|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бутици за венчаници
12.3.2009 18:14:26   
nina
Има ли некој да препорача бутици за венчаници или пак некои линкови за венчаници?Колку од прилика чинат истите?
p.s. мИслма дека има и такви во нашево семејство Ringeraja на кои ова би им помогнало многу да знаат каде има и какви има да разгледаат.user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 25.4.2009 7:39:42 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бутици за венчаници
14.3.2009 6:36:42   
Еца
Nina vo biser imas mnogu dobar butik za vencanici,i kolku sto znam vo beverli,a znam deka vo mavrovka gi ima bas onaka mnogu,pa imas izbor vo sekoj slucajuser posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 9:38:14 >

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бутици за венчаници
14.3.2009 13:26:29   
nina
Фала Ели бев во Беверли но таму видов само еден бутик и таму се е закажано.Така да ке видам во другиве трговски.

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 9:39:35 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бутици за венчаници
14.3.2009 13:37:09   
Julie1
user posted image user posted image user posted image Нина, нешто да не се подготвуваш, информирај го навремено семејството Рингераја  user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 9:39:58 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бутици за венчаници
14.3.2009 15:16:02   
nina
user posted image user posted image user posted image Не Јулие уште ништо не се подготвувам а прашувам за мои две другарки се мажат едната во јули а другата во септември а поради што сум јас најслободна морам да им праам друштво за да одберат венчаница и затоа прашувам за нив да знам кај да ги носам.Они се од Крушево и Прилеп па ми викаат да не носиш и јас еве го користам Рингараја семејството за да ми помогне во наоѓањето бутици за тоа и кај се поубави да не лутаме џабе.Па ако сте во можност помогнетени ке ви бидат благодарни и моите другарки и најмногу јас.поздрав

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 9:40:25 >

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бутици за венчаници
18.3.2009 10:48:25   
kati
ako znae nekade da se iznajmuvaat vencanici vo sk neka pise

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 9:40:47 >

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бутици за венчаници
23.3.2009 6:31:58   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: kati

ako znae nekade da se iznajmuvaat vencanici vo sk neka pise


Кати во Бисер кај Жане навистина има избор.

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 9:41:46 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бутици за венчаници
26.3.2009 16:36:05   
nina
Од утре почнува саемот за венчавки па ан кој му е потребно еве подетални информации...
Во  хотелот "Александар палас" во Скопје, од 27 до 29 март, ќе се одржи третиот по ред Саемот за венчавки.

На саемот како излозувачи ќе учествуваат голем број на компании кои работата со реализација на свадби. Ќе се претстават повеке модни креатори на венчаници, ќе бидат изложени машки костуми, компании за организација и декорација на свадби, свадбени покани и аксесоари, цвеќари, балонски декорации, накит, пиротехника, фото студија и кетеринг.

На саемот ќе бидат бидат претставени новите колекции и трендови за претстојната сезона пролет - лето 2009, а ќе бидат организирани и повеќе модни ревии. Организатор и на годинешниот саем е екипата на емисијата "Во Бело”. 
 

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:20:35 >
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бутици за венчаници
25.9.2009 10:27:14   
mami
ајде вие скори невести..каде шиевте, изнајмувавте венчаница?

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бутици за венчаници
25.9.2009 10:31:09   
Matej i Eli
Јас мојот фустан го шиев во Мавровка, и многу добро ми го сошија. сакам да потенцирам дека сум против изнајмување на венчаница, точно е дека се носи само еден ден во животот, но и во тоа е убавината user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бутици за венчаници
25.9.2009 10:38:39   
profesorica
Венчаницата ја шиев во бутик Дива-ГТЦ.Чинеше 400 евра со попуст.Ама вредеше за парите.


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:21:19 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Matej i Eli)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бутици за венчаници
25.12.2009 22:57:34   
iki82
Јас мојата ја шиев во Беверли кај Зијане и закажав од Март за во Септември.Инаку ги прошетав сите бутици за венчаници во градов..Мавровка, Кокев, Бисер и според квалитетот на матријалите знаев дека сакам да ми е венчаниците шиена кај Зијане иако цената на венцаници и е малку посолена од др. места. Ама сепак има разлика во квалитетот на матријалите

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Бутици за венчаници
12.2.2010 14:26:53   
maja***
Јас пред две години го шиев мојот во Мавровка-бутик за венчаници ЛЕБЕД,презадоволна сум и сите мои другарки сошија таму...цените се баш за сите,премногу се услужни лугето и можам да кажам дека бев најубавата невеста!!!Има премногу бутици во Мавровка баш за сечиј вкус амам го препорачувам Лебед...остваруваат соништаааuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Бутици за венчаници
12.2.2010 21:25:02   
Sandric
Jas mojata ja siev ka Danco od KOzle i covekot e fantasticen, mu nosis slika i ti ja pravi ista. Voopsto ne e skap, okolu 6000 vo prosek zima za sienje a edinstvena mana e sto sam si kupuvas materijal, ama so ogled deka on ke te upati kompletno so spisok sto kade da kupis i za eden den zavrsuvas rabota, toa i ne e taka strasno

(Одговор на членот maja***)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Бутици за венчаници
12.2.2010 21:41:40   
delfinka
edno ogromno bravo za butik Jasmina vo Mavrovka,imaat dva dukana na prv i na vtor sprat i se extra profesionalci
pravat se kako sto ke im se kaze,se drzat na termin,cenite se prilagodlivi za makedonskiot budjet i variraat vo zavisnost od toa koj model ke se odbere
bez komentar sum za niv
ke im kazam vaka preku forumov javno,ako voopsto citaat deka za mene se broj eden!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Бутици за венчаници
13.3.2010 23:35:19   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Венчаницата ја шиев во бутик Дива-ГТЦ.Чинеше 400 евра со попуст.Ама вредеше за парите.




И јас мојата ја шиев во Дива user posted image


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:21:59 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Бутици за венчаници
14.3.2010 0:01:26   
Cacko
jas ja siev kaj Zijane i ne cekav tolku,nego si zkazav u oktomvri za kraj na noemvri,ksmet imamuser posted image
inace mislam deka e posolena ama i najdobra
user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Бутици за венчаници
14.3.2010 17:59:36   
*Daniela*
Јуле навистина браво за сајтовите, јас не верував дека во Македонија има толку прекрасен избор на венчаници, ти благодарам навистина ми помогна многуuser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Бутици за венчаници
14.3.2010 18:00:52   
*Daniela*
Јуле навистина браво за сајтовите, јас не верував дека во Македонија има толку прекрасен избор на венчаници, ти благодарам навистина ми помогна многуuser posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:22:32 >

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Бутици за венчаници
14.3.2010 19:22:50   
mami
Daniela..ima nekoja novost? Dali konecno decko ti se osmeli da go prasa ONA prasanje?

(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Бутици за венчаници
12.4.2010 16:22:47   
marina82
Jas mojata ja siev vo butik Zan Mari vo Bunjakovec kaj Lile. Prekrasno raboti zenata. Ima mnogu ubavi materijali. Mojata me kostase 500 evra i mnogu ubavo mi ja sosi.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Бутици за венчаници
12.4.2010 18:08:38   
sandrin
mojata vencanica ja siese antonija ristevska i sum prezadovolna
ja preporacuvam na site sto sakaat neobicni i unikatni nesta

user posted image

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Бутици за венчаници
12.4.2010 19:16:03   
Hunny
Цацко супер ти е венчаницата!
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Бутици за венчаници
2.7.2010 0:55:32   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Jas mojata ja siev vo butik Zan Mari vo Bunjakovec kaj Lile. Prekrasno raboti zenata. Ima mnogu ubavi materijali. Mojata me kostase 500 evra i mnogu ubavo mi ja sosi.


И јас ја шиев мојата венчаница кај Лиле во Жан Мари, и сум презадоволна... моделот е од кај Зијане, кај неа го пробав, ама преполна беше со термини за шиење... така да Лиле си ја заврши работата најдобро... еве неколку бутици има тука, меѓу кои е и Лиле, Дива, Жана итн...

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:23:18 >

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Бутици за венчаници
2.8.2010 13:02:35   
petra27
Jas vencanicata ja siev kaj Ziane i mnogu sum zadovolna,izleze bas onaka kako sto dakav...malku e skapa no ednas pravime svadba :)))

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?