|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бивши девојки на партнерот
30.8.2010 22:49:38   
lukas
kako stoite so bivsite devojki na soprugot,dali ste seuste ljubomorni ili pak dali voopsto gi spomenuvate...ili dali toj gi spomenuva..dali imate peckanja za vasiot minat zivot voopsto..od strana na partnerot ...dali seuste nekoja bivsa vi se mota niz bracniot zivot ...pozz ...user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 30.8.2010 23:03:46 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бивши девојки на партнерот
31.8.2010 11:22:07   
majka 79
bilo pa pominalo.
na pocetokot na nasata vrska (koja traese 10 godini) sekako imase isprasuvanja i od moja i od negova strana, ispadi na ljubomora....no toa e normalno duri da se zapoznaes podobro i da steknis doverba.
sega toa e daleku zad nas, zaboraveno.
mozebi i deka pominalo mnogu vreme a i nemame kontakti so bivsi, nemame nadvoresni drazbiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бивши девојки на партнерот
31.8.2010 11:31:18   
Viktori
Јас немам проблем со бивши девојки никаков. Не го најдов во манастир и човекот си имал живот и пред мене. Не сум опседната дека некоја уште го сака исто ко и јас што сум ги заборавила бившите. Нормално и културно се поздравувам ако се сретнеме некаде.

Исто и тој си имал време да си бегаако му смета нешто. Штом останал, негов проблем, мене не ме интересира.

Инаку се зезаме некогаш на нивна сметка и се клештиме и двајцата ко зелени. Ама на тоа останува.

Додека не се најде некоја сегашна, со бившите јас немам проблем user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бивши девојки на партнерот
31.8.2010 11:44:50   
blue_blue
баш ми е гајле за неговите бивши. Баш затоа што не ги бивало се бивши user posted image . Ич не се замарам со тоа...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бивши девојки на партнерот
31.8.2010 17:16:14   
cece81
HIhihi..... bas me nasmea blue_blue bivsi se zosto ne gi bivalo user posted image  apsolutno se slozvam , kaj mojot slucaj 9 god zaedno so bivsite imame raskrsteno , a ostanuvaat po nekogas zafrkancii ali cisto od zabava.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бивши девојки на партнерот
31.8.2010 18:30:29   
lukas
Инаку се зезаме некогаш на нивна сметка и се клештиме и двајцата ко зелени. Ама на тоа останува.




isto


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бивши девојки на партнерот
31.8.2010 18:37:02   
Natasa981
da, i kaj mene isto..mu gi spomnuvam bivsite samo vo nekoja zafrkancija ako uopste mi tekne,ma da za ovie 10god zaedno mnogu retko sme doagale na takov muabet..bivsite si se sepak samo -bivsi i toa e toa.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бивши девојки на партнерот
1.9.2010 0:12:34   
Snowhite RR
Јас секогаш го зафркавам мм, дека ако останеше со бившата сега ќе беше директор, ќе се развозуваше со колишта некои итн, а не сега со мене едвај ќе „крпиме“ за животuser posted image user posted image user posted image . Бидејќи бившата имаат фабрика за пр-во на слатки и нејзиниот сегашен дечко е вработен таму и тоа на добра функција. Инаку јас се познавам со неа од основно и нормално се поздравуваме кога ќе се сретнеме, а често се сретнувавме, бидејќи фирмата каде што работам соработува со нивната, па често одев таму.
П.С. Нејзиниот сегашен дечко е мој бивши дечкоuser posted image па, сега видете....

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бивши девојки на партнерот
1.9.2010 1:22:23   
Тања РР
user posted image user posted image  Ме насмеа Snowhite. Ова ко Мелроуз Плејс испадналоuser posted image user posted image

Инаку, мм не сака да разговара за бившите. Порано кога го прашував секогаш имаше ист одговор „тоа што се случувало во врската останало таму. Како ќе ти биде тебе ако раскинеме да те раскажувам по другите?“ Тој многу сериозно го сфаќа ова, прекина контакти со еден добар другар само затоа што пред него раскажувал каква била неговата бивша во сексот. Ми се допаѓа таа негова принципиелност и ја почитувам. Не ги знам сите бивши со кои бил, ја знам само последната пред мене бидејќи ми се јавуваше user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бивши девојки на партнерот
1.9.2010 10:00:37   
Martins mom
user posted image user posted image Бившата на мм често ја среќаваме кога шетаме низ град,  го гледа како мачор де него де Мартин...user posted image user posted image Не можеме да одолееме, а да не се насмевнеме на тој недефиниран поглед (не знаеш дали е љубопитен, жален, огорчен, љубоморен)user posted image
А кога ќе се сретнеме со мојот бивши културно си се поздравуваме и јас и ммuser posted image , а потоа редовно следи коментар од страна на мм „Овој уште е изгорен е по тебе“ или „ееее срце, гледаш ли што си пропуштила“user posted image user posted image user posted image    Сето ова е со хумористична нота, без ни малку иронијаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бивши девојки на партнерот
1.9.2010 19:02:35   
Bitolcanka
Ниту јас му ги знам бившите, ниту тој мене, ниту не' интересираат user posted image Не разговараме за нив, можеби еднаш кратко сме ја споменале таа тема.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бивши девојки на партнерот
1.9.2010 20:09:45   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Ниту јас му ги знам бившите, ниту тој мене, ниту не' интересираат user posted image Не разговараме за нив, можеби еднаш кратко сме ја споменале таа тема.


Истоuser posted image поим немам ни кои се ни што се,ниту пак дали сме сретнале некоја од нив додека се шетаме

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Бивши девојки на партнерот
1.9.2010 20:14:32   
Палешка РР
Јас ги знаев неговите бивши, но сега колку и да се трудам неможам да ги препознаам на улица, за да страхувам од нив user posted image поминале години ехееехееееее user posted image
Не верувам ниту дека мм би ги препознал, покрај толку згодни млади девојки тој ќе бара некои тетки, мислам глупости...user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Бивши девојки на партнерот
1.9.2010 22:56:28   
lukas
покрај толку згодни млади девојки тој ќе бара некои тетки, мислам глупости...user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,,,me iznasmea...hahahha..rece tetki..


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Бивши девојки на партнерот
1.9.2010 23:24:13   
Палешка РР
Тетки ами што, кога се од 35-37 години user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Бивши девојки на партнерот
2.9.2010 21:24:32   
niki
Мм има една ќеса со слики и писма од некои од бившите девојки и само таму сум ги виделаuser posted image Не зборуваме за нив, ниту ги среќаваме, а низ брачниот живот си имаме доволно проблеми и без бившите му девојки.
Да не беше темава ич немаше ни да се сетам дека имал бивши некогашuser posted image



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Бивши девојки на партнерот
20.9.2010 1:54:59   
amelbebe
me boliuser posted image za negovite bivsi,da vredele ke bile na moe mesto,ne vredi ni da gi pomislam a ne da gi spomnam

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Бивши девојки на партнерот
3.12.2010 22:00:16   
AnnaMolly RR
Една бивша негова живееше на 5 метри од нас до пред една година кога се омажи и се пресели. Ама кога доаѓа кај мајка и со ќеркичката се гледаме и пиеме кафе.
Моите пријателки ми се чудат како можам, ама не гледам ништо лошо во тоа.
Што било поминало. Таа е мажена со едно дете и второ на пат, ние имаме дете...

И уште една бивша му знам, ама нејзе воопшто не можам да ја поднесам user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Бивши девојки на партнерот
4.12.2010 11:22:08   
denim
Jas nemam problem so niv a nemaat ni tie so mene user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Бивши девојки на партнерот
4.12.2010 11:32:10   
arh_diz
Nemama nikakov problem so bivsite na mm normalna rabota e toa deka ima bivsi kako sto imam i jas. Nekogas znaeme da se zezame . Mada jas nitu edna bivsa neznam ne sum sretnala nikogas.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Бивши девојки на партнерот
4.12.2010 12:55:48   
Bogdancanka
Знам неколку бивши на мм али немам проблем со нив,било поминало не се замарам баш многу многу со нив 

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Бивши девојки на партнерот
4.12.2010 20:33:21   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Јас секогаш го зафркавам мм, дека ако останеше со бившата сега ќе беше директор, ќе се развозуваше со колишта некои итн, а не сега со мене едвај ќе „крпиме“ за животuser posted image user posted image user posted image . Бидејќи бившата имаат фабрика за пр-во на слатки и нејзиниот сегашен дечко е вработен таму и тоа на добра функција. Инаку јас се познавам со неа од основно и нормално се поздравуваме кога ќе се сретнеме, а често се сретнувавме, бидејќи фирмата каде што работам соработува со нивната, па често одев таму.
П.С. Нејзиниот сегашен дечко е мој бивши дечкоuser posted image па, сега видете....


Ова е добро... хаха....

Толку ме интересираат бившите девојки што ме интересираат само вашите постови и бившите на вашите мажи :)

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Бивши девојки на партнерот
4.12.2010 20:48:24   
Aleksandra
Mozebi na pocetokot od vrskata imalo nekoj vid na ljubomora koga bile vo prasanje "bivsite" bidejki site mi ziveea okolu negovata zgrada, no so tek na vreme bidejki sme vo brak 12 godini koga ke vidime nekoja TAKVA veke ne ja ni komentirame ni pod tocka RAZNO ne ja stavameuser posted image

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Бивши девојки на партнерот
20.1.2011 10:20:59   
Nadezna
П.С. Нејзиниот сегашен дечко е мој бивши дечкоuser posted image па, сега видете....

___________
ќ



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Бивши девојки на партнерот
20.1.2011 10:55:37   
Maca25
Ние се зезаме за бившите, во стилот - како си можел/а со нејзе/него?!? Види каква/каков е? Се тоа на шала? Знам 2-3 негови бивши, ама ич не ме иснтересираат.
Пред некое време мм дозна дека еден негов познаник е мојот прв дечко и прва љубов. Не изреагира никако, сепак тоа било пред 14 години.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?