм и да уживаме во тишината и самотијата, барем до 16чuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: виното и сексуалноста
23.6.2009 19:25:58   
mami
ете јас за вечер решив да отворам едно винце и да уживам со мојот сакан...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: виното и сексуалноста
23.6.2009 21:39:48   
Еца
и јас би сакала, но кај нас дома е лудницаuser posted image па нема шанси ни вино ни со вино, а за секс па да не правам муабетuser posted image user posted image user posted image кога ќе си останеме самички еднаш...некогаш и негдеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: виното и сексуалноста
23.6.2009 21:43:23   
mami
знаеш Анушка некаде напиша дека ја користела гаражата на помош, па најдете алтернатива, ако веќе се појави желбата user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: виното и сексуалноста
23.6.2009 21:50:37   
Еца
user posted image Мами мислам беше кај нас виде каде е гаражата ,на паркинг, мислам до таму уште не сме стигнале...ама како оди може еден денuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: виното и сексуалноста
24.6.2009 8:14:21   
mami
аааа немој така на паркинг, мила, не си до таму сеуште..еве ке ви ја позајмам нашата ако сакатеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: виното и сексуалноста
24.6.2009 8:32:38   
Еца
Фала, фала мами, инаку вие како поминавте со виното и останатиот делuser posted image Вчера малку ти позавидов, амаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ќе дојдат и моите минутиuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: виното и сексуалноста
24.6.2009 8:41:11   
mami
еее мила, ништо не си пропуштила...си облеков едно убаво црно чипкано комплетче, земав две чаши за вино и вино нормално, седнав до него и му викам- Сакаш да испиеш некое вино со мене, а тој- Не, и продолжи да си гледа во лаптопот, го бакнував а тој ништо...едно време само се заврте и ме гледаше, без никако да изреагира, ги оставив чашите и реков Ако ме сакаш таму сум- и си отидов во спална...Колку ужасно глупаво се чувствував..си облеков пижами и си легнав. Кога си легнал незнам, заспав

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: виното и сексуалноста
24.6.2009 8:51:21   
Еца
аууууууууу мами, што не си му дала една воспитна.user posted image Леле јас еднаш одамна така ми се случи со мојот сакан, ама толку сум се изнервирала зошто тогаш уште си бев некако повлечена и иницијативите беа повеќе негови.user posted image user posted image user posted image ќе го изедев, прв пат да не се контролирам кога се зборовите во прашање. И така повеќе никогаш не се повтори.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: виното и сексуалноста
24.6.2009 8:55:33   
mami
не сакам веќе а расправам...ако сака ок, ако нејке негово право..само да ми каже до кога ке тераме вака, до кога нешто друго ке биде поважно од мене, зошто ми недостига, навистина ми недостига да ме  user posted image  

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: виното и сексуалноста
10.8.2009 9:38:43   
mami
Жените кои пијат вино имаат подобар сексуален живот


На благодатите на црното им нема крај. Најновото истражувања кое е спроведено во Италија откри дека кои уживаат во црното вино имаат подобар сексуален живот.


Истражувањето кое го направија научници во Тоскана откри дека една или две чашки црно вино дневно водат до поисполнет живот во спалната соба. Научниците од универзитетот во Фиренца испитуваа 800 жени на возраст од 18 до 50 години. Тие дојдоа до докази дека жените кои секојдневно пијат мало количество на црно вино повеќе уживаат во сексот од оние кои не пијат.


Научниците во текот на испитувањето обратиле внимание на сексуалниот апетит на жените, оргазмите и задоволството. Жените кои пијат две чашки црно вино дошле до 27,3 бодови, додека оние кои пиеле само по една чашка 25,9 бодови, а оние кои не пијат 24,4 бодови.


- Историски гледно уште од античка Грција се знае дека помеѓу виното и сексуалноста има голема поврзаност. Жените кои пијат умерено вино имаат подобар и посреќен сексуален живот. Сепак не е доволно истражено и ќе се трудиме да одиме во тој правец, да видиме дали навистина има голема поврзаност помеѓу виното и сексот, изјави др. Никола Мондани.

Интересно е дека за време на истражувањето откриено е дека постарите жени имаат поисполнет сексуален живот од младите.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: виното и сексуалноста
10.8.2009 23:44:45   
mami
Ники, за вечер- грабај го и Виното, без него ништо..ајде малку романтикаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: виното и сексуалноста
10.8.2009 23:50:00   
niki
Vikas, ako nisto drugo ke se napieme baruser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: виното и сексуалноста
10.8.2009 23:51:27   
niki
I zedna sum, moze ne e loso da pocnam bez nego ... so vinoto...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: виното и сексуалноста
10.8.2009 23:52:30   
mami
хахахах само немој да претераш па да му заспиеш пред да дојдеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: виното и сексуалноста
11.8.2009 8:59:53   
mami
НИки...немој да ми избегунуваш извештајuser posted image user posted image user posted image user posted image ајде кажувај како помина синока???

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: виното и сексуалноста
11.8.2009 9:05:06   
niki
Da imase nesto zurka ke pravev, si dojde umoren, me izguska, mi rece izvini sto i ti patis pokraj mene.
Mi veti ke si kupel vijagra i taka si zaspavme.
Aj moze vecerva......

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: виното и сексуалноста
11.8.2009 9:08:47   
mami
види и тоа е напредок...значи дека е свесен за тоа и почнал да размислува на темата...значи- не застанувај тука..изненадувај го постојано и ке видиш ке се среди, мора да се среди

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: виното и сексуалноста
11.8.2009 9:12:23   
niki
Pa iskreno se nadevam, oti vaka ne go biva nikako

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: виното и сексуалноста
11.8.2009 9:49:23   
Палешка РР
Ники, и тоа е чекор напред. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: виното и сексуалноста
5.3.2010 12:23:36   
mami
Како делува виното на вас? Ја буди желбата или ве тера на спиење? 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: виното и сексуалноста
5.3.2010 12:25:49   
matushka

Pa zavisi od kolicinata... ako e do pola litro ja budi epten, ama ako e poveke ... e togas veke me zaspivauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?