|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Венчаница - нова или изнајмена
11.6.2013 11:12:31   
moni teo
Dali vie si kupivte nova vencanica, sievte ili iznajmivte. Jas si kupiv nova 300evra bidejki bev bajagii bremena i tie sto gi iznajmuvaat bea za slabi samo edna mi bese tocna no ne mi se dobagase i da ja iznajmis bese 150evra pa taka se odluciv da si kupam a za sienje nemav vreme. Vie???

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 11.6.2013 11:14:47 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
11.6.2013 11:21:08   
Slagjana
Изнајмена. Прва ја облеков па исто како да беше нова и баш ми беше погоден моделот. Е сега материјалот не беше којзнае каков, ама пак не беше скап. А дека понатаму ја носеле и други невести не ми е битно.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
11.6.2013 11:22:26   
Snowhite RR
Ја изнајмив мојата венчаница, мислам дека нема потреба од шиење или купување, колку и да имаш пари мислам дека тоа се беспотребно и неплански потрошени пари, т.е. непотребно расфрлање со пари

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
11.6.2013 11:29:23   
Annet
Mi ja siea i ne bese skapa,vo momentot toa resenie mi bese najdobro:))A sega mi stoi kaj majka mi na zakacalka eve do utre 4 godinki,ke ja cuvam za nekoi maskembali koga ke porasne I:))

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
11.6.2013 11:35:23   
mama_06
Си ја порачав да ми ја сошијат. Со оглед на тоа што не е класична венчаница туку римска тога, лесно се преправа и е во нослива состојба.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
11.6.2013 13:27:03   
Melanija RR
И јас ја шиев венчаницата зошто и така не сакав скапа венчаница а и тогаш ненајдов некој да изнајмува.
Ако би имала избор и би изнајмила не ми е тоа нешто лошо ,напротив ем се добива на време ем на пари.Секако ако се најде каква што се сака не по секоја цена

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
11.6.2013 13:31:16   
moni teo
samo taa so me sobirase iznajmenata bese 150evra ama jas ne se osekav ubavo mnogu mi bese teska i taka morav da si kupam bidejki mnogu brgu ja organiziravme svadbata

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
11.6.2013 13:35:58   
temjanuska75
Јас имав шиена венчаница, не беше прескапа некоја средна цена. Несакав изнајмена, од неколку причини. Прво ненајдов ништо што ми се допаѓа, второ тогаш бев многу послаба и вечаниците за изнајмување ми беа големи. Си одбрав модел по моја замисла и беше многу убава.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
6.12.2013 13:15:23   
Mihaela 2010
Jas ne kupiv i sum epten srekjna poradi toa,posto zolva mi si ja cuvala nejzinata pa samo ja odnesov kaj edna kreatorka da mi ja promeni,izmenivme nekoi sitnici,dodadovme nekoi vezeni detali i super iskoci,sve na sve me kostase 5000 den...i ete zaboraviv da si ja isperamuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
6.12.2013 20:01:29   
deluxe
Јас си ја изнајмив,и мислам дека правилно постапив.Што ќе ми беше сега да ја префаќам низ плакар.Беше второ облекување кога ја зедов јас.И беше најнов модел таа зима,бидејќи бев зимска невестаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
6.12.2013 20:06:23   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Јас си ја изнајмив,и мислам дека правилно постапив.Што ќе ми беше сега да ја префаќам низ плакар.Беше второ облекување кога ја зедов јас.И беше најнов модел таа зима,бидејќи бев зимска невестаuser posted image
[/quote
I jas sum za vakva varijanta, pogotovo ako ti e taman i ti prilega uste poubavo. Djabe frleni pari se toa


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
7.12.2013 22:15:09   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Јас си ја изнајмив,и мислам дека правилно постапив.Што ќе ми беше сега да ја префаќам низ плакар.Беше второ облекување кога ја зедов јас.И беше најнов модел таа зима,бидејќи бев зимска невестаuser posted image

Делукс да не се навредиш, ама ова ми личи на она, абе знаеш втор ми сиuser posted image
И мене така ми рече дека втора сум јас што ќе ја носам мојата, е сега дали прва, втора, или петнаесетта сега не е ни битно, битно си ја бендисав, убаво ми стоеше и не се каам што ја изнајмив

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
7.12.2013 23:18:43   
zzaa
Јас мојата венчаница ја шиев, на друга варијанта тогаш не размислував дека се чабе фрлени пари.
После некој месец ја ставив на оглас и ја продадов да не ми собира прашина и да ја префрлам од плакар во плакар.
А што е нај итересно девојчето на која и ја продадов беше од мојот крај се познаваме , кога ме виде и падна многу незгодно ми вика од толкаво Скопје баш на тебе налетав, ама беше во тесно за 3-4 дена правеше свадба и ја купи.

< Поракaта ја уредил zzaa -- 7.12.2013 23:20:04 >


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
20.5.2014 9:10:46   
Defne90 RR
Јас ја изнајмив мојата венчаница,еноставно не ми се даваа толку пари за нешто што ќе го облечам само еднаш и после ќе стои со години во плахар.Си ја изнајмив од еден бутик и не ме ни чинеше скапо некаде околу 150 евра и беа штотуку донесени така да јас бев првата што ја носела баш таа венчаница.Веднаш ми ја спакуваа и ја вративме дури после еден месец,продавачката беше ептен фина,ни излезе во пресрет и иако по правило венчаницата требаше да се земе една недела максимум пред свадбата,ние ја зедовме еден месец,затоа што и далеку ни беше градот па да не се шеткаме само од овде до овде.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
20.5.2014 9:37:58   
princessa
Jas si ja kupiv vencanicata, si izbrav model od edna internet strana za vencanici i ne se kaam zaradi toa. Ja plativ nekade 20 000 mkd. Ne barav voopsto da iznajmam zasto nesakav, razlikata bese dupla sto ne mi bese mnogu. Pa i za maturski se davaat koga ke vidis eden kup pari za fustani sto ednas se oblekuvaat i nikogas poveke. Pose svadbata go iscistiv fustanot, uredno go spakuvav i ne mi zafaka mnogu mesto vo skafot, mi go diplese edna profi sivacka pa zazema minimum prostoruser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
21.5.2014 12:08:00   
Mila mamicka
Моделот на венчаница си го одбрав на интернет, од креаторот Зухаир Мурад и со слика отидов да ми ја сошијат. Излезе многу слична како оригиналната. Ме чинеше 58.000 денари, ама досега, еве 4 години, не зажалив ниту за еден денар што го дадовме, затоа што беше ептен по моја замисла. Си ја исправ, и ми стои во плакар. Не ми зафаќа многу место, и не се каам воопшто. Не знам зошто, ама никогаш не би носела изнајмена венчаница. Ако треба, нека биде и најефтина, ама после да биде моја, да си ја чувам.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
29.5.2014 18:20:50   
Dilina
Венчаницата ми ја соши и ми ја изнајми жена, мајка на пријателка, за мн пристапна цена... несакав да излезе накитено, ама на крај излезе како шо не очекував...

Сепак со стомакот венчаницата и не е толку воочлива како што е мешето :D

Иако не сакав да бидам бремена невеста, така испадна на крај хаха :D

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
29.5.2014 18:24:12   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Jas si ja kupiv vencanicata, si izbrav model od edna internet strana za vencanici i ne se kaam zaradi toa. Ja plativ nekade 20 000 mkd. Ne barav voopsto da iznajmam zasto nesakav, razlikata bese dupla sto ne mi bese mnogu. Pa i za maturski se davaat koga ke vidis eden kup pari za fustani sto ednas se oblekuvaat i nikogas poveke. Pose svadbata go iscistiv fustanot, uredno go spakuvav i ne mi zafaka mnogu mesto vo skafot, mi go diplese edna profi sivacka pa zazema minimum prostoruser posted image user posted image user posted image


И јас моделот го најдов на интернет и бев заљубена до уши во него... амааааа стомакот ми растеше од ден на ден и тешко да се погоди и по мерка да се правеше.... и цел живот ќе ми биде криво.. а изнајмувањето ме чинеше скоро исто колку и да го купев :) така да, да не бев бремена без двоумење ке си го нарачав user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
3.7.2014 13:59:56   
Leichka
Јас искрено не сум многу за изнајмување венчаница затоа што би сакала да си ја имам како спомен и така и направив, си купив. Не дека беше евтина, но сепак ми беше мерак. user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
30.11.2014 0:20:45   
scared RR
Секако нова, па макар и најевтината да е, важно да е само твоја да не ја носел никој друг, ете јас таква шубеџика сум, може на некој нема да му смета ама на мене ми сметаше и затоа си сошив по мој ќеиф user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
30.11.2014 14:29:26   
caciana
Sakam da bide edinstvena.. pa taka da ke go iznajmam noviot model na vencanica, ne mora da bidam edninstvena ama pak ne sakam 100 nevesti da go imaat noseno pred mene. Inaku bi odbrala ednostavna bela vencanica vo koja ke se cuvstvuvam komotno i slobodno.. Ne sakam mnogu valooovii i korpi, pa 10 dusi da me nosat niz sala user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
17.12.2015 12:30:51   
Sunshine88
Јас шиев...Прво зошто еднаш се мажам и правам голема свадба....И сакав да изгледам точно онака како што изгледав.. Готова купена не сакав зошто секој го гледа и знае тој модел, а и нема кај нас некој избор на готови венчаници, освен оние што се прескапи, да изнајмам, кој знае кој све ја носел...Сакав венчаницата да го носи мојот дух и среќа..Тој ден тоа нешто е мое....

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Венчаница - нова или изнајмена
13.1.2016 18:38:28   
Estera
Мојата венчаница ја шиев, моделот беше од списание за венчаници. Имше две венчаници кои многу ми се допаднаа, и со шнајдерката одлучивме од двете венчаници да направиме една, да искомбинираме, испадна многу убава, јас тогаш( пред 10 гд.) бев слаба 45 кг па баш убаво изгледаше. ја платив околу 400 евра. Ја имам дадено на една моја пријателка да ја носи на нејзината свадба и неа убаво и стоеше. Не се каам што дадов толку пари за венчаница. user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?